Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

ЦБ России 13 января начал продавать китайские юани

Reuters: ЦБ Росії 13 січня почав продавати китайські юані, плануючи збути еквівалент 54,5 млрд. рублів до 6 лютого

Російський ЦБ прагне продати іноземну валюту, щоб заповнити дефіцит бюджету, а потім обіцяє наповнити валютні резерви китайськими юанями, демонструючи довіру країні-партнеру

Стало відомо, що Міністерство фінансів РФ відновило продаж іноземної валюти на внутрішньому валютному ринку. Цей крок займе період з 13 січня, коли вже було продано юанів на 47 млн.доларів, до 6 лютого. Передбачається, що щоденний обсяг продажу іноземної валюти складе в еквіваленті 1млрд. грн.. Планується досягти загальної суми в 21млрд. грн.. Про цю новину повідомив Reuters 17 січня 2023 року.

У минулу п'ятницю ЦБ Росії здійснив продаж Китайських юанів на 47 млн.доларів. Це було потрібно для досягнення мети компенсації спостережуваного дефіциту рублів. Останнє спостерігається на тлі очевидного падіння доходів від нафти і газу. Таким чином, Мінфін у співпраці з ЦБ Росії оприлюднили плани, згідно з якими буде збуватися щоденний еквівалент 1млрд. грн. в юанях, що потрапляє під бюджетні правила країни.

Згадане бюджетне правило обумовлюється тим, що на тлі скорочення доходів від нафти і газу, Росія на законних підставах займеться продажем валютних резервів з метою поповнити кількість рублів. Коли доходи знову будуть рости, ЦБ поповнить валютний резерв китайськими юанями. Так Російська Федерація поступово відходить з-під залежності від західних або, як їх називають в країні, «недружніх» валют, наблизившись при цьому до економіки Китаю, з якою спостерігається співпраця в різних питаннях, включаючи фінансові.

У загальному рахунку Росія планує продати 800 млн.доларів, що відповідає 54,4 млрд. рублів, це дозволить заповнити січневий бюджетний дефіцит, притому використовуючи певну схему дій для експортних доходів. У цій операції підключений "Національний кліринговий центр", який характеризується в ролі маловідомого підрозділу фондової біржі країни.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів  про те, що Європейський центральний Банк готує черговий великий процентний стрибок.