Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

На чем можна заработать деньги в 2022 году

На чому заробити гроші у 2022 році: топ-15 актуальних бізнес-ідей

NFT-токени, бізнес на озвучці, прокат ігрових приставок, дропшиппінг, міні-хостел в квартирі, виробництво тетрапаку, заробіток на Телеграм-каналі та інші бізнес-ідеї для заробітку в 2022 році

Коронавірус, інфляція , напружена ситуація між Росією та Україною... так вийшло, що 2022 рік назвати сприятливим для бізнесу не виходить. Хтось втратив роботу, хтось був змушений закрити свою справу, а то і визнати себе банкрутом. Але говорити, що в поточному році неможливо заробити гідні гроші-в корені невірно! Редакція міжнародного бізнес - журналу https://worldbank.org.ua знайшла п'ятнадцять бізнес-ідей, які гідні того, щоб ви звернули на них увагу. 

Ми намагалися охопити онлайн - та офлайн-середовище, активне та пасивне заробіток , Виробництво , торгівлю, IT і креативну діяльність, щоб скласти наш топ-15 кращих бізнес-ідей року:

 1. Створюйте веб-сайти та мобільні Додатки
 2. Заробляйте на NFT і криптовалюта
 3. Отримуйте дохід на інвестиціях і трейдингу
 4. Почніть заробляти на Telegram - каналі
 5. Запустіть власне дизайнерське агентство
 6. Торгуйте товарами за схемою дропшипінгу
 7. Відкрийте міні-хостел у квартирі
 8. Побудуйте бізнес на озвучці
 9. Займіться реставрацією і перетяжкою меблів
 10. Спробуйте партнерські та реферальні програми
 11. Створіть власний онлайн-курс
 12. Відкрийте прокат гаджетів і ігрових приставок
 13. Налаштуйте ВИРОБНИЦТВО ПАПЕРУ ТА тетрапаку
 14. Запустіть у своєму місті Автосервіс
 15. Почніть з столярної майстерні

Про кожну з них ми розповімо тепер більш докладно.

Створюйте веб-сайти та мобільні додатки

Создавайте сайты и мобильные приложения

Веб-розробники вже на першому замовленні заробляють від 1000 доларів на місяць — і з кожним роком розмір винагороди тільки збільшується. Спеціальність буде твердо триматися в топі найбільш затребуваних і перспективних до 2030. Єдина складність в тому, що писати код досить важко навчитися самостійно — обов'язково потрібно закінчити платні курси в надійно зарекомендувала себе онлайн-школі.

Для сучасного конструювання сайтів і додатків для смартфонів професіоналам не буде зайвим освоїти також CMS і фреймворки. Далі IT-фахівцеві відкрита робота як у великих місцевих і міжнародних компаніях, так і по фрілансу. Можливості кар'єрного росту нічим не обмежені. Талановитий айтішник вже через кілька років може відкрити бізнес — власну ІТ-фірму.

Зверніть увагу і на вигідне суміжне напрямок — тестування відеоігор і мобільних додатків. Так, у минулому 2021 індустрія комп'ютерних ігор була оцінена в $178,7 млрд доларів, що на 14% більше, ніж у 2020 році. У порівнянні з розробкою тестування — більш простий і швидкий в освоєнні і використанні навик. Однак від вас вимагається граничне увагу і посидючість, адже потрібно ретельно перевірити гейм-продукт на найменші баги.

Заробляйте гроші на NFT та криптовалюті

Зарабатывайте на NFT и криптовалюте

Незважаючи на те, що цифровим грошам вже котрий рік пророкують швидку загибель і повне знецінення, крипта не думає здаватися, а нова віртуальна валюта з'являється кожен день. Серед очевидних способів заробітку-трейдинг по типу»купіть дешевше, продайте дорожче". Можна розглядати обмін як на інші кріптомонети, так і на фіатние гроші. Серед кращих кріптобірж в 2022 все частіше називають цю трійку — Binance , Yuobi, Exmo.

Споріднений спосіб заробітку — NFT, невзаємозамінні токени. Вони підходять не тільки в якості довгострокового вкладення капіталу, але в ролі заробітку для:

 • Дизайнерів і художників: створюйте унікальні цифрові малюнки, живописні картини, 3D-моделі, gif-анімацію, фотографії та відеоролики, використовуйте NFT, щоб продати їх цінителям за десятки тисяч доларів.
 • Трейдерів: заробляйте на вигідному перепродажі чужих NFT-проектів в умовах низької конкуренції.

Зверніть увагу також і на колекційні та геймерські NFT-біржі, які, за коментарями аналітиків, у 2022 вийшли на рекордний обіг.

Отримуйте дохід на інвестиціях і трейдингу

Получайте доход на инвестициях и трейдинге

Фондова біржа-платформа, де торгуються акції та облігації, опціони і ф'ючерси, валюта і дорогоцінні метали. Це майданчик відразу для двох типів заробітку:

Чому на цей вид заробітку потрібно звернути увагу сьогодні? У 2022 році немає необхідності у фізичній присутності на біржі або наймі брокера для роботи з Вашим інвестиційним портфелем. Всі необхідні операції ви можете здійснювати вдома, в кафе або в іншому зручному місці:

 1. Підключіться до сервера через спеціальний додаток.
 2. Укладіть договір з ліцензованим посередником — брокером (за свою послуги він буде стягувати відповідну комісію).
 3. Приступайте до торгівлі цінними активами. 

З реєстрацією брокерського рахунку відкриваються безмежні можливості — вихід на найбільші глобальні біржі NASDAQ, NYSE.

Почніть заробляти на Телеграм-каналі

Начните зарабатывать на Телеграм-канале

Власники тг-каналів вже не перший місяць чекають, коли ж майданчик введе офіційну монетизацію для авторів. Але в Телеграм вже сьогодні можна непогано заробити, маючи паблік на 5 000 — 10 000 підписників:

 • Пряма реклама від 1000 ₽ за пост. За представленим ТЗ ви презентуєте своїм читачам товар / послугу рекламодавців.
 • Прийом замовлень на рекламу на спеціальних біржах за типом Tgstat, Adgram, Telega.
 • Участь у партнерських програмах. Розміщуйте огляд товару або послуги, залишайте в пості свою унікальну посилання або промокод, отримуючи відсоток з покупок передплатників.
 • Створюйте Телеграм-боти на замовлення. Сьогодні кожен поважаючий себе бізнес прагне завести власного ТГ-бота. Знайти клієнтів можна на фріланс-платформах на зразок kwork.ru, Godesigne, FL, Weblancer.
 • Запустіть закритий платний канал з унікальним вмістом. Попередньо варто набрати зацікавлену аудиторію на безкоштовному Телеграм-каналі або в соціальних мережах.

Серед інших способів заробітку на Telegram — малювання стікерів на замовлення, отримання донатів, перепродаж каналів і адміністрування пабліків інших авторів.

Запустіть власне дизайнерське агентство

Запустите собственное дизайн-агентство

Якщо у вас вже є творче мислення і креативний погляд на світ, то не складе великої складності освоїти популярні графічні редактори. Далі свій горизонт ви встановлюєте самі-від роботи по фрілансу до відкриття власного дизайнерського агентства.

У 2022 креатори точно не залишаться без роботи:

 1. Інтернет -маркети Creative, CutsArt, WebBig Cartel, MarketDesign: створення комерційних логотипів, банерів, графіки, книжкових ілюстрацій на замовлення.
 2. Мікростоки DepositPhotos, Shutterstock, Dreamstime: за кожне скачування своєї роботи автор отримує 30-60% від її вартості.
 3. Онлайн-маркети принтованих сувенірів, одягу та мерчу Vsemayki, Printio. Пропонуючи свої послуги на сайті посередника, дизайнер може претендувати на 3-25% від продажів. Як варіант розвитку-відкриття власного інтернет-магазину з авторськими принтами.
 4. Дизайн інтер'єрів: Interior Design Club, Archiprofi. Важлива перевага-спеціальність стабільно тримається в числі найбільш високооплачуваних у світі.

Що стосується дизайнерів, зацікавлених у фрілансі, вони можуть знайти замовників на популярних майданчиках: FL, Weblancer, kwork.ru, Godesigne.

Торгуйте товарами за схемою дропшипінгу

Торгуйте товарами по схеме дропшиппинга

У 2022 році не варто забувати і про таку золоту нішу для стартапу, як Електронна комерція і, зокрема, маркетплейси . Однак далеко не у кожного початківця комерсанта є необхідний стартовий капітал на закупівлю першої партії продукції, оренду складу і супутні витрати. Але тут є альтернатива — швидкий старт без вкладень за схемою дропшиппинга.

Пояснити цю систему найзручніше в покрокової схемою:

 1. Підприємець аналізує ринок на зароджуються тренди і новинки, які наполегливо потрапляють в списки бажань, інтереси і віртуальні кошики покупців.
 2. Знаходить великих постачальників даної продукції і пропонує їм співпрацю по дропшиппінгу. Пошуки партнерів можна вести як в спеціальних онлайн-каталогах, так і в соцмережах, на дошках оголошень, тематичних виставках і навіть на великих ринках великих міст.
 3. Далі бізнесмен особисто запускає онлайн-магазин на маркетплейсі, публікує продають картки товарів, займається просуванням маркету і залученням покупців.
 4. Отримавши нове Замовлення від клієнта, дропшиппер передає його постачальнику — упаковкою, комплектацією і доставкою продукції повністю займається партнер.
 5. Покупець оплачує замовлення — постачальник відраховує певний % від суми партнеру-дропшипперу.

Таким чином, можна успішно продавати відразу кілька видів ходової продукції без будь-яких витрат грошей і сили на склади, маркування товарів, обладнання та логістику.

Відкрийте міні-хостел у квартирі

Откройте мини-хостел в квартире

Відкрити фешенебельний готель для світових зірок і мільярдерів — дороге задоволення. Але якщо в ваше місто направляється впевнений потік туристів і відряджених, то це точно не можна залишити без уваги. Вашою цільовою аудиторією можуть стати постояльці, яким не потрібен зайвий комфорт, — вони просто шукають чисте і затишне місце для ночівлі. Найекономніший і прибутковий для бізнесменів варіант — міні-хостел в квартирі. Так, на 3-кімнатній житлоплощі можна з комфортом розмістити від 10 до 15 гостей.

Однак перед тим, як відкрити готельний бізнес, варто звернути увагу на нюанси:

 1. Квартира для хостелу повинна розташовуватися в районі з розвиненою інфраструктурою і транспортною доступністю.
 2. Для відкриття хостелу потрібно зареєструвати СПД, а також отримати висновок від санітарно-епідемічної та пожежної служб про безпеку обраного приміщення.
 3. Потім буде потрібно близько 1 млн рублів вкладень. Головним чином, в облаштування — на придбання меблів, побутової техніки, постільної білизни, посуду для їжі, миючих і чистячих засобів. Необхідно виділити і рекламний бюджет, приділити увагу реєстрації на сайтах бронювання, позитивним відгуками.

Розміщуючи по десять постояльців за тарифом 1000-1500 рублів за ніч, підприємець окупає вкладення вже через 6 місяців після старту проекту.

Побудуйте бізнес на озвучці

Постройте бизнес на озвучке

Варіант для тих, хто бажає швидко розпочати бізнес в Інтернеті. Ви можете займатися професійною озвучкою самі, а можете залучити до свого проекту фахівців. Замовлення тут численні і різноманітні:

 • Аудіокниги. Від дитячих казок до багатотомних романів, від поезії до нон-фікшн — в наше століття «життя на ходу» аудіокнижки стають особливо популярними.
 • Рекламні ролики, заставки, подкасти. Сьогодні в медіа-просторі царюють короткі відеоролики, а користувачі стають все більш вибірковими в сфері подібного контенту, чому рекламодавці не скупляться на професійну озвучку своїх матеріалів.
 • Трейлери. Мова не тільки про кіноновинки — заходи, шоу, ділові зустрічі, виставки та інші великі події теж потребують яскравих презентаційних роликах.
 • Відеоінструкції. Це може бути як демонстраційний ролик для нових співробітників, так і докладний основний інструктаж для клієнтів, покупців — чітка і грамотна озвучка просто необхідна для засвоєння матеріалу.
 • Гіди. І державні музеї, і приватні галереї, і Туристичні агентства гостро потребують даному продукті. На будь-якій екскурсії або виставці сьогодні затребувані аудіогіди.

Якщо у вас поки немає бажання і можливості запустити свій бізнес по озвучці, можна спробувати працювати диктором на фрілансі: навіть початківцям фахівцям готові платити мінімум $40 за 1 годину запису завдання.

Займіться реставрацією і перетяжкою меблів

Займитесь реставрацией и перетяжкой мебели

В умовах кризового часу не так вже й багато людей зважаться міняти диван, якщо на нього пролив сік дитина або роздерла спинку кішка. Набагато розумніше відреставрувати наявні меблі за 30-40% від вартості нової. Це робить бізнес з реставрації та перетяжки затребуваним як у великих, так і малих містах. 

Ще одна перевага бізнес-ідеї з мінімальними вкладеннями в тому, що витрати не перевищують в сумі 35 000 — 15385 грн.:

 • Дриль;
 • Клейовий пістолет;
 • Шуруповерт;
 • Електролобзик;
 • Будівельний фен;
 • Промисловий степлер зі скобами;
 • Каталог із зразками тканин і матеріалів-наповнювачів.

Вчитися майстерності реставрації можна вдома, безкоштовно — по численних уроків і занять в Інтернеті. Однак реальний досвід роботи в меблевій майстерні буде плюсом для зростання прибутку підприємця. Варто відзначити, що реклама реставраційного бізнесу теж виходить бюджетною: оголошення на під'їздах і в міських газетах, рекламні пости на місцевих форумах і пабліках в соцмережах. 

Спробуйте партнерські та реферальні програми

Попробуйте партнерские и реферальные программы

Заробіток на партнерках як і раніше залишається робочою схемою пасивного заробітку без обмежень. Великий плюс в тому, що він дозволяє поєднати приємне з корисним: ви займаєтеся хобі, розвиваєте власний блог або канал, користуєтеся улюбленими продуктами, залишаєте відгуки і отримуєте непоганий відсоток з покупок своїх передплатників. 

Щоб співпраця з рекламодавцем було більш вигідним, варто вивчити поведінкові фактори своєї аудиторії і вибрати найбільш підходящу для себе партнерську програму:

 • СРА: оплата за дію — клік по посиланню, реєстрацію, перехід на сайт.
 • CPS: оплата за покупку або замовлення послуги.

Трохи схожий на описану схему заробіток на реферальних програмах. Він підходить не тільки для популярних інфлюенсерів, але і для звичайних людей, проте суми виплат тут невеликі. Принцип організації приблизно той же: за реєстрацію одного в програмі, оформлення карти або здійснення покупки по вашій реферального посиланням ви обидва отримуєте бонуси, знижки або реальне фінансову винагороду.

Створіть власний онлайн-курс

Создайте собственный онлайн-курс

Вам є чим поділитися з аудиторією? Маєте унікальний досвід, цінний для інших фахівців? Або ви розробили авторську стратегію, яка перевершує конкурентні? Тоді 2022 рік-найкращий час заробити на власному інфопродукті, це відмінний варіант для чоловіків і жінок. Пандемія виробила у населення звичку вчитися і сприймати знання онлайн, не варто упускати цей тренд! Тим більше, вже в 2026 році ринок віртуального навчання буде оцінений практично в 337 млрд доларів!

Великим плюсом для експертів є те, що ви самі вибираєте форму і категорію свого курсу — від PDF-файлів з графіками, текстом і фото до повноцінних документальних відео. Один з простих і очевидних варіантів ми вже позначили вище — створення платного Телеграм-каналу з унікальним контентом. Зверніть увагу на ключові інструменти розповсюдження інфопродуктів:

 • Реклама у власному блозі чи каналі;
 • Співпраця з різними майданчиками онлайн-навчання;
 • Власний веб-сайт з електронними курсами.

Якщо ж у вас немає достатньо часу, коштів і бажання на створення інфопродуктів, можна звернутися до онлайн-репетиторства через Skype або Zoom . В цьому випадку є сенс шукати клієнтів на фріланс-біржах, електронних дошках оголошень, інтернет-ресурсах допомоги школярам і студентам, а також в соціальних мережах.

Відкрийте прокат гаджетів і ігрових приставок

Откройте прокат гаджетов и игровых приставок

Люди споконвіку люблять грати в ігри - так чому ж цим не скористатися при запуску свого бізнесу? Практики знаходять, що оренда ігрових консолей — куди більш вигідний варіант, ніж прокат настолок. Відеоігри постійно здобувають вгору по видовищності, напруженню емоцій, занурення в ігровий процес. Для свого проекту найкраще закупити популярні і надійно себе зарекомендували приставки з високими оцінками у користувачів:

«вони завжди були популярні, але зараз їх беруть частіше, так як вони стали сильно дорожче і скоротилася кількість моделей. У більшості випадків їх орендують на вихідні» (співзасновник сервісу Next2U Катерина Крайванова)

Ще один напрямок діяльності — це оренда професійних гаджетів для бізнес-цілей. Не у кожної середньої людини останнім часом є зайві кошти, щоб купити надпотужний комп'ютер для виконання разових завдань — і ваш бізнес якраз займе порожню нішу, претендуючи на непоганий прибуток.

Налагодьте ВИРОБНИЦТВО ПАПЕРУ ТА тетрапаку

Наладьте производство бумаги и тетрапака

Роздумуючи над тим, який виробничий процес запустити, потрібно обов'язково враховувати світову обстановку і входити в ті ніші, де тут і зараз попит превалює над пропозицією. У 2022 році це два матеріали:

 • Папір. Ми бачимо, що такий великий споживач продукту, як Росія , відчуває необхідність в нових виробниках офісного паперу зважаючи відходу з ринку провідних постачальників матеріалу. Однак, відкриваючи такий масштабний бізнес, переконайтеся, що в обраній локації можна налагодити безперебійні поставки сировини — деревини та макулатури. Новачкам не треба забувати, що в паперовому виробництві лідирує той виробник, хто здатний поставити продукцію високої якості швидше конкурентів.
 • Тетрапак. Це специфічна упаковка, цілком здатна забезпечити тривале зберігання ходової у населення продукції-від молока, дитячого харчування до соків і нектарів. 

У 2022 році російські виробники продуктів харчування в момент зіткнулися з дефіцитом тетрапаку. Країна планує локалізувати виробництво упаковки на своїй території — і всі починання молодих підприємців в даному форматі будуть тільки вітатися.

Запустіть у своєму місті Автосервіс

Запустите в своем городе автосервис

Поточний рік «порадував» автолюбителів відчутним зростанням вартості що самих машин, що запчастин і комплектуючих. Звідси ясно: в осяжному майбутньому автовласники не будуть поспішати розлучатися зі своїми «залізними кіньми», а в разі придбання авто звернуть увагу на вторинний ринок, а не на автомобільний центр. Це веде до того, що послуги автомайстерень будуть затребувані для підтримки стану і ремонту численної б/у техніки.

Головні Поради для цього розділу: важливо не забувати і про сучасні віяння. Слідом за автомийками-точками самообслуговування набирають популярність і послуги «гараж на годину», «автосервіс на 60 хвилин». Значить, представлення автовласникам обладнаного приміщення і професійного інструментарію для проведення самостійного ремонту та обслуговування особистої автотехніки своїми руками.

Стартуйте зі столярної майстерні

Стартуйте со столярной мастерской

У найближче століття людство точно не відмовиться від меблів. Так як дизайнерські зразки, а також справжні витвори мистецтва з чорного і червоного дерева по кишені далеко не кожному покупцеві, то починаючому підприємцю варто звернути увагу на нішу доступною, але добротної і якісних меблів економ-класу. Простіше почати з популярних нині різних ігрових комплексів для домашніх тварин, простий дачних меблів, дитячих ліжечок за параметрами замовника. 

Сучасний покупець цінує індивідуальний підхід, а не типові рішення. Тому в плюсі буде той бізнесмен, який здатний зробити меблі за побажаннями замовника, підібрати колірну гамму вироби, ідеально вписується в загальний дизайн приміщення. А в Росії, наприклад, великий додатковий плюс на користь даної бізнес-ідеї-відхід з країни компанії IKEA , яка своїм рішенням звільнила величезну меблеву нішу в регіоні.

Криза — це нові можливості. Ми в https://worldbank.org.ua знаходимо, що ця фраза характеризує і 2022 рік. Проаналізувавши нові глобальні проблеми і болі цільової аудиторії, підприємець може вийти на ринок з продуктом або послугою, чого прямо тут і зараз потребують люди. Наша команда вже зібрала для вас таких готових п'ятнадцять бізнес-ідеєю. Однак, перш ніж впроваджувати що-небудь конкретне, підприємцю варто запустити аналіз ЦА в конкретній ніші або геолокації, розрахувати необхідний бюджет, зробити в зв'язку з цим висновки про рентабельність підприємства конкретно в своєму індивідуальному випадку.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням у соціальних мережах-можливо, матеріал» на чому заробити гроші у 2022 році: топ-15 актуальних бізнес-ідей " виявиться корисним для ваших друзів та колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «Бізнес», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.