Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Virgin Group: история создания и успеха компании Вирджин груп

Virgin Group: історія створення та успіху Virgin Group

Повна історія створення та розвитку Virgin Group. Дізнайтеся докладно в чому секрет успіху Вірджін груп і як їй вдалося стати лідером ринку. Цікаві факти, книги та фільми

На питання, чим саме займається Virgin , односкладово відповісти навряд чи вийде. Virgin Group-це міжнародне об'єднання великих і маленьких фірм різного профілю, а про епатажного засновника корпорації сьогодні ходить маса легенд і чуток.

Компанія Бренсона схожа на самого мільярдера-найяскравіший приклад успіху, нестандартної корпоративної культури, ризикованих Бізнес - моделей і чіткого розуміння актуальних ринкових тенденцій. Сьогодні команда  https://worldbank.org.ua пропонує вам познайомитися з історією заснування і розвитку, секретами успіху і цікавими фактами про Virgin Group.

Що являє собою компанія Virgin Group

Virgin Group – це найбільш неформальний конгломерат компаній на планеті. Сьогодні достеменно невідомо, скільки ділових ініціатив і проектів фактично входить до складу мультибренда: Virgin Active (фітнес – центри), America (американська авіакомпанія), Atlantic Airways (міжнародна авіакомпанія), Baloon Flight (оператор польотів на повітряних кулях), Books (міжнародне видавництво), Virgin Brides (магазини, що спеціалізуються на продажу одягу для молодят)... але ж це тільки дві перші літери алфавіту. Вражає, чи не так?!

Компания Virgin и Ричард Брэнсон

Дата заснування Virgin: Лютий 1970 року у Великобританії. Молодому і амбітному Річарду Бренсону разом зі своїм другом дитинства Ніком Пауеллом прийшла ідея торгувати музичними платівками, зареєструвавши свою першу компанію Virgin Records. В даний час сукупний дохід корпорації перевищує 16,6 мільярдів фунтів стерлінгів, її представництва працюють в 35 країнах світу, а кількість співробітників перевищує 50 тисяч осіб.

Історія Virgin Group у хронології

Корпорація почала свою діяльність в 1970 році, коли Річард Бренсон придумав займатися продажем аудіозаписів. Для своєї компанії Підприємець придумав назву Virgin (в перекладі з англійської – незайманий, невинний). Свій вибір він пояснив тим, що на той момент він сам і його партнери були не досвідчені в бізнесі.

Основание компании Virgin

Однак, через свою хворобу (у Бренсона дислексія) підприємцю було дуже складно працювати з цифрами, тому він звернувся з пропозицією про партнерство до свого друга ніку. Перший час молода компанія займалася розсилкою вінілових платівок і аудіокасет поштою, але від цієї бізнес – моделі компанії довелося відмовитися через масштабний страйк працівників пошти, що трапився через рік.

Саме 1971 рік є однією з найважливіших віх в історії компанії. Бренсон і Пауелл відкривають мережу музичних магазинів, що спеціалізуються на продажу аудіозаписів. При цьому через серйозні проблеми з грошима, які відчували підприємці, їм доводилося діяти надзвичайно швидко. Фактично на відкриття першого магазину Virgin Records and Tapes їм знадобився всього один тиждень.

Основание компании Virgin, ее основатель Ричард Брэнсон

Через великі борги Бренсон наважується на авантюру з контрабандою платівок і продажем їх через власні торгові точки. Ось тільки, незаконна діяльність початківця бізнесмена досить швидко привернула увагу влади. У магазинах провели обшуки, вилучили всі контрабандні звукозаписи, а самого Річарда заарештували. Правда, у в'язниці він провів всього одну ніч, після чого його випустили під заставу батьківського дому Бренсона.

Дэвид Боуи и компания Virgin

У 1972 році компанія дає життя новому проекту, ним стала звукозаписна студія Virgin Music. Для її відкриття бізнесмен придбав старовинний особняк, з часом став справжнім палацом музичної творчості. Першим альбомом, який записала студія, стала платівка Tubular Bells Майкла Олдфілда, яка розійшлася тиражем в кілька мільйонів.

У наступні десятиліття послугами звукозаписної студії користувалися тисячі виконавців, серед них популярні артисти, як Девід Боуї, Atomic Kitten, Blur і т.д. Студія приносила непоганий на ті часи прибуток, що дозволило Бренсону відмовитися від формату невеликих магазинчиків на користь тематичних Мультимедіа-супермаркетів Virgin Multimedia Megastore.

Sex pistols и компания Virgin

У 1977 році після тривалих переговорів Virgin Music підписала контракт про співпрацю з Sex Pistols. Незважаючи на те, що група користувалася скандальною популярністю, деякі джерела стверджують, що співпраця з нею принесла Бренсону серйозні дивіденди.

У 1979 році компанія відкриває власний нічний клуб Venue, в якому молоді виконавці могли презентувати свої нові альбоми.

В останні кілька років британський бізнесмен займався активним розвитком власної корпорації. Всього за кілька років, були зареєстровані: Virgin Vision (компанія, що займається створенням фільмів і відео продукцією), Virgin Developments (агентство з продажу нерухомості), Virgin Interactive (Розробник ігор) і т. д. 

Virgin Developments

На початку 80-х рр.через тривалого конфлікту і постійних сварок, які із завидною регулярністю трапилася між Бренсоном і Пауеллом, Нік приймає рішення покинути корпорацію. В якості відступних він забрав собі кінотеатр» Скеля " і студію, що займається виробництвом фільмів. На той момент Virgin Group перебувала на межі банкрутства і практично закінчила своє існування. Ситуацію вдалося врятувати завдяки використанню контрактів з The Human League, Simple Minds. Незабаром, в 1992 році Virgin Music (на той момент студія запису була перейменована в Virgin Records) була продана за 1 млрд.доларів Thorn EMI.

Наступним напрямком діяльності, яке зацікавило Бренсона і його корпорацію, стали авіаперевезення. У 1985 році була зареєстрована Virgin Atlantic. Її засновник колишній пілот Рандолф Філдз, планував створити компанію авіаперевезень для пасажирів бізнес-класу. Через брак фінансування він звернувся до Virgin і Річарда, які в підсумку погодилися інвестувати кошти в Стартап .

Компания Virgin Atlantic

Переговори про отримання ліцензії зайняли кілька місяців, але все-таки Virgin Atlantic вдалося розпочати роботу. Для розвитку власного бренду авіаперевізник використовував вельми нестандартні методи. Так, наприклад, пасажири бізнес-класу доставлялися до літака на лімузині, а під час польоту їм пропонували не тільки шампанське і закуски, а й масаж. Відмінною рекламою Virgin Atlantic стала гуманітарна акція з порятунку британських заручників з Багдада, коли Річард Бренсон на борту літака, що належав компанії, особисто відправився на переговори з Саддамом Хусейном.

До початку 90-х років Virgin Atlantic зуміла зайняти лідируючі позиції на ринку авіаперевезень, що вилилося в серйозне протистояння з British Airways. У 1993 році непримиренні конкуренти зустрілися в суді, в результаті це призвело до того, що British Airways довелося виплатити Бренсону і його компанію грошову компенсацію в розмірі 500 тисяч фунтів.

У 1999 бізнесмен продав 49% акцій Virgin Atlantic авіакомпанії Singapore Airlines (угода принесла йому велику суму грошей - 600 мільйонів фунтів), що дозволило їй вийти на міжнародну арену. У 2007 році Virgin Atlantic відкрив кілька дочірніх підприємств - Virgin America і Virgin Australia, що дозволило британському конгломерату увійти в число світових лідерів у сфері авіаперевезень.

Компания Virgin Rail Group

З середини 90-х рр.Бренсон повідомляє про намір розвивати ще один проект, що отримав назву Virgin Rail Group – група залізничних компаній, що займаються будівництвом залізниць в пересіченій сільській місцевості і здійсненням пасажирських перевезень в Шотландію і Північний Уельс.

У 1999 році свою діяльність почала ще одна компанія корпорації - Virgin Mobile. Її створення Бренсон пояснив тим, що сучасне суспільство потребує якісного та доступного мобільного зв'язку. Virgin Mobile стала першою компанією в світі, яка не стала займатися будівництвом власних вишок, вважаючи за краще на договірній основі використовувати обладнання вже діючих на ринку операторів. 

Компания Virgin Mobile

Станом на 2001 рік послугами оператора користувалося вже близько одного мільйона абонентів. Через десять років вона успішно працювала не тільки на території Великобританії, але і в США , у Франції, Канаді, Австралії, Південній Африці. Загальна кількість абонентів перевищила позначку в 15 мільйонів чоловік. Сьогодні сфера дії Virgin Mobile також поширюється на Аргентину, Перу та Чилі.

Компания Virgin Galactic

У 2004 році авантюрист і мрійник Бренсон приступає до роботи над революційним проектом – він створює компанію Virgin Galactic, яка за його словами, буде працювати в індустрії космічного туризму. У 2010 році для запуску космічних кораблів Virgin Galactic був побудований перший в історії приватний космодром «Америка».

У 2011 році до Імперії Virgin Group приєднується ще одна компанія - Virgin Oceanic, що займається глибоководними зануреннями. Для дослідження океанського шельфу Бренсон купує спеціальний батискаф, на якому в 2012 році Джеймс Кемерон зумів досягти дна Маріанської западини. 

Компания Virgin Oceanic

З 2016 року Бренсон і його компанія починають активну роботу в сфері "зеленої енергетики", виділяючи на проведення дослідницьких робіт в цьому напрямку мільйони доларів. У 2017 році Virgin Group вкладає кошти в стартап Hyperloop One, метою якого стає розробка надшвидкісного поїзда Virgin Hyperloop.

Virgin сьогодні: поточний стан справ

Станом на 2020 рік оборот Virgin Group перевищує кілька десятків мільярдів фунтів. До складу Корпорації входить близько 400 компаній, що займаються охороною здоров'я, ювелірним бізнесом, космічним туризмом, залізничними і повітряними перевезеннями, космічним туризмом.

За 2020 рік сукупний дохід компанії перевищив 21 мільярд.

Компания Virgin сегодня: текущее положение дел

Найважливішими складовими Virgin Group:

 1. Virgin Money – банківський сервіс, запущений в 2021 році. Працює у Великобританії (Лондон) та Австралії.
 2. Virgin Orbit – компанія, що здійснює запуск малих супутників на навколоземну орбіту (працює з 2017 року). У 2020 році Virgin Orbit розробила вдосконалений апарат ШВЛ для стаціонарів, що займаються лікуванням Covid-19 .
 3. Virgin Connect - організація, що реалізує телекомунікаційні послуги, з 2004 року.
 4. Virgin Care – медична організація, що займається надає платних і безкоштовних послуг в сфері охорони здоров'я.

Компания Virgin Connect

Ну і звичайно ж, говорячи про сучасні напрямки роботи Virgin Group не можна не згадати її аерокосмічну компанію, яка в липні 2021 року, провела випробувальний політ на навколоземну орбіту з чотирма пасажирами на борту космічного корабля. 

Засновник Virgin: хто такий Річард Бренсон?

Річард Бренсон – британський підприємець, мільярдер, меценат і якась легенда. У бізнес-середовищі він відомий своїм нестандартним мисленням і екстраординарними вчинками, які принесли йому широку популярність не тільки у Великобританії, але і далеко за її межами.

Ричард Брэнсон основатель компании Virgin

Через дислексію Бренсону важко давалося навчання в школі. У віці 16 років, він починає працювати над створенням власного журналу «Student». У 1970 році він заснував корпорацію Virgin Group, що стала справою всього його життя. В даний час він входить до двадцятки найбагатших людей Великобританії, а його статок оцінюється в 5 мільярдів фунтів стерлінгів.

Як змінювався логотип Virgin

Найперший логотип Virgin Music був досить далеко від емблеми, яку корпорація використовує сьогодні. Лого був створений британським художником Роджером Діном, і представляв собою повноцінну мініатюрну картину в фантазійному стилі. Згодом він неодноразово використовувався як обкладинка багатьох платівок, випущених студією звукозапису Бренсона в 70-х.

История логотипа компании Virgin

Але на початку 80-х рр.бренд вирішив, що в логотипі його корпорації занадто багато хіпповості і зовсім не панку. Саме таким чином і з'явився одним з найвідоміших на сьогоднішній день товарних знаків.

Знаменитий червоний розчерк з'явився зовсім випадково. Вважається, що молодий дизайнер, якого Бренсон, запросив для створення лого, просто написав назву компанії на серветці. Річарду ж прийшов від розпису в захват, похваливши її енергетику і нахабну простоту.

Логотип компании Virgin

Рукописний логотип, оформлений в червоному кольорі, використовується британською корпорацією аж до теперішнього часу. Його можна зустріти практично на всьому – починаючи від будівель банків і фітнес-центрів, закінчуючи поїздами і літаками. 

Актуальні проекти та продукти компанії Virgin

У 2020 році компанія Virgin відзначила свій п'ятдесятирічний ювілей. Останніми великими проектами корпорації є:

Virgin Hotels

 • Відкриття Virgin Hotels готелів в Далласі і в Нешвіллі (2020 рік).
 • Відкриття Virgin MiamiCentral - нового залізничного вокзалу у Флориді (2019 рік).
 • Virgin Orbit проводить випробування свого першого космічного апарату на падіння (2019 рік);
 • Починає працювати букмекерська компанія Virgin Bet (2019 рік);
 • Virgin Books публікує автобіографію Річарда «втрачаючи невинність» (2018 рік).
 • Створено некомерційний БЛАГОДІЙНИЙ фонд Unite BVI (2017 рік);
 • Virgin Group інвестує кошти в стартап Hyperloop One, метою якого є створення надшвидкісного вакуумного поїзда Virgin Hyperloop (2017 рік).

Hyperloop One компании Virgin

Актуальные проекты и продукты компании Virgin

Тобто як ми бачимо тільки за останні три роки корпорація Бренсона взяла безпосередню участь у великій кількості великих проектів, не кажучи вже більш дрібних ділових починаннях, події які не отримали широкого висвітлення в пресі. 

Virgin Galactic vs SpaceX

Virgin Galactic і SpaceX – це приватні космічні компанії, які були засновані і значною мірою фінансуються спонсорами – мільярдерами, Річардом Бренсоном і Ілоном Маском (генеральний директор Тесла), відповідно. В даний час, на рахунку кожної компанії успішний запуск ракети, на навколоземну орбіту. Але власне на цьому схожість, між ними закінчується.

Ричард Брэнсон против Илона Маска

Інтереси Virgin Galactic поширюються переважно на сферу космічного туризму. Ракети, які розробляє британська компанія, призначені для того, щоб піднятися на навколоземну орбіту, зависнути на кілька хвилин, щоб пасажири відчули всю красу невагомості і спуститися на землю. Заявлена вартість такого польоту становить 250 тисяч доларів.

Мрії SpaceX і Ілона Маска більш грунтовні і зухвалі - вони планують, як мінімум здійснювати комерційні польоти на місяць, як максимум-колонізувати Космос . Очікується, що космічний корабель Starship , на яких сьогодні працює SpaceX, зможе за один раз вивезти в космос до 100 осіб, при цьому щоб відправитися в таку подорож, за умовою контракту, одному пасажиру буде досить заплатити 20 тис.доларів. Як ми бачимо, Ілон Маск не планує зупинятися лише на теслі.

Підкорення космосу Virgin Galactic

У лютому 2007 року Virgin оголосила про підписання Меморандуму про взаєморозуміння з НАСА, а в 2011 британська корпорація зуміла підписати контракт з американцями на 4,5 мільйонів на проведення дослідницьких польотів. У липні 2008 року Virgin Galactic анонсувала створення унікальної трикомпонентної системи SpaceShipTwo (літак – носій, космічний корабель і турбореактивний двигун).

Покорение космоса Virgin Galactic

З 2009 року компанія приймає заявки на проведення туристичних польотів у космос. Станом на Вересень 2021 року подано і оплачено близько 650 заявок (вартість польоту 250 тисяч доларів). Подати заявку може будь-хто, сьогодні в список космічних туристів входять: Анжеліна Джолі, Бред Пітт, Брайан Сінгер, Холлі Бренсон, тому Хенкс і т. д. 

Вихід на IPO : Virgin Group підкорює біржу

Першою компанією Virgin Group, яка вийшла на IPO, стала Virgin Galactic, заснована в 2004 році. Публічною вона стала 28 жовтня 2019 року. На момент відкриття торгів вартість акцій склала 12,01 доларів, пізніше ціна зросла до 12,93 доларів. Таким чином, на кінець жовтня 2019 року капіталізація Virgin Galactic склала 2,3 мільярда доларів.

Выход на IPO компании Virgin

Влітку 2021 року в пресі з'явилася інформація про те, що до виходу на IPO, готується відразу дві компанії Virgin Group. Зокрема, Virgin Orbit планує стати публічною, шляхом виходу на біржу NASDAQ через злиття з NextGen Acquisition II Corp. В рамках даної угоди компанія Бренсона оцінюється в 3,2 мільярда доларів. Очікується, що об'єднання бізнесу та IPO відбудуться вже в четвертому кварталі 2021 року.

До першого публічного розміщення власних акцій готується і Virgin Atlantic. Керівництво компанії вже веде активні переговори з потенційними інвесторами і банкірами. IPO має відбутися на Лондонській фондовій біржі наприкінці осені 2021 року.

Акції Virgin Galactic: поточний стан справ

Фактично на даний момент Virgin Galactic не приносить прибуток, з цієї причини вартість її акцій дуже сильно залежить від очікувань і настроїв інвесторів. З 2020 року компанія планує проводити регулярні космічні тури для заможних мандрівників, готових заради отримання нових вражень купити тур за 250 тисяч доларів. Але масового інтересу громадськості до подібної пропозиції поки немає, однією з причин цього є досить висока вартість квитків. 

Акции компании Virgin Galactic

Все це в кінцевому підсумку серйозно впливає на вартість акцій Virgin Galactic. Складнощі почалися ще в січні 2021 року через неодноразово перенесення випробувань космічного корабля Бренсона. У травні, в день публікації звітності, компанія як і раніше не могла назвати точну дату польоту, у зв'язку, з чим її акції обвалилися до позначки в 16 доларів (у січні їх ціна була 62 доларам).

Ситуація дещо виправилася після того, як керівництво Virgin Galactic оголосило про те, що випробування відбудеться 11 липня і серед пасажирів космічного корабля буде сам Річард Бренсон. За Червень - Липень ціна паперів зросла практично на 30% до 52-54 доларів. Але вранці, 11 липня до старту космічного корабля, компанія оголосила про плани провести SPO на 500 млн доларів (повторне розміщення і розпродаж акцій їх первинними власниками).

Стоимость акций компании Virgin

Відразу після цього акції впали до 44 доларів. Падіння ціни пов'язано з тим, що інвестори дуже насторожено поставилися до того факту, що власники акцій компанії прагнуть позбутися від них, незважаючи на явні успіхи і прогрес компанії. Станом на середину вересня акції Virgin Galactic торгуються по 25 доларів за штуку.

Їх чергове падіння пов'язано з тим, що політ корабля Unity 23, запланований на кінець вересня був перенесений, як мінімум на місяць. 

Про Virgin Group в цифрах

Для кращого розуміння того, що являє собою конгломерат, пропонуємо ознайомитися з наступними числовими даними:

О компании Virgin в цифрах

 • 21 мільярд фунтів – сукупний прибуток Virgin Group за 2020 рік.
 • Представництва британської корпорації працюють в 35 країнах світу.
 • До складу конгломерату входить близько 400 компаній.
 • 250 тисяч доларів – саме стільки коштуватиме політ у космос з Virgin Galactic.
 • 25 мільйонів чоловік – перевозить в рік компанія Virgin Atlantic.
 • Сьогодні в корпорації працює понад 50 тисяч людей.
 • Студія звукозапису Virgin Music продана за 1 мільярд доларів.
 • 70 – стільки років було засновнику корпорації, коли він здійснив свій перший суборбітальний політ.
 • 80 кілометрів – на таку висоту здатний підніматися корабель Unity, побудований Virgin Galactic.
 • 5 мільярдів-особистий статок засновника Virgin Group, Річарда Бренсона.

Незважаючи на спад світової економіки, корпорація продовжує стабільно розвиватися, активно працюючи над новими проектами по всій земній кулі. 

Секрети успіху компанії Virgin Group

Про секрети успіху, які допомагає його конгломерату розвиватися і отримувати прибуток, Річард Бренсон вельми охоче ділиться у власних книгах:

Секреты успеха компании Virgin

 • Готовність йти на ризик і вкладати кошти навіть в ті проекти, які, на перший погляд здаються безперспективними і невдалими.
 • Протиставлення лідеру. Абсолютно всі компанії, що входять в холдинг, для успішної конкуренції в своїй галузі використовують принцип протиставлення. Так в сфері авіаперевезень, де безумовним лідером є компанії British Airways, співробітники якої всі як один ходять в строгих ділових костюмах, Virgin Atlantic приваблює клієнтів більш демократичним стилем спілкування, веселощами і навіть в чомусь клоунадою, в той же час доповнені бездоганним сервісом.
 • Диверсифікація-британської корпорації цікаві абсолютно всі напрямки бізнесу, починаючи від продажу весільних суконь, закінчуючи туризмом, пасажирськими перевезеннями і розробкою комп'ютерних ігор.
 • Скандальний Маркетинг - засновник корпорації без сумніву є генієм реклами і «ходячим логотипом». Його епатажні витівки найчастіше позитивно позначаються на просуванні продуктів компанії.
 • Висока швидкість прийняття рішень – навіть на багатомільйонні угоди Бренсон погоджується за лічені хвилини.
 • Шанобливе ставлення до співробітників. У компанії ліквідуються не тільки зовнішні ознаки привілейованого становища займають більш високе положення, але і відбувається відмова від самого принципу ієрархічної піраміди влади.

Важливою складовою успіху компанії є націленість на інтереси і очікування кінцевого споживача. Саме на цьому принципі будується вся політика корпорації, ведеться конкурентна боротьба на ринках збуту.

15 цікавих фактів про компанію Virgin

Чим знаменита і цікава компанія Virgin?

Интересные факты о компании Virgin

 1. Virgin Records в різні роки працювала зі Стінгом, Sex Pistols, Boy George, Філ Коллінз, Джанет Джексон, Rolling Stones і багато іншими відомими музикантами і виконавцями міжнародного рівня.
 2. На початку 80-х років, під час загострення конкуренції між Virgin Airlines і British Airways. Співробітники останнього, не гребували промисловим шпигунством, завдяки якому отримували інформацію про клієнтів компанії Бренсона. Напередодні польоту вони дзвонили їм і повідомляли, що їх рейс скасований, однак, вони можуть з хорошою знижкою обміняти свій квиток на літак British Airways.
 3. Перший офіс майбутньої мільярдної корпорації знаходився в шкільному гуртожитку Бренсона. Так як комендант гуртожитку не дозволив встановити в кімнату телефон, починаючому підприємцю доводилося спілкуватися з рекламодавцями і потенційними партнерами з вуличного автомата.
 4. Під час першого показового польоту авіакомпанії Virgin Airlines літак врізався в зграю птахів і його двигун загорівся. Аварії дивом вдалося уникнути, літак екстрено посадили, а покупка нового двигуна обійшлася молодому авіаперевізнику в 600 тисяч фунтів.
 5. На презентацію салону для молодят Virgin Bride власник корпорації з'явився в білій весільній сукні і з вечірнім макіяжем.
 6. В рамках просування газованої води Virgin Cola в Америці, Бренсон проїхав на танку по Таймс-сквер, вистріливши при цьому кілька разів з гармати по рекламному рахунку Coca-Cola . Свою витівку він пояснив тим, що реклама на телебаченні і в пресі коштує величезних грошей, а тут він зробив всього кілька пострілів і ось про нього і Virgin Cola вже розповідають на перших шпальтах всіх світових видань.
 7. На введення в парк Virgin Atlantic нового лайнера була присутня Принцеса Діана. Відкривши пляшку шампанського, Бренсон облив її з ніг до голови, однак, Діана на жарт не образилася і навіть після цього погодилася сфотографуватися у фірмовому жилеті провідників компанії.
 8. У всіх компаніях діє загальна корпоративна фанк-культура: ніяких краваток, костюмів і формальностей у відносинах між підлеглими і керівниками.
 9. У залах очікування в аеропортах пасажири можуть пограти в гольф, відвідати масажистів і лікарів косметологів, прийняти душ, поніжитися в джакузі і навіть подрімати.
 10. В даний час у компанії є кілька офіційних символів – її засновник і керівник Річард Бренсон, дирижабль Virgin і острів Virgin Island, на який можуть потрапити тільки клієнти Virgin Atlantic.
 11. Крім коли корпорація також виробляє такі напої, як Virgin Energy (енергетичні напої) і Virgin Vodka (традиційна, сорокаградусна горілка).
 12. До 2023 року Virgin Galactic планує здійснювати до 18 запусків на рік.
 13. Бренсон і Virgin користується високим рівнем довіри серед англійців. Не так давно радіо ВВС провело опитування 1200 осіб, на тему, кому б вони довірили переписати 10 заповідей, засновник корпорації Virgin несподівано опинився на 4 місці, після Матері Терези, Папи Римського і архієпископа Кентерберійського.
 14. Компанія є одним з основних спонсором міжнародного об'єднання «старійшини», яким керують Нельсон Мандела і Граса Машел. Сьогодні "старійшини" є однією з найуспішніших некомерційних гуманітарних організацій у світі.
 15. Одним з останніх проектів Virgin Group є створення надшвидкісного поїзда Hyperloop One, який буде перевозити пасажирів з надзвуковою швидкістю по всьому Європейського регіону.

Більшість цікавих і розважальних фактів, чуток і новин про Virgin так чи інакше пов'язані з її засновником, Річардом Бренсоном, який з повним правом може вважатися рушійною силою корпорації, що забезпечує їй розвиток протягом всієї її історії.

Книги про корпорацію Virgin

У добірку книг, що розповідають про корпорацію Virgin, ми включили твори, які рекомендуємо почитати:

Книга «Обнаженный бизнес», автор - Ричард Брэнсон
Книга «Бизнес в стиле Virgin. Чему вас не научат в бизнес-школе», автор - Ричард Брэнсон
Книга «Теряя невинность. Как я построил бизнес, делая все по-своему и получая удовольствие от жизни», автор - Ричард Брэнсон
Книга «К черту все! Берись и делай» - автор Ричард Брэнсон
 1. Книга» оголений бізнес", Річард Бренсон-перша книга британського мільярдера, присвячена історії створення і управління корпорацією Virgin.
 2. Книга " бізнес в стилі Virgin. Чого вас не навчать в бізнес-школі", Річард Бренсон – автор твору ділиться цікавими фішками і секретами ведення бізнесу в мультибрендовому форматі.
 3. Книга " втрачаючи невинність. Як я побудував бізнес, роблячи все по-своєму і отримуючи задоволення від життя», Річард Бренсон – у творі Бренсон ділиться з читачами цікавими моментами з власної біографії, пов'язані з розвитком однієї з найбільших корпорацій в сучасній історії.
 4. Книга " до біса все! Берися і роби!", Річард Бренсон-у своїй книзі він розповідає про те, що бізнес повинен приносити вам задоволення. Ця книга допоможе подивитися на ваше життя під іншим кутом і ви самі собі відповісте на питання: "то я роблю в житті або пора щось міняти".

Примітно, що всі книги Річарда Бренсона, друкуються у видавництві Virgin Book.

Фільми про корпорацію Virgin

Добірка фільмів про корпорацію:

Фильмы про компанию Virgin

 1. Документальний фільм «ризикована історія успіху компанії Virgin» - розповідає докладно про історію створення і розвитку британського конгламерату.
 2. Документальний фільм " Запуск Virgin Galactic VVS Unity з Річардом Бренсоном на борту. Пряма трансляція".
 3. Документальний фільм "Річард Бренсон" - біографія мільярдера і історія створення його компанії з витягами з інтерв'ю.
 4. Документальний фільм " Річард Бренсон-Засновник корпорації Virgin. Історія успіху " - автори кінострічки розповідають своїм глядачам про життя і бізнес британського мільярдера, поточний стан справ його корпорації та її плани на майбутнє.

Подивитися добірку кращих фільмів про історію успіху корпорації Virgin Group можна по посиланню .

Всі перераховані вище фільми переведені на російську мову.

Висновок

Хто каже, що бізнес — це серйозна річ? У Червоній уніформі бортпровідниці, з яскравим макіяжем, в сітчастих панчохах і жіночих туфлях на високій шпильці по вузькому коридору літака котить візок з напоями сер Річард Брендсон, власник найбільшої британської корпорації Virgin Group. Що він тут робить? Відіграє програний главі авіакомпанії Air Asia суперечка. Історія конгломерату з мільярдними доходами починалася з офісу, розташованого в шкільному гуртожитку і продажу бракованих платівок через пошту. Незважаючи на різноманітні події і невдачі через п'ятдесят років Virgin Group продовжує активне освоєння нових для себе галузей. Команда  https://worldbank.org.ua впевнена, що в найближчі роки ми ще не один раз почуємо про проекти британського холдингу і її ексцентричного власника.