Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Shell планирует применить новую технологию на основе ИИ

Shell планує застосувати нову технологію на основі ШІ для пошуку нафти на великій глибині

Надійшла новина про те, що компанія Shell співпрацює з SparkCognition для використання технології ШІ в глибоководній розвідці нафти, щоб підвищити ефективність і виробництво

Shell оголосила про співпрацю з компанією SparkCognition, яка розробила технологію на основі ШІ для глибоководної розвідки нафти. Цей Технологія дозволяє обробляти і аналізувати значні обсяги сейсмічних даних за допомогою спеціальних алгоритмів. Передбачається, що це допоможе відшукати нові родовища палива, причому з найбільшою точністю і оперативністю. Новину повідомив Finance Yahoo 17 травня 2023 року, посилаючись на Reuters.

Shell – велика нафтова компанія, яка займається пошуком і видобутком нафти в різних частинах світу. Компанія зізнається, що однією з найбільших труднощів є глибоководна розвідка, для якої Shell використовує спеціалізовану методику, тобто сейсмічну технологію. Її суть полягає в напрямку звукових хвиль, які відбиваються від підводних порід, створюючи зображення того, що знаходиться під водою.

Цей метод має деякі недоліки, включаючи великі витрати часу та ресурсів. Спираючись на це, Shell прийняла рішення застосувати нову технологію на основі ШІ, розроблену компанією SparkCognition.

Розглянута співпраця прагне поліпшити операційну ефективність і швидкість процесів нафтовидобутку. Компанії планують скоротити витрати на високопродуктивні обчислення. Є підстави вважати, що ця технологія допоможе зберегти глибоководне середовище, оскільки буде потрібно менше сейсмічного сканування, ніж зазвичай.

Технологія AI від SparkCognition є частиною більш широкої стратегії Shell щодо впровадження цифрових інновацій у свою діяльність, яка передбачає використання хмарних обчислень, Інтернету речей та блокчейну. Технологія AI від SparkCognition може принести величезну економічну вигоду для Shell та інших нафтових компаній, так як за оцінками експертів, близько 50% світових запасів нафти знаходяться на глибині більше 3000 метрів.

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів  про те, що додатком Shell Recharge Solutions користується понад 500 тис.користувачів. А також наша редакція повідомила , що флагманська угода Shell по зрідженню природного газу в третьому кварталі принесла збиток майже в 1 млрд.доларів.