Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Австралийские власти начали проверку ритейлеров Bunnings и Kmart

австралійська влада почала перевірку рітейлерів Bunnings і Kmart, викритих в зборі» відбитків осіб " клієнтів

Bunnings і Kmart таємно знімали покупців, чим порушили недоторканність їх приватного життя, тому Австралійська служба захисту конфіденційності веде розслідування

Австралійська Служба захисту конфіденційності розслідує справу щодо двох великих рітейлерів за фактом використання ними технології розпізнавання осіб.тривогу забила група споживачів Choice, заявивши, що гіганти Bunnings і Kmart надходять неетично, збираючи "відбитки осіб" без згоди відвідувачів, повідомило BBC 13 липня 2022 року.

Активісти опитали понад тисячу людей: 75% з них не підозрювали, що їх таємно фотографують у супермаркетах. Обидва продавці заявили на свій захист, що робили це для захисту від крадіжок. 

Австралійський Комісар з питань конфіденційності Анджеліна Фальк не поспішає з висновками до результатів перевірки. Фахівці її офісу визначать, чи порушені закони про недоторканність приватного життя за результатами розслідування. В Австралії збір біометрії в торгових мережах дозволений, якщо це необхідно для роботи і у продавців є "чітка згода" покупців. 

"попередження крадіжок і створення безпечного середовища — важливі цілі, але використання системи розпізнавання осіб в магазинах створює серйозні ризики для конфіденційності", — заявила Фальк.

Комісар зазначила, що розслідуваний випадок не поодинокий. У минулому році перевірка виявила аналогічні порушення в цілодобовій торговельній мережі 7-Eleven. Відомство Фальк продовжує розслідування і щодо роздрібної компанії The Good Guys, хоч та і призупинила збір даних про клієнтів. 

Комісія з прав людини в Австралії виступає за кардинальні заходи і наполягає на забороні "відбитків осіб" до тих пір, поки в державі не приймуть конкретні закони, що регламентують їх використання.