Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Профессия киберспортсмен

Професія кіберспортсмен: де вчитися, реальний дохід і витрати, плюси і мінуси в 2023 році

Хто такий кіберспортсмен і як ним стати в 2023 році? Все про необхідні якості та навички, плюси і мінуси професії, варіанти навчання, реальні доходи та перспективи розвитку

Я просто буду грати у відеоігри і за це мені будуть платити тисячі доларів? Не зовсім так. Як і блогінг, Кіберспорт - той вид заробітку, який лише здається легким і простим для непосвячених. По-перше, великі доходи мають далеко не всі спортсмени. По-друге, мало вміти грати-потрібно залишатися кращим навіть з найсильнішими суперниками. А по-третє, вам належить постійно вчитися, прокачувати скіли і вкладатися в дороге ігрове обладнання. Готові? Тоді команда міжнародного бізнес - журналу https://worldbank.org.ua розповість вам усе найважливіше та найцікавіше про нову цікаву та перспективну професію — кіберспортсмен.

Какая компьютерная <a href='/tag/game' target='_blank' title='Новости и статьи про Игра'>Игра</a> может быть киберспортом?

Яка комп'ютерна гра може бути кіберспортом?

Історії кіберспорту вже більше 20 років. Перше співтовариство спортсменів утворилося в США навколо колись популярної відеоігри Quake. Однак хлопців тоді ніхто не прийняв всерйоз. Назвати себе» кіберспортсменом " означало лише стати об'єктом для насмішок. Але все змінилося, коли світ дізнався про мережеву гру Counter Strike!

Після CS Кіберспорт прийняв глобальний розмах. Сьогодні він вважається "повноцінним спортивним змаганням з використанням симуляторів на основі відеоігор". По всій планеті проходять національні та міжнародні змагання, на яких розігруються фантастичні призові фонди, за якими стежать мільйони вболівальників. На відміну від традиційного спорту, немає дискримінації за статтю, віком чи фізичною підготовкою. Брати участь в турнірах можуть і літні, і люди в інвалідних візках.

Але не всі комп'ютерні ігри, навіть дуже популярні, входять в Кіберспорт. Гейм-продукт повинен відповідати ряду вимог:

 • Всі гравці знаходяться в спочатку рівних умовах;
 • Присутній змагальний елемент;
 • Немає заданого сюжету;
 • Пропонується одиночне або командне змагання людини з людиною, а не з машиною;
 • Гра поділена на короткі сесії по 20-60 хвилин.

А ви знали, що в кіберспорті є своя Олімпіада — WorldCyberGames (WCG).

Кто такой киберспортсмен: справка о профессии

Хто такий кіберспортсмен: довідка про професію

Кіберспортсмен — професійний геймер, який активно бере участь у національних та міжнародних змаганнях з кіберспорту як онлайн, так і офлайн. Фактично для участі в ряді турнірів навіть не потрібно залишати власну кімнату. Частина змагань проходить в комп'ютерних клубах або затишних Інтернет -кафе. Але самі видовищні і захоплюючі — звичайно ж, на величезних стадіонах Південної Кореї.

А ви знали, що найкращий вік  для старту в кіберспорті — 13-16 років. Так, 25-річні спортсмени тут вже вважаються «віковими».

Что должен уметь киберспортсмен: soft и hard skills

Що повинен вміти кіберспортсмен: soft і hard skills

Кіберспорт багато в чому нагадує традиційний — чим більше приділяєте йому часу, вчіться, тренуєтеся, тим більш вражаючі ваші результати. Необхідні навички можна розділити на професійні та гнучкі вміння.

Hard skills:

 • Володіння комп'ютером на рівні просунутого користувача;
 • Бездоганне проходження обраної гри;
 • Добре володіння англійською мовою;
 • Повне розуміння інтернет-майданчиків, де збираються гравці і фанати.

Soft skills:

 • Цілеспрямованість;
 • Миттєве прийняття рішень;
 • Швидка реакція;
 • Здатність абстрагуватися від зовнішнього і сконцентруватися на своїй меті;
 • Стратегічне, аналітичне, тактичне мислення;
 • Воля до перемоги;
 • Амбітність;
 • Стресостійкість;
 • Самодисципліна ;
 • Схильність до довгострокового планування;
 • Винахідливість;
 • Вміння швидко концентруватися;
 • Здатність не втрачати самовладання в позаштатних ситуаціях;
 • Хороший зір;
 • Комунікативні навички( для командних гравців);
 • Розвинена дрібна моторика рук.

Останнє відзначають всі професійні геймери. Для кіберспортсмена руки — те ж саме, що ноги для бігуна.

Чем занимается киберспортсмен: участие в турнирах

Чим займається кіберспортсмен: участь у турнірах

Робочий час кіберспортсмена ділиться на дві складові — участь у змаганнях і тривала підготовка до них. Ви можете битися в різних змаганнях:

 • Онлайн-турніри . Можна брати участь, не виходячи з дому.
 • LAN-турніри . Назва походить від Local Area Network - »локальна мережа". Це гучна подія, на яку з'їжджаються фанати гри по всьому світу. Найчастіше проводяться в Лос-Анджелесі, Техасі та Південній Кореї.
 • Офлайн-турніри . Проходять в Інтернет-кафе або комп'ютерних клубах.

А ви знали, що у кіберспортсмена може бути свій тренер, як і в професійному спорті.

Не будемо приховувати, що для початку Професія кіберспортсмена вимагає солідних стартових вкладень в робоче місце і обладнання:

 • Потужний ігровий комп'ютер;
 • Просунута геймерська відеокарта;
 • Супершвидкісний інтернет;
 • Професійні навушники з мікрофоном;
 • Ігрова консоль останньої моделі (не для всіх ігор).

Плюсы и минусы профессии киберспортсмен

Плюси і мінуси професії кіберспортсмен

Серед достоїнств:

 1. Ваші доходи та ваш розвиток залежать лише від вас. Кіберспортсмен сам вирішує, в яких іграх йому розвиватися, в яких турнірах брати участь. 
 2. Ви побачите світ. Кібертурніри проводяться в різних країнах і містах.
 3. Можна працювати вдома. Не тільки тренуватися, а й брати участь у ряді турнірів.
 4. Приємне з корисним. Так, Кіберспорт часом буває досить нервовим і складним, але розвиватися в улюбленій грі куди приємніше, ніж заповнювати нудні звіти.
 5. У вас буде вхід у величезну спільноту однодумців.
 6. Слава і визнання. У кращих кіберспортсменів мільйони фанатів, а доходи дозволяють жити ні в чому собі не відмовляючи.

Серед недоліків:

 1. Величезне навантаження на очі. Саме тому в Кіберспорт не рекомендується йти людям з далекозорістю, короткозорістю або іншими офтальмологічними проблемами — це заняття сильно погіршить зір.
 2. Низька рухова активність. Готуйтеся проводити більшу частину дня за комп'ютером. Якщо не займатися фізичною активністю, сидяча зайнятість може призвести до серйозних проблем із серцем, суглобами, легенями та травленням.
 3. Дефіцит вільного часу. Підготовка до знакового турніру змушує брати участь в тренуваннях цілодобово.
 4. Постійний стрес і напруга. Загострення пристрастей буде навіть гірше, ніж в традиційному спорті! 
 5. Великі фінансові витрати. Особливо цей мінус відчутний на початку кар'єри, коли доводиться розвиватися лише на чистому ентузіазмі.
 6. Раннє завершення кар'єри. Так, 25-30 років-це межа для кіберспортсмена. Далі він може спробувати себе в ролі коментатора, тренера, організатора турнірів або навіть інвестора в молодих гравців. Інший напрямок-перейти на розробку та тестування відеоігор.

Какие есть дисциплины в киберспорте?

Як вибрати свою дисципліну в кіберспорті?

Почати варто з наступного:

 • Командна гра:  Counter Strike, Dota 2, Worlds of Tanks, League of Legends, Overwatch. Підходить тим, кому важливо відчувати себе частиною цілого, ділити радість перемоги з товаришами.
 • Одиночна гра:  GTA, Stalker, Need for Speed, Відьмак, Skyrim. Якщо ви честолюбні і відповідальні, бажаєте особистих перемог, то краще вибрати гру, де належить битися поодинці.

Потім настає черга вибрати свою улюблену дисципліну. У сучасному комп'ютерному спорті передбачається вибір з шести основних напрямків:

 1. «бойова арена»  (League of Legends, Dota 2). Це рольові ігри-RPG (Role-Playing Game), де важлива сюжетна складова, а гравець може управляти як одним, так і декількома персонажами.
 2. " технічний симулятор»  (DLC The Game, World of Tanks, Forza Motorsport, Rotor Rush). Симуляція керування транспортним засобом.
 3. " спортивний симулятор»  (NHL, FIFA , NBA, UFC). Відеоверсія ММА, боксу, хокею, футболу.
 4. " стратегія в реальному часі»  (StarCraft II Warcraft, Heroes of Might and Magic). Симуляція на основі стратегічного планування дій для досягнення поставленої мети.
 5. " змагальні головоломки»  (Hearthstone).
 6. « файтинг»  (Tekken 7).

Можливо, зовсім скоро до них приєднаються не менш видовищні "шутери" ( Counter-Strike : Global Offensive, Call of Duty , PUBG, Battlefield, Quake Champions, Fortnite).

Яку вибрати гру? Гравці найчастіше роблять вибір в цій десятці:

 1. Dota 2.
 2. StarCraft II.
 3. Counter-Strike: Global Offensive.
 4. Tekken 7.
 5. League of Legends.
 6. World of Tanks.
 7. Overwatch.
 8. Heroes of The Storm.
 9. FIFA.
 10. Hearthstone.

Все пояснюється просто — змагання саме з цих відеоігор супроводжуються великим призовим фондом.

Где и как учиться на киберспортсмена?

Де і як вчитися на кіберспортсмена?

Кіберспорт — то рідкісний напрямок, якому можна навчитися абсолютно безкоштовно і самостійно. Потрібно лише приділяти достатньо часу улюбленій відеогрі, аналізувати свої помилки, помічати прорахунки супротивників, вчитися створювати власні стратегії і придумувати фірмові фішки. Не зайвим буде дивитися стріми інших гравців, перебувати в форумах і спільнотах, спілкуватися з іншими кіберспортсменами і обмінюватися досвідом.

Існує також професійна підготовка юних гравців з 12 років. Один із прикладів-Академія кіберспорту CyberBonch при Санкт-Петербурзькому державному університеті телекомунікацій ім. Бонч-Бруєвича (СПбГУТ). Навчання тільки платне, проте у студентів є повне право брати участь в турнірах і отримувати кіберспортивні розряди і нагороди.

Також можна отримати вищу Освіта за напрямом " Кіберспорт»:

 • НГУ фізичної культури, спорту та здоров'я ім. Лесгафта. "Спортивна підготовка по виду" комп'ютерний Спорт "» на напрямку 49.03.04.
 • Російський державний університет фізичної культури, спорту, молоді та туризму. "Теорія та техніка інтелектуальних видів спорту (кіберспорт)».
 • Фінський Університет прикладних наук Каяні.
 • Британський університет Фалмута.
 • Іспанська Глобальна Бізнес-школа GBSB.
 • Університет Шенандоа (США).
 • Коледж Беккера (США).
 • Університет штату Огайо (США).

Щоб вступити на кіберспортсмена, потрібно здати ЄДІ з російської мови та біології, дві з обраної дисципліни, пройти співбесіди. У російських вузах на напрямок є безкоштовні бюджетні місця. Вузькопрофесійна підготовка починається з третього курсу: хлопці вивчають історію, теорію, практику і менеджмент кіберспорту, організацію турнірів, займаються нейроатлетикою. Однак така підготовка все ж більш підходить для майбутніх суддів, коментаторів і організаторів — як ми пам'ятаємо, в 25 років велика частина кіберспортсменів вже завершує свою кар'єру.

А ви знали, що в Росії кожен студент т ВНЗ може спробувати себе в кіберспорті? До Всеросійської кіберспортивної студентської ліги приєдналися понад 170 університетів. 

Сколько зарабатывает киберспортсмен: источники дохода

Скільки заробляє кіберспортсмен: джерела доходу

У кіберспортсменів немає ні окладів, ні зарплати. Основне джерело їх доходу-призові на світових ігрових турнірах. Розмір виграшу учасників залежить від країни:

 • Південна Корея . Дохід професійного кіберспортсмена може становити до 600 000 доларів на рік.
 • США. Призові на ігрових турнірах доходять до 24,79 млн доларів.
 • Росія . Перше місце у відкритому турнірі з кіберспорту-100 0 грн..

Багато що залежить і від обраної гри — у кожної дисципліни свій розмір призового фонду. Лідирує тут» Доту-2 " з 40 млн доларів.

Ще один спосіб заробітку-клубний. Передбачається знайти партнера підписання контракту з кіберспортивним клубом. За умовами договору роботи гравцеві нараховується гонорар щомісяця, проте геймер стає зобов'язаним перераховувати з кожного свого виграшу клубу певний відсоток — від 10 до 15 %.

Крім цього, для спеціальності є і додаткові джерела доходів:

 • Проведення стрімів на YouTube це онлайн-трансляції проходження гри в форматі потокового відео з коментарями геймера.
 • Реклама компаии . Популярні кіберспортсмени можуть стати, наприклад, амбасадорами розробників ігор, комп'ютерної та ігрової техніки, різноманітної високотехнологічної продукції.
 • Бустинг . Іншими словами, прокачування сильними гравцями чужих акаунтів з метою досягнення певного рівня розвитку персонажів і збільшення рейтингу.

Існує і такий спосіб заробітку як трансфер перспективного гравця. Суми тут можуть доходити до мільйонів доларів.

Востребованность и перспективность профессии киберспортсмен

Затребуваність і перспективність професії кіберспортсмен

Кіберспорт — міжнародна перспективна динамічно розвивається сфера. Спонсори турнірів не шкодують вкладати в призові фонди нечувані гроші. Майбутніх кіберспортсменів не повинно засмучувати, що в 25-30 років їм доведеться завершити кар'єру в кіберспорті, адже разом з цим відкриються нові можливості для розвитку:

 • Аналітик;
 • Стример;
 • Коментатор;
 • Тренер;
 • Організатор турніру;
 • Менеджер з підбору команди кіберспортсменів;
 • Консультант при букмекерській конторі;
 • Консультант розробників ігор;
 • Тестувальник гейм-продуктів.

Как стать киберспортсменом в 2023 году?

Як стати кіберспортсменом у 2023 році?

Щоб стати успішним в кіберспорті сьогодні, потрібно бути готовим віддавати грі в день не менше 8-10 годин. Притому не просто грати в задоволення, а постійно нарощувати свій скилл, пробувати все більш складні тренування:

 1. Аналізувати власні помилки.
 2. Не забувати про фізичну підготовку.
 3. Працювати над контролем емоційного стану.
 4. Регулярно переглядати турніри за участю професіоналів.

«постійно працювати, тримати себе в руках і ставати краще» — девіз успішного кіберспортсмена в 2023 році. Не потрібно забувати і про таку річ, що добре грати — це не тільки результат тренувань, але все-таки і природжений талант.

Щоб дійсно заробляти хороші гроші на кіберспорті прямо зараз, перевірте, чи все у вас є з цього списку:

 1. Хороший рівень гри.
 2. Своя команда.
 3. Розвинена комунікабельність.
 4. Живий акаунт у соціальних мережах.
 5. Профіль на Twitch
 6. Знання англійської мови.
 7. Готовність до переїзду.
 8. Достатньо вільного часу для змагань і тренувань.

Що можна зробити вже сьогодні? Почніть з подачі заявок на знайомі вам турніри. Новачкам простіше стартувати з регіональних заходів. Складіть план щоденних тренувань і не забувайте його дотримуватися. А паралельно з цим збирайте свою команду і не відмовляйтеся від нових пропозицій.

Команда https://worldbank.org.ua з'ясувала, що кіберспортсмен — одночасно цікава і складна професія. Гроші з неба на професійних гравців точно не сипляться. Потрібно бути готовим пожертвувати улюбленій грі весь вільний час, витрачатися на дороге обладнання. Більш того, стати кращим з кращих з мільйонними гонорарами не так-то просто. Значення має не тільки професіоналізм, а й образ геймера, зв'язку в ігровому світі. І навіть банальна удача. Свою роль грає країна проживання гравця і обрана ним дисципліна. Але в той же час спробувати себе в кіберспорті може кожен — як то кажуть, був би час і бажання.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " Професія кіберспортсмен: де вчитися, реальний дохід і витрати, плюси і мінуси» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якесь конкретне питання по темі « геймінг », якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь-яким зручним вам способом.