Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Экстремальные температуры повышают риск смерти от сердечной недостаточности

дослідники стверджують, що екстремальні температури підвищують ризик смерті від серцевої недостатності

Вчені підтверджують теорії про те, що зміна температури повітря настільки сильно впливає на організм людини, що підвищує ризик смертності

Вчені Університету Меріленд визначили, що вплив дуже високих або низьких температур підвищує ризик смертності серед пацієнтів з серцевими захворюваннями. Це дослідження було проведено за фінансової підтримки кувейтського Фонду розвитку науки, повідомив News Medical 14 грудня 2022 року.

Згідно з Всесвітнім аналізом 32 млн.випадків смертей від серцево-судинних захворювань за останні 40 років, найбільша кількість летальних випадків зафіксовано в дні з дуже високими або низькими температурами. Результати залежали від аналізу даних у 567 містах у 27 країнах на 5 континентах між 1979 та 2019 роками. Так, смертність від серцево-судинних захворювань збільшується на 12% при занадто спекотній погоді і на 37% при екстремально низьких показниках термометра.

Дослідники виявили, що на кожну 1000 смертей від серцево-судинних захворювань:

  • Екстремально спекотні дні (вище 30 ° C територіально в Балтіморі) можуть призвести до 2,2 тис. додаткових смертельних випадків;
  • В екстремально холодні дні (нижче -6°C в Балтіморі) загинуло ще 9,1 тис.

Зміна клімату призводить до екстремальних погодних явищ на обох кінцях спектру. Дослідження 2021 року, опубліковане в журналі Science, показало, що потепління в Арктиці змінило хід подій, і це призвело до припинення дії полярного вихору, що викликає періоди сильного холоду в Північній півкулі.

Команда дослідників створила та розширила базу даних про смертність від серцево-судинних захворювань у рамках багатогранної багатоміської мережі спільних досліджень. Група також характеризується, як Консорціум біостатистиків, епідеміологів і кліматологів, які вивчають вплив клімату і пов'язаних з ним факторів навколишнього середовища на рівень смертності.

Найбільш точні результати досліджень будуть доступні в майбутньому, при використанні нової інформації. Дослідження дещо ускладнюються через відсутність даних з Південної Азії, Близького Сходу та Африки. Важливо також враховувати вологість і забруднювачі повітря, які теж виступають причиною надмірної смертності в місцях з екстремальними температурами. Зміна клімату в найближчому майбутньому буде розглядатися в якості зростаючої проблеми громадської охорони здоров'я.