Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Covid BA.2.75 распространяется

Covid BA.2.75 поширюється: чи обійде він імунітет

Повідомляється, що підваріант нового штампа коронавірусу під назвою BA.2.75 все стрімкіше поширюється по світу, хоча його попередник залишається домінуючим

Омікрон, штам коронавірусу, продовжує демонструвати адаптивність до людського організму, і тепер виявлено новий підваріант ba.2.75, що поширюється по всьому світу, повідомив SF Chronicle 12 липня 2022 року.

Попередник інфекції BA.5 поки залишається домінуючим, але BA.2.75 вже з'явився в десятці країн з травня 2022 року. Сплеск захворюваності припав на Індію, але вже зафіксовані поки ще поодинокі випадки в США . Новий підваріант вселяє занепокоєння в медичних і наукових діячів, і на це є ряд причин.

Дослідження BA.2.75 ведуться, проте вже можна резюмувати, що у цього підваріанта існує більша кількість мутацій, які характеризують його, як більш заразний, ніж попередники. Є ризик того, що нова інфекція обійде імунну систему, посилену вакцинами, бустерами або перенесеними раніше інфекціями. Згідно із заявою експертів, BA.2.75 багато в чому схожий з BA.4 і BA.5, але має мінімум дев'ять унікальних мутацій шиповидного білка. Саме вони сприяють вислизанню від імунної відповіді, ефективніше зв'язуючись з рецепторами.

З цього випливає ряд висновків. Не варто вважати, що вакцинація – марна. Вона в будь-якому випадку допоможе організму легше перенести захворювання. А ще існує певна ймовірність, що незабаром стане відомо про підваріант ba.2, який також буде відрізнятися вмінням обходити імунну систему. Однак немає підстав вважати, що BA.2.75 стане більш заразним, так само як і невідомо, чи буде він сприяти важкому перебігу хвороби. Представники охорони здоров'я аналізують BA.2.75, але поки немає доказів того, що він представляє більшу загрозу, ніж початковий варіант Омікрон.