Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

История создания и успеха Форбс

Forbes: історія створення та успіху журналу та його засновника Берті Чарльза Форбса

Повна історія створення та розвитку Forbes. Дізнайтеся докладно в чому секрет успіху Форбс і як йому вдалося стати лідером ринку. Цікаві факти, книги та фільми

Чи під силу звичайному складачу тексту відкрити власний Діловий вісник, побачити своє ім'я в якому вважатиме за честь будь-який мільярдер? А адже саме з цієї скромної роботи почав свою кар'єру Берті Чарльз Форбс. Сьогодні його дітище - найавторитетніший фінансово-економічний журнал на планеті, сміливо розкриває доходи мільйонерів і транснаціональних корпорацій. Редакція worldbank.org.ua пропонує повний огляд історії всесвітньо відомого видання і його засновника, кого по праву називають «батьком журналістики». Ми розповімо, скільки народжень пережив журнал, які його доходи, як виглядає середньостатистичний читач і в якому парламенті мешкають завсідники форбсівського рейтингу багатіїв.

Forbes - що це? Коротка довідка

«Форбс " - ділове видання для бізнесменів, один з найавторитетніших фінансово-економічних журналів у світі:

 • Слоган: the Capitalist Tool (»інструмент капіталіста").
 • Штаб-квартира: П'ята авеню, Нью-Йорк (USA).
 • Дата заснування: 15 вересня 1917, США .
 • Засновник: Берті Чарльз Форбс.
 • Головний редактор: Стів Форбс (онук творця).
 • Видавець: Річард Карлгаард.
 • Періодичність: 14 випусків/рік.
 • Загальна аудиторія по всій планеті: 6,3 млн осіб.
 • Аудиторія одного номера: від 1,2 млн читачів.
 • Місцеві видавництва: 70 країн, 40 місцевих версій, 26 мов.
 • Тираж: 670 000 примірників.

З Forbes читачі дізнаються:

 • Історії успішних стартапів;
 • Гучні невдачі в бізнесі (і аналіз їх передумов);
 • Біографії видатних мільярдерів;
 • Огляди важливих для ділового світу подій;
 • Рейтинги найбагатших людей і компаній світу;
 • Доходи, витрати бізнесменів, гонорари селебріті і спортсменів;
 • Комерційні лайфхаки, поради щодо просування, рекламні трюки.

Як зізнаються самі Передплатники, вони цінують видання за неупереджену оцінку світових подій, сміливі журналістські розслідування, актуальні списки мільярдерів. Найбільш високе визнання на батьківщині, в Штатах, де це другий (після Bloomberg Businessweek) за обсягом аудиторії журнал.

Берті Чарльз Форбс, композитор текстів

Історія самого Bertie Charles Forbes почалася 14 травня 1880 в маленькому шотландському поселенні Нью-Дір. Хлопчик був шостою дитиною (з дев'яти діточок) у великій родині Форбсів. Папа Роберт працював кравцем і комірником, мама Агнер Моір клопотала домогосподаркою. Багатодітне сімейство не бідувало: маленького Берті віддали в початкову школу, а потім, коли він став підлітком, — на вечірні курси при Університеті Данді. Як пізніше зізнається сам, з дитинства мріяв стати репортером-для цього хлопчина самостійно вивчав стенографію.

Вже в 14 років юнак відправляється в «велике плавання» — побачивши вакансію «compositor» в місцевій газетці Peterhead Sentinel, поспішає запропонувати свою кандидатуру. Але хлопчину підводить недосвідченість: він думав, що виданню потрібен «автор» новин, проте редакція шукала лише складача текстів. Навряд чи хтось міг запропонувати вчорашньому школяреві щось більше. Юний Форбс це розуміє і покірно погоджується на те, що є, за 75 центів на тиждень.

Однак завзяття і старанність молодого співробітника не залишаються непомітними для друкарської братії — в 1897 йому запропонували працювати молодшим репортером в Dundee Courier. Пройде небагато часу-і юний Форбс буде автором всіх новинних заміток в Weekly News. Швидко отримує чин старшого репортера, а потім і займає крісло редактора. Хлопець не забуває про Освіта - встигає вчитися в Університетському коледжі Данді.

Але нудні повітові вісті скоро перестають хвилювати юне серце — в 1901 році 21-річний Берті несподівано їде в Йоганнесбург (англійська колонія в Південній Африці, сучасна ПАР). Його залучила посада старшого репортера в "Білій" газеті Johannesburg Standard. На африканських просторах молодий журналіст працює протягом двох років. Він пише чимало матеріалів для Rand Daily Mail — першого видання «блідолицих», що визнало чорношкірих за рівних, правдиво описувало всі жахи поводження з місцевим населенням. Однак в 1904 Bertie Charles Forbes втомлюється від екзотики: тепер 25-річного репортера зі значним досвідом тягне «газетна столиця світу» — Нью-Йорк.

Становлення "батька журналістики" Під крилом у Херста

Досвідчений молодий журналіст без праці влаштовується в ділові журнали Commercial Bulletin і New York's Journal of Commerce. Саме по приїзду в NY він починає спеціалізуватися на бізнес -сфері — однаково талановито пише і про компанії, і про тих, хто за ними стоїть. Репутація репортера неухильно зростає-він стає редактором фінансового відділу, веде власну колонку.

У 1911 Форбс влаштовується спеціальним оглядачем газетної імперії Вільяма Рендольфа Херста. Стати частиною команди медіамагната було винятковим везінням для вчорашнього шотландського емігранта. На Hearst Communications свого часу працювали такі яскраві автори, як Марк Твен, Джуліан Готорн, Стівен Крейн. Це сьогодні за Херстом тягнеться погана слава засновника скандальної журналістики і родоначальника «жовтих газет», а на початку ХХ століття власник медійного конгломерату прагнув дати читачам матеріали від кращих публіцистів своєї епохи.

Одним з них і став Берті. Журналісту швидко довірили кілька колонок у численних газетах Вільяма Херста. Прізвище Форбс швидко стала улюбленою у численної аудиторії Hearst Communications, а для колег він став одним з професійних ділових репортерів свого часу. Разом зі славою росли і гонорари: так, в 1916 Bertie Forbes вже заробляв за рік більше $100 000. Але честолюбного автора не тягнуть гроші-в 1917 він йде з New York American, але не прощається назовсім: до 1943, вже будучи власником власного журналу, залишається провідним колумністом в газетному тресті Херста.

Журнал Forbes: народження, підйом і падіння

Багаторічна робота журналістом, блискуча репутація, налагоджені ділові зв'язки дозволили досить швидко знайти інвесторів. Колишній репортер засновує журнал, який називає власним ім'ям Forbes. Перше видання вийшло 15 вересня 1917 — купити його міг будь-хто за 15 Центів. Журнал друкується кожні два тижні, а його зміст (над більшою частиною якого корпел сам засновник) було досить оригінальним для своєї епохи:

 • Портфоліо провідних американських бізнесменів;
 • Зворушливі історії реальних видатних особистостей;
 • Знайомство з актуальними ринковими показниками;
 • Аналіз бізнес-тенденцій;
 • Огляд економічної ситуації в США;
 • Безстрашні журналістські дослідження великих махінацій і корупційних злочинів.

У 1918 Берті починає головну фішку свого видання — рейтинг доларових мільярдерів. тоді до нього увійшли 30 найвпливовіших людей Штатів. Най-най, звичайно, став Джон Девісон Рокфеллер.

Вже до початку двадцятих журнал видається накладом в 20-30 тис.примірників. У 1920 його визнають головним діловим вісником Америки. Але 24 жовтня 1929 Форбсу доведеться розповісти стривоженим читачам про» чорний четвер " — день обвального падіння акцій на Нью-Йоркській біржі. Почалася Велика депресія. Її безжальна машина торкнулася і Forbes.

До слова, прозорливий Берті вже задовго до трагедії передчував, що над країною згущуються хмари. За кілька місяців до нещасливого четверга він радив аудиторії швидше закрити борги і утриматися від інвестування. Сам теж пішов власної рекомендації, що дозволило зберегти і бізнес, і гроші. Але вже через кілька місяців допустив фатальну помилку — передчасно скупив акції за новими цінами.

Від цього необдуманого вчинку журнал швидко дав крен і рішуче пішов на дно. Не рятували навіть гонорари від роботи на газети Hearst Communications, які Берті марно вливав у своє видання. Сам Вільям Херст пропонував купити Forbes за $ 10 млн, але зневірений власник знайшов твердість відмовити: «поки журнал мій, У Америки залишиться єдине незалежне ЗМІ».

Business Week і Fortune: поява нових конкурентів

Як і скрізь, біда не приходить одна. Заявляють про себе відразу 2 молодих і сильних конкурента: в 1929 — Business Week (профільний журнал для бізнесменів і менеджерів), а в 1930 — Fortune (аналітичне ЗМІ). Перший номер "бізнес вік «ніби спеціально вийшов місяцем раніше» чорного четверга" — видання публікувало найсвіжіші ділові новини, чим швидко завоювало любов читачів. А у» Форчун " Генрі Льюїса (який також володів Time і Sports Illustrated) була інша сильна сторона — багатосторонній аналіз успіху американських корпорацій.

Противники швидко відтіснили «Форбс» на третє місце, змусивши скоротити число рекламних сторінок в п'ять разів (до 269 в рік). Картина складалася непривабливою:

 1. Fortune — 248 000 примірників.
 2. Business Week — 192 000 примірників.
 3. Forbes — 102 000 примірників.

Щоб врятувати журнал, засновник йде на жертви — звільняє колишніх редакторів, набирає на їх місце свіжий штат. Другою важливою "перестановкою" стає Переклад видання з вузькопрофільної на широку тематику.

Нове народження: Берті помер, але справа його живе!

Після завершення Другої світової війни і американська економіка, і діловий журнал починають нове життя. до 1946 вдається збільшити тираж до 128 000 примірників, тим самим наблизившись до конкурентів. До управління ЗМІ приходить друге покоління Форбсів. З 1915 року Берті Чарльз був одружений на Аделаїді Стівенсон. У пари народилося п'ятеро хлопчиків-Малкольм, Брюс, Уоллес, Гордон, Дункан (останній ще зовсім юним загинув в автоаварії). Коли батько-засновник помирає 6 травня 1954, видання переходить до його дорослим синам, які повільно, але вірно починають змінювати обличчя Forbes.

Епоха Брюса, Малкольма та Стіва Форбса

Після смерті батька управління сімейним журналом беруть на себе Брюс і Малькольм. З 1950-х брати прагнуть найняти в штат першокласних професіоналів від репортерів до аналітиків. Це має свою вигоду — Forbes починають довіряти "сильні світу цього": власники солідних фірм, топ-менеджери, інвестори. Так, лише за 1954-1958 тираж збільшився більш ніж удвічі — до 265 000 примірників. ЗМІ стало приносити непоганий дохід -$ 3,5 млн.

У червні 1964 року слідом за батьком помирає від раку 48-річний Брюс. Малкольм викуповує частку акцій брата у його вдови. Потім йому вдається придбати акції молодших Уоллеса та Гордона. У підсумку в руках однієї людини виявляється весь контроль над перспективним бізнесом: справи йдуть в гору — з тиражем в 0,5 млн примірників «Форбс» обганяє «Форчун». Головним конкурентом залишається лише "Бізнес вік" з 530 000 екземплярами.

Малкольм Форбс

Міняти вигляд батьківського бізнесу цей діяльний чоловік почав задовго до того, як «встав біля керма». Саме з його подачі в 1948 журнал починає публікувати щорічні топи великих американських компаній, що стало непоганим джерелом доходів. Також Малкольм переконує Берті відійти від аутсорсу, найняти власний штат. З початку п'ятдесятих видання пропонує власні послуги з інвестиційного консалтингу, що в подальшому щорічно приноситиме $50 000 стабільного чистого прибутку.

Крім цього, Малкольм Форбс став справжнім обличчям видаваного ним журналу, втіленням «ідеального мільйонера». Він не тільки завзято пропагував капіталізм і закони вільної торгівлі, але й зачаровував своїм успішним чином. З його легкої руки народжувалися нові тренди на розкіш і споживання. Решта багатії, згнітивши серце, були змушені слідувати задається моді, щоб не померкнути в тіні блискучого Малкольма. Саме спадкоємець Берті зробив батьківський журнал справжнім брендом,»оплотом капіталістичного раю".

Ніби відіграючись за скромне дитинство, що припало на час Великої Депресії, ця людина вражала мільйонерів своїми ексцентричними вчинками. Не соромлячись, виставляв розкіш напоказ, оптом скуповував люксову Нерухомість , колекціонував яхти, перетворив будинок в музей, обставивши його картинами модних художників. А вже потрапити на веселу вечірку Малкольма вважали за честь і імениті комерсанти, і серйозні губернатори. Але чоловік не просто так творив весь цей шик і блиск: його Зоряні виходи були найпереконливішою рекламою видання - " хочеш жити як Форбс, читай Forbes!»

Втім, навіть у блискучого Малкольма були невдачі — вже через рік він раптом згортає арабську версію видання, а форбсівський ресторанний путівник не встигає протриматися навіть цей термін. Левова частка купленої елітної нерухомості приносить нуль прибутку і є не найпривабливішою для оренди. але, незважаючи на ці провали, епоху сина Берті називають "золотою" в літописі журналу:

 • 1967 - 500 000 примірників, 1975-625 000;
 • Підписки приносять $ 4,5 млн щорічно;
 • Прибуток від розміщення реклами — $20 млн.

У лютому 1990 Малкольм помирає уві сні — у нього зупиняється серце. Справа переходить до онуків засновника-Малкольма Стівенсона, Крістофера і Тімоті. Однак до журналістської справи тяжіє лише перший з них, який стає відомим світові як Стів Форбс.

Стів Форбс

Саме ця людина до цього дня генеральний директор Forbes Inc. До кінця 1980-х він вже встиг піднятися до посади президента компанії, також працював заступником головного редактора. Не дивно, що батько залишає контрольний пакет акцій саме Стівенсону. новий власник зробив дві важливі речі для компанії:

 1. Успішний вихід на міжнародну арену. У березні 1992 випущено перше японське видання, а вже через місяць — Китайське. На початку нульових локальні журнали "Форбс" з'явилися в Росії, Польщі, Туреччині, Кореї, Ізраїлі. У Дубаї відкрили власну редакцію. Розширилася і американська сфера мовлення: в 1996 починає випускатися Історичний American Legacy, в 2001 виходить власне шоу Forbes на кабельному каналі Fox News. У 2003 представляють новий рейтинг — топ-2000 найбільших компаній світу.
 2. Успішна цифровізація журналу. До протистояння «паперу і цифри» бренд став готуватися ще в дев'яностих: відкриває онлайн-відділення, куди поступово переводить свої видання. Одне з важливих досягнень Стіва-грамотне використання таргетованої реклами. У цій справі він досягає такої досконалості, що вже у вересні 2002 може ввести для великих клієнтів привабливі умови: якщо рекламодавець витратив $100 000 на онлайн-просування в Forbes, але акція не привела до результатів протягом 60 днів, йому повертали витрачені гроші.

На час керівництва Стіва теж припав ряд невдач:

 • На початку нульових, з ростом популярності Інтернету, настає криза ділових друкованих вісників. Він зачіпає і "Форбс" - прибуток падає на 26 %, опустившись до $363 млн.
 • Для фінансування власних політичний амбіцій глава бренду продавав акції батьківській компанії. Він балотувався в президенти двічі, в 1996 і 2000, проте жодна зі спроб не увінчалася успіхом. Критики говорили, що причина — в зайвій «дорожнечі і химерності» кампаній. Після провалів онук Берті вирішує відійти від політики і впритул зайнятися керівництвом ЗМІ.

Незважаючи на сказане, саме Стіву вдається домогтися підвищення тиражу до 900 000 примірників, тим самим залишивши позаду і Business Week, і Fortune.

Forbes сьогодні: друкований журнал, Додатки , сайт і аппи

У 2022 видання пише, в основному, на чотири головні теми:

 1. Історії успіху і провалів бізнесменів.
 2. Нові ідеї для стартапів та інвестування.
 3. Журналістські розслідування.
 4. Рейтинги найбільших компаній, топи мільярдерів.

На додаток до основного змісту виходять також додатки:

 • Forbes Woman. Щоквартальна вставка, чиї читачки-бізнес-леді, успішні жінки. Спеціально для них журналісти розкривають теми, яких немає в чоловічому «Форбс», — особистісний розвиток, діловий гардероб, психологія, баланс між роботою і сім'єю, подорожі, способи побудови кар'єри в світі «побудованому чоловіками і для чоловіків». Додаток знайомить з біографіями власниць власних компаній, провідних керівниць. Для бізнесвумен-історії дівчат із залізним характером, кейси побудови кар'єри за кордоном, корисна інформація про освіту дітей, інтерв'ю з тими, хто одного разу вирішив на 180 градусів змінити своє життя.
 • Forbes Life. Щоквартальна вставка, присвячена способу життя читача. Тут міркують про вічні цінності, діляться інтересами, відкривають нові можливості, розповідають про дивовижні долі, незвичайні хобі. Тематик безліч: Мистецтво , автомобілі, дизайн, молодість, зміни, інновації , Спорт , освіта, здоровий спосіб життя, Наука , сім'я, культура споживання, суспільні проблеми, мода, відносини, благодійність та ін.

Крім цього, діє офіційний сайт Forbes (з локальними доменами) — це актуальний ньюс-портал, де дізнаються найсвіжіші фінансові, технологічні, економічні новини. майданчик зберігає вірність традиціям: незалежні автори, перевірені дані, професійна аналітика, корисні зведення. Головна аудиторія-фахівці, керівники, бізнесмени: «економічно і соціально активні люди з позитивним мисленням». Видання має офіційні сторінки в Instagram, Facebook , Twitter,»Вконтакте". Також з 2011-2012 функціонують мобільні додатки для iPhone , iPad , смартфонів на базі Android .

Структура та план випуску Forbes

«Форбс " багато в чому повторює структуру товстих журналів:

Початок:

 • Зміст;
 • Індекс-компанії і особистості, про яких розкажуть в номері;
 • Редакційний склад;
 • Колонка главреда-анонс номера, власна думка;
 • Вибір редакції-колонки кращих позаштатних авторів;
 • Анонс найцікавіших публікацій на офіційному сайті;
 • Слово читачам — листи до редакції, найцікавіші коментарі на сайті.

Ідеї та думки:

 • Геополітика - огляд міжнародної обстановки;
 • Економіка;
 • Післязавтра-про далеке майбутнє;
 • Суспільство і держава;
 • Майбутнє - статті про нові технології;
 • Урбаністика - про вигляд сучасного постіндустріального міста;
 • Контекст - " чужі думки, які нас надихають, дивують або дратують».

Є дані: «новини, тенденції, інтерв'ю — все важливе, що пройшло повз увагу інших ЗМІ» + інтерв'ю з одним з найбагатших людей планети/країни.

Бізнес і життя:

 • Підприємці - історії успіху, рекомендації експертів;
 • Маркетинг - вдалі і не дуже приклади просування і реклами, Сучасний піар, поради маркетологів;
 • Технології-кращі розробки Для бізнесу і споживачів;
 • Гроші-вигідні інвестиції , поради по вкладенню, Кращі топ-менеджери, думки провідних фінансистів;
 • Життя-все від ресторанів і подорожей до алкоголю і хобі, на що не шкода витратити зароблене;
 • Інсайдери-поради від кращих шеф-кухарів, консультантів і готельєрів;
 • Гаджети-найкраща Електроніка на думку редакції.

Інше:

 • Рейтинги;
 • Репортажі;
 • Історії підприємців та підприємництва минулого;
 • Розбір актуальних суспільних та економічних проблем;
 • Огляди бізнес-книг;
 • Історичні нариси;
 • Думки та цитати великих людей, які «допомагають жити і працювати».

Американська і локальні версії ведуть також власні рейтинги і спецпроекти. Наприклад, російський Forbes знайомить аудиторію з наступними топами:

 • 200 найбагатших людей РФ (з досьє на кожного мільярдера);
 • 50 найяскравіших зірок шоу-бізнесу та спорту зі звітами про доходи;
 • 200 найбагатших приватних (непублічних) компаній;
 • 100 найбільших вітчизняних банків;
 • 50 кращих російських брендів;
 • Найкращі книги для підприємців та економістів;
 • Рейтинги інвестиційних фондів;
 • Список найбільших власників нерухомості в Росії;
 • Путівники по інвестуванню.

Також кожен номер виходить під головною темою, яка змінюється від місяця до місяця. Як приклад:

 • Січень : топ популярних брендів.
 • Лютий : рейтинг рантьє (найбільших власників комерційної нерухомості).
 • Березень: інтернет-номер-найвпливовіші блогери та власники Інтернет -компаній, багатообіцяючі стартапи, прогнози на найближче і далеке майбутнє.
 • Квітень : у чому, крім грошей, знаходять сенс життя найбагатші люди світу.
 • Травень : рейтинг мільярдерів.
 • Червень: найкращі міста для комфортного життя та ведення бізнесу.
 • Липень : випуск для стартаперів зі свіжими ідеями та практичними рекомендаціями.
 • Серпень: Зоряний номер-рейтинг селебріті, економіка в шоу-бізнесі, маркетингові фішки зірок, дослідження феномену знаменитості .
 • Вересень : Про інвесторів та інвестиції.
 • Жовтень: рейтинг найбільших компаній.
 • Листопад : арт-номер — чудові приватні колекції, незвичайні хобі, підсумки аукціонного року, нові тенденції на ринку мистецтв, поради початківцям збирачам.
 • Грудень : доходи провідних керівників, «Професія директор».

Щороку тематичний план випусків змінюється в контексті нових подій, тенденцій та інновацій.

Реклама в журналі "Форбс": ознайомчі розцінки

Найекономічніший варіант — на перший план: таке розміщення буде коштує 245 тис.рублів. Як і в багатьох інших журналах, найдорожчим виходить перший розворот — розміщення вашої реклами обійдеться в 1,7 млн рублів. Також для Рекламодавців діють націнки: друк рекламного банера всередині традиційного рейтингу обійдеться на 25% дорожче. Вартість Розміщення в першій третині журналу більше на 25%, а в першій половині — на 15%.

Найдорожчі рекламні публікації — в номері з рейтингом найбагатших людей планети/держави. Це має свою причину, так як даний випуск — найпопулярніший і проглядається у читачів. Якщо ви бажаєте, щоб ваша реклама красувалася на першому розвороті, це буде коштувати не менше 2 млн рублів. Розміщення реклами дешевше одного мільйона починається тільки з третьої обкладинки (932 0 грн.). Найекономічнішим пропозицією як і раніше залишається ціна — 107692 грн..

Розміщення рекламних банерів в додатки «Вумен» і «Лайф» доступніше. Найдорожча реклама-на першому розвороті (850 0 грн.). Економічна пропозиція-третина смуги (160 0 грн.).

Портрет читача: хто вони, аудиторія Forbes?

Згідно зі статистикою за аудиторією:

 • 61% - високозабезпечені і забезпечені люди;
 • 40 % - керівники та висококваліфіковані спеціалісти;
 • 39% - молоді фахівці та підприємці (25-44 років);
 • 61 % — чоловіки, 39 % — жінки.

Вісник характеризує свого читача як підприємця або менеджера «з характером підприємця». це людина, відкрита для саморозвитку, сприйнятлива і толерантна до нових ідей і віянь. Він готовий піти на виправданий ризик, вважає за краще діяти розумно, а не у владі емоцій. Це особистість, яка цінує свій час, чому вважає за краще використовувати останнє з максимальною ефективністю. Той, хто тримає в руках «Форбс», володіє достатнім капіталом, щоб вести бізнес, активно інвестувати.

Скільки коштує сам «журнал мільярдерів»?

Є частка іронії в тому, що видання, що розкриває доходи мільйонерів і впливових корпорацій, про свою власну прибутку воліє скромно замовчувати. Офіційних даних про вартість, обороті компанії немає. З авторитетних джерел можна почерпнути лише мінімум інформації:

 • Контрольний пакет акцій за останні двадцять років, мінімум, двічі змінював власників: в 2006 він перейшов до інвестиційного фонду Elevation Partners, а в 2014 — до групи Integrated Whale Media Investments.
 • За версією «Нью-Йорк Таймс», "видавниче царство Форбсів" коштує не менше $1 млрд.
 • Крім журналу Forbes, бренду належать і інші медіа-видання — Wall Paper, Newsweek та ін.

Що стосується спадкоємців Берті Форбса, про свої доходи вони також вважають за краще не повідомляти.

П'ять найвідоміших рейтингів Forbes

Бізнесмени, оглядачі, журналісти та керівники з усієї планети довіряють топам «Форбс", які знайомлять їх з "най-най" у діловому Всесвіті:

 • The World's Billionaires (з 1987) — список доларових мільярдерів з усієї планети, найпопулярніший топ журналу.
 • Forbes 400 (з 1982) — рейтинг найбагатших людей Сполучених Штатів.
 • Forbes 2000 (з 2003) — список найбільших світових публічних (акціонерних) компаній.
 • Forbes 500 (до 2003) — топ найбільших корпорацій США.
 • 100 бізнесвумен планети (з 2004) — у список входять найвпливовіші жінки з усього світу.

Цікаво, що першу спробу скласти подібний рейтинг журнал зробив ще в 1918. Тоді безумовним лідером топа став Джон Рокфеллер з його $1,2 млрд.

Найбагатші люди світу за версією «Форбс» у 2022

В Новий Рік - з новим списком мільярдерів:

 1. Ілон Маск ($302 млрд).
 2. Бернар Арно ($202,6 млрд).
 3. Джефф Безос ($196,3 млрд).
 4. Білл Гейтс ($137,6 млрд).
 5. Ларрі Пейдж ($123,7 млрд).
 6. Ларрі Еллісон ($122,6 млрд).
 7. Марк Цукерберг ($121,1 млрд).
 8. Сергій Брін ($119,2 млрд).
 9. Уоррен Баффет ($109,5 млрд).
 10. Стів Балмер ($105,4 млрд). 

Цікаво, що лідеру топу вдалося наростити $100 млрд тільки за 2021 рік. Початок 2022 року був для засновника Tesla і SpaceX теж непоганим — його статки збільшилися на $33,8 млрд на тлі розширення (на 87 %) поставок електромобілів.

Локальні версії "Форбс" в Росії та Україні

Російська версія друкується з квітня 2004:

 • Головний редактор: Микола Мазурін;
 • Видавець: "Аксель Шпрінгер Раша»;
 • Мова: Російська.

У видання є власна рубрика — 200 найбагатших бізнесменів Росії (з 2004).

Коротка історія російського «Форбс»:

 • Квітень 2004 — главредом стає Пол Хлєбніков, виходить перший топ-100 найбагатших громадян РФ.
 • Серпень 2004-головним редактором призначають Максима Кашулинського.
 • Травень 2011 — на посаду головного редактора вступає Єлизавета осетинська.
 • Січень 2014-головним редактором стає Ельмар Муртазаєв, потім Микола Усков.
 • Жовтень 2015 — від німецького видавничого дому Axel Springer (через зміни в законодавстві РФ, що обмежують частку іноземців у володінні російськими ЗМІ до 20 %) журнал вимушено переходить Artcom Media Group, що належить бізнесменові Олександру Федотову. Як повідомляють журналісти, підприємець втручався в редакційну роботу, перешкоджав виходу «занадто політичних» статей.
 • Червень 2018 — після звільнення Ускова на пост головреда вступає Микола Мазурін.
 • Серпень 2018-бізнесмен Магомед Мусаєв стає новим власником російського «Форбс».

Українська версія видається з березня 2011:

 • Головний редактор: Володимир Федорін;
 • Видавець: ТОВ " уяві!»;
 • Періодичність: 10 разів на рік;
 • Мова: українська та російська.

Коротка історія українського «Форбс»:

 • Серпень 2010-медіа-холдинг UMH group отримує право на видання журналу.
 • Вересень 2012-запуск сайту forbes.ua.
 • Червень 2013-UMH group купується групою компаній «ВЕТЕК». Тоді ж головний редактор Володимир Федорін подає у відставку, не бажаючи працювати з покупцем.
 • Липень 2013-головним редактором стає Михайло Котов.
 • Березень 2014-американське видавництво Forbes відкликало у UMH group ліцензію на друк української версії журналу. Однак вона залишилася у власника компанії, Сергія Курченка.
 • Серпень 2015-Forbes- Україна було відмовлено у доступі до бренду та його вмісту.
 • Березень 2020 — «Форбс» повертається в Україну разом з головним редактором Володимиром Федориним.
 • Травень 2020 — перший випуск після перезапуску.

Цікаво, що Forbes-Україна в першій п'ятірці успішних локальних версій. поступається лише російському, китайському, польському та Індійському векторам бренду.

10 золотих цитат Берті Чарльза Форбса

"батько журналістики" відомий також мудрими висловлюваннями і афоризмами:

 1. «я вважаю за краще бути іноді обдуреним, ніж завжди підозрілим».
 2. «якщо ви зробили все, на що були здатні, ви все одно досягли успіху. Навіть якщо весь світ нарікає вас невдахою"»
 3. «немає кращого мотиватора, ніж труднощі. Вони, як не що інше, спонукають до напруги всіх внутрішніх сил". 
 4. «той, хто намірився максимально реалізувати представилися йому сприятливі можливості, занадто зайнятий, щоб турбуватися про удачу».
 5. «уявляйте себе не архітектором своєї долі, а скоріше скульптором. Будьте готові наполегливо працювати молотком і різцем, шкребти і шліфувати».
 6. «якщо угода невигідна для вашого партнера, рано чи пізно вона втратить свою вигоду і для вас. Адже найбільше задоволення доставляє той контракт, який можна і хочеться повторити».
 7. «тіньовий бізнес ніколи не призводить до сонячного життя».
 8. «я знаю вірну пораду, як ні про що ніколи не турбуватися: займайтеся розумовою роботою, фізичною працею або хобі поки не втомитеся настільки, що вже не зможете чинити опір сну».
 9. «бізнес подібний автомобілю: щоб досягти наміченої мети, їм треба керувати».
 10. «навіть найвеличніші з переможців, перш ніж здобути перемогу, були змушені пробиватися через низку труднощів і невдач. Вони виграли, бо це їх не зламало».

І, нарешті, найважливіша порада: "поки не пізно, пам'ятайте, що справа життя-це не бізнес»а життя" .

Топ-15 цікавих фактів про Forbes

Дізнатися творця і його дітище ближче допоможе добірка цікавої інформації:

 1. Є версія, що відправитися працювати репортером з Шотландії в Південну Африку Берті Форбса змусили нерозділені почуття — нібито він вирішив, що так простіше забути невипадкову любов.
 2. Сьогодні Hearst Communications, де колись працював Берті, володіє такими знаковими ЗМІ, як Cosmopolitan, Esquire, Harper's Bazaar.
 3. У кожному номері «Форбс» вас чекають не менше 60 аналітичних статей про компанії, їх засновників і СЕО.
 4. Найпершим лідером рейтингу Forbes в 1918 став Джон Рокфеллер (за сумісництвом перший доларовий мільярдер в історії людства).
 5. Справжній керівник бренду Стів Форбс двічі намагався стати президентом Штатів. І обидва рази невдало.
 6. Росія - 5-а країна в світі, де «Форбс» став видавати свій журнал.
 7. Пол Хлєбніков був призначений головним редактором російської версії в квітні 2004, а в липні того ж року журналіста розстріляли з машини невідомі недалеко від Московської редакції Forbes.
 8. Кожна сім'я з форбосівського рейтингу володіє, в середньому, 2,7 легковими автомобілями. Найпопулярніша марка авто у мільярдерів Mercedes -Benz S500.
 9. Найбагатший спортсмен з топів «Форбс» — Тайгер Вудс, гольфіст з США.
 10. Перше в світі місто за кількістю мільярдерів на душу населення — Москва.
 11. А ось найбільше мільйонерів живе в Нью-Йорку.
 12. Одного разу видання назвало зону навколо Чорнобильської АЕС одним з «суперекстравагантних туристичних місць, де можна і відпочити, і побачити те, чого більше немає ніде в світі».
 13. Найпопулярніше місце роботи учасників російського рейтингу «Форбс» — парламент (Державна Дума і Рада Федерації).
 14. Машиною, яка змінила світ, тут вважають Ford Mustang.
 15. Найбагатшою людиною в Голлівуді редакція Forbes називає Джорджа Лукаса.

Цікаво знати: якщо ви замовили рекламу на сайті «Форбс», але вона не спрацювала, вам повернуть витрачені гроші. Правда, якщо ваші витрати склали більше $100 000.

Forbes рекомендує: 10 найкращих книг про підприємців-2022

Щорічно фінансовий Вісник пропонує своїм читачам-підприємцям актуальну добірку корисної літератури. у 2022 році це наступне:

 1. Книга " без зусиль. Нехай головне стане простіше", Грег Маккеон. Письменник в пух і прах розправляється з популярним стереотипом, що «все дріб'язкове дається легко, все важливе і цінне — насилу», дає робочі поради, як «перепрошити» мозок.
 2. Книга " Invent and Wander. Вибрані статті творця Amazon Джеффа Безоса", Уолтер Айзексон. Автор представляє читачам найцінніші висловлювання власника і засновника Amazon і Blue Origin .
 3. «Подумайте ще раз. Сила знання про незнання", Адам Грант. Дієва Інструкція про те, як вижити в постійно мінливому світі. Автор вірить, що свідомість можна навчити бути завжди відкритим новому.
 4. Книга " No Filter. Історія Instagram", Сара Фрайер. Журналістка розповідає, як стати інстаблогером-мільйонером, відкриває секрети бізнесу всередині мережі, ділиться спостереженнями, як «Інста» змінив світ.
 5. Книга "мільярд за мрію", Рівз Відеман. Перед вами захоплююча розповідь про харизматичного Адама Неймана, любителя божевільних корпоративів і текіли, вірного послідовника Каббали і засновника WeWork. Це не просто історія про стрімкий зліт і падіння, а вдумливий аналіз помилок знаменитості.
 6. Книга " Шум. Недосконалість людських суджень"» Даніель Канеман. На основі реальних історій з судової, медичної та підприємницької практики творець бестселера "Думай повільно, вирішуй швидко" вчить читачів відфільтровувати інформаційний шум, не дозволяти йому впливати на прийняття рішень.
 7. Книга "" That will never work. Історія створення Netflix , розказана її засновником», Марк Рендольф. Співзасновник "Нетфлікс" не тільки ділиться секретами історії свого дітища, а й розповідає, як вижити стартаперу — зберегти розум на тлі екстремальних навантажень.
 8. Книга " трансформація себе. Осмислення змін у житті", Вільям Бріджес. Письменник представляє триступеневу модель кардинальної зміни і себе, і власного внутрішнього світу.
 9. Книга " Самочуття. Про силу співчуття і доброти до себе», Крістін Нефф. Запорука успіху - в співчутті до себе, в той час як самобичування і самокритика — лише прояв біблійної гордині. Відмінне посібник, що вчить бути другом самому собі.
 10. Книга» Як уникнути кліматичної катастрофи", Білл Гейтс. Боже Microsoft не тільки не шкодує мільярди доларів на зниження викидів парникових газів, а й представляє власне видання, де популярно розповідає про ситуацію з кліматом, про небезпеку того, що відбувається. Зрозуміло, він дає і робочі поради кожному, хто бажає допомогти своїй планеті.

А найочікуванішими виданнями 2022 року Forbes називає цілих п'ять книг: «Facebook: від стартапу до імперії» Стівена Леві, «вміння передбачати. Чого я навчився за 15 років на посаді глави Walt Disney » Роберта Айгера, «Principles for Dealing with the Changing World Order: Why Nations Succeed and Fail» Рея Даліо, «Empire of Pain. The Secret History of the Sackler Dynasty "Патріка Раддена Кіфа і» The Code Breaker" Уолтера Айзексона.

Документальні фільми Про "Форбс" та його засновника

Про журнал і його засновника можна знайти чимало цікавих і пізнавальних роликів:

 • Документальний фільм "FORBES історія творця журналу мільярдерів Берті ФОРБСА". Автор "STEP ONE / крок перший" представляє захоплюючий екскурс в минуле відомого журналу.
 • Документальний фільм «FORBES - історія найавторитетнішого журналу». Детальна розповідь про те, як проект шотландського емігранта підкорив серця мільярдерів світу.
 • Документальний фільм "5 розумних думок глави FORBES Берті ФОРБСА". У ролику-цінні поради від одного з»батьків журналістики".
 • Документальний фільм «Топ 10 мільярдерів 2021 року [найбагатші люди світу]». У сюжеті-найбагатші особистості на планеті за чесним рейтингом "Форбс".
 • Документальний фільм «C чого починали: Ілон Маск, засновники «Яндекса» і власник DNS». Офіційний YouTube -канал видання розповідає про такий різний старт найбагатших людей світу.

Подивитися добірку кращих відеороликів про історію створення і успіху журналу і його засновника Берті Чарльза Форбса можна по посиланню .

Бренд має  власний канал на " Ютуб» , де він ділиться журналістськими розслідуваннями, лайфхаками від мільйонерів та інтерв'ю з популярними особистостями.

Висновок

На думку worldbank.org.ua історія Берті Чарльза Форбса показова не тільки для журналістів, видавців і репортерів, а й для бізнесменів взагалі. Своїм прикладом він довів, що успіх в реальному житті досягається не відразу — до нього потрібно йти кожен день, нарощуючи знання, досвід, ділові зв'язки і капітал. Forbes став таким, яким ми його знаємо, завдяки своїм власникам, які вклали в нього частину себе. Берті-працьовитість, журналістський талант, відданість своїй справі, Малкольм — яскравість, ексцентричність, блискучий образ «ідеального мільярдера», Стів — відкритість інноваціям і міжнародному співробітництву. Так чи інакше, бренд «Форбс» сьогодні більше, ніж Діловий вісник. Це авторитетне видання, яке сміливо задає тренди самим мільярдерам!