Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Steve Jobs: биография и история успеха Стива Джобса (Steve Jobs)

Стів Джобс: біографія та історія успіху Steve Jobs " один із засновників корпорації Apple»

Повна історія та біографія Стіва Джобса. Дізнайтеся докладно в чому секрет успіху Стіва Джобса і як йому вдалося стати найвідомішою людиною в світі. Цікаві факти, книги та фільми

Сині джинси Levi's, чорна водолазка і окуляри в тонкій оправі - саме таким ми і запам'ятали Стіва Джобса (Steve Jobs), одного із засновників корпорації Apple . Сьогодні https://worldbank.org.ua/ буде говорити саме про нього. Слідом за своєю мрією він кинув навчання в коледжі. Однак, відсутність диплома не завадило йому встати біля керма одного з найуспішніших брендів в світі. Намагаючись змінити світ, він заробив репутацію божевільного і пішов з життя в 56 років, на самому піку своєї кар'єри, коли створені ним айфони і айпади стали еталоном інноваційного дизайну і передових технологій. У сьогоднішній статті пропонуємо розглянути, ким же він був, ця дивовижна людина, чия особистість сьогодні асоціюється виключно з прогресивністю і успіхом!

Хто такий Стів Джобс - американський підприємець, творець компаній Apple і Pixar

Стівен Пол Джобс (Steven Paul Jobs) – це американський підприємець, винахідник і промисловий дизайнер. В історію світового бізнесу він увійшов, як один із засновників корпорації Apple і кіностудії Pixar. Свій перший комп'ютер він зібрав у гаражі батька, а до 25 року статок Стіва Джобса перевищив 256 мільйонів доларів. До кінця життя Стіву Джобсу належало 5,426 мільйонів акцій Apple, Приблизна вартість яких дорівнювала 2,1 мільярдів доларів. Також він володів 138 мільйонами акцій Disney (ринкова вартість 4,4 мільярда доларів), які були отримані ним в обмін на студію Pixar. При цьому, за роботу на посаді CEO Apple його річна заробітна плата дорівнювала 1 долару.

Історія Стіва Джобса: від юності до останніх днів

Історія одного з найбільш неоднозначних людей двадцятого століття почалася в місті Сан-Франциско, де Стівен Пол Джобс народився 24 лютого 1955 року. Його біологічні мати і батько – американська аспірантка Джоан Шибле (Joanne Schieble) і Сирійський емігрант Абдулфаттах Джон Джандалі (Abdulfattah John Jandali) відмовилися від новонародженої дитини, після чого малюка віддали в прийомну сім'ю Пола і Клари Джобс.

История Стива Джобса от рождения до смерти

 • На початку 60-х рр.Джобси переїхали в Лос-Альтос, де пройшли дитинство і юність невгамовного генія. У школі Steve захоплювався електронікою і займався в науково-дослідному клубі. Саме тут він і познайомився зі Стівом Возняком, з яким згодом заснував компанію Apple.
 • 1972 рік – Джобс закінчив школу в місті Купертіно, після чого вступив до портлендський коледж рід в Портленді (штат Орегон), який, однак, кинув, провчившись всього один семестр.
 • Восени 1974 року Джобс на пару з Возняком збирають свою першу комп'ютерну плату, яка стала прототипом комп'ютера Apple I.
 • 1 квітня 1976 року Джобс і Возняк засновують компанію Apple Computer Co, яка була офіційно зареєстрована в 1977 році.
 • 1980 рік – Apple стає акціонерним товариством, а Стів Джобс займає посаду голови правління Ради директорів.
 • 1985 рік – через конфлікт в керівництві Apple Джобс подає у відставку. Разом з п'ятьма колишніми співробітниками «яблучної» компанії він засновує фірму з промовистою назвою «NeXT», що спеціалізується на розробці апаратного і програмного забезпечення.
 • 1986 рік – Джобс купив у Дж.Лукаса контрольний пакет акцій студії Pixar, головним напрямком діяльності якої була розробка комп'ютерної графіки та анімації.
 • В середині 90-х рр.у Джобса шлюб і двоє маленьких дітей, в зв'язку, з чим він потребував постійного і стабільного джерела доходу. Справи в його компанії NeXT йшли далеко не найкращим чином, у зв'язку, з чим він задумався про повернення в корпорацію Apple, яка на той момент перебувала на порозі банкрутства.
 • 1997 Рік – Стів повертаються в рідну для нього компанію, на посаді тимчасового виконавчого директора.
 • 2000 рік - Стівен Джобс став генеральним директором Apple.
 • 2006 рік-Джобс продає Діснею студію Pixar, ставши володарем контролю пакета акцій Walt Disney .
 • 2003 рік-лікарі ставлять генеральному директору Apple страшний діагноз – Рак підшлункової залози.
 • На початку 2009 року Джобс був змушений піти в піврічну відпустку, у зв'язку з тим, що лікарі діагностували у нього рак печінки. Але після пересадки печінки і довгого операційного періоду він зміг повернутися до роботи.
 • У серпні 2011 року стало відомо про те, що через різке погіршення здоров'я Стів Джобс був змушений залишити пост СЕО Apple.
 • 5 жовтня 2011 Стівен Джобс помер в місті Пало-Алто, штату Каліфорнія.

Юність та студентські роки Стіва Джобса

У біографії Стіва Джобса є чимало чорних смуг. Незважаючи на те, що з самого раннього дитинства він демонстрував неабиякі інтелектуальні здібності, з формальним навчанням спочатку в школі, а потім в школі, у нього не склалося. Вчителям він запам'ятався переважно, як жартівник і нероба, якому все дається занадто просто.

Создатели Apple Стив Джобс и Стив Возняк

Щоб хоч чимось зайняти і захопити нудьгуючого генія прийомний батько намагався прищепити синові любов до електроніки. Весь свій вільний час вони присвячували створенню і ремонту різних пристроїв. Згодом, робота з електронікою стала улюбленим хобі Стівена, яке змогло розвивати в ньому завзятість в досягненні поставлених цілях, впевненість у власних рішеннях і відсутність страху перед експериментами. У 13 років він прийде за компанію зі своїм сусідом Ларрі Ленгом в науково-дослідний клуб Hewlett-Packard і там познайомиться з персональним комп'ютером HP 9100a, який залишить в його пам'яті незабутнє враження. Ще під час навчання в школі Джобс знайомиться зі Стівом Возняком, на пару з яким він всього через кілька років збере свій перший персональний комп'ютер і відкриє компанію Apple.

Після закінчення школи, Стів вступає в рід-коледж - престижний гуманітарний університет в Портленді. Але, тут він провчився тільки один семестр. Головною причиною такого рішення стала відсутність мотивації в отриманні освіти. Наступні півтора року він присвятив розвитку своїх творчих здібностей і улюбленому хобі – електроніці. Так в одному зі своїх інтерв'ю Джобс розповів про те, що курси каліграфії, які він відвідував в той період, зуміли прищепити йому любов до друкарні.

Создатель Apple Стив Джобс в молодости

У старших класах школи Стів Джобс захопився східним містицизмом. Хлопець буквально марив Індією, мріючи здійснити паломницьку подорож по цій країні. У більш пізні роки його життя, це захоплення обернулося прихильністю вегетаріанства, всіляких постів і екзотичних дієт. 

Перший спільний бізнес зі Стівом Возняком " синя коробочка»

Свій перший комерційний проект, який зміг принести прибуток, Джобс і Возняк запустили в 1971 році, коли перший навчався в середній школі, а другий – в університеті. На створення нелегального бізнесу "синя коробочка" друзів наштовхнула стаття з журналу "Esquire".

Первый бизнес Стива Джобса Синяя коробочка

У ній розповідалося про субкультуру телефонних фріків, що зламують телефонні коди і здійснюють безкоштовні міжнародні дзвінки за допомогою саморобного пристрою «Blue box», здатного імітувати звуковий сигнал певної тональності. Возняк і Джобс, який на той момент займалися обслуговуванням кондиціонерів, вирішили займатися виготовленням таких «коробочок» на продаж. У них вийшло з другої спроби.

Стив Джобс и Стив Возняк

Спочатку друзі просто розважалися, влаштовуючи телефонні розіграші, але незабаром Джобс вирішив, що їх винахід має непоганий комерційний потенціал. Після розробки спеціальної друкованої плати, хлопці змогли виготовляти до 10-20» синіх коробочок " за раз, які продавали друзям і знайомим по 150 доларів за штуку (при собівартості одного примірника в 40 доларів). Всього вони створили близько ста коробочок, заробивши на цьому непогані гроші. Бізнес підприємці-початківці прикрили після неприємної розмови з поліцією.

Клуб саморобних комп'ютерів з которогоначалісь перші кроки в Apple

Перша зустріч групи ентузіастів, які називали себе «клубом саморобних комп'ютерів», відбулася 5 березня 1975 року. На цій зустрічі серед інших» фанатів " комп'ютерної техніки був присутній Стів Возняк. Надихнувшись ідеями впровадження в життя простих людей нових технологій, відразу після зборів він щільно засів за проектування машини, яка згодом стала відома, як Apple I.

Стив Джобс: Клуб самодельных компьютеров

Вже через кілька місяців його праці принесли перші результати - Возняк зміг за допомогою клавіатури набрати на екрані кілька символів. Винахід настільки потрясло Джобса, що він теж почав відвідувати збори клубу. Ось тільки поспілкувавшись з місцевими старожилами, він прийшов до висновку, що більшість членів клубу все одно ніколи не зможуть знайти час на складання власної ЕОМ. Тому Джобс запропонував Возняку робити друковані плати на продаж.

Знаючи невгамовний і авантюрний характер одного ВООЗ сумнівався, що їм вдасться, хоч щось заробити. Ось тільки Джобс знав, як умовити нерішучого товариша, сказавши, що це буде, як мінімум захоплююча пригода: «навіть якщо прогоримо, у нас буде своя компанія. Нехай раз в житті, але ми хоча б дізнаємося, що це таке».

Apple початок або як Джобс продав те, що поки не відомо ринку

Як неодноразово згадав Стів Возняк, в їх відносинах з Джобсом існувало чітке розділення – він придумував, щось цікавіше, а Стівен вирішував, як на цьому заробити. Йому б ніколи не прийшло в голові збирати і продавати комп'ютери, якби до цього не додумався Джобс.

Первый компьютер компании Apple: Apple 1

Свій перший комерційний продукт друзі назвали Apple I. вони представили його в квітні 1976 року на одному із зборів клубу саморобних комп'ютерів, в Пало-Альто (Каліфорнія). На презентації Джобс повідомив слухачам про те, що всі основні компоненти вже знаходяться всередині машини і додаткова збірка не потрібна. На завершення своєї промови він поставив запитання: скільки покупці готові заплатити за цей диво-товар? Але виступ не справив на аудиторію належного враження і тільки Пол Террел, власник комп'ютерного магазину " Байт "зацікавився пропозицією і залишив свою візитку, поспілкувавши:"обговоримо".

Пол Террелл компьютерный магазин Byte

Apple 1 компьютерный магазин Byte

Пол Террелл, який став найбільшим замовником нового комп'ютера. На його замовлення друзі зібрали п'ятдесят ЕОМ, виставивши за нього ціну в 666,66 доларів. Щоб встигнути виконати збірку всіх машин в строк, вони залучили до роботи всіх кого тільки могли, в тому числі вагітну сестру Джобса. Крім 50 комп'ютерів, які купив Террелл Джобс і ВООЗ зуміли продати близько 50 примірників друзям і близько 100 машин вони змогли прилаштувати на продаж в місцеві магазини електроніки.

Apple II: коли продає не тільки технічну частину, але і дизайн

Робота над комп'ютером Apple II була завершена вже до кінця літа 1976 року. Новинка володіла цілим рядом революційних для того часу можливостей – підключення ігрових контролерів, робота зі звуком і кольором і т.д. з досвіду, отриманого при продажу Apple I, друзі зрозуміли, що їх покупцями повинні стати «недосвідчені споживачі», які вважають за краще платити гроші за пристрій, повністю готове до використання.

Стив Джобс и Apple 2

На цьому грунті між ними виникли перші розбіжності. Джобс був упевнений, що досить поставити два слоти для підключення принтера і модему, тоді як Возняк наполягав на восьми, вважаючи, що «люди на кшталт нього», захочуть самостійно вирішувати, що і в якій кількості додавати до свого комп'ютера. У підсумку поступитися довелося Джобсу, так як ВООЗ, категорично відмовився щось міняти і навіть планував піти з компанії.

Ще одним важливим висновком, до якого прийшов Джобс в процесі підготовки Apple II до продажу – дизайн пристрою важливий для користувача. Так, побачивши в одному з магазинів кухонний комбайн Cuisinart з корпусом з полегшеного формованого пластика, він тут же зрозумів, що їх новому комп'ютеру потрібен такий же. Потім він наполіг на тому, що вентилятор слід прибрати з блоку живлення, так як він «суперечить принципам дзен і відволікає від роботи».

Стив Джобс Apple 2

В результаті спільними зусиллями засновникам компанії вдалося створити комп'ютер, який мав гучний успіх на ринку електроніки. Apple II випускався протягом 16 років, за цей час було продано близько 6 мільйонів екземплярів революційної ЕОМ.

Macintosh 1984 року: прорив від Apple того часу

У 1979 році в Apple почалася робота над інноваційною портативною машиною, вартість якої повинна була скласти «всього тисячу доларів». Через кілька місяців після старту проекту комп'ютер отримав назву Macintosh. Для його створення розробники використовували інноваційну концепцію графічного інтерфейсу (систему взаємодії користувача з комп'ютером через різні графічні об'єкти - вікна, меню, кнопки, списки, іконки, значки і т.д.), яка була представлена світовій спільноті компанією Xerox PARC в 1973 році.

Компьютер компании apple macintosh 1984

Однак, після перших успіхів проект забуксував, одночасно з цим виникли серйозні розбіжності між Джобсом і розробником Macintosh, Раскіним. При роботі над Mac Раскін, перш за все відштовхувався від того, що новий комп'ютер буде коштувати 1000 доларів, намагаючись закласти в цю суму максимально можливий функціонал. Стів же вважав, що для початку потрібно створити рішення і тільки після цього шукати шляхи і можливості для оптимізації його вартості. Конфлікт набирав обертів і закінчився тільки після звільнення Раскіна.

Презентація Macintosh відбулася 24 січня 1984 року. На захід крім акціонерів Apple, зібралася величезна кількість журналістів і просто цікавих людей, які хотіли особисто бути присутнім на шоу, обіцяному Стівом Джобсом. Свою промову він почав віршем б. Ділана, що розповідає про те, що часи змінюються. Далі Стів виставив прямих конкурентів своєї корпорації-компанію IBM відвертими невдахами, які намагаються за допомогою тоталітаризму і диктатури захопити владу над комп'ютерним ринком. Презентація завершилася наочною демонстрацією можливостей Macintosh. Для цього комп'ютер за допомогою інноваційного генератора мови самостійно розповів про себе. Його глухий, металевий голом буквально потонув в оваціях глядачів.

Стив Джобс компьютер macintosh

Ось тільки, як показав час, презентація Macintosh зуміла увійти в історію маркетингу, як одне з найуспішніших заходів, але комп'ютер так продавався з рук геть погано. На думку Джобса, причиною цього була завищена ціна, яку встановив Скаллі – займав на той момент пост СЕО в Apple.

Перфекціонізм в деталі Macintosh або як Стів Джобс і як він змінив філософію

При проектуванні дизайну Macintosh Джобс вирішив для початку пожертвувати портативністю нового ПК. Дизайнерами було виліплено кілька десятків гіпсових моделей корпусу, однак, Стів раз по раз відкидав їх, вказуючи на те, що він повинен виглядати максимально дружньо, нагадування обличчя людини.

Стив Джобс компьютер macintosh 1984

Джобс намагався довести до ідеалу абсолютно кожен елемент, починаючи від піктограм і іконок і, закінчуючи упаковкою машини. Більш того, невгамовний Стів вимагав, щоб гармонійно і привабливо виглядали навіть внутрішні компоненти комп'ютера, які в принципі могли бачити тільки Сервісні службовці. До речі, в цьому питанні Джобс проявив небачену раніше впертість. Він вважав, що кінцевий користувач повинен сприймати MAC, як цілісний пристрій, отже, доступ до «нутрощів» системного блоку повинен бути тільки у розробника. Щоб забезпечити таке сприйняття Стів використовував різні прийоми, аж до застосування шурупів, до яких не підходили стандартні Викрутки.

Криза і звільнення Стіва Джобса з компанії Apple

Через рік після презентації Macintosh його продажі практично зійшли нанівець. Нечисленні покупці встигли розповісти громадськості про те, що Apple явно переоцінила можливості нового комп'ютера, який виявився не здатний впоратися з покладеними на нього завданнями. Щоб виправити ситуацію і покрити збитки, які несла компанія, Джобс зважився на «невеликий» обман – він розпорядився встановити емуляцію (стару операційну систему Macintosh) Macintosh на ще один невдалий продукт бренду - комп'ютери Lisa, які через відсутність попиту стояли нерозпродані на складах корпорації. Вийшло в результаті пристрій він представив, як поліпшену версію Macintosh. Багато фахівців Apple, які розуміють, що насправді під виглядом новинки Джобс розпродає непопулярні Mac і Lisa, виступили проти подібних "шахрайських вивертів". На знак протесту вони написали заяву на звільнення.

Стив Джобс увольнение с Apple

Стів ж немов не помічав того, що відбувається, всіляко «заганяючи» співробітників. Робота до півночі, збори о 7 ранку, нічні дзвінки і факси були для нього звичною справою. Більш того, у нього дозріла ідея змістити Скаллі з керівного поста в раді директорів. Але Джобса ніхто не підтримав і Скаллі звільнив його з керівника відділу Macintosh, залишивши засновнику корпорації формальну посаду голови ради директорів. Через деякий час Стів перестав ходити на роботу і пішов з Apple, заснувавши NeXT Inc.

Наступний Комп'ютер: як Стів Джобс випускав комп'ютери для коледжів та університетів

У NeXT Computer Джобс поставив перед собою мету розробити ідеальну обчислювальну машину для науки та освіти. Але через судовий позов Apple, в якому керівництво бренду звинуватило колишнього голову ради директорів, в крадіжці ідей, Стів почав позиціонувати свою нову розробку, як «професійну робочу станцію для коледжів і університетів».

Создание Next Стивом Джобсом

Вже традиційно, при розробці комп'ютера Джобс сконцентрувався на його дизайні. Корпус NeXT Computer являв собою матово-чорний куб, довжина кожного ребра якого дорівнювала одному футу. У продаж пристрій надійшов в 1989 році, його ціна склала 6500 доларів. Протягом перших місяців комп'ютер поставлявся обмеженими партіями в американські вузи. У роздрібний продаж NeXT надійшов в 1990 з вартістю 9999 доларів. Але продати вдалося тільки 50 тисяч машин, після чого компанія вирішила сконцентруватися на розробці і реалізації програмного забезпечення.

Pixar та Disney: випуск деяких найвідоміших мультфільмів

Ще під час роботи в Apple, Стів познайомився з начальником комп'ютерного відділу кіностудії Lucasfilm. За розпорядженням Дж.Лукаса він займався пошуком людини, який купив би цей відділ. Після екскурсії на кіностудію, захоплюється Джобс прийшов у захват і загорівся купити відділ для Apple. Однак, Скаллі ця пропозиція здалася нерентабельною.

Работа Стива Джобса в Pixar и Disney

В ході довгих переговорів, Стів викупив 70% комп'ютерного відділу за 10 мільйонів доларів, що залишилися 30% належали його засновникам і керівникам - Еду Кетмаллу і Елві Рей Сміту. Відділ займався розробкою програмного забезпечення для роботи з комп'ютерною графікою і анімацією і спеціального електронного обладнання, серед якого особливе місце займала робоча станція Pixar Image Computer. Саме на честь цього комп'ютера отримала свою назву молода студія Pixar.

Стив Джобс Pixar и Disney

Перший повнометражний мультиплікаційний фільм Pixar вийшов в 1995 році, ним стала знаменита «історія іграшок», яка принесла студії всесвітню славу і визнання провідних кінокритиків. Протягом наступних 15 років Піксар були зняті такі хіти, як - «Корпорація монстрів», «У пошуках Немо», «Тачки», «Рататуй» та ін.

У січні 2006 року Disney оголосив про придбання Pixar за 7,4 мільярда доларів. Після успішного завершення угоди, Джобс став власником найбільшого пакета акцій Walt Disney Company (7%) і увійшов до Ради директорів кіностудії.

Повернення Стіва Джобса в Apple: покупка компанії NeXT

Перша розмова між Гілом Амеліо, новим СЕО Apple і Джобсом, про можливе повернення останнього в компанії, відбувся на початку 1994 року. Але остаточне рішення про це було прийнято керівництвом корпорації тільки через два роки. У 1996 році Еппл купила NeXT за 427 мільйонів доларів, після чого ОС NeXTSTEP став основою для нового Mac OS X.

Возвращение Стива Джобса в Apple

У грудні 1996 року Стів повертається в колись засновану ним компанію в якості «радника голови». Буквально через кілька тижнів після цього в Apple почалися масштабні зміни, в ході яких послідували кадрові перестановки і скорочення виробництва. Всім було ясно, що Джобс повертає собі лідерські позиції, хоча він всіляко відхрещувався від цього, посилаючись на зайнятість сім'єю і студією Pixar.

Як Стів Джобс зробив iPhone революційним продуктом 

Стів Джобс, як ніхто інший вмів, якимось шостим почуттям, розпізнавати зміни ринку. До початку 2006 року він чітко розумів, що зовсім скоро мобільні телефони замінять музичні плеєри, фотоапарати, відеокамери і багато інших пристроїв. Щоб зайняти власну нішу на ринку телефонів, компанія Apple повинна була створити революційний пристрій. Ним став iPhone, який створювався на базі знаменитого iPod. Скляний екран був доведений до металевої рамки, гаджет отримав приємний на дотик корпус, в нього були додані новітні технології і внутрішні компоненти.

Стив Джобс Apple 1

Прототип смартфона був представлений на виставці Macworld Expo, в січні 2007 року. На думку багатьох експертів, ця презентація стала однією з кращих в кар'єрі Джобса і зуміла розпалити в потенційних покупців непідробний інтерес до iPhone. Так за даними соціологічних опитувань, про старт продажів смартфона 29 червня 2007 року знали 6 американців з 10.

Чому Стів Джобс вирішив відкрити Apple Store

Відвідуючи магазини електроніки, Стів Джобс незмінно залишався незадоволений, як оформляються стенди з продукцією Apple, вважав, що продавці не приділяють їм належної уваги. Щоб виправити ситуацію, він вирішив відкрити фірмовий магазин компанії. Перші дві торгові точки Apple Store відкрили свої двері для покупців 19 травня 2001 року в Каліфорнії і Вірджинії. Магазини були оформлені в кращих традиціях мінімалізму і баухауса (напрямок в архітектурі і дизайні, покликане об'єднати творчість і промисловість). Лаконічні інтер'єри виробники незабутнє враження химерними комбінаціями каменю, дерева, сталі і скла.

Apple Store

Аналітики і економісти передрікали магазинам Apple Store провал, проте, вже через три роки, їх відвідуваність перевищила 5500 чоловік в тиждень. Лише через десять років з моменту першого відкриття фірмової торгової точки в світі працювало близько 400 магазинів Apple Store, що мали неймовірний успіх не тільки в Америці, але і в Європі.

Відносини Стіва Джобса та Білла Гейтса

За більш, ніж 30 років свого знайомства Джобс і Гейтс встигли побути практично друзями, обережними союзниками і непримиренними суперниками. Але малоймовірно, що Apple змогла б досягти таких успіхів без допомоги Microsoft , та й Microsoft складно уявити без активної підтримки з боку Apple.

Стив Джобс и Билл Гейтс

Спочатку засновники двох успішних брендів були хорошими друзями, якщо не друзями. Гейтс нерідко заїжджав в Купертіно, щоб дізнатися про чергову «геніальну» ідею Стіва. Більше того, Білл та його команда брали безпосередню участь у підготовці Macintosh до продажів. Відносини між Гейтсом і Джобсом зіпсувалися в 1985 році, після того, як Microsoft представила світу першу версію своєї ОС Windows.

Джобс прийшов в справжнісіньку лють, звинувативши колишнього приятеля в плагіаті. Той же на всі звинувачення відповів, що з боку Стіва було б нерозумно вважати, ніби йому належать ексклюзивні права на розвиток такої перспективної ідеї, як графічні інтерфейси.

Стив Джобс Apple и Билл Гейтс Microsoft

У наступні роки відносини між Гейтсом і Джобсом нітрохи не потеплішали. Співзасновник Apple неодноразово називав у своїх інтерв'ю, Білла Гейтса закостенілим консерватором, для якого гроші вирішують все. У свою чергу керівник Microsoft відносив Стіва Джобса до дивних, химерних і «неповноцінних» людей.

Але все ж, по-своєму ці люди поважали один одного. Після смерті Джобса в 2011 році, Білл написав на своїй сторінці в Твітер: «я поважаю Стіва, ми працювали разом. Ми робили один одного краще, навіть будучи суперниками».

Як продавав Стів Джобс зі сцени

Про здатність Стіва Джобса продавати зі сцени складають легенди. Він з легкістю перетворював презентації продуктів Apple в справжнісінькі шоу, які згодом входили в історію маркетингу, в якості геніальних прикладів маніпуляції глядачами. Експерти виділяють десять основних прийомів, які використовував Джобс під час виступів на сцені:

Как Стив Джобс продавал со сцены

 • Дайте відповідь на головне питання покупця: "як це стосується особисто мене?». Наприклад, розкажіть про характеристики і переваги продукту перед аналогами і конкурентами.
 • Створіть у слухачів почуття причетності до великого. Наприклад:»ми зібралися тут, щоб залишити свій слід в історії".
 • Використовуйте чіткі і ємні фрази, які могли б стати відмінним заголовком для поста в Твіттер: наприклад, під час презентації iPod, Стів використовував фразу «1000 пісень у вашій кишені».
 • Складіть «дорожню карту», позначивши на початку виступу кількість продуктів, про які будете розповідати. Наприклад:»сьогодні ми розглянемо з вами три революційні продукти".
 • На сцені повинен бути герой (презентований продукт) і антагоніст (продукт конкурентів). Природно антагоністу повинні бути притаманні "погані" риси, про які обов'язково потрібно розповісти глядачеві.
 • Максимальна простота презентації - Джобс не використовував під час презентацій нічого зайвого. На слайдах і відеороликах зазвичай були присутні тільки новий пристрій, одне-два простих слова і багато порожнього простору.
 • «Оживіть» цифри – сухі числа і складні технічні характеристики навряд чи щось скажуть покупцеві. Тому, замість інформації про те, що iPod має обсяг вбудованого сховища в 5 Гб, Стів розповів про «1000 пісень у вашій кишені».
 • Під час своїх виступів Джобс дуже часто використовував «дивовижні» слова, яскраві і конкретні висловлювання, емоційні порівняння. Наприклад, "дивно спритний«," чудово, чи неправда?"і т. д »
 • Поділіться сценою. Утримати увагу глядача протягом півтора-двох годин не був здатний навіть Стів Джобс. Та він і не намагався. У процесі презентації засновник Apple розбавляв свою промову відео, слайдами, виступами із запрошеними ораторами.
 • Використовуйте реквізит. Стів Джобс завжди виходив на сцену з тими пристроями, про які він розповідав. Так, наприклад, презентуючи перший макбук, він пустив деталі його суцільнометалевого корпусу по рядах, а представивши айфон, Стів подзвонив з нього в Старбакс і замовив 4000 латте на винос.

Багато маркетологів і аналітиків відзначають, що виступи Джобса зі сцени незмінно сприяли викиду тонни дофаміну в мізки слухачів. Відомі випадки, коли заради присутності на його презентаціях люди долали тисячі кілометрів і проводили ніч на вулиці, тільки заради того, щоб в залі для глядачів зайняти місця ближче до сцени.

Стиль управління Стіва Джобса 

У 1993 році Стів Джобс (Steve Jobs) очолив Рейтинг найскладніших босів Америки, складений діловим журналом Fortune. Журналісти охрестили його" провідним егоманьяком Кремнієвої долини "і"яскравим, харизматичним лідером". Один з менеджерів команди Macintosh, для опису харизматичності І ступеня впливу Джобса на підлеглих навіть придумав термін "поле спотворення реальності". Під ним розумілося здатність Стіва переконати себе і оточуючих повірити практично в будь-яку ідею, за допомогою дикої суміші бравади, харизми, чарівності, наполегливості, гіпербол, прийомів маркетингу. За допомогою поля спотворення реальності він впливав не тільки на потенційних покупців, але і на членів своєї команди, розповідаючи їм, що вони зможуть впоратися з вирішенням тих чи інших завдань, незважаючи на те, що спочатку поставлені цілі і терміни здавалися чимось нереальним.

Стиль управления Стива Джобса

Джобс регулярно говорив про те, поодинці не можна вершити великі справи - тільки в команді. При цьому він був вимогливим і авторитарним керівником, категоричним в судженнях і оцінках. Його улюблена фраза звучала, як" це повне лайно", під якою слід було розуміти, що Великий Бос вимагає додаткових пояснень і аргументів. У роботі він нерідко виявляв грубість, впертість і деспотизм. Але навіть незважаючи на це, співробітники його завжди поважали і прислухалися до його думки, так як в більшості випадків Стів опинявся прав. 

Для стилю управління, розробленого Джобсом, характерні наступні моменти:

 • Джобс заражав підлеглих своїми ідеями та ентузіазмом. Це та нематеріальна частина, яка дає бажання співробітникам розвиватися в компанії
 • Він намагався донести до співробітників значимість того, чим вони займаються.
 • Він регулярно кидав виклик своїй команді, ставлячи перед нею нестандартні і нездійсненні, на перший погляд, завдання.
 • Джобс умів розставляти вірні пріоритети, фокусуватися на тому, що було найбільш важливо тут і зараз.
 • Він фокусувався на позитивних моментах, мотивуючи співробітників на великі звершення. Він робив список того скільки всього вони вже зробили за короткий проміжок часу, це було хорошою мотивацією.
 • Транслювати постійно напрямок компанії. Стів Джобс вважав що потрібно завжди пам'ятати ту мету, яка була при створенні компанії, вона допомагає зберегти вектор розвитку при масштабуванні.

Стив Джобс методы управления компанией Apple

Стів Джобс для управління своїм дітищем використовував вельми неоднозначний стиль управління. Хтось вважав його» відвертим психом, не здатним тримати себе в руках і не поважає оточуючих«, інші» заглядали йому в рот і ловили кожне слово«, треті»відверто боялися і намагалися уникати всілякого спілкування". Однак, ніхто не заперечував той факт, що Стів Джобс був одним з кращих керівником за всю історію Apple.

Загадка Джобса про блендер або як Джобс звільняв співробітників

Повернувшись на пост керівника Apple, в 1997 році Стів Джобс прийняв рішення звільнити частину співробітників компанії, які показували низьку ефективність в роботі, і прийняти на їх місце нових фахівців. Претендентам на посаду він загадував одну загадку:

Загадка Стива Джобса про блендер

«вас зменшили до розміру монети в 5 центів і кинули в блендер. Вага тіла змінився пропорційно зростанню, тоді як щільність залишилася незмінною. Через30 секунд бленер буде включений, його леза почнуть обертатися. Що ви будете робити?».

Найбільш популярними відповідями кандидатів на працевлаштування були:

 • Підніміться на вісь обертання і почекайте, поки блендер вимкнеться.
 • Ляжу на дно так, щоб леза мене не торкалися.
 • Вистрибну з блендера.
 • Вийду з блендера, використовуючи шкалу міліметрів як драбину.

Загадка от Стива Джобса про блендер

Насправді ця загадка не мала правильної відповіді, але самому Джобсу подобався відповідь в, так як він передбачав використання фізичних умов завдання про те, що вага тіла зменшується, а щільність залишається колишньою. Отже, ми маємо два найпростіших рівняння: маленьке тіло = невелика вага; велика щільність тіла і м'язів = сильне тіло. При таких вихідних зменшений людина зможе вистрибнути з блендера, подібно блохи.

Залежно від того, що відповідали кандидати, Стів визначав рівень їх винахідливості, стресостійкості, швидкість мислення та інші якості. Такий підхід дозволив йому в підсумку набрати блискучу команду, яка змогла привести бренд Apple до успіху. 

Особисте життя Стівен Пол Джобс: дружина і діти

Джобс завжди був людиною, яка не боялася проявляти свої почуття і емоції, незалежно від того, стосувалося це особистого життя, захоплень або роботи. Своїм першим коханням він називав дівчину-хіпі Кріс-Енн Бреннан, з якою почав зустрічатися перед закінченням школи. Їхні стосунки тривали протягом довгих років. Вони разом подорожували, працювали, вивчали Дзен.

Личная жизнь Стива Джобса

У травні 1978 року Кріс народила дочку Лізу Бреннан, однак, Джобс заявив, що це не його дитина, так як Бреннан перед вагітністю зустрічалася не тільки з ним. Через рік, він пройшов тест на батьківство, який показав результат в 94,41%, але навіть після цього він не поспішав визнати дочку, при цьому стабільно виплачував аліменти, а пізніше оплатив їй навчання.

жена Стива Джобса

Свою майбутню дружину Джобс зустрів в 1989 році, а вже в 1991 році вони одружилися. У вересні 1991 року у пари народився перший син рід, в серпні 1995 року вони стали батьками чудової дочки Ерін, а в 1998 році сім'я Джобсів поповнилася новим членом – дочкою Ів. Стів дуже любив своїх дітей і намагався проводити з ними весь свій вільний час.

Хвороба і смерть Стівен Пол Джобса

У жовтні 2003 року під час планового обстеження нирок у Джобса був діагностований рак підшлункової залози. Прогноз лікарів був дуже сприятливий, однак, вони наполягали на якнайшвидшому проведенні операції. Але несподівано для всіх Стів відмовився від оперативного лікування і протягом наступних 9 місяців намагався позбутися раку методами нетрадиційної медицини: голковколювання, лікування травами, вегетаріанською дієтою.

Болезнь и смерть Стива Джобса

Але стан його здоров'я стрімко погіршувався, апетит практично пропав, почалася депресія. У червні 2004 року Джобс все ж погодився на проведення операції, під час якої з'ясувалося, що пухлина дала метастази, які потрапили в печінку. Після операції Стів прожив ще 8 років. Всі ці роки він мучився почуттям провини перед близькими і шкодував, що відклав лікування на 9 місяців, що в підсумку коштувало йому життя. У серпні 2011 року він повідомив, що змушений залишити пост CEO Apple, його приймачем став Тім Кук.

Стів Джобс помер о 15.00 5 жовтня 2011 року. Поруч з ним знаходилися його дружина, діти і сестри. Свої останні слова « " Ух ти! Ого! Ого!", він вимовив за кілька годин, до того як зупинилося дихання і серце цієї дивної людини перестало битися.

Чудові цитати Стівена Джобса

Виступи та інтерв'ю Стіва Джобса моментально розліталися по Інтернету, газетам і журналам. Багато його висловів перетворилися на "крилаті фрази", які цитують у більшості країн світу:

Великие цитаты Стива Джобса

 • Ми тут, щоб внести свій внесок у цей світ. Інакше навіщо ми тут?
 • Ви хочете провести решту свого життя, продаючи соду, чи хочете змінити світ?
 • Найчастіше люди не розуміють, що їм насправді потрібно, поки сам їм цього не покажеш.
 • Ви ніколи не дізнаєтесь, що шукали, поки не знайдете його.
 • Бути найбагатшою людиною на кладовищі для мене не важливо... лягати спати з думкою про те, що Ти створив щось прекрасне,-це те, що для мене має значення.
 • Я вважаю, що якості людини визначаються його оточенням, а не спадковістю.
 • Не допустити помилок - значить прожити неповноцінне життя.
 • Ваш час обмежений, не витрачайте його на те, щоб жити чужим життям.
 • Коли мені не вистачало грошей, я сідав думати, а не біг заробляти. Ідея-найдорожчий товар на світі.
 • Будьте чесними з собою і з людьми, завжди робіть все вчасно, ніколи не здавайтеся, йдіть до своїх цілей, навіть якщо все погано.

Стів Джобс був упевнений, що «хороші художники завжди копіюють, а великі крадуть ідеї», він був готовий «віддати все, що має за зустріч з Сократом» і не поспішав «довіряти комп'ютеру, про роботу якого йому було нічого не відомо».

Книги про Стіва Джобса, який варто обов'язково прочитати

Ми включили в ТОП-6 кращих книг про Стіва Джобса наступні твори:

Книга «IКона. Стив Джобс» (2005) Джеффри Янг и Вильям Саймон
Книга «Стив Джобс» (2011). Уолтер Айзексон
Книга «Стив Джобс. Уроки лидерства» (2011), Джей Эллиот, Уильям Саймон
Книга “О чем думает Стив” (2009) Ландер Кени
Книга «Стив Джобс. Человек, который думал иначе» (2012) Карен Блюменталь
Книга «Чему я могу научиться у Стива Джобса» (2019) Фредерик Колтинг, Мелисса Медина
 • Книга " ІКона. Стів Джобс " (2005) Джеффрі Янг і Вільям Саймон – біографічний роман, що розповідає про повернення Джобса Apple в 1997 році.
 • Книга «Стів Джобс» (2011). Уолтер Айзексон-докладна біографія співзасновника Apple, з якої можна дізнатися багато нового про дитинство, юність і професійну діяльність Джобса.
 • Книга " Стів Джобс. Уроки лідерства " (2011), Джей Елліот, Вільям Саймон. Книга про унікальний стиль управління Стіва Джобса.
 • Книга «про що думає Стів» (2009) Ландер Кені - книга розповідає про життєву філософію, звички, захоплення і світогляд людини, якого багато сучасників вважали справжнім генієм цифрової ери. 
 • Книга " Стів Джобс. Людина, яка думала інакше» (2012) Карен Блюменталь. Детальна біографія Стіва Джобса
 • Книга "чого я можу навчитися у Стіва Джобса" (2019) Фредерік Колтінг, Меліса Медіна. Книга показує, що кожному з нас під силу поміняти цей світ, як це вийшло у Джобса.

Всі ці книги переведені на російську мову.

Фільми про Стівена Пола Джобса

У наш ТОП-5 фільмів про Стіва Джобса увійшли, як документальні відео, так і повноцінні художні стрічки, які в різні роки виходили на великі екрани:

Фильмы о Стиве Джобсе

 • Художній фільм «Джобс: Імперія спокуси " (2013) - фільм Дж.М. Стерна, в головній ролі Ештон Кутчер, розповідає глядачеві про те, як норовливий хіпі перетворився на співзасновника одного з найпрогресивніших брендів.
 • Художній фільм «Пірати Силіконової долини» (1999) — фільм про створення першого ПК і конкуренції між Apple і Microsoft.
 • Художній фільм "Стів Джобс" (2015) - екранізація біографії Джобса, написаної Уолтером Айзексоном.
 • Документальний фільм "Стів Джобс: хіпі на мільярд доларів" (2011) - фільм ВВС про життя і професійну діяльність BBC Джобса.
 • Документальний фільм "Стів Джобс: людина в машині" (2015) - про приватне життя Джобса.

У 2011 році, після смерті Стіва Джобса на екрані вийшов документальний фільм Pioneer Productions, що отримав назву «Стів Джобс: одна остання річ». 

Подивитися добірку кращих фільмів про історію успіху корпорації Apple і її засновника Стіва Джобса можна по посиланню .

Висновок

Історія успіху Стіва Джобса-це неймовірне поєднання довгого і наполегливої праці, вродженої геніальності і прихильності прекрасного. Він був яскравою і харизматичною людиною, яка йшла за своєю мрією. Джобс вмів розповідати про свої божевільні ідеї так, щоб заразити ними інших. Але разом з тим, і йому були притаманні сумніви, душевні терзання і помилки, одна з яких в результаті коштувала йому життя. Ще більше цікавих статей  https://worldbank.org.ua/  ви зможете знайти на нашому сайті