Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Жизнь после смерти

Життя після смерті: чи існують паралельні світи та мультивселенна?

Чи існує життя після смерті: офіційна відповідь сучасних вчених. Паралельні світи та мультивселенна: що це таке і як туди потрапити? Що відбувається з людьми по той бік?

Що ж там, за межею? Відповідь на це питання багато століть шукає і Наука , і релігія, і Філософія . Процес життя і смерті, народження і згасання одночасно природний і загадковий. Що трапляється зі свідомістю людини після смерті? Якщо матерія розкладається, то дух залишається вічним? Куди потрапляють люди після смерті? Може бути, фізична смерть-це лише двері в інші місця, закриті для тривимірної реальності? Чи здатні люди під час життя або «по той бік» подорожувати по мультивсесвіту? Відповіді на ці та інші хвилюючі питання сьогодні знайшла для вас редакція міжнародного Бізнес - журналу https://worldbank.org.ua. 

Daily Mail: «Мозг функционирует после смерти!»

Daily Mail: "мозок функціонує після смерті!»

Ще зовсім недавно Науковий світ вважав, що нейронні мережі мозку активні не більше 2 хвилин після зупинки серця. Саме на цю коротку мить припадають дивні спогади з досвіду людей, які пережили клінічну смерть. Однак у 2017 англійське видання Daily Mail опублікувало сенсаційне спостереження канадських вчених. Їм вдалося зафіксувати, що людський мозок функціонував ще 10 хвилин після зупинки серця! Нагадаємо, за офіційними даними, необоротний некроз мозкових тканин починається вже через 3 хвилини після констатації смерті.

«я розглядаю мозок як комп'ютер, який перестане функціонувати, як тільки його комплектуючі прийдуть в непридатність. Для зламаних комп'ютерів не існує ні раю, ні життя після смерті-це просто казка для людей, які бояться темряви»  (Стівен Хокінг)

Але це була лише перша частина дивовижного відкриття. Електроенцефалограф демонстрував не хаотичні електричні коливання у високочастотних гамма-діапазонах, а стабільні дельта-ритми з частотою 1-4 Гц. Такі, які спостерігаються при переході в глибокий Сон . Це знову суперечить колишнім фактам. Вважається, що в момент смерті, коли мозок відчуває втрату контролю над організмом і намагається це виправити, спостерігається гарячкова активність в області 30-120 Гц. Тобто, смерть подібна глибокому сну?

А ви знали, що  «сяючому шляху», «світла в кінці тунелю, вабить до себе» і іншим баченням людей, які пережили клінічну смерть, є наукове пояснення. Вчені вважають, що це лише галюцинації. Їх причина-надлишок СО2 і недолік кисню в крові. 

«я не можу уявити Бога, який винагороджує і карає людей або має людську природу. Ідея про те, що людина здатна пережити свою фізичну смерть, теж знаходиться за межею мого розуміння. Залиште такі поняття для слабких створінь, ведених страхом або абсурдним егоїзмом» ( Альберт Ейнштейн ).

Роберт Ланза: «После смерти мы попадаем в параллельный мир»

Роберт Ланза: "після смерті ми потрапляємо в паралельний світ»

У 2016 році сотні світових ЗМІ писали: "американському вченому Роберту Ланзі вдалося довести безсмертя!"У текстах новин наводили нібито цитати дослідника: після смерті люди потрапляють у паралельний світ. Там, після руйнування тлінної тілесної оболонки, вони продовжують жити як ні в чому не бувало. На жаль, на перевірку журналісти просто не до кінця зрозуміли теоретика.

Все почалося зі статті " Смерть-це ілюзія? Факти говорять про те, що смерть — це не кінець», опублікованій на сайті Psychology Today в 2011 році. У ній містилися публікації з книги "біоцентризм", написаної автором ще раніше — в 2009 році. Над самою теорією вчений став працювати двома роками раніше. Як все було насправді?

Довідка!  Роберт Пол Ланза (Ланца)-авторитетний медик, вчений-біолог з Університету Північної Кароліни. Фахівець у сфері стовбурових клітин і регенеративної медицини, лауреат престижних нагород, ад'юнкт-професор Медичної школи Університету Уейк Форест, головний науковий фахівець біотехнологічної компанії Ocata Therapeutics. Саме йому вдалося провести кілька вдалих експериментів з клонування тварин  (дані Газеты.ги і Комсомольської правди)

Вивчаючи фізику в Пенсильванському університеті, вчений все більше розчаровувався в сучасних методах пізнання: «вони дають абсолютно абсурдне уявлення про Всесвіт». Саме тому він взяв на себе сміливість переосмислити миробудування заново. Зробити таку систему, де квантова теорія і теорія відносності гармоніювали б один з одним.

Як повідомляє портал RT і "Комсомольська правда", Роберт Ланза дійсно прийшов до деяких цікавих висновків:

 1. Простір і час не можуть бути жорсткими зовнішніми категоріями.
 2. Розглядати природу з однієї лише точки зору фізики в корені невірно. Так вчені не беруть до уваги її невід'ємну складову — життя. Без цього важливого елемента побудувати справжню картину світу неможливо.
 3. Ланза дає однозначну відповідь на вічне питання: "Що первинно, матерія або свідомість?"Фізичний Всесвіт не може існувати без свідомості, в якому вона була задумана і створена. "Реальність-це процес, що включає свідомість".
 4. Простір, час, дії та властивості матеріального залежать від спостерігача.
 5. Смерть — лише ілюзія, яка виникає в нашій свідомості. І виникає лише тому, що люди ототожнюють себе зі своїм фізичним тілом. Знають, що воно рано чи пізно помре. Але роблять помилку, думаючи, що загинуть разом з ним.
 6. Енергія електричних струмів, які виробляє наш головний мозок (навіть в силу всім відомого закону збереження енергії), повинна кудись діватися після смерті. Теоретик переконаний, що вона (вміщуючи в собі свідомість) переміщається в паралельний світ шляхом вже відомої науці «квантової телепортації». Так іменується «передача квантового стану на певну відстань за допомогою роз'єднаної в просторі зчепленої пари ( що знаходиться в стані квантової заплутаності) і каналу зв'язку». Таких переміщень з одного світу в інший особистість переживає нескінченно багато.
 7. На думку теоретика, свідомість існує поза простором і часом, здатне перебувати де завгодно. Що, до речі, не суперечить квантовій механіці.
 8. «свідомість — енергія. Воно нікуди не зникає і не може бути знищене».
 9. Наш Всесвіт входить в нескінченну Мультивселенну, де можливі всі варіанти розвитку подій. В одному світі тіло вмирає, але в іншому продовжує жити, увібравши в себе свідомість.
 10. Щоб пізнати Всесвіт по-справжньому, потрібно підходити до питання з точки зору біоцентризму — включення в фізичні рівняння свідомості (життя).

«ми віримо в смерть, тому що нас вчили, що ми вмираємо. Також, звичайно, тому що ми асоціюємо себе з нашим тілом, і ми знаємо, що тіла вмирають. Кінець історії. Але біоцентризм, нова теорія всього, говорить нам, що смерть не може бути кінцевою подією»  (Роберт Ланза)

У науковому світі праці Ланци зустріли скептично. Головним чином через те, що визнаний вчений змішав в одне ціле біологію, квантову механіку і філософію.

А ви знали, що  Роберт Ланца — поміркований прихильник біоцентризму. Але є й такі біоцентристи, хто повністю виключає існування реального матеріального світу. Вони вважають, що все навколишнє — лише образ, що генерується нашою свідомістю і відчувається органами почуттів.

«я розглядаю мозок як комп'ютер, який перестає працювати, коли його компоненти виходять з ладу. Для зламаних комп'ютерів немає ні раю, ні загробного життя; це всього лише казка для тих, хто боїться темряви» (Стівен Хокінг).

Алексей Китаев: «В параллельную Вселенную можно попасть по узкому мосту»

Олексій Китаєв: "у паралельний всесвіт можна потрапити по вузькому мосту»

На відміну від колеги, професор Каліфорнійського технологічного інституту Олексій Китаєв впевнений, що переміщатися в часі за допомогою чорних дір і побудувати міст між всесвітами можливо. Але все не так райдужно, як здається на перший погляд:

 • Згідно з ідеєю квантового Хаосу Анатолія Ларкіна і Юрія Овчинникова, теоретично можлива подорож у часі назад.
 • Що стосується всесвітів, подорожувати між ними можна за допомогою моста Ейнштейна — Розена. Кротової нори, іншими словами. "Це коли за чорною дірою, за її горизонтом подій є інша чорна діра, яка може перебувати в іншому Всесвіті, але при цьому вони якимось чином пов'язані» («КоммерсантЪ»).
 • Але людина потрапити зі свого Всесвіту в іншу все-таки не зможе. Виною всьому пристрій часу і простору: спостерігач зі свого світу потрапляє лише всередину чорної діри.
 • Виходить, час існування всередині чорної діри (масивного космічного об'єкта з настільки сильним гравітаційним полем, що зсередини нього ніщо не може вирватися) обмежена. Мандрівник рано чи пізно зіткнеться з сингулярністю (зоною, де відомі людству закони фізики не працюють). Але до такої зустрічі може пройти і 100 років.

«перебуваючи за горизонтом подій (горизонтом майбутнього, через який можливо повернутися, тільки рухаючись назад у часі), можна побачити інший всесвіт і навіть зустрітися з мандрівником звідти, але це глухий кут. Нещодавно з'явилися моделі, в яких по цьому містку все-таки можна пройти. Є дуже вузька область простору-часу, яка реально з'єднує один світ з іншим» (з інтерв'ю Олексія Китаєва для "комерсанта"»

Ученые-сторонники Multiverse: «Физических законов, запрещающих существование других вселенных, просто нет»

Вчені-прихильники Multiverse: "фізичних законів, що забороняють існування інших всесвітів, просто немає»

Роберт Ланза — аж ніяк не єдиний прихильник гіпотези Multiverse (Мультивсесвіту). Діячів науки і мистецтва, які доводять одночасне існування безлічі всесвітів, не так і мало:

 • Письменник-фантаст Герберт Уеллс.В оповіданні» двері в стіні " (1895) вперше познайомив людство з ідеєю паралельних світів.
 • Випускник Принстонського університету, доктор Х'ю Еверетт. "Щохвилини Всесвіт розщеплюється на нескінченне число собі подібних. І вже в наступну мить вони розмножуються таким же чином. І в одному з цього нескінченного безлічі світів живемо ми».
 • Фізик-теоретик Університету Північної Кароліни Лаура Мерсіні-Хоутон.На карті реліктового випромінювання (мікрохвильового фону) нашого Всесвіту неспроста є дірки і діри. Це наслідок "ударів" об наш світ зіткнулися з ним паралельних світів.
 • Співробітник ФІАН, професор фізики Стенфордського університету Андрій Лінде. « Космос складається з безлічі роздуваються куль, які дають початок таким же кулям, а ті, в свою чергу, народжують подібні кулі в ще більших кількостях, і так до нескінченності. У просторі вони рознесені. І не відчувають присутності один одного. Але вони частини одного і того ж фізичного світу» (з інтерв'ю для «Комсомольської правди»).
 • Професор відділу психології та анестезіології університету Арізона, директор Центру вивчення створення Стюарт Хамерофф. Вчений упевнений, що наш мозок — найдосконаліший квантовий комп'ютер. А то, що ми називаємо свідомістю або душею — інформація, що накопичується все життя на квантовому рівні. Вона не може померти або бути знищеною. Після смерті тлінного тіла квантова свідомість зливається із Всесвітом для нескінченного буття.

На свою користь вчені повідомляють, що жоден з фізичних законів не забороняє існування інших всесвітів. 

А ви знали, що  чорно-білі діри можуть бути доказами паралельних всесвітів. Через перші енергія з нашого світу перетікає в інші світи, а другі можуть бути джерелами випромінювання з суміжних цивілізацій. Ще один доказ-темна енергія, відкрита в 1998. Це форма енергії, протилежна гравітації: не притягує, а відштовхує тіла. Вчені з'ясували, що в нашому Всесвіті її порівняно небагато. Такого обсягу не вистачило б для формування зірок і галактик. Значить, темна енергія може бути і гостею з інших світів.

Так чи є життя після смерті і чи існують інші світи? Незважаючи на те, що до вивчення цього питання команда https://worldbank.org.ua підійшла суто з наукової точки зору, використовуючи останні дослідження вчених, ми так і не знайшли задовольняє нас відповіді. 

«я не вірю в безсмертя душі. Ідея раю? Тобто, якщо я хороша людина, чи потрапляю я в рай після смерті? Ні. Я всього лише сукупність клітин, як, наприклад, Нью-Йорк — сукупність людей. Чи потрапить Нью-Йорк у рай?"(Томас Едісон »

Безумовно, дуже багато інтригуючих здогадок і переконливих гіпотез, але жодна з них поки що не має доказової бази. Нікому зі смертних не вдалося побувати за межею і повернутися з реальними доказами існування потойбічного світу або цілої Multiverse. Але те, що наука ще не знайшла відповіді, не означає, що її немає. Цілком можливо, зовсім скоро світлі уми здійснять те саме відкриття, яке в корені переверне наші уявлення про реальність і самого Всесвіту.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням у соціальних мережах-можливо, матеріал " життя після смерті: чи існують паралельні світи?"виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «Фантазія», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.