Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Илон Маск и Джефф Безос самые скупые миллиардеры

Forbes назвав Ілона Маска і Джеффа Безоса одними з найбільш скупих мільярдерів

Новина: одними з найбільш скупих мільярдерів визнали Джеффа Безоса і Ілона Маска, вони дуже мало вкладають у благодійність повідомляє Forbes

Днями ділове видання Forbes опублікувало Оновлений Рейтинг благодійності, в якому 400 найбагатших людей планети розподіляються за обсягом витрат, спрямованих на благодійність . Як відзначають експерти, актуальний рейтинг став вельми показовим, так як в умовах пандемії багато мільярдерів не тільки зберегли свої статки, але і значно збільшили його, тоді як внески на благодійність, здебільшого залишилися на колишньому, до коронавірусному рівні.

Протягом ось уже декількох років аналітики Forbes враховують всі суми пожертвувань, після чого співвідносять їх з особистим станом людини. Рейтинг умовно розділяє всіх благодійників на п'ять категорій: бізнесмени, які витрачають на благодійність менше 1% від своїх капіталів, від 1 до 5%, від 5 до 10%, від 10 до 20% і відповідно понад 20%. Відрахування, які зроблені в різні приватні фонди і благодійні організації, що діють під патронажем мільярдерів, в розрахунок не приймаються, так як здебільшого вони використовуються бізнесом для отримання податкових пільг.

Як показує аналіз рейтингу Forbes, з 400 багатіїв тільки 19 пожертвували на благодійність більше 10% від свого стану, тоді як менше 1% направили на допомогу нужденним і підтримку різних соціальних ініціатив відразу 156 підприємців. Примітно, що в їх число увійшли і два найбагатших людини планети-засновник Amazon , Джефф Безос , і глава Тесла, Ілон Маск .

Примітно, що навесні 2021 року Джефф Безос розповів про те, що планує до 2030 року виділити на фінансування проектів, спрямованих на боротьбу з кліматичними змінами, суму в 10 мільярдів доларів. Але, за минулі місяці на ці цілі було витрачено тільки 865 мільйонів доларів. Ілон Маск же обмежився і зовсім чисто символічною для нього сумою в 50 мільйонів доларів, на наданні допомоги дітям хворим на рак в лікарні Святого Іуди.