Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Саморазвитие в отношениях

саморозвиток у відносинах: як чоловікові і жінці працювати над собою, щоб зміцнити союз?

Саморозвиток зміцнює любов: всі способи роботи над відносинами, ознаки свідомого партнера, покроковий план спільного розвитку, експрес-тест, мудрі поради

" вони сваряться, лаються, розлучаються, але у нас такого точно не буде!"Так міркує кожна пара, почавши жити разом. Але, на жаль, далеко не всім вдається зберегти відносини такими ж яскравими і пристрасними, як на самому початку. Приходять непорозуміння, образи, роздратування. Як так вийшло? Секрет в тому, що вічна любов ні до кого не є — свідомі пари її будують самі в ході подій. Повне взаєморозуміння, повага, ніжність один до одного до похилого віку — це завжди результат копіткої наполегливої роботи двох, чоловіки і жінки. І якщо ви хочете побудувати або знайти саме такі відносини, команда https://worldbank.org.ua з радістю підкаже, з чого почати.

Экспресс-тест на возможность развития отношений

Як зрозуміти, що партнер хоче розвиватися разом з вами: експрес-тест

Психологи не втомлюються нагадувати, що робота над відносинами повинна бути тільки командною. Чи дійсно партнер хоче розвиватися і ставати краще разом з вами? Він має намір зміцнювати відносини або ставиться до ролі у всьому цьому несерйозно? Тут допоможе простий тест, який можна влаштувати і собі самим:

 1. Ви справді відпустили минулі стосунки?
 2. Ви тримаєте слово, дане партнеру? Виконуєте свої обіцянки?
 3. Ви представили партнера своєму близькому оточенню?
 4. Ви обговорюєте з партнером відносини, будуєте плани на життя?
 5. У вас є час допомогти, підтримати партнера? Або ви завжди зайняті, коли йому потрібна ваша участь?

А ось додумувати мотиви за партнера фахівці не радять. Якщо ви в чомусь не впевнені, то кращий варіант — безпосередньо задати питання йому або їй, перш ніж працювати над відносинами.

6 стадий развития отношений

Як ростемо ми і наші відносини: 6 стадій розвитку

Психологи Еллін Бадер і Пітер Пірсон впевнені, що науково відносини кожної пари розвиваються за схожим сценарієм:

 1. Злиття.  ви відчуваєте себе єдиним цілим, не помічаючи відмінностей в характері, звичках один одного.
 2. Диференціація. Ви висловлюєте партнеру свої інтереси і погляди при зручному випадку, підсвідомо перевіряючи його почуття на міцність. Саме на цій стадії багато хто з подивом помічають, наскільки вони різні.
 3. Дослідження. цей особливий етап потрібен для того, щоб зрозуміти, що ви відчуваєте, перебуваючи не разом. Більше проводьте часу на роботі, з друзями. На даній стадії, на жаль, зустрічаються і зради.
 4. Зближення. настає гармонія, приходить розуміння, чому удвох вам краще, ніж поодинці або з іншими людьми. З'являються спільні цілі, будується спільний уклад життя.
 5. Співпраця.  Ви поглинені пристроєм сімейного життя, щиро цікавитеся інтересами і досягненнями партнера, підтримуєте один одного.
 6. Синергія. Ви справжня команда: те, чого ви досягли і зробили разом, не створити поодинці!

Як показує практика, без саморозвитку в стосунках пара розпадається вже на 2-3 стадії. Дійти до синергії складно, на це здатні лише ті, хто дійсно працює над собою.

Способы, как выстроить крепкие долгие отношения

5 простих способів побудувати міцні довгі стосунки

Насправді, усвідомлені відносини реально побудувати кожній парі, де двоє люблять один одного:

 1. Чесно розповідайте один одному що Вам подобається, а що не подобається у відносинах . Висока частка причин розставань-партнери приховують один від одного свої справжні емоції. Мовчать, якщо щось дратує,-нехай сам/сама здогадається! І коли ви вже на межі, ваша половинка продовжує думати, що все нормально. Саме тому обговорювати гострі кути і межі у відносинах потрібно до того, як «мені не подобається» перетвориться в «я тебе ненавиджу».
 2. Знайдіть, що Вас об'єднує, вашу історію. Наступна часта причина розлучень — банальна відсутність взаємних інтересів. Чого ви чекаєте від стосунків у майбутньому? Чому ви разом? Що дає кожному з вас союз? Навіть якщо вам подобаються зовсім різні речі, створити загальне легко, придумавши свої правила і ритуали. Наприклад, романтична вечеря щоп'ятниці або подорож на різдвяні канікули. Важливо, щоб це дійсно було цікаво вам обом.
 3. Продовжуйте залишатися індивідуальністю. пари нерідко розпадаються і через те, що один партнер повністю розчиняється в іншому, забуває про власні інтереси, бажання, цілі. За еталоном же ідеальні відносини повинні займати, в середньому, лише 25% Вашої уваги. Витоки проблеми в тому, що людина закохується в особистість. Коли ж партнер фактично перетворюється в його «продовження», він або вона стають нецікаві.
 4. Не накопичуйте негативних емоцій. дуже багато помиляються, вважаючи, що приховувати від партнера роздратування і гнів — це мудре рішення. Навпаки, життя вимагає прийняти, що хороша сварка набагато корисніше накопиченого негативу! Важливо лише навчитися правильно конфліктувати-конструктивно висловлювати свою думку, вміти тверезо реагувати на критику — осягнути Мистецтво чути і розуміти іншу людину.
 5. Не втомлюйтеся щодня активно дякувати один одному. Не потрібно наполегливо чекати, що він або вона раптом стане вашим ідеалом. Навчіться дякувати за те, що у Вас вже є, — за допомогу, подарунки, турботу, участь і щирий інтерес. Важливо, щоб це було завжди щиро. 

Робота над довгостроковими відносинами — це лише командна праця. Якщо один партнер намагається з усіх сил, а другий — не докладає і йоти зусиль, на жаль, нічого не вийде.

10 признаков зрелой личности в отношениях

Як поводиться у відносинах зріла особистість: 10 ознак

Ми знаємо, що самовдосконалення та освіта не мають меж. Однак є вірні ознаки, за якими можна в подальшому судити, що ви стали зрілою особистістю у відносинах:

 1. Ви реаліст. Знаєте недоліки партнера і цілком їх приймаєте. Як і свої.
 2. Ви поважаєте партнера і себе. Чи не засуджуєте його вибір, не обмежуєте свободу. І обов'язково довіряєте.
 3. Ви обговорюєте проблеми з партнером. Це необоходимо робити відкрито, щиро і чесно.
 4. Ви не контролюєте свого партнера. Свідомі відносини дорослих людей не можуть бути збудовані за моделями «дитина — батько», «в'язень — наглядач».
 5. Ви знаєте, що партнер може змінитися. І вже приймаєте го зміни.
 6. Ви вмієте сваритися. Висловлювати свою думку, конструктивно критикувати, не згадуючи при цьому старі образи і не прагнучи якомога болючіше зачепити партнера.
 7. Ви вмієте прощати. Коли сварка завершена, ви до неї не повертаєтеся. Критикуєте помилку партнера, але не його самого.
 8. Ви прагматичні. Вмієте обговорювати такі "незручні" речі, як сімейний бюджет, спільні справи по господарству, спільні поїздки, візити родичів.
 9. Ви вмієте робити приємне, надавати підтримку. Приділяти увагу, дарувати компліменти, радувати несподіваними подарунками, влаштовувати романтичні вечори.
 10. Ви на одній сторінці зі своїм партнером. При цьому не розчиняєтеся в ньому і не вимагаєте, щоб його життя концентрувалася тільки на вас.

План саморазвития в отношениях

Спільний покроковий план саморозвитку у відносинах

Якщо ви обидва готові до роботи над своїми відносинами, то починати варто з чіткого плану. Що туди можна включити?

 1. Навчіться не жертвувати особистими інтересами і принципами заради один одного. Продовжуйте залишатися багатогранними цілісними особистостями в процесі відносин.
 2. Будьте чесними один з одним і з самим собою. Ми щасливі? Що ми можемо зробити разом, щоб наше життя стало ще яскравішим і насиченішим?
 3. Опануйте мистецтво не ревнувати партнера. І не вважати його своєю річчю. Ревнощі постійно мучить і вас, і кохану людину.
 4. Любіть себе і навчіться піклуватися про себе. Істина проста: вам завжди буде мало любові іншої людини, якщо ви не любите і не приймаєте самі себе. Не знаєте, що вас радує, а що засмучує.
 5. Будьте безкорисливими, але і не віддавайте себе цілком. Прагніть до балансу самовіддачі і егоїзму.
 6. Не уникайте конфліктів. Краще вирішити проблему тут і зараз, не чекаючи, що вона збільшиться подібно Сніжному кому.
 7. Не забувайте дарувати один одному час і увагу. Але дотримуйтесь рівноваги між загальним і приватним.
 8. Працюйте над відносинами тільки разом. Будьте на рівних, інакше нічого не вийде.
 9. Дійте як команда. Навчіться мистецтву компромісу, договору. Вмійте поглянути на ситуацію чужими очима.
 10. Не намагайтеся змінити один одного під свої ідеали. Справжня любов-це повністю прийняти один одного такими, якими ви є.

Список советов для тех, у кого есть отношения

15 мудрих порад для всіх, хто має стосунки

Якщо ви дійсно хочете "жити довго і щасливо", зверніть увагу на прості життєві рекомендації:

 1. Протилежності не притягуються. Якщо ви абсолютно різні в ключових життєвих позиціях, це, в кінцевому рахунку, сильно вдарить по відносинах.
 2. Не соромтеся встановлювати правила. Домовленості та умови — це не обмеження свободи. Це спільна мова, якою розмовляє пара.
 3. Не порівнюйте свої стосунки з книжковими та кіношними. Пам'ятайте, що в реальному житті конфлікти інтересів часто неминучі.
 4. Почуйте один одного. Навчіться спокійно реагувати на слово «ні» і не прагнути робити «як краще».
 5. Не прагніть провчити партнера. Позиція "вчителя" - не для відносин між дорослими людьми.
 6. Виносьте сміття з хати. Якщо ви відчуваєте, що зайшли в глухий кут у відносинах, не пускайте це на самоплив. Зверніться разом до кваліфікованого сімейного психолога.
 7. Пам'ятайте, що ваш партнер — не телепат. Говоріть про те, що Вас порадувало, що засмутило. Не чекайте, поки людина здогадається сам і почне розуміти з півслова.
 8. Не маніпулюйте партнером. Розставляти пастки, вчитися хитрощів і маніпуляцій — це руйнувати відносини.
 9. Не забирайте один у одного особистий простір. У партнера має бути право на власні заощадження, улюблені хобі, конфіденційність листування. Просто прийміть це.
 10. Не ревнуйте. Адже ревнощі-не від великої любові, а від невпевненості в собі і бажання повністю панувати над партнером. Це руйнівне почуття, з яким потрібно боротися.
 11. Довіряйте своїй інтуїції. Якщо внутрішній голос твердить, що з партнером щось не так, це так і є. Не списуйте на» мені здалося " — обговорюйте те, що Вас потривожило.
 12. Слідкуйте, щоб відносини робили ваше життя простіше. Якщо союз приносить тільки прикрощі, труднощі і проблеми, а партнер вперто не чує вас, чи дійсно варто далі плисти на такому кораблі?
 13. Вирішуйте сімейні проблеми удвох. Як правило, залучення в конфлікт родичів, друзів або знайомих з соцмереж тільки погіршує становище.
 14. Не дивіться на всі боки. Навіть якщо ваші друзі одружилися через місяць після зустрічі, а ви через десять років ще немає. Живіть так, як комфортно вам двом.
 15. Говоріть, як сильно ви любите. Завжди пам'ятайте, що любов-це велике диво. Людина поруч з вами-не щось належне, а справжній подарунок долі!

10 лучших книг о том, как добиться гармонии в паре

10 найкращих книг про те, як досягти гармонії в парі

На закінчення поділимося з вами десятьма книгами, які допоможуть і розібратися в своїх почуттях до партнера, і налагодити діалог в парі:

 1. "карта кохання", Джон Готтман . В основі книги-багатовимірне дослідження відносин в парі, проведене особисто автором. Він проаналізував чимало пар різного віку і стажу відносин, щоб вивести основні принципи щасливого шлюбу, якими і поділився у своїй книзі.
 2. "як жити в парі і залишатися вільними", Тіна Тессіна, Райлі К. Сміт.  чи можна жити з іншою людиною абсолютно без конфліктів? Чи обов'язково жертвувати собою у відносинах? А відстоювати свою позицію перед партнером до останнього? Книга відповість і на ці, і інші складні питання, представить вдалі стратегії поведінки в парі.
 3. "любов, любов, любов: про різні способи поліпшення відносин, про прийняття інших і себе", Ліз Бурбо . Автор впевнена, що починати потрібно саме з прийняття себе і близьких такими, якими ми є. У виданні вона розшифровує діалоги зі своїми клієнтами, ділиться їх прогресом.
 4. " ви і ваша сім'я. Керівництво по особистісному зростанню", Вірджинія Сатир.  Автор — американський психотерапевт і основоположниця сімейного консультування. Даний посібник написано, щоб допомогти чоловікам і жінкам, які зазнають труднощів у відносинах, прийти до сімейної гармонії.
 5. "Любов як спосіб життя", Гері Чепмен. Автор дає твердий грунт для особистісного зростання — наповнити себе любов'ю. З цього починається шлюб, що приносить задоволення.
 6. "шлюб без крику і сварок", Хел Едвард і Дженні Ранкел. це практичне керівництво, як вийти з кризи відносин, заново полюбити себе і навчитися поважати один одного.
 7. "Чому чоловіки хочуть сексу, а жінки любові", Аллан і Барбара Піз . Ця книга-удар по міфам про потреби, пріоритети, пристрої мозку і способах комунікації статей. "З'ясовується, що чоловіки не можуть не брехати дружинам, що 80% пар, де один з партнерів хропе, розпадаються і що жінок страшно збуджує пропозиція чоловіка пропилососити або помити посуд».
 8. «парадокс пристрасті: вона його любить, а він її немає», Дін К.Деліс, К. Філліпс. самі автори кажуть: «ви обов'язково знайдете тут себе, якщо любите, любили або були улюблені». У книзі чесно показані всі етапи відносин від зародження до занепаду, а разом з ними — способи порятунку навіть самого безнадійного шлюбу.
 9. «любов і повага», Емерсон Еггеріх. Автор встиг навчити тисячі американських пар бути щасливими. У книзі він розповідає про конфлікти в шлюбі і способах їх вирішити — це любов, повага і дотримання особистого простору.
 10. «як зберегти шлюб», Дейв Кардер . Завершує топ книга спеціально для тих, хто зіткнувся з самим гірким зрадою — зрадою. Психолог Дейв Кардер оповідає про причини події, варіанти подальшого розвитку відносин і відновлення довіри.

Готуючи цю статтю, ми в https://worldbank.org.ua з подивом помітили, як часом далекі справжні свідомі відносини від помилкових очікувань, вбраних з дитинства. Справжня любов - це не розчинятися в партнері, а поважати один одного. Не жертвувати своїми хобі та захопленнями, а знаходити спільні інтереси. Не мовчати в страху образити, а конструктивно ділитися тим, що вам не подобається. Не шукати свій ідеал, а разом розвиватися і ставати краще. саморозвиток саме по собі — захоплююча подорож довжиною в життя. А подолати цей шлях разом-зробити його ще більш незвичайним і наповненим!

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " саморозвиток у відносинах: як чоловікові і жінці працювати над собою, щоб зміцнити союз?"виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі "саморозвиток", якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку « контакти » будь-яким зручним для вас способом.