Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Саморазвитие на работе: как развивать себя в профессии?

саморозвиток на роботі: про те, як розвивати себе в професії. Які навички необхідно прокачати в 2023?

Як стати найкращим на роботі? Горизонтальне і вертикальне саморозвиток. Покроковий план розвитку для фахівців і керівників. Поради, лайфхаки і зрозумілі інструкції, щоб почати прямо зараз

З чого взагалі потрібно почати саморозвиток на роботі? Кар'єрні фахівці пропонують спершу визначитися з методом — Agile або Waterfall. Еджайл-підхід має на увазі поділ великої професійної мети на маленькі завдання, а потім їх послідовне виконання. Суть же водоспадного методу в тому, що ви спершу намічаєте перед собою глобальну кар'єрну мету, а потім будуєте до неї дорожню карту — наносите пункти, як і що потрібно робити. Наприклад, Стів Джобс слідував моделі Agile — знав, чим хоче займатися, йшов до наміченої мети маленькими кроками. Який же шлях самовдосконалення на роботі підходить саме вам, сьогодні дізналися автори Бізнес - журналу https://worldbank.org.ua.

Горизонтальное или вертикальное: какое развитие вам подходит?

Горизонтальний або вертикальний: який розвиток вам підходить?

Насамперед варто визначитися з типом професійного саморозвитку, що гармонує з вашою особистістю:

 • Горизонтальний - розвиток навичок і самоактуалізація всередині професії. Підходить переконаним інтровертам, недовірливим людям, консервативним працівникам і персонам з високим рівнем тривожності.
 • Вертикальний - просування по кар'єрних сходах. Ви вмієте вести за собою, помічаєте в собі наступні лідерські якості: тверда воля, харизматичність, проникливість, уважність, комунікабельність, ініціативність, відповідальність, впевненість, самодисципліна , здатність до довгострокового планування, бажання постійно вчитися і відданість своїм ідеям.

У книзі «Живи за своїми правилами! Пошук гідної роботи " згадується і діагональне саморозвиток — підвищення на посаді при переході в іншу компанію.

Саморазвитие на работе: 5 базовых правил и советов

Саморозвиток на роботі: 5 базових правил і порад

Ви тільки починаєте кар'єру, плануєте розвиватися всередині компанії або мрієте змінити роботу на більш перспективну? Що б ви не вибрали, є п'ять базових універсальних правил, які допоможуть зрозуміти, як стати справжнім професіоналом в будь-якій області:

 1. Чесно відповідайте собі, чим би ви хотіли займатися?  Чому вам цікаво вчитися? У чому розвиватися? Відповівши на ці питання, ви вже будете представляти, чи дійсно вам підходить поточне робоче місце або його варто змінити.
 2. Постійно вчіться. сьогодні для цього не потрібно їхати в інше місто, щоб отримати другу вищу. Курси перепідготовки можна пройти онлайн-головне, щоб програма мала на увазі не тільки теорію, а й практику. Важливо, щоб у школи була ліцензія на діяльність, а випускникам видавали дипломи державного зразка.
 3. Не лінуйтеся розвивати гнучкі навички . Сюди відноситься постановка цілей, тайм-менеджмент, Мистецтво переговорів, емоційний інтелект і Ділові комунікації. Це те, що буде корисним скрізь і завжди, в якій би сфері ви не працювали.
 4. Розвивайте розуміння свого професійного середовища. ви повинні знати свіжі тенденції, останні новини. Бути в курсі справ і ресурсів конкурентів. Не буде зайвим підписатися на блоги і канали експертів у вашій галузі.
 5. Візьміть за правило актуалізувати своє резюме.  навіть якщо ви не плануєте найближчим часом змінювати роботу. Не буде зайвим моніторити рекрутинг-сайти, щоб бути в курсі сучасних вимог провідних роботодавців — і планувати свій професійний саморозвиток, виходячи з їхніх очікувань.

Бонусною порадою стане нетворкінг — корисні знайомства з людьми з важливої для вас професійної галузі.

«будьте терплячі. Саморозвиток-це дуже тонка матерія, це Свята Земля . Немає способу знайти шлях коротше і зрізати» ( Стівен Кові).

Як рости по кар'єрних сходах: з чого почати?

Якщо ви вибрали професійне саморозвиток і дотримуєтеся своїх планів, то ви вже на вірному шляху. Адже це перший крок в просуванні по кар'єрних сходах:

 1. Саморозвиток.  щоб йти вище, потрібно не просто розвиватися, а вчитися постійно. Обов'язково бути в курсі нових тенденцій, поступово відмовлятися від старих принципів, освоювати і впроваджувати нові інструменти.
 2. Спілкування. діловий етикет, ораторське мистецтво, спілкування з клієнтами, презентація своїх ідей — це тільки одна сторона монети. Важливо також вчитися діяти на людей своїм словом.
 3. Лідерство . Відповідальність за рішення + дієві сміливі ініціативи + поліпшення існуючих процесів. Це формула сучасного лідера, ідеал керівництва, до якого необхідно прагнути.
 4. Адаптивність . Ми живемо в світі, що стрімко розвивається: сьогодні у вас можуть бути одні посадові обов'язки, а вже завтра — інші. Здатність швидко вчитися, сприймати, перебудовуватися на якісно нову діяльність — неймовірно цінна.
 5. Орієнтація на результат . Якщо фахівець працює тільки заради грошей або задоволення своїх амбіцій, він вибирає свідомо програшний варіант. Незамінні Профі-ті, хто» вболіває " за результат своєї роботи і насолоджується її процесом.

Ще одна сфера, використання якої з кожним днем стає все актуальніше — емоційний інтелект, Емпатія. Це здатність працівника розуміти, розпізнавати та керувати своїми та чужими емоціями для вирішення певних завдань.

Как развиваться руководителю?

Як розвиватися керівнику: покроковий план дій

Які є шляхи для розвитку керівника? Більшість досвідчених управлінців бачить тільки один шлях-перехід в більш перспективну компанію. Однак це допомагає далеко не завжди. Менеджери ризикують потрапити в одну з пасток: кар'єрне зростання стає важливіше задоволення від роботи, тотальний контроль за підлеглими гальмує власний розвиток, а особистий перфекціонізм заважає мотивації ефективності команди і перешкоджає впровадженню інновацій.

Що ж тоді зробити? Тому замість зміни служби (або ж паралельно їй) Бізнес-тренери рекомендують керівникам звернути увагу на такий покроковий план професійного саморозвитку:

 1. Зрозумійте, яка ваша цінність як спеціаліста. Перелічіть свої сильні сторони. Позбавтеся від помилкової орієнтування, що висока позиція на кар'єрних сходах автоматично підвищує професійний рівень. Прийміть свої слабкі моменти і почніть працювати над ними.
 2. Кожен день вчіться брати відповідальність за те, що відбувається на себе. хтось піддається паніці, хтось шукає винних і фонтанує емоціями. Ви ж прагнете залишатися конструктивними і знаходити здорові способи вирішення проблеми навіть в найскладнішій обстановці.
 3. Подумайте, які є можливості для вашого саморозвитку всередині компанії? якщо вище керівництво готове до «перестановки», всі можливості для маневрів вже є.
 4. Формуйте інноваційне середовище всередині своєї команди . Прокачуйте свої коучингові навички, застосовуйте проектну методологію, впроваджуйте експертну участь на глобальному рівні.
 5. Освоюйте теорію і практику кризового управління. у 2022-2023 це точно не буде зайвим.
 6. Займіться консультуванням.  передавати свій досвід нижчим менеджерам або стартапам — чудовий варіант.
 7. Станьте експертом . Вступайте в професійні асоціації, беріть участь в конференціях.
 8. Вчіться з ментором . Це експерт, який стоїть ще вище вас по кар'єрних сходах.
 9. Освоюйте нові горизонт и. Навчання в МВА, стажування в зарубіжних компаніях-часті приклади.
 10. Переосмислити свій нетворкінг . Важливо щоб вас знало не якомога більше людей, а щоб кожен з них знав ваші можливості добре.

«ми часто думаємо, що стаємо кращими в чомусь лише тому, що набуваємо досвіду. Насправді, так ми просто зміцнюємо свої звички, а не розвиваємося»  (Джеймс Клір).

10 советов: как стать лучшим на работе?

10 порад: як стати кращим на роботі?

На закінчення ми дамо прості рекомендації від лайф-коучів, які допоможуть стати краще в професійному плані вже зараз:

 1. Раз і назавжди відмовтеся від пасивної позиції. Пробуйте, пропонуйте, а не просто спостерігайте і аналізуйте.
 2. Тренуйтеся і практикуйте якомога більше. "Пройде не менше 8 тижнів, перш ніж ви подолаєте початковий рівень компетентності, і 10 років знадобиться, щоб стати справжнім фахівцем».
 3. Пам'ятайте про «золоту середину». Якщо 50-80% ваших спроб успішні — це вже дуже добре.
 4. Вмійте планувати. Це допоможе довести до кінця навіть найбільшу мету.
 5. Не соромтеся просити про допомогу. А ще краще-Запропонуйте більш досвідченому колезі стати вашим наставником.
 6. Не забувайте про роботу над помилками. Повторюйте те, що у вас не виходить стільки разів, поки бажаний результат не буде виходити на автоматизмі.
 7. Оточіть себе всім тим, що нагадує про поставлені цілі. Хочете вивчити англійську? Змініть мову на смартфоні, дивіться фільми в оригіналі з субтитрами, познайомтеся з носіями мови.
 8. Попросіть зворотного зв'язку. Від начальника, ментора або від Додатки - трекера.
 9. Навчіться насолоджуватися процесом. Вбиранням нових знань, маленькими досягненнями, щоденними відкриттями.
 10. Виходьте за загальноприйняті рамки, не бійтеся змінювати мислення. Пам'ятайте, що найуспішніша кар'єра — у нестандартних особистостей.

" невдачі дозволили мені дізнатися про себе такі речі, які я не змогла б дізнатися більше ніяк»  ( Джоан Роулінг )

Какие навыки нужно развивать специалисту в 2023 году?

Які навички повинен розвивати фахівець у 2023 році?

Якщо ви хочете стати сильним гравцем на ринку праці і перспективним фахівцем у власній компанії, в 2023 році не обійтися без розвитку топ-5 найактуальніших навичок :

 1. Іноземна мова . Вже не вийде відкласти на потім! Недарма попит на курси англійської та китайської зріс на 24 %.
 2. Інформаційні технології та кібербезпека ь. Cybersecurity Ventures стверджує, що в галузі цифрової безпеки гострий глобальний дефіцит кадрів.
 3. Контент- Маркетинг . Згідно з дослідженнями Research Insights,»до 2025 року ринок контент-маркетингу повинен зрости на 417,85 мільярда доларів". Не дивно, що грамотній упаковці нових продуктів варто вчитися всім.
 4. Спілкування. як розповісти про себе світу, якщо ви не вмієте презентувати власні навички?
 5. Ерудиція . Широкий кругозір-це те, що ніколи не старіє і завжди піде вам на користь.

Найбільш затребуваними навичками у 2023 році також назвали:

 • Системне та аналітичне мислення : здатність знаходити і структурувати матеріал, встановлювати взаємозв'язки між розрізненими елементами, а також відокремлювати головне від приватного і навпаки.
 • Конфлікт-менеджмент: грамотне вирішення спорів, ефективне знаходження компромісу.
 • Управління проектами: правильна розстановка пріоритетів, застосування принципів тайм-менеджменту і планування.
 • Клієнтоорієнтованість ь: не тільки розуміння потреб клієнтів, але і пошук оптимального рішення для їх задоволення.
 • Лідерство : безцінна здатність брати на себе відповідальність, вести за собою.
 • Крос-функціональність та адаптивність : навик продуктивно працювати в кризових умов, швидко адаптуватися до нескінченно мінливих умов і завдань.
 • Творчість: розвинений творчий початок, надивленість і естетичний смак вигідно виділять вас на тлі інших претендентів і колег.

У 2023 році важливо бути мультиспеціалістом — експертом в декількох областях відразу, притому не обов'язково суміжних. Очікується високий попит на претендентів, здатних до швидкого навчання з практичним ухилом:» подивився і відразу зробив правильно " за короткий проміжок часу. Додатково до цього потрібно будувати професійне саморозвиток, відштовхуючись від постійної цифрової трансформації реальності: освіжати свої навички з урахуванням розвиваються технологій.

На закінчення команда https://worldbank.org.ua ще раз хоче вам нагадати, що домогтися успіху можна з будь-якою спеціальністю і з будь-яким стартовим становищем на кар'єрних сходах. Важливіше тут правильно почати-знайти свої сильні і слабкі сторони, використовувати вірну методику планування. Визначивши кар'єрні цілі, рухайтеся до них короткими дистанціями, розділивши глобальне на міні-завдання. Не радійте занадто простій роботі, але і не посипайте голову попелом за помилки і прорахунки. Не втомлюйтеся заводити корисні знайомства серед професіоналів своєї справи. Розвивайте не тільки hard skill, але і soft skill. І обов'язково відшукайте те, що вам приносить задоволення від роботи, — воно стане потужним стимулом рухатися далі.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " саморозвиток на роботі: як розвивати себе в професії і підніматися по кар'єрних сходах» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі "саморозвиток", якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку « контакти » будь-яким зручним для вас способом.