Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Поглаживание собак способствует более эффективному восстановлению после черепно-мозговых травм

дослідники стверджують, що погладжування собак сприяє більш ефективному відновленню після черепно-мозкових травм

За допомогою нейровізуалізації з'ясувалося, що прояв ласки до собаки пробуджують соціальний мозок, прокладаючи шлях до розвитку клінічної терапії за допомогою тварин

Рахель Марті, доктор філософії, студентка психології Базельського університету, очолила дослідження, яке демонструє, що акт ласки собак залучає «соціальний мозок», тобто роботу нейронів, повідомив News Medical 11 жовтня 2022 року.

Рахель Марті досліджує анімалотерапію для пацієнтів з набутою черепно-мозковою травмою та важкими порушеннями свідомості. У теорії, тварини емоційно значущі для багатьох людей, вони сприяють більшій мотивації в терапії. Також з'ясувалося, що пацієнти з набутою черепно-мозковою травмою демонструють більш соціальну поведінку під час сеансів терапії за допомогою тварин на відміну від традиційних сеансів. Такі результати можуть бути важливими і для інших груп населення і потребують подальшого вивчення.

Дослідження вимірює активність лобового мозку в префронтальній корі здорових дорослих людей при контакті з собакою, а потім з плюшевою твариною. Незабаром було виявлено, що активність лобового мозку збільшувалася, коли контакт з собакою або плюшевою твариною ставав ближче. Притому, більш висока активність спостерігається при контакті з живою собакою, ніж плюшевою іграшкою. Пізніше до дослідження підключили і інших тварин, що тільки підтвердило ефективність активації мозку при взаємодії з ними.

Дослідження вже показали, що тварини можуть підвищувати увагу пацієнтів. Іншим результатом вищої емоційної участі або дотику до живої собаки може бути підвищена фізіологічна реакція: учасники мають більше думок щодо ситуації з собакою, ніж плюшева тварина.

Як висновок, Марті резюмувала, що емоційна залученість може бути центральним механізмом активації мозку при взаємодії людини і тварини. Результати також можуть мати відношення до терапії пацієнтів з дефіцитом мотивації, уваги та соціально-емоційного функціонування. Все це сприяє тому, щоб поглибити вивчення ефективності анімалотерапії.