Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Mercedes Benz 300 SLR Uhlenhaut официально признан самым дорогим автомобилем века

Mercedes Benz 300 SLR Uhlenhaut офіційно визнаний найдорожчим автомобілем століття

Остання угода про придбання Mercedes Benz 300 SLR Uhlenhaut зробила автомобіль одним з 10 найдорожчих предметів, проданих на аукціоні

22 травня 2022 року Autocar India повідомила про останню угоду про придбання Mercedes Benz 300 SLR Uhlenhaut зробив автомобіль одним з 10 найдорожчих предметів, проданих на аукціоні.

Нові та старі рекорди

5 травня 2022 року відбулася значна подія для лінійки автомобілів марки Mercedes Benz. У цей день відбувся приватний Аукціон , організований RM Sotheby’s в музеї, присвяченому цій марці. Автомобіль Мерседес 300 SLR Uhlenhaut пішов з молотка за 135 млн.євро. Про нового власника нічого невідомо, цей заможний чоловік вважав за краще дотримуватися статусу інкогніто під час угоди. Його представляв Саймон Кідстон, керівник компанії Kidston sa, що спеціалізується на історичних автомобілях. Раніше найдорожчим автомобілем був Ferrari 250 GTO.

Безпосередньо про угоду

Mercedes-Benz був першим розкішним брендом, який з'явився в Індії, і в даний час займає найбільшу частку ринку в країні. Завдяки широкому спектру моделей, включаючи седани, позашляховики, купе, кабріолети, купе-позашляховики, мінівени і навіть спеціальні спортивні автомобілі, Mercedes охоплює всі частки ринку. Більшість його основних моделей збираються в Індії, і різноманітність авто пропонує Бензинові, дизельні, гібридні і навіть електричні силові агрегати.

Цінник в 135 млн. євро є новим світовим рекордом для будь-якого автомобіля. Попередня рекордна ціна становила вдвічі меншу суму-згаданий Ferrari 250 GTO був проданий в 2018 році майже за 63 млн.євро.

Трохи історії

Всього два купе 300 SLR Uhlenhaut було зібрано Mercedes-Benz. Вони названі на честь головного інженера Рудольфа Уленхаута. Mercedes Benz 300 SLR Uhlenhaut був розроблений як дорожня версія автомобіля Гран-прі W 196 R з більшим 3,0-літровим рядним восьмициліндровим двигуном, що дозволяє розвивати швидкість до 280 км/год.

Всі доходи від продажу будуть спрямовані на створення Всесвітнього «фонду Mercedes-Benz», який, за словами RM Sotheby's, буде спрямований на «надання молодим людям освітніх і дослідницьких стипендій в галузі науки про навколишнє середовище і декарбонізації».

Саймон сказав: «Якби за останні півстоліття провідних колекціонерів і експертів з класичних автомобілів попросили назвати найбільш бажаний автомобіль в світі, не виключено, що вони задумалися б про таку ж модель: Mercedes-Benz 300, дзеркальна фотокамера». Кідстон також додав: "Це поєднання екзотичної інженерії, всеперемагаючої статистики гонок, сили трикінцевої зірки на капоті, і того факту, що до останнього жоден не продавався. Імениті колекціонери намагалися дістати 300 SLR, але всі зазнали невдачі». Представник компанії Kidston SA назвав придбання "Моною Лізою автомобілів".

Маркус Брайтшвердт, глава Mercedes-Benz Heritage, також висловив думку про те, що автомобіль як і раніше буде з'являтися на публіці. "Приватний покупець погодився з тим, що 300 SLR Uhlenhaut Coupe залишиться доступним для громадського огляду в рамках випадків, на зразок урочистостей і показів. Другий 300 SLR Coupe залишиться у власності компанії. Автомобіль буде як і раніше експонуватися в музеї Mercedes-Benz в Штутгарті»