Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

«Путь художника», Джулия Кэмерон

Книга "шлях художника", Джулія Кемерон

Читайте про що книга «шлях художника» Джулії Кемерон. Короткий зміст, подробиці та корисна інформація про книгу

Будь-яка людина рано чи пізно стикається з кризою. Особливо серйозно це відбивається на творчих людях: відсутність натхнення для створення прекрасного вганяє в апатію і змушує задуматися над існуванням таланту в принципі. Джулія Кемерон-американська письменниця, яка створила твір «шлях художника», що складається з 12-тижневого курсу занять. За допомогою вправ і спеціальних питань, розроблених автором, будь-яка творча людина зможе під іншим кутом поглянути на сферу своєї діяльності і навчитися слухати серце, поклик якого найчастіше і дозволяє створювати справжні шедеври. Детальний опис книги ви знайдете в огляді від  https://worldbank.org.ua .

Загальна характеристика книги

Серед безлічі книг про творчість ця — особлива. Оскільки кожен з нас індивідуальний, після прочитання даний твір сприймається по-різному. Проте одне можна сказати з точністю: книга «шлях художника» здатна змінити ваше життя. У відгуках прочитали раз у раз миготять тези про те, що текст дозволив їм розкрити раніше не виділялися творчі потенціали і почати займатися улюбленою справою. Це не дивно, адже кожна глава книги — окремий тиждень, який проживає читач. Всі вони спрямовані на позбавлення від нав'язаних страхів, відновлення енергетичного запасу, виявлення талантів. Методики, винайдені Джулією Кемерон, запускають позитивні процеси, які важливі для будь-якої людини, чим би він не займався.

Згадайте себе в дитинстві. Ви, як і багато Діти , напевно захоплювалися малюванням і створювали власні яскраві композиції. Можливо, хтось із читачів займався музикою і грав на якомусь інструменті, а деякі навіть писали вірші. Творчість була безтурботним проведенням часу, що викликає радість і приносить задоволення. Куди ж все це поділося в дорослому житті? Чому ми відмовляємося від свого творчого дару, який наповнює нас позитивом і позитивними емоціями? Повернути колишні відчуття і розкрити нові потенціали допоможе книга Джулії Кемерон.

Кому ми радимо цю книгу?

Побачивши назву, багато хто відкладає даний твір в сторону, помилково вважаючи, що творчість — це не про них. Однак ми переконані, що в кожній людині закладені певні таланти, які просто потрібно розкрити. Дурість, скажете ви: ну навіщо дорослим людям, оточеним щоденними турботами, шукати додаткові труднощі собі на голову? Знову повз: хобі, яким би воно не було, розслабляє людину і дозволяє мозку відпочити від всіляких життєвих проблем. Ніколи не пізно почати: можливо, саме в вас живе потенціал, здатний зробити вас легендарним творцем. Важливо лише спробувати. Ми однозначно рекомендуємо цю книгу до прочитання, якщо ви:

 • Творча людина, яка хоче реалізовувати себе в улюбленій сфері;
 • Шукаєте своє життєве покликання;
 • Мрієте або мрієте стати великим художником, будучи дитиною;
 • Володієте талантом художника;
 • Хочете, щоб улюблена справа приносила не тільки задоволення, але і дохід;
 • Перебуваєте в стані творчої кризи, з якого, як вам здається, вже не вибратися;
 • Бажаєте творити, але боїтеся критики з боку оточуючих.

Важлива теза, який несе в собі твір: творчості навчити не можна, але ось направити людину в потрібне русло і допомогти йому розкрити заховані таланти — запросто.

Чого вчить книга?

На сторінках книги Джулії Кемерон ви знайдете відповіді на наступні питання:

 1. Як знову навчитися отримувати радість від процесу творіння?
 2. Як повірити в себе і переконатися, що я гідний творити?
 3. Як створювати, не боячись осуду з боку суспільства?
 4. Як повернути покинуті таланти?
 5. Як вийти з творчої кризи?

Це лише мала частина того, чого вчить письменниця. Головне, що ви отримаєте, закінчивши читання — це банальна любов до своєї справи. Без страху засудження. Без сумнівів. На місці, де нещодавно панували порожнеча, незадоволеність і розчарованість, виростають задоволення від процесу і, що найголовніше, віра в себе.

Коротко про Джулію Кемерон

Джулія Кемерон — американська журналістка, сценаристка, поетеса і автор бестселерів. у Росії слава до жінки прийшла після виходу книги про розвиток творчих здібностей «шлях художника».

Закінчивши два вищих навчальних заклади в США , Джулія почала працювати в таких відомих журналах, як The New York Times, Rolling Stone, The Chicago Tribune. У 1975 році Кемерон вийшла заміж за Мартіна Скорсезе — відомого режисера. Завдяки цьому, Джулії вдалося попрацювати над трьома фільмами і освоїти кінорежисуру. Перепробувавши себе в різних творчих сферах, жінка зупинилася на написанні книг. Саме це заняття і принесло Джулії Кемерон світовий успіх і популярність.

Зміст книги

Книга розділена на 12 глав, в кожній з яких розташована важлива і корисна для читача інформація.

 1. Перший тиждень. на початкових етапах потрібно навчитися позбавлятися від зайвих страхів і сумнівів, а також очищатися від негативних установок. Повірте, краще спочатку стати поганим художником, ніж відмовитися від мрії взагалі. Вправа: намалюйте на чистому аркуші паперу картинку, що складається мінімум з 6 основних сфер вашого життя. З них виберіть ту, в якій ви більш успішні. Розвивайте позитивне мислення.
 2. Другий тиждень. цей період присвячений любові до своєї справи і вірі у власний талант. Важливо навчитися захищати творчу натуру від негативних коментарів і критики оточуючих. Також важливо очистити своє життя від поганих людей. Так, саме так і сказано: оточуйте себе справжніми друзями, які будуть підтримувати вас в будь-яких починаннях. Поставте перед собою багато цілей, але невеликих. Такий підхід дозволяє краще концентруватися на певному занятті і виконувати дії якісніше. Вправа: випишіть на лист 20 улюблених вами занять і на цей тиждень виберіть 5 основних. Всі сім днів акцентуйте увагу саме на них.
 3. Третій тиждень. Пора вчитися приймати критику адекватно. Погодьтеся, що подобатися абсолютно всім — неможливо. Люди різні, відповідно і погляди на речі можуть кардинально відрізнятися. Не бійтеся, що хтось не оцінить вашу роботу: головне, щоб творіння подобалося вам. Вправа: випишіть все те, що щодня турбує вас і не дає нормально працювати. Творча сфера дивовижна і непередбачувана, тому людям, які обрали цей напрямок, потрібно вчитися бути терпиміше і спокійніше. Письменниця радить періодично сидіти в тиші і прислухатися до кругообігу думок. Для заспокоєння можна згадати п'ять найулюбленіших ласощів, п'ять дорогих Вам людей і виділити п'ять ваших кращих дитячих якостей.
 4. Четвертий тиждень. Пора знаходити нові яскраві відчуття і піднімати самооцінку. Важливо вміти визнаватися самому собі, що ви не ідеальні і теж можете сумувати, впадати в апатію або лінуватися. На цьому семиденному етапі вам належить виключити з розкладу перегляд телевізора і читання книг. Вправа: придумайте девіз на тиждень, пов'язаний з особистісним зростанням, і проживайте цей період, спираючись на нього.
 5. П'ятий тиждень. знайдіть рамки, які обмежують вас. Часто людина може навіть не помічати, що його повсякденні справи або думки — клітина для творчих здібностей. Не пропустіть можливість знайти себе. Вправа: придумайте 10 занять, якими б ви хотіли займатися, і потихеньку приступайте до здійснення задуманого. Натхнення може з'явитися за цікавим дозвіллям.
 6. Шостий тиждень. починаємо формувати хороші відносини з грошима. Вправа: заведіть зошит або блокнот і ведіть звіт про всі витрати. При цьому важливо не засуджувати себе за витрачені суми, якими б вони не були. Запам'ятайте також, що найважливіші для людини речі-любов і дружба, дістаються нам абсолютно безкоштовно. Навчіться цінувати не тільки дорогі подарунки долі. розкіш не завжди криється в мільйонах.
 7. Сьомий тиждень. Не бийте себе за заздрість. Насправді заздрість часто стає двигуном прогресу в мистецтві. Трапляється, що успіхи іншої людини народжують в голові художника абсолютно оригінальні ідеї. Вправа: зобразіть на аркуші карту заздрості. Під малюнком створіть табличку з трьох колонок: в першій напишіть, кому ви заздрите, в другій — причини заздрості, в третій — способи виправлення.
 8. Восьмий тиждень. Навчіться підтримувати себе. Поразки і втрати неминучі в будь-якій справі. Однак кожна людина сама вибирає, як на це реагувати. Природно, такі обставини навряд чи здатні принести позитивні емоції, але вироблення вміння зцілюватися від негативу дійсно може допомогти творчій натурі. Вправа: на аркуші детально опишіть ідеальний день з ідеального життя вашої мрії.
 9. Дев'ятий тиждень. Позбавтеся від страху. Не потрібно сприймати творчість настільки серйозно: уявіть, що це всього лише Гра , що приносить вам задоволення. Таким чином ви зможете подолати страх невдач і осуду. Вчіться вставати після падіння і з гордо піднятою головою рухатися вперед, нехай навіть і дрібними кроками.
 10. Десятий тиждень. З'ясуйте, що може блокувати вашу творчість. Найчастіше основними блоками є алкоголь, любов, їжа. Довге перебування в стані творчої кризи може плачевно позначитися на Вас і Вашому таланті. Вправа: детально опишіть п'ять основних звичок, що заважають розкриттю творчого потенціалу. Також відзначте п'ять важливих перемог над собою, якими ви пишаєтеся.
 11. Одинадцятий тиждень. прищеплюйте любов до власного тіла. У цей період можна зайнятися спортом або будь-якою активністю, яка зміцнить м'язи і допоможе підняти настрій. Вправа: придумайте і запишіть п'ять великих майбутніх змін у Вашому житті.
 12. Дванадцятий тиждень. в основному останній тиждень передбачає пошук натхнення та зміцнення віри в себе та свою справу. Творче зростання являє собою спіраль, на кожному витку якої вас можуть підстерігати несподівані труднощі і потрясіння. Але ви вже вмієте їх долати, завдяки цьому 12-тижневому курсу. Саме на цьому етапі до вас прийде щастя і умиротворення.

Книга Джулії Кемерон за 5 хвилин: основні ідеї

 1. Ніколи не пізно почати. Джулія Кемерон переконана, що в будь-якому віці можна займатися творчістю. Єдине, що заважає людям — внутрішні установки і страх осуду з боку суспільства. Не бійтеся проявляти свою творчу натуру, якщо це саме те, що робить вас щасливішими.
 2. Потрібно вести ранкові сторінки. Ранковими сторінками письменниця називає три листа думок, що прийшли в голову людині відразу після пробудження. З'ясовано, що саме перші Думи, з якими ми стикаємося з ранку, здатні показати реальні переживання і труднощі. Завдяки такому підходу, можна виявити свої слабкі сторони і навчитися боротися з ними.
 3. Не бійтеся поганих робіт. Звичайно, творчим натурам властивий перфекціонізм, проте ідеально виходить не у всіх і не завжди. Вчіться визнавати помилки і вчитися на них. Не пройшовши шлях "гидкого каченяти", успіху в творчості домогтися неможливо.

Популярні Книги автора

Всі книги Джулії Кемерон (крім автобіографії) присвячені творчому шляху людини. Вони допомагають знайти себе, навчитися творити, не озираючись на думку оточуючих, і любити свою справу всім серцем. Крім описаної в огляді книги, перу Джулії Кемерон належать наступні твір:

 1. "золота жила".
 2. " пошук джерела. Наполегливість на шляху художника"»
 3. «Право писати».
 4. «Художник є в кожному. Як виховати творчість у дітях"»
 5. «найкращий час для початку. Мріяти, творити і реалізувати себе в зрілому віці».

Схожі книги

 1. «натхнення: як дозволити собі творити», Олена Трускова.
 2. « Мистецтво жити просто: як позбутися від зайвого і збагатити своє життя», Домінік Лоро.
 3. «52 понеділка. Як за рік домогтися будь-яких цілей», вік Джонсон.

Висновок

Творча криза — неминуче явище, проте кожна людина сама вибирає, як реагувати на подібний застій. Завдяки книзі Джулії Кемерон, люди, які так чи інакше пов'язані з креативною сферою діяльності, можуть навчитися правильно реагувати на подібні перевірки і виходити зі ступору переможцем. Сподіваємося, що огляд від  https://worldbank.org.ua і книга «шлях художника» наповнили вас позитивними емоціями і натхненням для створення чергових шедеврів. Пам'ятайте, що бажання все кинути, приходить за крок до приголомшливого успіху. Творіть, отримуйте задоволення від своєї улюбленої справи і ніколи не здавайтеся!