Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Прогнозируют массовое появление автономных транспортных средств, что откроет новые возможности для виртуальной реальности

аналітики Morgan Stanley назвали мобільний метавсесвіт майбутнім автомобільного ринку

Стало відомо, що аналітик Morgan Stanley Адам Джонас прогнозує, що час, який люди будуть проводити в автомобілях зросте до 750 млрд годин на рік

Аналітик банку Morgan Stanley впевнений, що у Apple і Tesla є реальні шанси на те, щоб зайняти лідируючі позиції в сфері мобільного метавсесвіту. Свій прогноз експерт пов'язує зі збільшенням часу, проведеного людиною, в автомобілі.

Масова поява нових марок і моделей транспортних засобів, на думку Адама Джонаса, що займає пост провідного аналітика Morgan Stanley, відкриває широкі можливості для мобільності і автономності користувачів. Це одночасно сприятливо впливає на популяризації VR і AR. У своєму інтерв'ю CNBC, експерт розповів, що в автомобілях майбутнього водії зможуть займатися своїми справами, приділяючи мінімум часу дорозі.

«сьогодні – автомобіль є лише засобом для пересування. Завтра ж він перетвориться на повноцінний "портал" у віртуальну реальність, керувати яким буде суперкомп'ютер».

Джонас вважає, що вже до 2030 року кількість часу, який люди проводитимуть у своїх авто, зросте з 600 мільярдів годин до 750 мільярдів, а до 2040 року ця цифра зросте до 1,2 трильйона.

Збільшення вільного часу в дорозі буде перспективним для виробника мобільних і комп'ютерних пристроїв, корпорації Apple. Мобільні метавсесвіти вже сьогодні здатні забезпечувати безпеку комерційних літаків, при цьому багато технологій, що використовуються в цій сфері, використовуються компанією з випуску електромобілів Tesla.

Відзначимо, що в минулому році тема метавсесвітів стала однією з найпопулярніших і обговорюваних. Для втілення цієї ідеї буде потрібно, як мінімум кілька років, однак, це не применшує всіх її достоїнств і перспектив, які вже встигли оцінити керівники найбільших технологічних корпорацій.

« Метавсесвіт здатна стати однією з численних точок опори в розвивається екосистемі автомобільного транспорту. У міру втілення ідеї в життя суспільство отримає ефективний інструмент створення та обміну інформацією між окремими галузями економіки» - вважає Джонас.

Ще в кінці листопада 2021 року Morgan Stanley спрогнозував, що, швидше за все, спочатку метавсесвіт матиме формат «онлайн форуму для електронної комерції та онлайн – реклами, при цьому споживчі витрати в цій сфері складуть 5 трильйонів доларів».

Банк також активно закликає інвесторів вкладати кошти в Meta (до листопада 2021 р . Facebook ), вважаючи, що саме команда Цукерберга стане першою корпорацією, якій вдасться створити повноцінну комерційну метавсесвіт, здатну приносити серйозний прибуток. При цьому, аналітики попереджають, що повсюдне впровадження технологій віртуальної реальності займе «деякий час», тому не варто ігнорувати існуючі вже зараз рішення для електронної комерції та комунікації, багато з яких мають багатомільйонну армію користувачів. Говорити про конкуренцію між метавсесвітом і традиційним Інтернетом поки ще рано, проте, ймовірно, що вже в найближчі роки ситуація зміниться кардинально.