Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Названы привычки богатых людей мира

корисні звички: список 35 звичок, які допоможуть вам стати успішними

Складено список корисних звичок, які варто взяти собі на замітку і завдяки яким ви зможете стати успішніше в житті

У кіно життя забезпечених людей виглядає так, немов, вони смітять грошима направлено і наліво. Розкішні вілли, приватні літаки , яхти, вишукані делікатеси і люксове шампанське на сніданок, обід і вечерю, нескінченні вечірки і відпочинок на жарких тропічних островах в будь-який час року. Однак, в житті все виглядає трохи інакше.

Як правило, звички, звичаї та тенденції мільярдерів формуються задовго до того, як вони заробили свої капітали. Саме завдяки цьому вони і зуміли домогтися фінансового благополуччя, досягти успіху там, де інші не бачать ніяких перспектив.

Список корисних звичок для покращення життя:

Сьогодні редакція WorldBank.org.ua пропонує вам ознайомиться з добіркою з 35 звичок найбагатших людей світу, дотримуючись яких, ви зможете змінити своє життя:

 1. Ранні підйоми
 2. Фізична активність
 3. Звичні сніданки
 4. Спілкування з домашніми
 5. Вирішення важких завдань
 6. Принаймні 10 ідей на день
 7. Натхнення для зростання
 8. Відмова від постійного перегляду телевізора
 9. Довгі обідні перерви
 10. Вміння розслаблятися і перемикатися
 11. Контроль витрат
 12. Відмова від дрібних непотрібних справ
 13. Вироблення необхідних навичок
 14. Чітке розуміння цілей і мотивація
 15. Аналіз минулого дня
 16. Час-гроші
 17. Соціальні мережі
 18. Правильне мислення
 19. Чіткість і ясність
 20. Творчість, а не інтелект
 21. Тренінги
 22. Відсутність страху перед відповідальністю
 23. Допомога іншим досягти фінансового успіху
 24. Цінність нових знайомств
 25. Спілкування з успішними людьми
 26. Шукати і не упускають можливості
 27. Постійні інвестиції
 28. Розвиток самодисципліни
 29. Позбавлення себе від зайвих рішень
 30. Регулярне поповнення внутрішніх ресурсів
 31. Визначення пріоритетів
 32. Послідовне нарощування складності завдань
 33. Скорочення розмов до сенсу
 34. Завжди носити з собою блокнот
 35. Віра в себе

1. Ранні підйоми

early get up

Всі успішні бізнесмени вважають за краще ранні підйоми, як мінімум за 2-3 години до початку роботи. Цей час зазвичай використовується з максимальною користю. Наприклад, щоб без поспіху вмитися, поснідати, сходити на пробіжку, помедитувати, позначити і узгодити плани на день.

Цікаво, що в США існує закритий клуб мільйонерів, одним з правил вступу в який є підйом в 5 ранку.

За статистикою т.Корлі, близько 44% всіх багатий людей встають в 5-6 ранку, тоді як серед бідних - тільки 3%. Тим часом, науково доведено, що раннє пробудження позитивно впливає на роботу мозку, психологічний стан і Здоров'я тіла.

2. Фізична активність

Багато молодих мільйонерів і мільярдерів люблять присвячувати ранок фізичній активності – ранкові пробіжки, йога, прогулянка на велосипеді або просто зарядка на свіжому повітрі. Такий підхід дозволяє зарядитися бадьорістю, Очистити мозок від сну, стати більш витривалим і сильним. 

3. Звичні сніданки

breakfasts

Щільний, ситний і корисний сніданок є важливою частиною щоденних звичок багатіїв. Їжа обов'язково повинна бути насичена білками, вітамінами і мінералами. Багато мільярдерів вважають, що сніданок – це відмінна можливість зарядитися енергією на цілий день, щоб потім лише трохи перекусити в обід.

Наприклад, звичним сніданком Джефа Безоса, засновника компанії Амазон, є каша, відварені перепелині яйця або омлет з курячих яєць, восьминоги з картоплею, фруктовий сік. Бізнесмен вважає, що в їжі не повинно бути хімікатів або трансжирів. Генеральний директор "Popeyes", Шеріл Бакельдер, на сніданок любить з'їдати кашу з подрібненого пшона, омлет з помідорами і беконом, Кава або сік. Річард Бренсон воліє починати день з мюслі та фруктового салату. А ось Білл Гейтс не відносить себе до прихильників здорової їжі. Рано вранці він може з'їдати шоколадні пластівці, чізбургери і дієтичну колу. 

4. Спілкування з домашніми

Сім'я є опорою і підтримкою для кожної успішної людини. Тому, перед роботою вони намагаються приділити час своїм рідним і близьким. Хтось снідає в колі сім'ї, інші влаштовують спільні пробіжки, треті – допомагають дітям зібратися в школу. На жаль, багато людей із середнім достатком надмірно зациклені на своїх проблемах, при цьому вони примудряються навіть снідати по дорозі на роботу, не кажучи вже про час для дітей або свого чоловіка.  

5. Рішення важких завдань

Рано вранці мозок людини є найбільш активним. Тому багатії вважають за краще сконцентруватися на вирішенні важкорозв'язних і першочергових завдань. Якщо в першій половині дня ретельно обміркувати Актуальні проблеми, то день стане більш продуктивним і результативним. 

6. Не менше 10 ідей за день

At least 10 ideas per day

Багаті люди відмінно знають, що запорукою їх успіху і процвітання є розумові ресурси. Багато хто намагається записувати всі ідеї, які приходять їм на розум. В цьому випадку, у них є можливість оперативно змінювати і перебудовувати свої плани, орієнтуючись на власні інтереси і зовнішні обставини.

7. Натхнення для зростання

Бізнесмени, сконцентровані на зростанні і розвитку, орієнтовані на щоденне підвищення своєї ефективності, успішності і фінансового прибутку хоча б на 1%. Варіанти тут можуть бути різними – Читати більше книг, працювати, знаходити нестандартні варіанти вирішення звичних завдань, знайомитися і спілкуватися з цікавими людьми. 

8. Відмова від постійного перегляду телевізора

Stop watching TV all the time

Мільйонери дуже рідко дивляться телевізор. Замість цього вони вважають за краще читати книги, знайомитися з новою публіцистичною, професійною або художньою літературою.  

Багатії впевнені, що корисно читати або слухати все, що так чи інакше, сприяє саморозвитку і самоосвіті. Зокрема, заможним людям цікава:

 • Історична література-51%;
 • Духовний розвиток і особистісний ріст-55%;
 • Духовні практики – освітні методики-79%;
 • Біографії успішних бізнесменів-58%;
 • Новини в світі і конкретному сегменті – 94%.

А ось розважальна белетристика в інтереси бізнесменів зазвичай не входить. Лише 11% мільярдерів дозволяють собі витрачати час на детективи і пригодницьку фантастику. У їх числі, наприклад, Ілон Маск і Річард Бренсон.

9. Тривалі обідні перерви

Мільйонери відмінно знають, що тіло і мозок не здатні постійно працювати, для повноцінного відпочинку недостатньо лише півгодини або години. Тому вони вважають за краще влаштовувати довгі обідні перерви – до 2 – 2,5 годин.

10. Вміння розслаблятися і перемикатися

Релакс, медитації, йога – це одні з найулюбленіших і корисних занять заможних людей. Ранкові медитативні практики дозволяють отримувати чудовий заряд енергії, а ввечері знімати навантаження, заспокоюватися і приходити в себе після напруженого трудового дня. Крім того, сьогодні існує маса технік, які дозволяють зміцнювати імунітет, покращувати пам'ять, дихання, приводити в порядок фізичне і психічне здоров'я.  

11. Контроль витрат

Cost control

Для контролю фінансів мільярдери користуються або планами, складеними в щоденнику, або спеціальними мобільними додатками. По всіх банківських рахунках і електронних гаманцях у них стоять ліміти на видаткову частину. Більшість бізнесменів дуже люблять знижки і розпродажі, заради цього вони навіть спеціально моніторять магазини, щоб купити бажану річ за зниженою ціною. 

12. Відмова від дрібних непотрібних справ

Дрібні і незначні справи часто лише віднімають дорогоцінний час і енергію, при цьому вкрай рідко приносять реальну користь. Багатії ніколи не будуть розмінюватися на справи, які фактично можна виключити зі свого повсякденного життя.

У практичній психології навіть є такий термін, як «активна прокрастинацая», коли виконання мікроцелей створює враження, ніби за день виконано велику кількість справ, ось тільки на практиці плодів немає. 

13. Виробляють необхідні навички

Якщо мільйонер вирішив вивчити китайську або грецьку мову, він не буде відкладати це в довгий ящик і негайно приступить до реалізації задуманого. Це ж саме стосується і будь-яких інших навичок, які можуть бути корисні в особистому житті або роботі. Вчаться мільярдери не від випадку до випадку, а щодня, що позитивно позначається на їх професійних і особистісних компетенціях. 

14. Чітке розуміння цілей та мотивація

Clear understanding of goals and motivation

Правильною буде вважатися та мета, яка може бути досягнута незалежно від пори року, людей, уряду або фортуни. При цьому успішність в досягненні поставлених цілей багато в чому залежить від мотивації. Для цього багатії намагаються постійно тримати перед очима речі, які надихають на нові звершення, спілкуватися тільки з позитивними і мудрими людьми.

15. Аналіз минулого дня

Якщо не підвести підсумки, неможливо перейти до виконання наступного кроку. Багаті і заможні люди щовечора аналізують прожитий день. Якщо ж сильно втомлюються, то залишають рішення цього завдання на ранок. 

16. Час-гроші

Time is money

Творцями власного бізнесу і успішними «завойовниками» ринків стають люди, які вміють цінувати час і гроші. Сьогодні неможливо навіть уявити підприємця, керівника або власника великої корпорації, який жив би без чіткого щоденного графіка роботи. Саме завдяки жорсткому плануванню їм вдається знаходити час на спілкування з друзями і домочадцями.

17. Соціальні мережі

Згідно з дослідженням, проведеним американськими аналітиками, 79% мільйонерів і ділових людей США виділяють на спілкування з друзями в соціальних мережах не більше 5 годин на місяць. 

18. Правильне мислення

Весь список звичок багатих людей, буквально «червоною ниткою» пронизаний позитивним і творчим настроєм, яке може бути виражено в одній фразі «Я тільки купую, а не продаюся».  Це означає, що свою професійну діяльність мільярдери намагаються вибудовувати таким чином, що клієнти, замовники і партнери намагалися самостійно знаходити вас, а не навпаки.

Жоден успішний бізнесмен не знецінюватиме свою працю і його результати. При цьому дуже важливо орієнтуватися в актуальних ринкових трендах, так як цінність сировинних ресурсів, матеріалів, розумової і фізичної праці може дуже сильно змінитися всього лише за кілька місяців.  

19. Чіткість і ясність

Людина, яка зуміла побудувати власну бізнес , відмінно розуміє, з чого складається та чи інша діяльність. Він здатний з легкістю розповісти з чого складається ціноутворення реалізованих їм продуктів і послуг, зарплата робітникам, покупка витратних матеріалів, виробничої сировини, обладнання і т.д. якщо щось незрозуміло, підприємець намагається внести ясність, уточнити і роз'яснити проблемні моменти.

Крім того, при складанні бізнес – плану обов'язково слід врахувати виплати постачальникам, податкові мита, витрати на погашення кредитів. Багаті намагаються конкретизувати все і скрізь – при складанні контактів, організації переговорів, керівництві своєї компанії. 

20. Творчість, а не інтелект

Креативность, а не интеллект

Американські бізнесмени твердо переконані, що для досягнення успіху в бізнесі, перш за все, потрібні креативність і творчий підхід, а не високий рівень інтелекту. Такої точки зору дотримується 93% опитаних мільярдерів. Примітно, що люди середнього класу навпаки вважають, що IQ – це запорука прибуткових справ.

Безумовно, творчий потенціал потрібно розвивати. При цьому, ні в якому разі не варто сумніватися в собі і своїх здібностях. Всі мільярдери-це неординарні особистості, які часто мають репутацію диваків і фантазерів.  

21. Тренінг

Тренінги, конференції, семінари та інші розвиваючі заходи є улюбленим заняттям багатіїв і заможних людей не тільки в Америці, але і в багатьох інших країнах світу. Удосконалювати варто не тільки своє тіло, а й моральний вигляд, духовні і моральні якості. До того ж багаті люди твердо переконані в тому, що вчитися ніколи не пізно. 

22. Відсутність страху перед відповідальністю

Отсутствие страха перед ответственностью

Багаті та успішні люди не бояться брати на себе відповідальність. Вони з легкістю вирішуються на складні і ризиковані справи. Беруть кредити, щоб відкрити підприємство, запустити новий продукт або вийти на недоступні раніше ринки збуту. Вони не упустять можливості зайняти керівні посади, навіть якщо це передбачає матеріальну відповідальність і супроводжується серйозними ризиками. 

23. Допомога іншим у досягненні фінансового успіху

У суспільстві існує думка, що мільйонери – це жорстокі люди, які готові «йти по головах» заради досягнення поставлених цілей. Насправді це досить спірне твердження, так як ніхто не знає, що нас чекає завтра і цілком ймовірно, що допомога надана колезі по бізнесу сьогодні може повернутися сторицею завтра.

24. Цінність нових знайомств

Згідно з опитуванням, 68% підприємців в Америці високо цінують нові знайомства і контакти, тоді серед бідних – лише 11% респондентів відкриті для спілкування з незнайомими людьми.

Тим часом, час тече, а разом з ним змінюються люди, їх зв'язки, професійне і соціальне положення. Ніколи не знаєш, де і як може стане в нагоді та чи інша людина. Тому не варто зневажливо ставитися до оточуючих – зав'язуйте нові знайомства скрізь, де б ви не опинилися. 

25. Спілкування з успішними людьми

Від невдах, які не планують і не бажають змінювати нічого в своєму житті, виходить негативна енергетика . Спілкування з ними здатне підкосити ентузіазм і впевненість тих, хто навпаки мріє про фінансове благополуччя. Багатим людям ця прописна істина відмінно відома. Тому вони дуже ретельно відбирають своє оточення і дружать тільки з тими, хто живе на позитиві, не впадає в меланхолію і зневіру при найменших невдачах.

Крім того, постійне спілкування з впливовими і успішними особистостями, дозволяє багато чому навчитися, знаходити рішення своїх проблем, заводити корисні знайомства. Багато мільйонерів і мільярдерів відвідують закриті клуби і організації, складаються в зборах і опікунських радах благодійних фондів, відвідують тематичні заходи, де у них є можливість обертатися в своєму соціальному колі. 

26. Знаходять і не упускають можливостей

Уважність, ділове чуття і інтуїція дозволяють багатим миттєво орієнтуватися в будь-якій ситуації, підлаштовуватися під умови зовнішнього середовища, вишукувати можливості для розвитку власного бізнесу.

Наприклад, у.Баффет вважає, що унікальні можливості можуть ховатися навіть в парадоксах. Зокрема, найкращим часом для вдалих інвестицій є період, коли великі компанії зазнають збитків.

Для довідки. У. Баффет починав свій багатомільярдний бізнес з торгівлі сміттєвими мішками і доставки газет. 

27. Постійні інвестиції

Щоб захистити свої капітали від інфляції мільярдери постійно вкладають наявні у них кошти в нові проекти і стартапи. Для інвестицій вони вважають за краще вибирати ніші з мінімальними ризиками: дорогоцінні камені і метали, Нерухомість , цінні папери найбільших транснаціональних корпорацій, пенсійні фонди та ін. 

28. Розвиток самодисципліни

Успішна людина дуже рідко кидає розпочату справу на половині. Навіть, якщо все йде не за планом, він постарається чітко і виважено підійти до ситуації, і якщо буде хоч найменша можливість для завершення проекту, вони її не упустять. Звичайно, і у мільйонерів може бути відсутнім настрій, у них трапляються проблеми зі здоров'ям, але навіть в цьому випадку, вони намагаються зробити хоча б крок назустріч своїй мрії. 

29. Позбавлення себе від зайвих рішень

Ви коли-небудь замислювалися про те, чому засновник найбільшої соціальної мережі в світі, Facebook Марк Цукерберг , найчастіше носити однаковий одяг – сіру футболку, толстовку з капюшоном і сині джинси. В одному зі своїх інтерв'ю він зізнався, що такий підхід дозволяє йому позбавлятися від вирішення незначних завдань і економить сили для більш важливих справ.

30. Регулярне поповнення внутрішніх ресурсів

Душевні і фізичні сили, витрачені розумові ресурси, можна заповнити за допомогою будь-яких позитивних емоцій. Це може бути улюблене хобі, виставки, танці, подорожі. Щоб не вигоріти в професійному плані, необхідно періодично влаштовувати собі струс і перезарядку. 

31. Розставлення пріоритетів

Засновник Майкрософт, Білл Гейтс, в особистому житті і роботі воліє використовувати формули «5 до 25». Раз на місяць він виписує 25 першочергових завдань, після чого вибирає 5 найбільш важливих з них і приступає до їх вирішення. 

32. Послідовне нарощування складності завдань

В першу чергу варто вирішити найпростіші завдання, а потім переходити до більш складних. Це пов'язано з тим, що якщо вже на перших етапах роботи нічого не вийде, людина може здатися, йому набридне те, чим він займається і знайде тисячу причин, щоб кинути справу. 

33. Скорочення розмов до сенсу

Успішні і багаті люди здатні домовитися між собою всього за 5-10 хвилин. Цього часу цілком достатньо, щоб обговорити головне і не розпорошуватися на дрібниці. Багато американських мільярдерів жорстко обмежують ліміт щоденних повідомлень, час, відведений на наради і збори. 

34. Завжди носити з собою блокнот

Ми не можемо знати заздалегідь, де і коли прийде в голову корисна ідея або Якою інформацією з нами поділиться знайомий. Британський підприємець і засновник  Virgin Річард Бренсон завжди носить з собою маленький блокнот, в який записує свої думки, ділові контакти або пропозиції, що надійшли.

Ну і звичайно, головною звичкою багатих і успішних людей є віра в себе. Вони відмінно знають, що просто так навряд чи вдасться чогось досягти, тільки праця і завзятість допоможуть досягти намічених цілей.