Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Профессия риэлтор: плюсы и минусы

професія ріелтор: плюси і мінуси, зарплата, навчання, працевлаштування та кар'єра

Хто такий ріелтор? Посадові обов'язки, плюси і мінуси роботи. Що повинен вміти ріелтор, де отримати професію і влаштуватися на роботу. Скільки отримують ріелтори в 2022?

У питаннях з орендою, купівлею і продажем нерухомості більшість громадян впадають в розгубленість: скільки законів і тенденцій ринку потрібно знати, щоб за всіма правилами оформити велику угоду! А ще й не бути при цьому ошуканими шахраями і аферистами. У таких складних справах з давніх часів і до цього дня затребувана допомога фахівця, агента з нерухомості. Що потрібно вміти ріелтору, де отримати таку професію, який заробіток і перспективи вона обіцяє, чи є в цій справі "підводні камені"? Все це сьогодні з'ясувала для вас редакція міжнародного бізнес - журналу https://worldbank.org.ua/.

Ріелтор-це: коротка довідка

Риэлтор — это: краткая справка

Ріелтор — посередник між продавцем і покупцем, орендодавцем і орендарем. Спеціаліст, який надає професійну допомогу в оренді, купівлі-продажу приватної та комерційної нерухомої власності, супроводі угод. Його профіль може поширюватися від квартир, дач, гаражів до земельних ділянок, офісів і складів. Професія передбачає широку підготовку: агент повинен розбиратися в маркетингу, іпотечному кредитуванні, житловому, сімейному, земельному законодавстві, аналізі ринку та оцінці об'єктів нерухомості.

А ви знали, що назва професії походить від англ. realty — Нерухомість .

Не менш важливі і гнучкі навички (soft skills). Комунікабельність, товариськість, вміння вислухати, привернути до себе, правильно працювати з запереченнями — це необхідно для ріелтора. Агент повинен бути певною мірою психологом, щоб ефективно взаємодіяти з клієнтом, забудовником, нотаріусом, банківським працівником і держслужбовцем.

А ви знали, що перші ріелторські агентства з'явилися в Росії ще в XIX столітті. Їх називали "комісіонерськими конторами«, а агентів — » комісіонерами«,»маклерами".

Плюси і мінуси роботи ріелтором

Плюсы и минусы работы риэлтором

Переваги роботи агентом з нерухомості:

 1. Гідний дохід . Досвідчені фахівці з напрацьованою клієнтською базою претендують на високу зарплату.
 2. Корисні знайомства . Щодня ріелтор спілкується з фахівцями в різних сферах, заводячи при цьому важливі контакти.
 3. Доступний вхід . Стати ріелтором може людина будь-якого віку і ступеня освіти.

«особисто мені в роботі ріелтором подобається необмеженість фінансового доходу. Все залежить тільки від тебе, від твоєї працездатності. Також подобається вільний графік, спілкування з людьми, можливість швидко піднятися по соціальних сходах, адже ти сам вибираєш тип нерухомості, яку продаєш або здаєш» (генеральний директор агентства нерухомості "Бенуа" Дмитро Щегельський).

Недоліки роботи агентом з нерухомості:

 1. Ненормований День праці . Ріелтор змушений підлаштовувати свій графік під клієнтів, включаючи консультації у вихідні та свята, у вечірній час. Не виключені позапланові термінові переговори і виїзди на об'єкти.
 2. Відсутність стабільного доходу.  дохід повністю залежить від кількості укладених угод, чого навіть найдосвідченіший фахівець не може спрогнозувати.
 3. Висока конкуренція. особливо серед новачків. За кожного клієнта доводиться поборотися. Виграє фахівець з великим досвідом, бездоганною репутацією і привабливими особистими якостями.

Одночасно плюсом і мінусом буде те, що ріелторство — це суто відповідальна діяльність. Укладаючи договір з агентом, клієнт довіряє йому часом угоду всього життя.

Оренда або купівля-продаж: що вибрати?

Аренда или купля-продажа: что выбрать?

Перед тим, як піти вчитися на ріелтора, потрібно вибрати, в якій сфері ви бажаєте працювати:

 • Оренда житла, офісів, приватних будинків, землі, складів.  найпростіше і вимагає мінімум підготовки напрямок на ринку нерухомості. Тут фахівець знаходить орендаря / орендодавця, влаштовує зустріч сторін, складає договір оренди, стежить за прозорістю угоди.
 • Купівля-продаж вторинного житла. ріелтор перевіряє юридичну чистоту другої сторони, оформляє необхідні документи, складає договір купівлі-продажу, організовує процес оплати.
 • Купівля-продаж первинного житла. якщо агент займається виключно новобудовами, йому важливо вміти працювати з банками, надавати клієнтам допомогу в отриманні іпотеки.
 • Купівля-продаж нежитлової комерційної нерухомості. слід бути в курсі правил експлуатацій подібних будівель, а також законів, що регулюють їх діяльність.
 • Купівля-продаж елітної нерухомості.  найскладніша і найбільш високооплачувана область, де важливо не тільки блискуче знання законів і ринкових тенденцій, а й індивідуальний підхід до кожного клієнта.

Що повинен вміти ріелтор: посадові обов'язки

Что должен уметь риэлтор: должностные обязанности

Розберемося, що робить агент з нерухомості:

 1. Грамотно презентує себе і своє агентство.
 2. З'ясовує потреби та уподобання клієнта.
 3. Робить добірку нерухомих об'єктів під смаки і вимоги замовника.
 4. Проводить показ і презентацію об'єктів для клієнта.
 5. Займається перевіркою документації та підготовкою договору.
 6. Організовує та контролює торгівлю.
 7. Пропонує клієнту додаткову допомогу щодо специфіки предмета співпраці.

Важливо постійно прокачувати такі особисті якості, як наполегливість, доброзичливість, організованість, пунктуальність, стресостійкість і комунікабельність. Успішний ріелтор швидко аналізує ситуацію, конструктивно мислить, володіє завидною пам'яттю і може знайти підхід до кожної людини.

Де можна вивчитися на ріелтора: список курсів

Где можно выучиться на риэлтора: список курсов

Хороша новина полягає в тому, що для роботи агентом з нерухомості не потрібна спеціалізована вища або середня освіта. Досить закінчити курси або влаштуватися стажистом в шановне ріелторське агентство. Але неможливо не погодитися, що якісна підготовка в державному вузі буде тільки плюсом при працевлаштуванні. 

У випадку з вищою освітою майбутнім ріелторам підходять напрямки:

 • " Спеціаліст з операцій з нерухомістю»;
 • " експертиза та управління нерухомістю»;
 • «Земельно-майнові відносини»;
 • " Юриспруденція: цивільно-правовий профіль».

Однак університетське Освіта - це лише Твердий фундамент. Для повної підготовки будуть не зайвими Спеціалізовані курси. Сьогодні вони проводяться як в офлайн -, так і в онлайн-форматі:

 • Навчальний центр " Золотий ключик: вступне 7-денне знайомство з професією:
 • Навчальний центр "Партнер": двомісячна онлайн-підготовка до базового рівня;
 • Інтернет - школа Моштакової: навчання за гнучкою програмою з нуля до очікуваного результату;
 • «Російська Гільдія ріелторів»: підвищення кваліфікації.

Проходити платні курси чи ні — виключно ваш вибір. Як ми вже відзначили вище, великі агентства самі безкоштовно готують нових співробітників, влаштовуючи черговий набір стажистів.

Як влаштуватися на роботу ріелтором: початок кар'єри

Как устроиться на работу риэлтором: начало карьеры

Є кілька варіантів почати ріелторську кар'єру:

 1. Влаштуйтеся стажером в агентство з нерухомості.  вас навчать всьому необхідному і при видимих успіхи з радістю приймуть в штат. Ви почнете як рядовий агент, а через 1-2 роки вже можете претендувати на місце брокера. Так в ріелторському середовищі називається начальник відділення. Провідному брокеру в майбутньому може бути запропоновано крісло директора фірми.
 2. Почніть приватну діяльність.  працювати поодинці складніше: потрібно не тільки зібрати з нуля клієнтську базу, а й самостійно розвивати особистий бренд, займатися рекламою і просуванням власних послуг. Однак і ваші доходи будуть куди більше! Напрацювавши базу, можна відкрити власне агентство з усіма витікаючими привабливими наслідками.

Скільки заробляють ріелтори: зарплата новачків і професіоналів

Сколько зарабатывают риэлторы: зарплата новичков и профессионалов

За даними рекрутингових платформ, з / п ріелтерів на даний момент наступна:

 • Початківці працівники-від 40 000 ₽ ($666) на місяць;
 • Досвідчені профі в сфері елітного житла — від 500 000 ₽ ($8330) на місяць.

У даній професії немає мінімального окладу. Ріелтор отримує рівно стільки, скільки заробив за місяць — 3-5% від кожної угоди (але не більше 20-30% від прибутку агентства). 

«середній рівень доходу (медіана) на повний робочий день після сплати податків становить 120 000 ₽ на місяць. Найбільш високий дохід пропонується в сегменті комерційної нерухомості» (фахівець прес-служби Superjob Сергій Світоченко для РБК).

Істотний розкид зарплат пояснюється на практиці сукупністю факторів:

 • Активність певного спеціаліста;
 • Якість та обсяг клієнтської бази;
 • Вартість нерухомих об'єктів;
 • Основне місто роботи.

«якщо раніше в рублях можна було заробити 6 млн на рік, то тепер це 3 млн.у мене великий досвід і клієнтська база, навіть з переходом на керівну посаду (а це завжди втрати в грошах). Зараз я, наприклад, отримую близько 3 млн на рік» (Ілля Прогоннов, агентство Penny Lane Realty).

Вибираючи цю професію, потрібно бути готовим, що в один місяць ви можете заробити на новенький автомобіль, а в іншій — не отримати ні копійки, так як настав «мертвий сезон», число угод скотилося до нуля.

Наскільки затребувана професія ріелтора сьогодні? 

Насколько востребована профессия риэлтора сегодня?

Поки в світі будуть бажаючі купити або продати, орендувати або здати в оренду нерухомість, послуги ріелторів будуть необхідні. Досвідчені фахівці зі здатністю швидко орієнтуватися в стрімко мінливих умовах ринку залишаються затребуваними навіть під час кризи.

Вивчивши останні тенденції, ми в https://worldbank.org.ua прийшли до висновку, що професія ріелтор точно не піде в небуття найближчим часом. Дійсно, нові технології дозволяють істотно спростити процедури оренди, продажу або покупки нерухомості, проте допомога живого фахівця як і раніше залишається актуальною. Особливо, якщо на кону велика і складна угода. 

Не потрібно забувати і про людський фактор. Машина, на відміну від живого фахівця, не зможе дати своєчасну пораду, застерегти від помилки і навіть просто заспокоїти. Можливо, спеціальність в майбутньому трансформується, але навряд чи назавжди кане в Лету.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням у соціальних мережах-можливо, матеріал « професія ріелтор: плюси і мінуси, зарплата, навчання, працевлаштування та кар'єра » виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «Нерухомість», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.