Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Самые развитые страны мира по технологии

найрозвиненіші країни світу за технологією: топ-10, авторитетні рейтинги, повний огляд у 2023 році

Десять найбільш технологічно розвинених країн світу в 2023 році. Рейтинги, статистика, думки авторитетних агентств. Анти-топ найбільш нерозвинених держав світу

Інформаційні агентства, авторитетні видання та бюро статистики систематично публікують рейтинги країн за різними критеріями. І рівень технологічного розвитку тут - один з важливих. Як з'ясувала редакція WorldBank, традиційно в список найбільш розвинених країн за технологією входять:

 1. Великобританія
 2. Німеччина
 3. Ізраїль
 4. Канада
 5. Китай
 6. США
 7. Франція
 8. Швеція
 9. Південна Корея
 10. Японія

Однак в 2023 році існує відразу кілька рейтингів і критеріїв оцінки технологічного розвитку держав — Most Technologically Advanced Countries In the World, WIPO U. N. O, Global Finance. У нашому огляді ми розглянемо їх все для формування об'єктивної думки.

Самые технологически развитые страны: рейтинг Most Technologically Advanced Countries In The World

Найбільш технологічно розвинені країни: рейтинг most Technologically Advanced Countries In the World

Саме систему критеріїв рейтингу most Technologically Advanced Countries In the World вважають найточнішою серед можливих оцінок технологічності країн світу. Так, експерти досліджують, яка частка користувачів Інтернету серед населення, у якого відсотка громадян є смартфони, скільки людей мають доступ до високошвидкісного інтернету. Враховується індекс конкурентоспроможності держави у сфері цифрових технологій, гнучкість рішень урядів у сфері відкритості новим розробкам та інноваційним технологіям.

Свіжий рейтинг most Technologically Advanced Countries In the World показує, що технологічно розвинені країни сконцентровані переважно в  Північній Європі . У топ-50 увійшли:

 1. Норвегія
 2. Швеція
 3. Нідерланди
 4. Данія
 5. США
 6. Сінгапур
 7. Фінляндія
 8. ОАЕ
 9. Південна Корея
 10. Гонконг
 11. Швейцарія
 12. Великобританія
 13. Бельгія
 14. Канада
 15. Австралія
 16. Люксембург
 17. Тайвань
 18. Іспанія
 19. Німеччина
 20. Естонія
 21. Японія
 22. Франція
 23. Нова Зеландія
 24. Ірландія
 25. Австрія
 26. Катар
 27. Литва
 28. Чехія
 29. Ізраїль
 30. Латвія
 31. Малайзія
 32. Португалія
 33. Словенія
 34. Польща
 35. Угорщина
 36. Казахстан
 37. Італія
 38. Китай
 39. Хорватія
 40. Таїланд
 41. Словаччина
 42. Саудівська Аравія
 43. Греція
 44. Україна
 45. Йорданія
 46. Росія
 47. Аргентина
 48. Румунія
 49. Чилі
 50. Мексика

Самые инновационные страны мира: рейтинг WIPO U.N.O

Найбільш інноваційні країни світу: рейтинг WIPO U. N. O.

Щоб країна увійшла в передову десятку інноваційного рейтингу WIPO U. N. O. ( ООН ), експерти оцінять розмір її інвестицій в розвиток передових технологій і загальний стан наукової діяльності. Окрема увага приділяється кількості патентних заявок, затребуваності свіжостворених технологічних брендів, відсотку витрат на Освіта населення, НДДКР (науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи). Розглядаються показники продуктивності праці і масштаби новаторських проектів в рамках окремо взятої держави.

Так, в рейтинг найбільш інноваційних країн світу  на думку ООН:

 1. Швейцарія
 2. США
 3. Швеція
 4. Великобританія
 5. Нідерланди
 6. Південна Корея
 7. Сінгапур
 8. Німеччина
 9. Фінляндія
 10. Данія

Самые развитые страны по технологиям: рейтинг Global Finance

Найрозвиненіші країни за технологіями: рейтинг Global Finance

Global Finance — популярне міжнародне видання, щорічно проводить докладні дослідження технологічно розвинених країн світу. В першу чергу, експерти "Глобал Фінанс" оцінюють показники конкурентоспроможності в розвитку цифрових технологій, застосування і швидкість впровадження технологічних інновацій в економіку, можливості держави в сфері створення нових розробок.

На основі всього сказаного розраховується індекс технологічності. За цим показником можна виділити  топ-15 найбільш розвинених країн :

 1. Норвегія (3,68)
 2. Швеція (3,68)
 3. Нідерланди (3,68)
 4. Данія (3,67)
 5. США (3,65)
 6. Сінгапур (3,62)
 7. Фінляндія (3,59)
 8. ОАЕ (3,59)
 9. Південна Корея (3,55)
 10. Гонконг (3,55)
 11. Швейцарія (3,55)
 12. Великобританія (3,49)
 13. Бельгія (3,49)
 14. Канада (3,47)
 15. Австралія (3,40)

Топ-10 самых развитых стран мира по технологии

Топ-10 найрозвиненіших країн світу за технологією

Які країни традиційно вважаються  технологічними гігантами планети ? У безперечний рейтинг входять:

 1. Великобританія. Сполучене Королівство не покидає списки найбільш технологічно розвинених держав з часів промислової революції XIX століття. Саме тут винайшли оригінальну локомотивну рухову систему, відкрили водень, зібрали реактивний двигун і запустили Інтернет .
 2. Німеччина.  країна традиційно показує блискучі результати в машинобудуванні. І може з усією впевненістю стверджувати, що виробляє найкращі автомобілі на планеті! Крім того, в Німеччині відкрито чимало високотехнологічних компаній на зразок VW і Siemens .
 3. Ізраїль.  Без цієї держави не обходиться жоден технологічний рейтинг! А як інакше, якщо технології становлять понад 45 % ізраїльського експорту? Найбільшим національним багатством тут вважають розум, творчість і інновації .
 4. Канада.  вже моветон пов'язувати цю розвинену країну лише з хокеєм і кленовим сиропом. У Канаді активно розвивається цифровий сектор і біотехнології, посилюються освітні програми STEM. А Ванкувер і Торонто давно увійшли в список технологічних столиць світу.
 5. Китай.  економічні досягнення нової наддержави безпосередньо пов'язані з технологічним бумом в КНР. Досягнення китайських інженерів у транспорті, робототехніці, аерокосмічній промисловості, генетиці безцінні.
 6. США . Американських технологічних гігантів буквально не злічити — Google , PayPal , Facebook , Microsoft , Intel і IBM . А якщо додати до них стартапи з Кремнієвої долини? Країна лідирує відразу в декількох сферах-комунікації, Фармацевтика , оборонні системи, космічні програми.
 7. Франція. держава має статус «технологічного хаба» через активний розвиток автомобільного виробництва та атомної енергетики. Крім цього, французькі фірми постійно знаходяться на лідируючих місцях в рейтингу швидкозростаючих підприємств Deloitte «Technology Fast 500».
 8. Швеція. вважається батьківщиною мобільних технологій. Саме високотехнологічні інновації допомогли державі швидко відновитися після глобальної фінансової кризи 2008 року. Гнучкість рішень і постійне поліпшення розробок стали тут точками зростання.
 9. Південна Корея. країну часто називають «гаванню для інженерів». Тут працюють світові технологічні гіганти LG , Samsung і Hyundai. А ще це саме кіберспортивна держава — більш ніж населення захоплюється комп'ютерними іграми. І не дивно, адже в Республіці самий високошвидкісний Інтернет в світі!
 10. Японія. наукові дослідження держави в сфері електроніки, робототехніки та оптики не мають рівних на планеті. На рахунку країни ціла колекція Нобелівських премій: 11 — з фізики, 7 — з хімії, 5 — з медицини, 5-з фізіології. Саме тут були засновані високотехнологічні бренди Canon, Nintendo і Sony .

Обзор по континентам: самые развитые страны мировых регионов в 2023 году

Огляд континентів: найрозвиненіші країни світових регіонів у 2023 році

Не менш корисним буде розглянути найбільш технічно розвинені країни в контексті частини світу і континенту, де вони розвиваються.

Європа

 • Швейцарія
 • Швеція
 • Німеччина
 • Франція
 • Фінляндія

Швейцарія очолила рейтинг найбільш інноваційних країн світу (за статистикою ООН) вже в дванадцятий раз. Високу позицію пояснює якість освіти, активне впровадження наукових розробок у господарство та економіку держави. Не потрібно забувати і про дбайливе ставлення до природи, високий рівень розвитку еко-технологій. Цікаво знати, що на мільйон громадян Швейцарії припадає понад тисячу винахідників, які подають заявку на Патент .

Що стосується Швеції, вона увійшла в число лідерів за рахунок активного розвитку інформаційних технологій. Разом з Фінляндією та Німеччиною тут активно заохочують становлення малого бізнесу та стартапів. А європейські столиці Париж, Лондон і Берлін — провідні по венчурних інвестиціях.

Північна Америка

 • США
 • Канада

Сполучені Штати — один зі світових лідерів у сфері інновацій. Країна досягла лідерства за рахунок тісного зв'язку науково-дослідних інститутів і промисловості, активного використання нематеріальних ресурсів, доступності кредитів для бізнесу і величезних масштабів своїх ринків. Але Канада не набагато відстає від своєї сусідки. Тут давно зробили ставку на розвиток інформаційного суспільства та посилення наукових досліджень.

Південна Америка

У Чилі зараз функціонує понад 8000 технологічних компаній та стартапів. Що особливо важливо, багато хто з них зайняті в розробці технологій, безпосередньо вирішують проблеми рідної країни — це боротьба з посухою, змінами клімату, а також очищення повітря, відновлення екології. Сусідня країна-лідер Бразилія зацікавлена в розвитку біотехнологічного сектора і б'є рекорди за кількістю IPO (первинному розміщенню акцій молодих компаній на фондовій біржі).

Центральна Азія і Близький Схід

Почнемо з того, що Ізраїль є єдиною країною у світі, яка витрачає понад 5% ВВП (внутрішнього валового продукту) на дослідження та розробки. Сьогодні це світовий лідер з патентів в секторі інформаційних технологій і комунікацій. Також сильною стороною Ізраїлю є сфера охорони здоров'я з її інноваційним медичним обладнанням. Що ж стосується Туреччини, останні двадцять років держава показує непогані результати в розвитку бізнесу, наукових дослідженнях.

Східна Азія

 • Південна Корея
 • Китай

Республіка Корея сьогодні-економічний і технологічний центр планети, що поставляє на ринок передове апаратне і програмне забезпечення . Комп'ютерна технологія, штучний інтелект , електромобілі, Еко-інновації - це теж південнокорейські досягнення. Не відстає від Південної Кореї і Китай. КНР лідирує відразу за трьома пунктами: збільшення продуктивності праці, числа товарних знаків і кількості отриманих патентів.

Океанія

 • Австралія

Країна-континент зобов'язана своїм високим інноваційним рівнем власним природним багатствам і різноманітної біосистеми. Австралія-визнаний глобальний лідер у сфері квантових обчислень на основі кремнію.

Африка

 • Маврикій
 • ПАР

Стрімко розвивається Маврикій-безумовний науково-прогресивний центр континенту. Країна може похвалитися стійким економічним становищем і сильними ринками. Сьогодні вона робить ставку на інформаційно-комунікаційний сектор. Південна Африка ж стає центром тяжіння визнаних технологічних гігантів планети. Так, в ПАР вже відкрили власні штаб-квартири Amazon , Oracle , IBM, Google, Microsoft, Panasonic .

Анти-топ: наименее развитые страны мира по данным ООН

Анти-топ: найменш розвинені країни світу за даними ООН

НРС (найменш розвинені країни) - термін, введений економічною і соціальною радою ООН. Він об'єднує держави з дуже низьким рівнем життя, слабкою економікою і негативним впливом стихії на матеріальні ресурси і життя населення.

Так, в список НРС за інформацією організації Об'єднаних націй і Вікіпедії входять:

 1. Ангола
 2. Афганістан
 3. Бангладеш
 4. Бенін
 5. Буркіна-Фасо
 6. Бурунді
 7. Бутан
 8. Гаїті
 9. Гамбія
 10. Гвінея
 11. Гвінея-Бісау
 12. Демократична Республіка Конго
 13. Джибуті
 14. Замбія
 15. Ємен
 16. Камбоджа
 17. Кірібаті
 18. Комори
 19. Лаос
 20. Лесото
 21. Ліберія
 22. Мавританія
 23. Мадагаскар
 24. Малаві
 25. Малі
 26. Мозамбік
 27. М'янма
 28. Непал
 29. Нігер
 30. Руанда
 31. Сан-Томе і Принсіпі
 32. Сенегал
 33. Соломонові Острови
 34. Сомалі
 35. Сьєрра-Леоне
 36. Судан
 37. Танзанія
 38. Тимор-Лесте
 39. Того
 40. Тувалу
 41. Уганда
 42. ЦАР
 43. Чад
 44. Еритрея
 45. Ефіопія
 46. Південний Судан

Чому так важливо відстежувати рівень технологічного розвитку в сучасному світі? Редакція WorldBank знаходить, що інтернет, діджиталізація і розвиток нових технологій прискорюють процеси глобалізації. А це однаково добре і для країн, що розвиваються, і для розвинених країн. Чим? Знижується собівартість важливих видів продукції, активно розвиваються комунікації. Це потужне стимулювання бізнесу, а значить, ефективна боротьба з безробіттям і створення нових робочих місць. Звідси можна зробити прямий висновок — високі темпи технологічного розвитку покращують добробут всього світового співтовариства.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " найрозвиненіші країни світу за технологією: топ-10, авторитетні рейтинги, повний огляд в 2023 році» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якесь конкретне питання по темі « технологія », якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь-яким зручним вам способом.