Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Anthropic продемонстрировал прорыв в области ИИ

Anthropic продемонстрував прорив в області ШІ, анонсуючи чат-бот Claude, який може прочитати роман за 22 секунди

Надійшли новини про чат-боті Claude від компанії Anthropic, який може обробляти до 75 тис. слів тексту за один раз, коли як інші мовні моделі справляються тільки з 2,5 тис. слів

Існуючі чат-боти обмежені в області пам'яті, але Anthropic, про який йде мова, значно збільшив це число для чат-бота Claude. Це означає, що анонсований конкурент Bard , Bing і ChatGPT може засвоїти за півхвилини цілі класичний роман. Цю новину повідомив The Verge 12 травня 2023 року.

Стало відомо, що новоявлений чат-бот Клод (Claude) був розроблений колишніми інженерами OpenAI , які зібрали незалежний ШІ- Стартап Anthropic. В даний час він доступний для бізнес -партнерів Anthropic, які підключаються до чат-бота через API компанії. Обробка великої кількості тексту вимагає значних обчислювальних ресурсів, однак збільшення здібностей мовних моделей ШІ безумовно зроблять ці системи корисніше.

Контекст чат-бота вимірюється в токенах, які характеризуються як одиниці інформації, які не відповідають точно словами або символам. Раніше Claude міг обробляти близько 9 тис.токенов, що приблизно дорівнює 3 тис. слів. Тепер обробляє до 100 тис.токенов, або близько 75 тис. слів. Для порівняння, GPT-4 від OpenAI може обробляти близько 8 000 токенів (мова про оплачувану послугу), а повна версія GPT-4 може обробляти до 32 тис.

Anthropic підкреслює, що людині потрібно близько п'яти годин, щоб прочитати 75 тис.слів тексту, але з розширеним контекстом Claude може потенційно впоратися із завданням, підсумовування та аналізу довгих документів за кілька хвилин.

Як розробники змусили Клода прочитати «Великий Гетсбі», щоб знайти в ньому зміни, внесені ними. Чат-бот впорався із завданням за 22 секунди, чого в даний час не можуть повторити його конкуренти.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів  про те, що закони ЄС про штучний інтелект обмежують роботу чат-ботів, включаючи Bard і ChatGPT. А також наша редакція повідомила , що в Китаї затримали користувача ШІ ChatGPT за поширення підроблених новин про залізничну катастрофу.