Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Аналитик маркетплейсов: кто это

аналітик маркетплейсів: хто це, скільки заробляє, що повинен робити і як навчитися в 2023 році?

Хто такий аналітик маркетплейсів і скільки йому платять? Хто легко освоїть цю професію, які навички йому потрібні? 10 речей, які повинен вміти робити аналітик маркетплейсів

Компанія TopMarketplace і Рекрутинг-платформа hh.ru провели масштабне дослідження ринку праці в ніші фахівців з маркетплейсів. Експерти з'ясували, що найбільш високооплачуваним працівником у сфері майданчиків електронної комерції є представник молодої професії — аналітик маркетплейсів. Дослідники виявили, що Профі вільно можуть отримувати до 57692 грн. (2585 доларів) на місяць. Ми в https://worldbank.org.ua вирішили детально дослідити, що це за спеціальність, в чому полягають посадові обов'язки і що необхідно знати перш, ніж освоїти цю справу.

У нашій статті — тільки найактуальніше про нову професію «аналітик маркетплейсів». Ми допоможемо точно дізнатися, чи підходить ця вакансія конкретно вам — за вимогами до фахівців, посадовим обов'язкам, необхідним навичкам, розміром з/п.ми склали вірний гід для тих, хто бажає опанувати перспективною і високооплачуваною діджитал-спеціальністю. Ознайомившись з нашими порадами, ви будете в курсі, де вчитися на Аналітика маркетплейсів і де швидко знайти роботу. Про достовірність матеріалу читачі можуть не переживати - ми користувалися даними тільки перевірених джерел: hh.ru, netology.ru, in-scale.ru, Data Insight, Moneyplace.

Аналитик маркетплейсов — это (справка о профессии)

Аналітик маркетплейсів-це (довідка про професію)

Аналітик маркетплейсів — фахівець, який за допомогою аналізу товару, ринку і конкурентів робить роботу онлайн-магазину на майданчику e-commerce ефективніше. Це людина, яка» перетравлює " гігабайти інформації, цифр, статистики, графіків і діаграм, щоб надати селлерам готові інструкції з ведення, розвитку і масштабування бізнесу на маркетплейсах.

Важливо відрізняти дану спеціалізацію від аналітика оффлайн-магазинів, адже маркетплейси - це особливе середовище зі своїми особливостями, принципами ціноутворення, конкуренції та маркетингу, відмінними від стандартних. Якщо офлайн-магазину потрібно витримувати конкуренцію з фірмами лише конкретного міста, регіону, то на маркетплейсах представлений Бізнес з усієї країни, а то й світу. Тому потрібно більш складний, багатоступінчастий і об'ємний аналіз даних.

Варто також розрізняти аналітиків і менеджерів маркетплейсів:

 • Менеджери супроводжують діяльність селлера — реєструють аккаунт магазину, заповнюють картки, проводять маркування товарів, відстежують поставки, займаються просуванням маркету;
 • Аналітики беруть на себе стратегічну і тактичну сторону питання, тісно займаються фінансовою і товарною аналітикою.

Якщо менеджер маркетплейса по суті звільняє селлера від простих рутинних дій, то аналітик — це справжній стратег на полі маркетплейсів.

Дані дослідження!

З щорічного звіту Data Insight « Інтернет - торгівля в Росії-2021»:

 • «у 2021 році обсяг ринку роздрібної інтернет-торгівлі в Росії склав 4,1 трлн рублів і 1 700 млн замовлень.
 • За 2021 рік кількість онлайн-замовлень зросла на 104% (рекорд за весь час спостережень), а обсяг ринку в рублях виріс на 52%.
 • Частка онлайн-продажів помітно збільшилася: у 2021 році на них припало 12% від усього ринку рітейлу і 26% від ринку непродовольчого рітейлу.
 • Основне зростання забезпечили великі універсальні маркетплейси: у 2021 році їх частка зросла з 49% до 62% від усіх онлайн-замовлень.

Тільки за рік росіяни здійснили понад 1 млрд покупок товарів і послуг в Інтернеті на 2,5 трлн рублів. Підраховано, що кожен громадянин витрачає в Інтернеті щонайменше 36 000 ₽ на рік».

Какие навыки необходимы для аналитиков маркетплейсов?

Які навички необхідні для аналітиків маркетплейсів?

У даній сфері дуже важливий набір наступних ділових якостей:

 • Аналітичне мислення;
 • Природна уважність і спостережливість;
 • Здатність швидко і якісно переробляти великі масиви інформації;
 • Навички моделювання гіпотетичних ситуацій;
 • Математичний склад розуму;
 • Стратегічний підхід, вміння охопити всю задачу цілком;
 • Прагнення до постійної самоосвіти;
 • Терпіння і посидючість;
 • Бездоганне вміння працювати з офісними додатками, особливо Excel.

Важливо розуміти, що вам доведеться працювати з програмами і сервісами по аналітиці даних.

Где и как долго учиться на аналитика маркетплейсов?

Де і як довго вчитися на Аналітика маркетплейсів?

Хороша новина в тому, що навчання можна цілком і повністю пройти онлайн, не витрачаючи часу на відвідування лекцій. Однак потрібно врахувати, що дистанційне навчання платне:

 • Терміни: від 4 до 12 тижнів.
 • Вартість: від 50 000 до 57692 грн..
 • Освітні портали: https://netology.ru/, https://courseburg.ru/, https://goomni.ru/, https://mpschool.pro/.

Ціна і тривалість навчання залежать від наповнення курсу. Професіонали рекомендують віддавати перевагу тим, де передбачаються індивідуальні консультації, особисте кураторство, тестові практичні завдання, чат підтримки студентів, перевірка домашніх завдань, розбори помилок зі спікерами, офіційний сертифікат про проходження курсу.

Кто легко может стать аналитиком маркетплейсов?

Хто легко може стати аналітиком маркетплейсів?

Експерти зізнаються, що ця складна і цікава спеціальність, перш за все, підійде тим, хто вже мав справу з маркетплейсами, онлайн-продажами або бізнес-аналітикою:

 • Менеджери з продажу: робота з аналітичними додатками, включаючи Excel і 1С.
 • Економісти: робота з великими обсягами даних, чисел.
 • Менеджери акаунтів: посилення наявних знань, підвищення кваліфікації.
 • Селлери: можливість займатися не тільки своїм магазином, але і надавати послуги іншим продавцям.

Однак ця професія відмінно годиться і для освоєння новачками — важливо лише знайти якісні курси від практиків.

Что должен уметь делать аналитик маркетплейсов: должностные обязанности

Що повинен вміти робити аналітик маркетплейсів: посадові обов'язки

Тепер перейдемо безпосередньо до десяти головних завдань, які повинен вміти вирішувати кожен аналітик маркетплейсів.

Вибір перспективних товарів

Це базовий навик Профі: якщо селлер формує асортимент виходячи лише зі своїх індивідуальних переваг, він прирікає бізнес на провал. Аналітик ніколи не діє на удачу — він покладається на конкретні цифри статистики. Для цього:

 • Вивчає ринок і пропозиції конкурентів;
 • Виділяє товари з гарячим попитом і недостатньою пропозицією;
 • Розраховує ціну оптових закупівель, перевезення партії, а також величину податків і комісій маркетплейсу.

В результаті співробітник виділяє найприбутковіші пропозиції і представляє їх своєму замовнику.

Що вимагають реальні роботодавці на ПН?

Dreamx, Москва, 40000-100000 ₽:

" проводити аналіз статистики продажів, оборотності товарних залишків і маржинальності в рамках Wildberries - в цілому по бренду і по кожному SKU. У вас вже є релевантний досвід роботи (попросимо надати кейси). Маєте досвід роботи в PowerBI (бажано)».

Моніторинг продукції в обороті магазину

Професійний аналітик знає, що світ маркетплейсів не стоїть на місці — приходять нові продавці, виникають свіжі тренди, зростає і падає попит на окремі позиції. Тому ті товари, що приносили попит ще вчора, сьогодні можуть бути збитковими. І щоб селлер-роботодавець не зробив закупівлю неприбуткової партії, аналітик системно моніторить все вищесказане. Важливо вчасно помітити зароджується тренд, щоб отримати в числі перших найвищу прибуток з продажів.

Що вимагають реальні роботодавці на ПН?

ЗАТ ГК "акорд", Москва, від 138 000 ₽:

«робота з вивантаженнями звітів з ЛК маркетплейсів — презентації, Зведені таблиці. Формування регулярної звітності з продажу, прибутковості, маржі, націнки, собівартості. Вища економічна Освіта . Досвід роботи в аналітиці від трьох років. Розуміння принципів роботи МП і звітності в ЛК МП».

Звіт по діяльності онлайн-магазину

Аналітик маркетплейсу системно збирає, аналізує дані по успіхах онлайн-магазину, надає своєму селлеру звіти по позиціях:

 • Доходи, витрати, оборот;
 • Топ найбільш затребуваною продукції;
 • Анти-топ збиткових товарів;
 • Середній рейтинг на картках товарів;
 • Число, загальний настрій і смислове зміст відгуків;
 • Відсоток від цілого повернень, бракованих поставок.

Важливо не просто надати роботодавцю цифри, а й сформулювати для нього рекомендації щодо подолання виявлених проблем, поліпшення показників.

Що вимагають реальні роботодавці на ПН?

Aist, Москва, 100000-150000 ₽:

" облік всіх операційних показників (виручка, ціноутворення, рентабельність, unit економіка). Зведені таблиці, прогноз закупівель, аналіз продажів, фін. звіти, управління ціноутворенням. Досвід роботи бізнес-аналітиком маркетплейсів обов'язковий! Уважність, відповідальність, стресостійкість, вміння працювати з великим обсягом даних, стратегічне мислення, перспектива, самоорганізація».

Вміння працювати з різними маркетплейсами

Сьогодні важко домогтися вражаючого успіху, працюючи лише на одному-єдиному маркетплейсі. Тому селлери, досягнувши успіху на регіональному майданчику, зацікавлені в розширенні на глобальні платформи. Саме з цієї причини аналітик повинен бути універсальним, постійно вивчати інструменти просування і гарячі тренди на всіх популярних ресурсах: те, що добре продається на «Озоні» або «Вайлдберріз», може не користуватися попитом на «Амазоні» або «Аліекспресс».

Що вимагають реальні роботодавці на ПН?

ТОВ "Холі молі", Москва, 70 000 ₽:

«складати аналітичні звіти за запитом. Проводити аналіз ринку маркетплейсів за допомогою сервісів аналітики. Відстежувати ціни конкурентів всередині і поза маркетплейсів"»

А ще…

Крім цього, для аналітика маркетплейсів важливі і наступні навички:

 • Аналіз ринків і ніш.  для успішної роботи на маркетплейсі потрібно постійно тримати руку на пульсі динаміки ринку і попиту. Щоб вчасно відстежити настрій мінливої моди і без втрат переключитися на інший товар, помітивши, що конкуренція по позиції зростає, а величина середнього чека падає.
 • Розрахунок роздрібної вартості позицій.  бувалі селлери знають, що число розпроданих товарів на маркетплейсах безпосередньо залежить від встановленої ціни. Трохи більше ніж у інших — і покупці підуть до конкурентів. Трохи менше-продаж не принесе прибутку. Завдання аналітика тут-встановити ефективну вартість, грунтуючись на аналізі цін конкурентів і витрат селлера на даний товар.
 • Оптимізація і просування картки товару.  щоб картка певного продукту була в топі видачі, потрібно добре постаратися — впровадити в заголовок правильні ключові слова. Цьому передує велика робота аналітика: формування списку релевантних ключових слів (семантичного ядра), відбір з них тих, за якими спостерігається стабільно високий попит, але поки що незначна пропозиція.
 • Прогнози щодо подальшого розвитку бізнесу.  аналізуючи відразу кілька маркетплейсів, аналітик рекомендує продавцю, з якими саме товарами можна вийти на інші майданчики, в яких напрямках масштабувати бізнес, які свіжі новинки додати в каталог.
 • Визначення чистого прибутку маркету.  в даному ключі необхідно вміти працювати з API — спецшлюзом передачі інформації від маркетплейса до сервісів аналітики. Завдяки такій можливості фахівцеві досить вказати собівартість, витрати на товар, а програма автоматично видасть чистий прибуток, використовуючи також неочевидні дані з логістики та повернення. Особливо це вміння цінно для своєчасного виведення з обігу нерентабельною продукції.

Що вимагають реальні роботодавці на ПН?

ТОВ "СГМ-сервіс", Москва, 60000-90000 ₽:

«проводити аналіз статистики продажів, оборотності товарних залишків і маржинальності в рамках Wildberries в цілому по бренду і по кожному SKU». 

Сколько зарабатывают аналитики маркетплейсов и каков на них спрос?

Скільки заробляють аналітики маркетплейсів і який на них попит?

Як з'ясували експерти вже згаданих нами TopMarketplace і hh.ru, в даний час розміри середньої зарплати аналітиків маркетплейсів продовжують зростати:

Загальна кількість вільних вакансій за той же період зросла на 132 %:

 • Травень 2021 — 16;
 • Лютий 2022 — 73;
 • Травень 2022-52.

Найбільше в аналітиках маркетплейсів потребують Москві — в червні 2022 мегаполісу було потрібно 37 фахівців, в той час як інші міста потребують, в середньому, по одному експерту.

Важливо знати! 

Moneyplace повідомляє, що на одному лише Wildberries 200 000 продавців пропонують понад 19 млн товарів. Таким чином одну товарну позицію можуть представляти до 2000 селлерів. І у виграші буде той, що приверне грамотного фахівця для просування карток своїх продуктів.

Как стать аналитиком маркетплейсов в 2023 году?

Як стати аналітиком маркетплейсів у 2023 році?

Насамперед потрібно пройти навчання і підготовку за професією. У новому році є кілька гідних варіантів, які ми помістили в таблицю, вказавши актуальну вартість курсів.

Школа: 

Курс:

Вартість в місяць (в рублях)

Загальна ціна (в рублях)

Нетологія 

Управління проектами в ecommerce

25 000

600 000 за 24 місяці

Skillbox

Менеджер маркетплейсів (з вивченням аналітики)

4 900

107 400 за 9 місяців

Skillbox

Спеціаліст з просування на маркетплейсах

3 400

75 000 за 9 місяців

MaEd

E-commerce маркетолог

-

91 800 за 24 місяці

Комп'ютерна академія ТОР

Бізнес-аналітик

6 000 

30 300 за 5 місяців

Skillbox

Продуктовий аналітик

4 300

94 500 за 9 місяців

SkillFactory

Продуктова аналітика

6 550

78 600 

Geek Brains

Факультет продуктової аналітики

3 000

36 600 за 12 місяців

Якщо ви ще не вирішили, чи підходить вам дана професія, то можна звернути увагу на безкоштовні курси:

 • E-commerce: що потрібно про нього знати, щоб там працювати (Skillbox);
 • Як почати продавати на маркетплейсах (Skillbox);
 • Як почати продавати на Ozon ? Детальна інструкція та перші кроки на маркетплейсі Ozon ( YouTube );
 • E-Commerce Training (YouTube).

Після отримання професії Ви можете знайти роботу на рекрутинг-майданчиках, де роботодавці вже шукають аналітиків маркетплейсів:

 • HH.ru;
 • Remote-job;
 • Avito ;
 • JCat;
 • FinderVC;
 • GorodRabot.

У січні 2023 року середня зарплата аналітиків маркетплейсів в Росії склала 43068 грн.. При цьому медіанний показник — 38077 грн.. Відразу відзначимо, що дані розміри — середні за професією, а не гарантовану винагороду для новачків. 

Совет от редакции: где искать работу аналитиком маркетплейсов?

Порада від редакції: де шукати роботу аналітиком маркетплейсів?

На дату написання статті відкриті вакансії "аналітик маркетплейса" ми знайшли відразу на декількох рекрутинг-майданчиках:

 • НН;
 • Remote Job;
 • Фільтр Робіт. Москва.

Як з'ясувала команда https://worldbank.org.ua, аналітик маркетплейсів-одна з найперспективніших професій. Ринок електронної комерції зростає, а значить, конкурувати один з одним онлайн-магазинам стає з кожним днем все складніше. Вже сьогодні без професійної аналітики даних вибудувати прибуткову довгострокову стратегію розвитку бізнесу на майданчику не вийде. Що ж стосується самих професіоналів, ніша аналітиків маркетплейсів поки не вважається висококонкурентною: на одному тільки Wildberries працює понад 400 000 продавців. Навіть якщо кожен аналітик візьме по 3-4 магазини, роботи вистачить всім фахівцям!

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал «аналітик маркетплейсів: хто це, скільки заробляє, що повинен робити і як навчитися?"виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якесь конкретне питання по темі «маркетплейси», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.