Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Лидерство Tesla в области поставок лития под угрозой

лідерство Tesla в постачанні літію під загрозою, оскільки конкуренти активно укладають відповідні угоди

Невтішні новини чекають Tesla: Ford і GM фінансують видобуток літію, коли як Ілон Маск відмовився від цієї затії, і тепер ризикує залишитися позаду

Раніше Tesla вважалася найбільшим покупцем літію, де в якості постачальників виступала маса стартапів з видобутку ресурсу, компанія диктувала умови, і укладала Угоди про постачання на роки за фіксованими цінами. І поки попит на літій , в тому числі, його видобуток зростає, Ілон Маск продовжує чинити опір пропозиціям про придбання власних шахт. Про цю новину повідомив Bloomberg 29 листопада 2022 року, посилаючись на анонімні джерела.

Поки Ілон Маск відкидає згадані пропозиції, Ford Motor Co і General Motors Co укладають щедрі угоди з постачальниками, зобов'язуючись платити аванси за майбутні поставки або пропонуючи дешеві кредити для будівництва нових шахт. Поки Tesla чинила опір партнерству з постачальниками у розвитку нових операцій, Ілон Маск відхиляв багаторазові пропозиції про придбання літієвих компаній або шахт, щоб зафіксувати поставки.

Спостережуване посилення конкуренції надихає Майнер, і одночасно загрожує планам Tesla збільшити Виробництво електромобілів, знизивши витрати, а також створити завод з переробки літію в Техасі. Таким чином, лідерство Маска в області літію помітно меркне, тому що конкуренти проявляють значну щедрість, залучаючи на свою сторону відповідні компанії. Очікується, що до кінця десятиліття попит на літій зросте більш ніж у п'ять разів. Тепер Tesla не може використовувати вплив в плані переговорів. Сама компанія утрималася від коментарів.

У жовтні Tesla завершила тривалі переговори з розробником шахти Core lithium Ltd., правда, без контракту на поставку літію. Згідно з джерелами, Маск відхилив пропозиції Tesla про придбання літієвих підприємств в Австралії, Канаді та США . У 2020 році автовиробник вів переговори про придбання Cypress Development Corp., американського розробника, але так і не уклав угоду.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів Про те, що Tesla попередила про проблему з ПЗ задніх ліхтарів у понад 321 тис.автомобілів, зобов'язуючись вирішити її оновленням.