Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Страховщики Nord Stream 1 в затруднительном положении

страховики Nord Stream 1 в скрутному становищі після вибухів на газопроводі

Надійшли новини про те, що Nord Stream 1 під загрозою, тому що страховики не готові продовжувати покриття після вибухів, враховуючи, що трубопровід побудований на 7,6 млрд. доларів інвестицій

Політика Nord Stream 1 полягала в дворічному контракті, який був продовжений після першого року, сказали два джерела. Однак страхувальники та страховики часто можуть розірвати такий договір після першого року, залежно від умов, повідомили два джерела страхової галузі. Про цю новину повідомив Reuters 4 квітня 2023 року.

Nord Stream – це система газопроводів, прокладених по дну Балтійського моря, яка з'єднує Росію і Німеччину, і складається з двох ліній. У жовтні 2022 року на обох лініях були виявлені пошкодження, викликані потужними вибухами, які сталися в Датських територіальних водах і були настільки сильними, що розірвали труби. Поставки газу по Nord Stream 1 були припинені, а Запуск Nord Stream 2 був відкладений.

Для Nord Stream ці пошкодження можуть стати не тільки технічною, але і фінансовою проблемою. Згідно сайту компанії, будівництво системи газопроводів обійшлося в 7,6 млрд.доларів. Більшість акцій (51%) належить дочірній компанії російського енергетичного гіганта Газпром . Інші акціонери-німецькі компанії Wintershall Dea і E. ON, а також французька Engie і Нідерландська Gasunie.

З метою захистити майно від ризиків пошкодження або знищення, Nord Stream уклав страхові контракти з великими страховиками і перестраховиками, серед яких німецька Munich Re і синдикати всередині Лондонського ринку Lloyd's of London. Поки не подано жодного позову за пошкодження і порушення роботи газопроводу. Для страхувальників системи газопроводів, яка, за даними сайту Nord Stream, була побудована на 7,6 млрд.доларів інвестицій.

Більшість акцій (51%) Nord Stream 1 належить дочірній компанії російського енергетичного гіганта Газпром, який піддається санкціям з боку США , Великобританії і Канади, а також деяким обмеженням з боку ЄС.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про те, що на трубопроводі «Північний потік» знайдено сторонній об'єкт: очікується, що він розкриє диверсантів. А також наша редакція повідомила , що Газ з російського газопроводу «Північний потік-2» потрапив у Балтійське море.