Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Причины, по которым не стоит выпускать домашних кошек гулять на улицу

дослідники назвали причини, за якими не варто випускати домашніх кішок гуляти на вулицю

Результати дослідження DC Cat Count перерахували ризики, включаючи передачу хвороб, з якими можуть зіткнутися власники домашніх кішок, що випускають вихованців на вулицю

Група дослідників з Університету Меріленда поблизу Колумбії опублікувала звіт, ознайомившись з яким власники кішок зрозуміють, чому не варто випускати їх на вулицю. І говорити про те, що вони за природою хижі і дикі тварини – не резонно. Крім того, що кішки можуть підхопити заразу від гризунів, на яких полюють, вони також можуть стати причиною винищення деякі видів фауни на певних територіях, повідомив Sci Tech Daily 17 січня 2023 року.

В рамках проекту під назвою DC Cat Count, на досліджуваній території встановили 60 камер, які фіксували відео того, як поводяться домашні кішки на вулицях, з ким перетинаються, на кого полюють. З'ясувалося, що кішки можуть контактувати з дикими єнотами, лисицями, опосумами, а вони є переносниками сказу і деяких інших захворювань. І якщо кішка «не принесе» додому сказ, то вона може «нагородити» домочадців токсоплазмозом. Цікаво й те, що згаданим токсоплазмозом може поділитися з дикими тваринами на вулиці, загрожуючи їхньому життю. Полювання на білок, кроликів, бабаків та інших гризунів вже загрожує біорізноманіттю і, відповідно, екосистемі.

Слід також зазначити, що не природа впливає на популяцію домашніх котів, а на людей, які їх розводять. А значить вільно гулящі кішки,» грають природну роль в екосистемі " не є правильним аргументом. Виявлено, що присутність дикої природи пов'язана з екологічним середовищем, включаючи наявність флори та доступ до відкритої води. Дикі кішки віддають перевагу іншим умовам.

Таким чином, дослідники закликають власників домашніх кішок привчити їх до дому, виключаючи вихід на вулицю. В даний час існує маса пристосувань, які дозволяють тримати кішок вдома, включаючи лотки і наповнювачі без запаху, повноцінні корми та іграшки на батарейках, якщо господарі не в силах посприяти тому, щоб кішки «набігалися».

Не варто ризикувати здоров'ям вихованців, випускаючи їх до інших диких тварин, також, як і не потрібно виправдовуватися, ніби коти «очистять місцевість» від щурів. Якщо і очистять, то це не завжди добре. Власники котів-єдині, від кого залежить Здоров'я домашніх тварин і навіть їх диких сусідів. Якщо кішка «сильно проситься» назовні, існує кілька способів відучити її від цього.