Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Наследники немецкого банкира подали в суд на японскую страховую компанию

спадкоємці німецького банкіра подали до суду на японську страхову компанію через картину Ван Гога «Соняшники»

Надійшли новини про те, що спадкоємці відомого німецького банкіра судяться з японською Sompo Holdings Inc через картину Ван Гога «Соняшники», вимагаючи відшкодування збитку в 1 млрд. доларів

Стало відомо, що спадкоємці Пауля фон Мендельсона-Бартольді, відомого банкіра в Німеччині, подали позов проти власника японської страхової компанії Sompo Holdings Inc. В даний час він володіє картиною, купленої в 1987 році на лондонському аукціоні Christie’s компанією Yasuda Fire & Marine Insurance, яка на той час називалася Сомпо. Тепер спадкоємці вимагають повернення картини, а також 1 млрд.доларів на відшкодування збитку. Про цю новину повідомив Bloomberg 17 січня 2023 року.

Якщо точніше, то спадкоємці Мендельсона-Бартольді і його покійної дружини Ельзи заявили, що домагаються повернення картини, 690 млн.доларів відшкодування збитку за «безпідставне збагачення» і 750 млн. доларів в якості штрафних санкцій. "Соняшники" Ван Гога-це малюнок маслом, що потрапив до Японії близько 35 років тому. Туди його привезли нові власники, які купили витвір мистецтва за 40 млн.доларів на аукціоні.

До того картиною володів Пауль фон Мендельсон-Бартольді, відомий банкір в Німеччині, але він був змушений відмовитися від картини в 1934 році з політичних причин. Зараз вважається, що нинішній власник японської страхової компанії «неправомірно виграв від картини, незважаючи на її минуле, пов'язане з нацистською політикою», як стверджують позивачі.

Як складуться судові тяжби, невідомо, враховуючи, що картина знаходиться в Японії, а позов поданий в американський Суд . Сомпо, в свою чергу, спростовує згадані твердження, підкреслюючи, що покупка Yasuda Fire & Marine Insurance є «надбанням громадськості», і компанія готова захищатися в суді.

«ця картина була куплена чесно на аукціоні Christie's 35 років тому, виставлялася в Токіо 35 років, і немає ніяких сумнівів в законності її володіння», — йдеться в заяві страхової компанії по електронній пошті. Володіння Сомпо соняшниками добре відоме в Японії. Вона виставлена на загальний огляд.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів  про те, що невідомий автопортрет Ван Гога виявили в Шотландії.