Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Недвижимость в ОАЭ, Дубае и Абу-Даби:

нерухомість в ОАЕ, Дубаї та Абу-Дабі: скільки коштує і як купити в 2022 році

Все важливе про те, як, де і за якою ціною купити нерухомість в ОАЕ, Дубаї та Абу-Дабі. Тенденції ринку житла Об'єднаних Арабських Еміратів у 2022 році

ОАЕ захоплюють світ темпами розвитку економіки. Не дивно, що бажаючих переїхати сюди, відкрити свій Бізнес або інвестувати в місцеву Нерухомість стає все більше. Плюсом є і те, що держава намагається знизити залежність від цін на Нафта за рахунок розвитку транспортної, туристичної, фінансової галузей, сфери послуг. Сьогодні ж редакція міжнародного журналу https://worldbank.org.ua з'ясувала, наскільки вигідним і виправданим буде придбання житла в Об'єднаних Арабських Еміратах, в тому числі, в Дубаї. Ми дізналися, які об'єкти доступні для іноземців, які існують нюанси угод.

Хто може купити нерухомість в ОАЕ?

Кто может купить недвижимость в ОАЭ?

В Еміратах купівля нерухомих об'єктів відкрита як для місцевих жителів, так і для іноземців. Однак у випадку з іноземними інвесторами є два варіанти розвитку подій:

 • Володіння на правах оренди. Є три варіанти: мусатаха — з правом перебудови і перепланування (50 років), узуфрукт — заборона змін планування (99 років), лізхолд — практично ті ж права, що і при покупці у власність (99 років).
 • Повне володіння нерухомістю.  передбачає безстрокову власність над об'єктом. Нюанс в тому, що для іноземців така можливість існує тільки при покупці житла в спеціальних районах: 50 Фріхолд-зон в Дубаї і 9 інвестиційних кварталів в Абу-Дабі.

«Сфера нерухомості тут не агресивна, безпечна і максимально лояльна до інвесторів. Стати володарем власних квадратів у фантастичному місті набагато простіше, ніж в Росії. Особлива система розстрочки на новобудови дозволяє здійснити операцію при внесенні 15-20%, а далі оплачувати кварталами або півріччями від 5% »  (брокер елітної нерухомості компанії ENSO Олександра Шутова).

Якщо ви підданий ОАЕ, Саудівської Аравії, Бахрейну, оману, Кувейту або Катала, ви можете купити нерухомість в повне володіння в будь-якому регіоні Об'єднаних Арабських Еміратів.

А ви знали, що при придбанні нерухомості в повне володіння іноземець може претендувати на отримання резидентської візи.

Плюси придбання нерухомості в ОАЕ

Плюсы приобретения недвижимости в ОАЭ

Ми знайшли чотири основні переваги:

 1. Нерухомість в Еміратах з кожним роком дорожчає. Так, тільки за останнє десятиліття зростання склало 150 %.
 2. Ви можете здавати придбане житло в оренду. Це дає дохід в межах 5-8% річних.
 3. В ОАЕ немає податків на нерухомість, її дарування, а також на приріст капіталу при продажу житла. Єдине, що Ви сплачуєте — податок на перехід права власності (4% від суми) при придбанні квартири, пентхауса або вілли.
 4. Іноземець, який купив нерухомий об'єкт вартістю від $544 000, може претендувати на 10-річну резидентську візу. Дружина / чоловік і діти інвестора також можуть отримати вид на проживання ( ВНЖ ) в Об'єднаних Арабських Еміратах.

Тенденції на ринку нерухомості ОАЕ в 2022 році

Тенденции на рынке недвижимости ОАЭ в 2022 году

Зараз попит на нерухомість в Еміратах зростає пропорційно зростанню цін на нафту та відновленню економіки після пандемії коронавірусу:

 1. Лідер по операціях в нерухомості в країні — Дубай . У мегаполісі підписується в чотири рази більше договорів про купівлю-продаж, ніж у столиці Абу-Дабі. У 2021 році було продано на 58% більше житла, ніж у 2020.
 2. За перше півріччя 2022 число укладених угод з нерухомістю в ОАЕ зросло на 20 %. Обсяг продажів при цьому збільшився в 1,7 разів.
 3. Якщо взяти ціни 2012 року за 100 %, то в 2021 році вартість житла в Еміратах збільшилася на 17 %, а в 2022 — на 53 %.
 4. В основному, на ринку нерухомості країни спостерігається перевищення попиту над пропозицією. Частково це пов'язано з введенням у 2021 році резидентських віз для закордонних покупців житла.
 5. Пропозиція апартаментів в новобудовах і квартир на вторинному ринку приблизно однакове, 50-на-50.
 6. Квартири продаються в п'ять разів частіше, ніж заміські будинки. Це пояснюється популярністю висоток, хмарочосів в регіоні. 
 7. Найпопулярніший варіант інвестицій в нерухомість — квартири, вілли, готельні апартаменти, таунхауси в Дубаї. Для міського житла найпопулярніший район - " Бізнес Бей», для заміського - « Спорт Сіті"» Також інвестори звертають увагу на» Дубай Марина«,» Даунтаун Дубай«,» Джумейра «і»Крик Харбор".
 8. Середня площа приватних придбаних апартаментів — 142 кв.метра, придбаних вілл — 197 кв. метрів.
 9. За даними ріелтерів, 40% продажів всіх Вілл в Дубаї припадає на «Спорт Сіті», «над Аль-Шеба 3», «Веди Аль-Сафа 5», «Джабаль Алі 1», «Дубай ІНВЕСТМЕНТ Парк 1».
 10. Лідери на ринку вторинного житла: штучний острів «Пальма Джумейра» з видом на море, «Спорт Сіті», «Дубай ІНВЕСТМЕНТ Парк».

А ви знали, що  відповідно до думки експертів швейцарського холдингу UBC, вартість нерухомості в Еміратах сьогодні є адекватною ринку, а ризик обвалу цін і утворення «міхура» низький.

Скільки коштує нерухомість в столиці ОАЕ Дубаї?

Сколько стоит недвижимость в столице ОАЭ Дубае?

Наведемо останні середньостатистичні дані по нерухомості Дубая ( Жовтень 2022):

 • Квартири-апартаменти в житлових комплексах на етапі будівництва — $5630 за квадратний метр. За даними Dubai Land Department, це на 18% більше, ніж минулого року. 
 • Вілли і таунхауси на етапі будівництва — $1,5-4,5 млн.ціни зросли на 23,7% в порівнянні з минулим роком.

«розбіг цін може бути колосальним, і залежить він, в першу чергу, від локації. Так само, як і зростання вартості на об'єкт. Наприклад, район Palm Jumeirah демонструє зростання цін більш ніж на 70%. Популярні Dubai Marina і Downtown-всього на 22,7% і 11,2% відповідно»  (брокер з елітної нерухомості Олександра Шутова).

Якщо звернутися до свіжих даних Земельного департаменту Дубая за середніми цінами:

 • Квадратний метр - 3 175 доларів;
 • Квартира - 453 000 доларів;
 • Будинок - 626 000 доларів.

Найдорожча нерухомість в околицях Дубая — на островах Палм-Джумейра і в Дантауні. Особняки за більш демократичною вартістю - в нових районах Damac Hills-1 і Damac Hills — 2, квартири-в «Бізнес Бей».

Популярні райони для придбання нерухомості в Дубаї та ОАЕ

Популярные районы для покупки недвижимости в Дубае и ОАЭ

Згідно еміратським законам, іноземці можуть купити нерухомість в безумовну власність тільки в певних районах. Останні і стають "центрами тяжіння міжнародного капіталу". У Дубаї ціни на Апартаменти в подібних зонах є одними з найвищих, що, втім, не применшує їх популярності:

 • Dubai Marina середня вартість кв.метра — $11 263, середня вартість квартири — $1 133 455 (жовтень 2022). «Дубай Марина» приваблює найбільшою в світі штучною Гаванню, мальовничою затокою, футуристичними будівлями і комфортною інфраструктурою — торгово-розважальними центрами, ресторанами, зонами відпочинку.
 • Business Bay: середня вартість кв.метра — $6 369, середня вартість квартири — $499 277 (жовтень 2022). бізнес-квартал, значна частина якого зайнята офісами і торговими центрами. По сусідству « "Даунтаун" з океанаріумом, Дубайським фонтаном і Бурдж Халіфою.
 • Jumeirah: середня вартість кв.метра — $6 345, середня вартість квартири — $802 842 (жовтень 2022). у «Джумейрі» купують люкс-апартаменти і розкішні вілли. По сусідству-елітні сучасні готелі, чудові пляжі На березі і туристичні визначні пам'ятки.
 • Motor City: середня вартість кв.метра — $2 486, середня вартість квартири — $102 273 (жовтень 2022). Екологічний житловий квартал, новий проект, що відрізняється розвиненою інфраструктурою і транспортною доступністю території. Отримав назву на честь проходить тут траси «Формула-4».

«російські покупці елітної нерухомості воліють селитися в районах «Мадінат Джумейра», «Пальма Джумейра» і «Дубай Марина». Так, в останньому районі можна найчастіше зустріти російськомовних жителів. Ще один дуже популярний район - "Джумейра Вілладж Серкл", правда, там вже представлена більш бюджетна нерухомість»  (експерт з нерухомості ОАЕ Russia Sotheby's International Realty Лев Євстратов).

Серед інших перспективних районів для іноземців ріелтори виділяють ще два, Dubai Hills Estate і Meydan City. Вартість квадратного метра в першому становить 5 348 доларів, у другому — 5 181 долар (на жовтень 2022).

Як купити нерухомість ОАЕ: покрокова інструкція

Как купить недвижимость ОАЭ: пошаговая инструкция

Сама процедура займає 4-6 тижні і розділяється на кілька важливих етапів:

 1. Вибір об'єкта (від 7 днів). при бажанні інвестора цей етап проведуть Дистанційно. З метою заключного огляду покупки можна провести онлайн-огляд кімнат, спалень, басейну або приїхати в країну особисто.
 2. Укладення договору купівлі-продажу (до 14 днів). стандартний документ, в якому обов'язково фіксується: площа і точну адресу, сума угоди, умови і терміни перерахування оплати. Додатково вказується дата здачі нерухомості, що будується забудовником. При підписанні документа покупець повинен відправити 10% авансу платежем на захищений рахунок-ескроу.
 3. Отримання сертифіката про відсутність заперечень (до 7 днів).  даний етап необхідний, якщо житло купується в іпотеку. Готовий документ форми NOC видається банком-кредитором. Додатково потрібна Платіжна відомість від девелопера і сертифікат про передачу нерухомого об'єкта.
 4. Реєстрація права власності (15-20 днів).  на заключному етапі набувач переводить решту суми на ескроу-рахунок, потім продавець і покупець оформляють Угоду в Земельному департаменті. Гроші надходять на рахунок продавця тільки після оформлення переходу права власності.

«особливих труднощів для придбання нерухомості в Дубаї немає. Але важливо найняти юриста, який знайомий з місцевим законодавством і буде спостерігати за угодою»  (президент AREA, Асоціації агентств елітної нерухомості Микола Вінідіктов).

Додаткові витрати при покупці нерухомості в ОАЕ

Дополнительные расходы при покупке недвижимости в ОАЭ

Зверніть увагу, що придбання житла в Еміратах поєднується з наступними витратами:

 • Сплата податку на перехід права володіння: 4 % від вартості угоди( розділяється по 2 % між продавцем і покупцем);
 • Збір при сплаті податку на перехід права власності: 147 доларів.
 • Реєстраційний збір: 545 доларів (якщо ціна менше $137 000) — 1090 доларів (якщо ціна більше $137 000).
 • Збір за видачу свідоцтва про право власності: 68 доларів.

Майте на увазі, що утримання житлової нерухомості в ОАЕ виходить від $3200 на рік.

FAQ: Найчастіші питання про покупку нерухомості в ОАЕ 

FAQ: самые частые вопросы о покупке недвижимости в ОАЭ

На закінчення представимо відповіді на найчастіші питання про придбання житла в Арабських Еміратах і Дубаї.

Скільки коштує квартира в Дубаї?

Середня вартість житлового об'єкта становить $280 000, середня вартість квадратного метра — $2 930. Якщо говорити конкретніше:

 • Студії: від 106 000 до 207 000 доларів;
 • Однокімнатні квартири: від 190 000 до 348 000 доларів;
 • Двокімнатні квартири: від 280 000 до 550 000 доларів.

Скільки коштує будинок в Дубаї?

Ціна може варіюватися в межах $1,5-4,5 млн. більш конкретні медіани:

 • Таунхауси: 462 000 доларів;
 • Вілли: 1 мільйон доларів.

Де найвигідніше купити квартиру в Дубаї?

Найбільш виправданою інвестицією для іноземця стане придбання житла в районах Meydan City, Dubai Hills і Motor City.

Таким чином, найбільш затребуваною у іноземців є нерухомість в Дубаї. Ми в https://worldbank.org.ua вважаємо це абсолютно виправданим, так як мегаполіс став транспортним, фінансовим і туристичним центром всього Близького Сходу. Так, з січня до Вересень 2022 року місто встигло прийняти 10,12 млн туристів, що триразово перевищує показник за аналогічний минулорічний період. 

Не дивно, що тільки за другий квартал поточного року було проведено 22 500 угод з нерухомістю на 25 млрд Дирхамів, половина яких припала на житло, що будується. Dubai Land Department свідчить, що лише в минулому жовтні було куплено 4900 апартаментів на етапі будівництва. І ця тенденція продовжить рости-нерухомість в ОАЕ буде з кожним роком лише дорожче і затребуваніше.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням у соціальних мережах-можливо, матеріал " Нерухомість в ОАЕ, Дубаї та Абу-Дабі: скільки коштує і як купити у 2022 році» виявиться корисним для ваших друзів та колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «Нерухомість», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.