Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Продажи чипов в Европе замедлятся

продажі чіпів в Європі сповільняться на тлі підвищення процентних ставок і зростаючих геополітичних ризиків

З'явилася інформація, що багато експертів прогнозують збільшення продажів чіпів в наступному році лише на 4,6%. Однак це є найгіршим показником з 2019 року

Продажі чіпів будуть менше очікуваного, оскільки міжнародна економіка зіткнулася з труднощами під гнітом стрімкого підвищення процентних ставок і посилення побоювань глобальної рецесії, повідомило видання Bloomberg 23 серпня 2022 року.

Некомерційна організація World Semiconductor Trade Statistics (wsts), що займається моніторингом поставок чіпів, знизила початковий прогноз позитивної динаміки ринку з 16,3% до 13,9%. У WSTS очікують, що в цьому році ринок перевищить 600 мільярдів доларів, але на початку наступного року його зростання сповільниться. У 2023 році він прогнозується на рівні 4,6%, що є найгіршим показником з 2019 року: позначаються торгові війни США і Китаю. 

Продажі чіпів є важливим показником глобальної економічної активності, оскільки домогосподарства та малий Бізнес все частіше вибирають цифрові пристрої та онлайн-сервіси для поширення та споживання інформації. Американський президент Джо Байден у серпні підписав закон, спрямований на зміцнення напівпровідникової промисловості США. Рішення викликане прагненням Китаю розширити власні потужності з виробництва мікросхем.

Найбільше зростання їх продажів експерти WSTS прогнозують на наступний рік Японії — 5%. За нею підуть країни Північної і Південної Америки — 4,8%, Азіатсько-Тихоокеанського регіону — 4,7%. Європа , найімовірніше, продемонструє зростання на рівні 3,2%.

У липні Міжнародний валютний фонд знизив прогноз глобального зростання. Представники МВФ заявили, що 2023 рік може бути більш жорстким для економіки, ніж нинішній. Економічна модель Bloomberg передбачає стовідсоткову ймовірність рецесії в США протягом наступних двох років.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про те, що інженери зі Стенфорда розробили новий чіп , що підвищує ефективність штучного інтелекту.