Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Самая реалистичная реконструкция Тутанхамона

Опубліковано одну з найбільш реалістичних реконструкцій Тутанхамона

Цікаві новини надійшли зі світу мистецтва: представлена нова реконструкція обличчя Тутанхамона, яка отримала широке схвалення

Крістіан Корбет, відомий в якості творця скульптури принца Філіпа в 2013 році, використовував сучасні технології і зробив ще одне відкриття – «оживив» Тутанхамона. Праці художника були високо оцінені, тому результати, яких він домігся, прозвали однією з найбільш реалістичних реконструкцій. Про цю новину повідомив Yahoo 9 грудня 2022 року.

Корбет використовував 3D-модель на основі зображень сканованого черепа фараона. Згодом були додані шари м'язів, врахована анатомія і будова черепа, і тепер ця робота визнана кращою, ніж ранні спроби уявити, як виглядав Тутанхамон. Попередні реконструкції використовували тканинні маркери на основі зразків європеоїдної раси.

«судово-медична скульптура базувалася на науці про череп, а маркери тканин та вимірювання кожного з них базувались на середньоєгипетському чоловікові», - повідомив Корбет про свою робота. Він також підкреслив, що тут немає місця творчій уяві, і на доказ цьому існують знімки чи не кожного кроку, зробленого Крістіаном.

У судово-медичного бюста закриті очі, немає вух і немає виразу обличчя. І як тільки він був завершений, Корбет вже звернувся до творчого підходу, щоб відкрити фараону очі і внести штрихи, які, на його думку, найбільш правильні. "Але, знову ж таки, не було ніякого вигадування рис — навіть вуха були ретельно продумані всіма нами», знову виправдався художник.

Однак багато людей противляться такому результату. Він більше схожий на обличчя 40-50-річного чоловіка, а не 19-річного молодика. Шанувальники Тутанхамона заявляють, що ця робота абсолютно не схожа на кого-небудь з представників сім'ї фараона. Чи підданий цю роботу критиці в майбутньому, поки невідомо.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про рідкісну 1400-річну золоту брошку, знайдену серед ранньосередньовічних гробниць у Базелі.