Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

8 стадионов Катара для Чемпионата мира по футболу-2022

8 стадіонів Катару для чемпіонату світу з футболу-2022: все, що потрібно знати

Дізнайтеся все найважливіше про розкішні футбольні стадіони Катару, спеціально побудовані до ЧС-2022: цікаві факти та статистика

Розгорнувся Чемпіонат світу з футболу-2022 в Катарі назвали «найкомпактнішим» — велика частина заходів пройде в столиці Доха. Це разюче відрізняє мундіаль від попередника 2018 року, що пройшов в найбільшій країні світу — Росії. Щоб потрапити на всі матчі, уболівальникам тоді доводилося долати тисячі кілометрів! Інша відмінна риса футбольного змагання-вже готовий план роботи з його спадщиною. Так, якісь стадіони в майбутньому перебудують, інші — зменшать, а одну арену і зовсім розберуть.

Скільки ж всього стадіонів побудовано в Катарі до поточного ЧС-2022? Редакція міжнародного журналу https://worldbank.org.ua з'ясувала, що це вісім по-своєму унікальних спортивних арен:

 1. "Аль Бейт" (Аль-Хаур)
 2. " Аль Джануб» (Аль-Вакра)
 3. " Аль Тумама "» Доха)
 4. "Ахмад Бін Алі" (Аль-Райян)
 5. " Лусаїл Айконік "» Лусаїл)
 6. «Рас Абу Абуд», «974 " (Доха)
 7. " Халіфа Інтернешнл» (Доха)
 8. «Едьюкейшн Сіті» (Аль-Райян)

Всі подробиці чекають вас далі!

«Аль Бейт» 

8 стадионов Катара для Чемпионата мира по футболу-2022: «Аль Бейт»

 • Місто: Аль-Хаур, 46 км від центру столиці
 • Дата відкриття: 2021
 • Місткість: 60 000 чоловік

Друга за значимістю і найвіддаленіша від столиці арена чемпіонату світу-2022. Натхненням для архітекторів стали bayt al sha'ar-традиційні перські намети, де в давні часи жила місцева знати. Коли мундіаль закінчиться, місткість стадіону скоротять до 32 000 глядачів — він стане домашнім майданчиком для місцевої футбольної команди «Аль Хор». Скайбокси переобладнають в ексклюзивні готельні номери класу "п'ять зірок". На самій арені працюватиме торгово-розважальний центр, спортивні зали, зона фудкорту. Навколо "Аль-Бейт" розіб'ють сучасний парк відпочинку і спорту, де можна буде бігати, кататися на велосипеді, вправлятися у верховій їзді.

А ви знали, що дах»Аль Бейт" може розсуватися.

«Аль Джануб» 

8 стадионов Катара для Чемпионата мира по футболу-2022: «Аль Джануб»

 • Місто: Аль-Вакра, 20 км від центру столиці
 • Дата відкриття: 2019
 • Місткість: 40 000 чоловік

Перед нами найпівденніший стадіон чемпіонату світу з футболу 2022 року. Головний архітектор проекту-відома Заха Хадід. Вона надихалася dhow-традиційними вітрильними човнами, які використовують нирці за перлинами в країнах Перської затоки. Після проведення ЧС місткість спортивного майданчика скоротять до 20 000 глядацьких місць. Вона стане домашньою ареною для місцевого футбольного клубу "Аль-Вакра".

" Аль Тумама» 

8 стадионов Катара для Чемпионата мира по футболу-2022: «Аль Тумама»

 • Місто: Доха, 12 км від центру столиці
 • Дата відкриття: 2021
 • Місткість: 40 000 чоловік

Якщо подивитися на «Аль Тумама» з висоти пташиного польоту, то ви побачите, що арена своїми формами нагадує гафію — традиційний чоловічий головний убір на Далекому Сході. Після фіналу мундіалю місткість стадіону скоротять практично на 50% - до 20 тисяч зорових місць. Також він змінить своє призначення з футбольного на універсальний спортивний. Замість верхнього ярусу з трибунами працюватиме відділення спортивної медичної клініки, бутік-готелі та торгові зали.

" Ахмад Бін Алі» 

8 стадионов Катара для Чемпионата мира по футболу-2022: «Ахмад Бин Али»

 • Місто: Аль-Райян, 22 км від центру столиці
 • Дата відкриття: 2020
 • Місткість: 44 700 осіб

«Ахмад Бен Алі» гармонійно вписується в місцеву малоповерхову забудову. Його назва перекладається як» Врата в пустелю " — каркас нагадує собою обриси піщаних дюн. Стадіон не був зведений спеціально для мундіалю — це домашня арена відомої катарської команди «Аль-Райян». 

Після ЧС-2022 місткість скоротиться в два рази. На базі стадіону створюють універсальний спортивний центр для футболістів, волейболістів, гандболістів. Планується розбити великий інноваційний парк з басейнами, футбольними полями, майданчиками для крикету, скейтборд-сектором, тенісними кортами і просторою зеленою релакс-зоною. Відомо, що майже 50 % модульних будівель розберуть і демонтують, відправлять на розвиток футбольних проектів у найбідніші країни світу .

А ви знали, що за» Аль-Райян " виступають  колумбієць Хамес Родрігес і чемпіон світу-2018 француз Стівен Нзонзі (дані газети « Спорт - Експрес").

" Лусаїл Айконік» 

8 стадионов Катара для Чемпионата мира по футболу-2022: «Лусаил Айконик»

 • Місто: Лусаїл, 20 км від столиці
 • Дата відкриття: 2022
 • Місткість: 80 000 чоловік

«Лусаїл» — головний стадіон поточного мундіалю. При проектуванні будівлі архітектори надихалися формами і декором традиційних арабських чаш і посудин. Також це найостанніша зі зведених до спортивної події арен-офіційно здана 21 листопада 2021 року, проте до чемпіонату ще ніякі заходи в ньому не проводилися. Після ЧС арена буде повністю перебудована-її переобладнають в соціальний багатофункціональний центр з супермаркетами, школами і поліклініками. Він відмінно впишеться в інфраструктуру нового району.

А ви знали, що "Лусаїл" по факту може прийняти 92 000 глядачів — якщо враховувати «сліпі зони», які не використовують під час чемпіонату.

"Рас Абу Абуд", «974» 

8 стадионов Катара для Чемпионата мира по футболу-2022: «Рас Абу Абуд»

 • Місто: Доха, центр столиці
 • Дата відкриття: 2021
 • Місткість: 40 000 чоловік

Чому арену частіше називають "974«, ніж»Рас Абу Абуд"? Тому що стадіон побудували з ... 974 вантажних контейнерів! Закріплених, до речі, за допомогою 30 000 тонн потужних металевих конструкцій. Якщо увійти в суддівську або роздягальню футболістів, ви опинитеся всередині такого величезного залізного ящика. Так-так, тут все сконструйовано з контейнерів! Єдиним винятком є сектор Very VIP, спеціально влаштований для головних осіб FIFA і членів королівської катарської династії.

Ще одна особливість стадіону — він позбавлений систем штучного клімат-контролю. Передбачається тільки природна вентиляція. Цьому є здорова причина-арену звели на березі затоки, вона постійно освіжається морським бризом. Крім того, всі матчі спеціально поставили на вечірні годинник .

А ви знали, що після чемпіонату світу з футболу «Рас Абу Абуд " перестане існувати? гігантську арену повністю розберуть. Ті самі 974 контейнера продовжать використовуватися за первісним призначенням — для морських вантажоперевезень. А ось 30 тисяч тонн металоконструкцій будуть розіграні на конкурсі: їх віддадуть тому, у кого є мета і кошти зібрати гігантський «конструктор» заново. 

" Халіфа Інтернешнл» 

8 стадионов Катара для Чемпионата мира по футболу-2022: «Халифа Интернешнл»

 • Місто: Доха, 11 км від центру столиці
 • Дата відкриття: 1976 (реконструкція в 2017)
 • Місткість: 45 400 осіб

Це єдина з Катарських арен, яку не будували спеціально до Чемпіонату. Втім, стадіону влаштували вражаючу реконструкцію-оновили фасад, встановили сучасну Клімат-систему, переобладнали освітлення, збільшили місткість на 12 тисяч крісел. Важливо, що історичну подвійну арку не чіпали, лише посилили навісом. Ще одна відмінність - » Халіфа Інтернешнл " не буде переобладнана або перебудована після мундіалю. Вона продовжить функціонувати в ролі головного державного спортивного майданчика.

А ви знали, що після реконструкції-2017 » Халіфа Інтернешнл " встиг прийняти чемпіонат світу з легкої атлетики (2019), змагання за Кубок Азії з футболу (2019), Клубний чемпіонат світу (2019).

" Едьюкейшн Сіті»

8 стадионов Катара для Чемпионата мира по футболу-2022: «Эдьюкейшн Сити»

 • Місто: Аль-Райян, 20 км від центру столиці
 • Дата відкриття: 2020
 • Місткість: 45 300 чоловік

Назва Education City дала стадіону близьке розташування кампусів університетського містечка, що фінансується Державним фондом Qatar Foundation. Арена органічно доповнює архітектурну композицію»міста освіти". Особливо чудовий її фасад, що нагадує алмазні грані. Після того, як завершиться головне футбольне свято, верхні яруси будуть демонтовані. Конструкції направлять найбіднішим країнам, у яких недостатньо власного фінансування на розвиток спорту. Що ж стосується самого "ЕДЮКЕЙШН Сіті", то його переобладнують в багатофункціональний спортивний центр для студентів і місцевих жителів.

А ви знали, що у " Едьюкейшн Сіті»  існує неофіційна назва «пустельний Діамант».

Команді https://worldbank.org.ua стало відомо, що Катар у 2022 році вперше в своїй історії приймає Чемпіонат світу з футболу. І, треба сказати, Країна ідеально підготувалася до спортивної події світового масштабу. Завдяки особливостям місцевого природного ландшафту стадіони, де проходять матчі, розташовані в межах автомобільної доступності. Так, найпівнічніший і найпівденніший з них поділяють всього 75 км.це зручно тим, що у фанатів футболу буде можливість відвідати за день відразу кілька матчів улюблених збірних. Важливо, що держава вже розпорядилася майбутньою спадщиною мундіалю і визначила долю всіх восьми по-своєму видатних стадіонів.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням у соціальних мережах-можливо, матеріал " 8 стадіонів Катару для Чемпіонату світу з футболу-2022: все, що потрібно знати» виявиться корисним для ваших друзів та колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі» Спорт", якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку « контакти » будь-яким зручним для вас способом.