Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Что нужно знать про покупку частного самолета?

Все, що потрібно знати про покупку приватного літака

Моменти і нюанси, які потрібно враховувати перед придбанням бізнес-джета. Покроковий план покупки власного літака

Отже, у вас є кілька зайвих мільйонів доларів і ви вирішили витратити цю суму на придбання власного літака. Але редакція Бізнес - журналу https://worldbank.org.ua хоче попередити про нюанси такого придбання. По-перше, вам буде потрібно витратити чимало часу на проведення переговорів і знайомство з документацією, можливо, для цих цілей знадобиться найняти команду юристів. По-друге, буде потрібна обслуговуюча компанія для вашої повітряної техніки, організація тендеру. По-третє, необхідно вирішити, хто буде керувати джетом — ви самі або професійні пілоти. А по-четверте ... ми детально розповіли далі!

Навіщо вам приватний літак: 10 головних цілей

Зачем вам частный самолет: 10 главных целей

Для чого купувати особистий бізнес-джет, якщо сьогодні оренда приватних літаків-вже цілком доступне явище? На користь покупки ми скажемо наступне:

 1. Ви потрапите туди, куди не зможуть інші . Статистика свідчить, що 96% повітряних маршрутів між містами, що обслуговуються комерційними АВІА-перевізниками, не мають прямих рейсів. На приватному судні ви можете забути про утомливих пересадках і очікуванні в аеропорту.
 2. Ви зможете приземлитися якомога ближче до місця призначення.  наприклад, в Євросоюзі для комерційних рейсів відкрито 500 аеропортів, а для приватних — 5000 аеродромів.
 3. Ви самі призначаєте час вильоту . І зможете внести зміни в план польоту в найкоротші терміни.
 4. Ви можете керувати своїм повітряним судном самостійно.  для цього потрібно отримати сертифікат пілота.
 5. Вам не потрібно приїжджати в аеропорт за 2 години до вильоту . Якщо у вас свій літак, то досить з'явитися в термінал за 5 хвилин до відправлення.
 6. Ваші рейси стають більш приватними . Особливо це важливо для топ-менеджерів, яким доводиться багато літати для проведення вирішальних угод.
 7. Ви можете використовувати власний спеціальний літак для особливих місій. багато повітряні судна спеціально облаштовані для перевезення крихкого, дорогого обладнання, особливо цінних вантажів.
 8. Ви отримуєте гарантовану безпеку та комфорт . У вас власний літак — і ви завжди знаєте, на що він здатний. Імовірність неприємного сюрпризу прагнути до нуля.
 9. Ви можете літати хоч кожен день . Такі проблеми, як брак квитків на важливий рейс або мізерний вибір бізнес-джетів для оренди, вас більше не турбуватимуть.
 10. Ви робите свій літак таким, як подобається саме вам . Це стосується інтер'єру, додаткових модифікацій, інноваційних новинок і екстравагантних нюансів.

Такого набору переваг вже достатньо, щоб зважитися на придбання особистого літака!

Який приватний літак вибрати: 3 важливі моменти

Какой частный самолет выбрать: 3 важных момента

Вибір бізнес-джетів сьогодні досить багатий. Щоб купити саме те, що ідеально підходить під ваші цілі, зверніть увагу на наступне:

 1. Більше — не завжди краще.  величезний далекомагістральний літак буде надмірністю, якщо вам потрібні 2-3-годинні перельоти з декількома пасажирами на борту.
 2. Приватний літак — це компроміс між швидкістю, масою та дальністю.  Якщо вам доведеться часто приземлятися в невеликих регіональних аеропортах з короткими злітно-посадковими смугами, то покупка повітряного гіганта буде безглуздою — він не зможе там ні сісти, ні злетіти.
 3. Приділіть велику увагу салону. особливо, якщо ви купуєте бізнес-джет для тривалих перельотів. Чи зможете ви розслабитися і відпочити? Чи не буде занадто дратівливим шум в кабіні?

Щоб вибрати дійсно кращий варіант, варто порівняти за характеристиками відразу кілька привабливих для вас моделей.

Самостійне пілотування: як навчитися керувати літаком

Самостоятельное пилотирование: как научиться управлять самолетом

У власника приватного літака є вибір — керувати судном самостійно або найняти бригаду професійних льотчиків. Якщо для вас привабливий саме перший варіант, зверніть увагу на наступне:

 1. Першим кроком є отримання ліцензії приватного пілота. Тривалість навчання - 40-50 годин. Потім потрібно успішно здати низку з семи іспитів на польоти при прямій видимості.
 2. Допуск до польотів в темний час доби видається за підсумком 5 годин льотної практики.
 3. Наступний рівень — польоти в негоду, коли пілот орієнтується виключно за приладами. Щоб перейти на цей щабель, потрібно ще 40 годин льотної практики.
 4. Наступна необхідна умова — 10 годин польотів на двомоторному повітряному судні. 
 5. Нарешті, право одноосібно керувати власним приватним літаком ви отримаєте тоді, коли у вас накопичиться 800-1000 годин льотної практики. Як показує досвід, на це доведеться витратити від 5 до 10 років.

При бажанні можна отримати також сертифікат комерційного пілота, що передбачає здачу 12 іспитів.

Як обладнати свій літак: колір, інтер'єр, модифікації, Тюнінг

Как оборудовать свой самолет: цвет, интерьер, модификации, тюнинг

Великий плюс одноосібного володіння бізнес-джетом ще й в тому, що ви можете зробити літак таким, як вам завгодно:

 • Колір. покупець літака сам вибирає колір для фарбування зовнішнього корпусу. Найпопулярніший-класичний білий. Нерідко використовують двоколірне забарвлення з білим верхом. Справа в тому, що занадто темні відтінки не рекомендуються — при впливі сонячного світла вони деформують матеріал.
 • Інтер'єр.  багато власників наймають цілу бригаду дизайнерів, щоб спроектувати внутрішнє оздоблення свого джета. Стримуючим фактором тут буде тільки вага — іншими словами, обробка не повинна обтяжувати літак більш допустимих значень.
 • Модифікації . Теоретично на борту свого літака можна обладнати і кінотеатр, і сауну, і Концертний зал. Однак потрібно пам'ятати, що навіть найменшу модифікацію доведеться погоджувати, що обертається в додаткові витрати часу і грошей.
 • Сучасні можливості.  найчастіше власники літаків звертаються до функції вай-фай на борту, що надає високошвидкісний доступ до Інтернету в будь-якій частині світу.
 • Тюнінг. Відмінна новина: ви можете модифікувати і переобладнати літак кілька разів протягом усього терміну володіння — додавати нові опції, експериментувати з дизайном, міняти меблі та обладнання, модернізувати системи безпеки і трансформувати відсіки (наприклад, з робочого кабінету в спальню).

Цікаво, що європейці вибирають для своїх бізнес-джетів сірий, білий, світлий мінімалістичний інтер'єр, а американці — класичне оздоблення в бежевих і кремових відтінках.

Як правильно купити літак: перевірка, договір, обслуговування

Как правильно купить самолет: проверка, договор, обслуживание

Якщо ви вперше купуєте літак і не маєте в цій справі досвіду, насамперед необхідно заручитися професійною підтримкою — найняти авіаційного брокера. Спеціаліст допоможе організувати найважливіше:

 1. Перевірка та перевірка . У випадку з б / у літаками важливо провести перед безпосередньою покупкою повну технічну перевірку, вивчити льотний журнал. Якщо виявляться невеликі недоліки, це стане приводом знизити ціну судна, а в разі значних недоліків доцільніше зовсім відмовитися від даного варіанту.
 2. Договір та обслуговування . Традиційно майбутній покупець вносить (за сприяння юриста) депозит у розмірі 5-10% від ціни літака. Потім авіаційний правознавець допомагає скласти договір купівлі-продажу техніки з урахуванням всіх важливих нюансів.
 3. Покупка . Придбання приватного літака-процес нешвидкий. Він може зайняти кілька місяців: необхідний час для переоформлення права власності, реєстрації, страхування повітряного судна. На цьому етапі потрібне професійне сприяння команди фахівців, технічних експертів, авіаційних консультантів і юристів, які дозволять зберегти час і не допустять фатальних помилок при купівлі-продажу.

АВІА-брокери допомагають як з вибором б/у літаків, так і з укладенням договорів на будівництво нового бізнес-джета.

Як утримувати приватний літак?

Как содержать частный самолет?

Якщо новоспечений власник не є професіоналом в авіації, то для управління повітряним судном варто вибрати оператора або обслуговуючу компанію. Фахівці складуть повноцінний бюджет на обслуговування літака (на 1-5 років), оцінять загальні витрати на утримання повітряної техніки. Важливо, що посередник підбере для вас професійну льотну бригаду, проведе співбесіду з пілотами, візьме на себе обов'язки представника роботодавця. Що ж стосується власника бізнес-джета, йому достатньо лише щомісяця оплачувати виставляються за обслуговування рахунку. Необхідно пам'ятати і про фіксованому щомісячному адміністративному зборі від 3 600 до 7 300 доларів.

План придбання приватного літака: 40 кроків

План покупки частного самолета: 40 шагов

Якщо ви твердо вирішили придбати власний бізнес-джет, візьміть до уваги цю покрокову інструкцію:

 1. Найміть дилера / брокера / авіаційного юриста / консультанта по операціях.
 2. Виберіть джет, який найбільше відповідає вашим потребам, запишіться на його перегляд.
 3. Якщо літак сподобався, зробіть офіційну пропозицію про угоду продавцю.
 4. Отримайте юридичну консультацію по важливим правовим і податковим сторонам майбутньої купівлі-продажу.
 5. Найнята вами команда досліджує фінансову сторону питання.
 6. Внесіть покладений депозит.
 7. Ваш юрист перевірить придбання по заставах, участі в аваріях і інших «темних сторонах».
 8. Організуйте початок переговорів з купівлі-продажу техніки.
 9. Позначте свої умови для договору про купівлю приватного літака.
 10. Ваша технічна команда перевірить бортовий журнал техніки.
 11. Фахівці оцінюють, у скільки обійдеться обслуговування придбання.
 12. Організуйте випробувальний і повторний політ.
 13. Проведіть остаточний передпродажний огляд літака.
 14. Розгляньте подані фінансові документи.
 15. Ваші юристи починають складати документ про купівлю-продаж авіатехніки.
 16. Податкові консультанти визначаються зі структурою і маршрутом ввезення придбання.
 17. Отримайте юридичну консультацію щодо реєстрації повітряного судна.
 18. При необхідності виберіть оператора, що обслуговує компанію.
 19. Ознайомтеся з правовими висновками щодо майбутньої угоди.
 20. Продавець за результатами передпродажного огляду готує джет до продажу.
 21. Отримайте реєстраційний номер судна.
 22. Оформіть документи на експорт , а також сертифікат льотної придатності.
 23. Проведіть остаточний аналіз документації.
 24. Позначте план подальшого обслуговування техніки.
 25. Узгодьте з продавцем заключні пункти договору купівлі-продажу.
 26. Вирішіть питання зі страхуванням приватного літака.
 27. Обговоріть долю внесеної застави.
 28. Перерахуйте суму, рівну вартості літака, на ескроу.
 29. Організуйте перегінний політ.
 30. Поставте куплену техніку на податковий облік.
 31. Переконайтеся, що продавець провів де-реєстрацію повітряного судна.
 32. Проведіть з ним фінальні переговори.
 33. Підпишіть договір купівлі-продажу.
 34. Ескроу-агент підтвердить зняття бізнес-джета з реєстрації.
 35. Подайте купчу та реєстраційну заяву на літак.
 36. Направляйте дані до Міжнародного реєстру бізнес-літаків.
 37. Зареєструйте літак у державному авіаційному управлінні своєї країни.
 38. При необхідності організуйте ввезення повітряного судна. 
 39. Підключіть придбання до супутникового зв'язку та програм технічного обслуговування.
 40. Виберіть відповідний ангар для зберігання вашого бізнес-джета.

Так, все-таки, чартер або покупка власного літака? Безумовно, в ряді випадків саме оренда повітряного судна — найвигідніше і зручне рішення. Але якщо у вас є бюджет на придбання та експлуатацію особистого бізнес-джета, це вже перше «за» на користь особистого володіння літаком. Як з'ясувала команда міжнародного бізнес-журналу https://worldbank.org.ua, придбання реактивного літака виправдане, якщо ви проводите більше 200 годин у польоті, коли ваші ділові плани можуть змінитися в останню хвилину, коли гарантовані рейси потрібні в пікові дні-у вихідні, канікули чи великі Свята .

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал» все, що потрібно знати про покупку приватного літака " виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якесь конкретне питання по темі « приватні літаки », якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь-яким зручним вам способом.