Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

OPEC+ планирует сократить добычу нефти

OPEC + планує скоротити видобуток нафти: вартість палива різко підскочила

OPEC + розглядає можливості скорочення нафтовидобутку більш ніж на 1 мільйон барелів на день, що викликало різкий підйом вартості палива до 82 доларів

Міжнародний альянс OPEC + офіційно не оголошує про можливість скорочення нафтовидобутку, але на цей рахунок виникли «натяки», які послужили різкому зростанню вартості палива. Передбачається, що якщо OPEC + дійсно скоротить обсяги видобутку, то першопричиною цьому послужить прагнення "оживити падіння цін", повідомив Bloomberg 3 жовтня 2022 року.

Інформація про можливість скоротити нафтовидобуток навіть не обговорювалася – це відбудеться в прийдешню середу, коли у Відні для підняття відповідного питання зберуться міністри OPEC+. Проте, одні тільки» зачатки " подібної ідеї змусили марку West Texas Intermediate (WTI) вирости у вартості на 2%, вперше за три сесії. Примітно, що факт скорочення стане найбільшим з часів пандемії.

Старший ринковий аналітик Oanda Group звернув увагу: "падіння цін на Нафта , ймовірно, закінчився. Трейдери перестали проявляти активність влітку, враховуючи побоювання глобального уповільнення, але тепер здається, що ризики для нафти зросли». Скорочення нафтовидобутку більш ніж на 1 мільйон барелів на день дозволить встановити нижню межу цін. Однак цей факт може викликати критику з боку США та інших великих країн-споживачів на тлі агресивної інфляції, викликаної якраз енергоносіями.

Можливо, що OPEC+ доведеться скоротити видобуток як мінімум на 500 тис.барелів на день для стабілізації цін. Майбутня на цьому тижні зустріч стане першим очним зібранням з березня 2020 року. Група приймає рішення про постачання на Листопад .

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про те, що представники OPEC відзначили важливість членства Росії в OPEC+ для успіху угоди.