Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

SpaceX запустил израильский разведывательный спутник

SpaceX запустив Ізраїльський розвідувальний супутник, і посадив ракету в останньому польоті 2022 року

SpaceX ділиться новинами про те, що Falcon 9 вивів на орбіту Ізраїльський розвідувальний супутник EROS C-3. Місія останнього полягає в тому, щоб проводити зйомки поверхні Землі

Представники SpaceX гордо заявили, що даний політ ознаменувався як останній в цьому році, і 61-й в цілому. Ізраїльський EROS C-3 був направлений на орбіту з бази космічних сил в Каліфорнії. Корисне навантаження було випущено вже через 15 хвилин після запуску з землі. Перша ступінь Falcon 9 повернута на найближчий майданчик SpaceX через 8 хвилин операції. Про цю новину повідомив Space 30 грудня 2022 року, посилаючись на Everyday Astronaut.

Трансляцію запуску можна було спостерігати в режимі онлайн, відео доступно і в записаному вигляді. Earth Resources Observation Satellite C3, він же EROS C-3, характеризується в якості супутника спостереження за Землею. Він сконструйований спеціально для того, щоб оборонні та розвідувальні організації конфіденційно проводили операції, не турбуючись про безпеку переданої інформації. Згідно Spaceflight Now, проект коштує близько 186 млн.доларів.

Запуск попередника згаданого супутника в особі першого EROS a датується 2000 р, потім повторив місію в 2006 р невідомо, про те, хто представляв активних членів флоту, втім, ця інформація зберігається в секреті виходячи з питань безпеки. EROS-C3 включає дозвіл в 30 см для зображень у відтінках сірого, і 60 см для демонстрації мультиспектральних зображень.

Відомо, що ракета Falcon 9 компанії SpaceX випущена в напрямку проти обертання земної осі. Пристрій випустив EROS-C3 на низькій орбіті Землі. Після цього ракета повернулася "додому", зробивши 3 кроки, тобто маневр розгону, вхід і посадку. Остання відбулася в зоні 4 SpaceX у Ванденберзі.

Минулої середи 28 грудня відбувся запуск перших Інтернет - супутників Gen2 Starlink з території Канаверал. На орбіту було доставлено 54 супутника Starlink нового покоління.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про те, що SpaceX запустила на місяць посадковий модуль японського Ispace і місяцехід виробництва ОАЕ .