Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Санкции США против Китая могут коснуться науки

санкції США проти Китаю можуть торкнутися науки, в тому числі біотехнологій

Новини про санкції США проти Китаю викликають занепокоєння вчених, оскільки співпраця двох країн у науці завжди вважалася цінною та успішною

Адміністрація Байдена прийняла рішення ввести масштабні санкції проти Китаю. На цьому тлі виникли підозри, що Китай втратить доступ до ряду технологій США , в тому числі біотехнологію, хоча раніше в цій області представники двох країн тісно співпрацювали. Цю новину повідомив Tech Crunch 28 жовтня 2022 року, посилаючись на The Washington Post.

Настільки цінне висловлювання озвучив заступник Міністра торгівлі з промисловості і безпеки Алан Естевес. Він сказав, що доведеться посилити експортний контроль над квантовими обчисленнями, біотехнологіями та штучним інтелектом. Це повідомлення викликало певний резонанс у відповідній галузі, яка за своєю суттю є глобальною.

Біотехнології-це сфера, яка виходить за межі національностей та кордонів між країнами. Науковий прогрес у Китаї цілком може врятувати життя в США. Глобалізація сектора продемонструвала підвищення ефективності. Чимало біотехнологічних фірм намагаються зберегти присутність в Китаї і США, щоб використовувати переваги обох країн. У Китаї, наприклад, функціонує найбільша кількість даних про пацієнтів, оперативні та економічні клінічні випробування. Особливої уваги заслуговують місцеві податкові пільги, державне фінансування та субсидовані офіси для просування досліджень.

Ті ж компанії продовжують операції в США, щоб задіяти потенціал країни в галузі досліджень і розробок, і працювати над схваленням регулюючих органів FDA.

Підхід до біотехнологічного сектору, орієнтований на безпеку, може завдати шкоди конкурентоспроможності США, про що говорять американські вчені, що спеціалізуються на Китаї. "Фундаментальні дослідження та ключові інновації у біотехнології здійснюються у відкритому доступі і ґрунтуються на поступових досягненнях усього світу», наполягають вони.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про те, що  Huawei Secretive Chip Arm шукає кандидатів наук, щоб обійти санкції США.