Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Forbes назвал самые дорогие компаний Рунета 2022 года

Forbes назвав топ найдорожчих компаній Рунета 2022 року

Стало відомо які 10 компаній вважаються найдорожчими в Рунеті, тобто на російському ринку, від Яндекса ДО VK, короткі відомості, капіталізація кожної з них

Ділове видання Forbes опублікувало рейтинг найдорожчих і прибуткових компаній Рунета станом на кінець першого кварталу 2022 року. При відборі брендів аналітики в першу чергу враховували розмір прибутку, отриманого безпосередньо в Інтернеті. Наприклад, у випадку з маркетплейсами мова йде не тільки про продаж товарів і послуг через глобальну мережу, а й отримання виручки за рекламу.

ТОП-10 найдорожчих компаній Рунета:

  1. Яндекс - 17,397 млрд.$

IT-гігант «Яндекс» офіційно був створений в 2000 році Аркадієм Воложем та Іллею Сегаловичем. В даний час в його екосистему входить величезна кількість проектів, сервісів і платформ: Кинопоиск, сервіси доставки їжі, агрегатор таксі, найбільший російський пошуковик і т. д.

  1. Wildberries - 7,635 млрд.$

Найбільший російський маркетплейс був створений в 2004 році Тетяною Бакальчук. Сьогодні їй належить 99% компанії. влітку 2021 року вона була визнана Forbes найбагатшою жінкою Росії.

  1. Avito - 6,227 млрд.$

Авито-це найпопулярніший сайт безкоштовних оголошень в Росії. Його засновниками є шведські підприємці Філіп Енгельберт і Йонас Нордландер. За 2021 рік кількість оголошень, що розміщуються на Авито зросла на 17,4 млн, досягнувши рекордної цифри в 89,9 млн.згідно зі звітами компанії, її чистий прибуток за підсумками року становить 10,6 мільярдів рублів.

  1. Ozon - 4,711 млрд.$

Ще один популярний маркетплейс. Він був створений у 1998 році, однак, широку популярність і популярність серед росіян зумів отримати порівняно недавно. Перший партнерський пункт видачі замовлень Озон відкрив лише в 2012 році, на сьогоднішній день їх кількість перевищує 6000 шт.

  1. 1С – 2,674 млрд.$

IT-корпорація 1С була заснована в 1991 році, Борисом Нуралієвим. Сьогодні вона є провідним розробником ПЗ для російського бізнесу. В останні кілька років компанія активно переводить свої продукти на використання хмарних технологій.

  1. ЦФТ - 2,579 млрд.$

ЦФТ або Центр фінансових технологій розробляє ПЗ, призначене для автоматизації таких сфер, як транспорт і ЖКГ. Також ЦФТ випускає софт для мобільних банків, терміналів і банкоматів. Основним власником компанії є фінансове агентство Profit House.

  1. HeadHunter-2,386 млрд.$

HeadHunter є безумовним лідером серед російських сайтів, призначених для пошуку роботи. В якості одного з напрямків власного розвитку вона використовує покупку конкуруючих сервісів. Так у 2021 році HeadHunter викупила платформу Zarplata.ru і придбала конкретний пакет акцій сервісу для пошуку виконавців разових завдань YouDo.

  1. Лабораторія Касперського-2,382 млрд.$

Компанія заснована в 1997 році. Її основним напрямком діяльності є розробка інноваційних систем Інтернет - безпеки. Лабораторія вже давно працює не тільки на російському ринку. Її продукти успішно продаються в Європі, Америці, Азії, країнах Африки та Близького Сходу.

  1. AliExpress Росія - 1,906 млрд.$

Aliexpress Росія-це самостійний структурний підрозділ китайської корпорації Alibaba . Сьогодні на майданчику працює близько 400 000 продавців, при цьому 25% з них – це росіяни. Щомісячна кількість відвідувачів сайту перевищує 35 мільйонів чоловік.

  1. VK (раніше Mail.ru Group) - 1,848 млрд.$

Свою сьогоднішню назву корпорація отримала восени 2021 року. Корпорація веде свою історію з 2000 року. Одним з її засновників є російський бізнесмен Юрій Мільнер. Холдингу належать поштовий сервіс, соціальні мережі «ВКонтакте» і «Однокласники».

У лонг-лист увійшли тільки ті компанії, більше 50% яких припадає на Росію, або фірми, більше 50% користувачів, які проживають на території РФ. З цієї причини в ТОП не включені Telegram і Playrix. Актуальна ринкова вартість непублічних фірм визначалася з використанням стандартних методів порівняння з їх публічними аналогами. Ціна публічних брендів наводиться за підсумками закриття торгів на 2 лютого 2022 року.