Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Китай опубликовал результаты исследований Марса

Китай опублікував результати перших досліджень Марса

Орбітальний апарат і марсохід, які досліджували поверхню Червоної планети, зібрали 1480 Гб даних, які вченим належить обробити

Китайське Національне космічне управління (CNSA) вперше опублікувало результати наукових досліджень зонда Tianwen-1 і марсохода Zhurong. Tianwen-1 провів на Марсі з дослідницькою місією 780 днів. Zhurong вже подолав 1921 метр по поверхні Червоної планети, повідомило видання Shine 18 вересня 2022 року.

У CNSA заявили, що орбітальний апарат і марсохід виконали цільові наукові завдання і зібрали 1480 Гб даних. Вивчивши дані марсохода, китайські вчені знайшли взаємозв'язок між формуванням геологічних особливостей і активністю води на Марсі. Виявлені на Червоній планеті гідратовані мінерали в пластинчастих породах твердої кори доводять, що в районі посадки Zhurong спостерігалася значна активність рідкої води приблизно мільярд років тому.

Як випливає з оприлюднених відомостей, марсіанський грунт має високу несучу здатність і низькими параметрами тертя. Це вказує на те, що місце посадки марсохода повинно було зазнати вітрової та, можливо, водної ерозії. Вплив вітру і води позначилися на геологічній еволюції Марса і зміни навколишнього середовища, а також підтвердили гіпотезу про існування океану на марсіанській рівнині Утопія.

Зонд Tianwen-1, що складається з орбітального апарату, посадкового модуля і марсохода, запустили 23 липня 2020 року. 15 травня 2021 року він приземлився на рівнині Утопія. Це була перша висадка Китаєм зонда на Марс. Майбутні місії продовжать досліджувати Червону планету і збирати наукові дані про неї, повідомили в CNSA. 

Раніше «WorldBank.org.ua» розповів про те, що марсохід Perseverance виявив на Марсі червоні і зелені Піски.