Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

10 маркетплейсов для покупки и продажи NFT-токенов

Топ-10 маркетплейсів для купівлі та продажу NFT-токенів

Що таке NFT-маркетплейс і яким він може бути? Рейтинг 10 кращих маркетплейсів з купівлі-продажу NFT-токенів. Як вибрати найкращий?

Ми зробили огляд, щоб кожен читач визначився, що таке маркетплейс NFT-токенів і чи потрібно це конкретно йому або його бізнесу. Наш рейтинг кращих NFT-маркетплейсів буде однаково цікавий інвесторам-і новачкам, і досвідченим гравцям в світі криптовалютных активів. Він допоможе вам визначитися з кращою майданчиком — дізнатися її ключові переваги та особливості, познайомитися з цільовою аудиторією, блокчейном, комісією маркетплейса і відразу перейти на офіційний сайт. Читайте, Зберігайте наш лонгрід, щоб обрати найактуальніший на 2022 рік маркетплейс NFT-токенів, адже даний матеріал складено на основі перевіреної інформації VC.ru, Тінькофф. Бізнес секрети, сервісу МОФТ та інших відомих джерел.

Про NFT-реальність ми вперше дізналися в 2017 році. Під абревіатурою Non Fungible Token ховаються кріптовалютние активи, кожен з яких володіє унікальними даними і власною ціною. У 2022 NFT вже розглядаються в ролі серйозних інвестицій. Наприклад, найдорожчий токен дістався своєму власникові за 532 млн доларів. Так що якщо ви бажаєте диверсифікувати свій інвестиційний портфель перспективним активом, варто звернути увагу на NFT- маркетплейси - поки що самі перевірені і надійні майданчики з купівлі-продажу токенов. А команда міжнародного бізнес-журналу https://worldbank.org.ua допоможе вам визначитися з кращими на сьогодні платформами!

Спираючись на дані аналізу CryptoDiffer та інших звітів експертів, ми виділили  топ-10 кращих NFT-маркетплейсів світу:

 1. Alibaba NFT.
 2. Axie Infinity.
 3. Binance NFT.
 4. Foundation.
 5. Magic Eden.
 6. Nifty Gateway.
 7. OpenSea .
 8. Rarible.
 9. Sorare.
 10. SuperRare.

У топ поки не увійшли такі платформи, як atomic Market, Gem, tofu NFT, Bomb і ін.

NFT-що це простими словами?

NFT — что это простыми словами?

NFT (невзаємозамінний токен) — цифровий зліпок з унікального предмета як з віртуальної, так і фізичної реальності. Але так як NFT на машину або будинок — Категорія вельми розпливчаста, то речових токенов представлено не так багато. В основному, створюються Non Fungible Token на різного роду цифрові активи . Найголовніше, щоб останні були унікальними і неповторними.

Що може бути NFT-токеном? Будь-яка гіпотетично цінна інформація, будь-який унікальний об'єкт:

 • Фото, відео;
 • Картини, малюнки;
 • Музика та аудіозаписи;
 • Колекційні артефакти;
 • Розкішні вироби;
 • Ігрові артефакти;
 • Доменні імена.

Non Fungible Token — особливий різновид крипто-активів, яку неможливо замінити рівноцінно. Це головна відмінність від всіх інших токенов. Розглянемо на простому прикладі:

 • У вас на рахунку 1 ВТС. Ви вирішили продати свій біткоіни і потім викупити його назад. У вас в електронному гаманці знову буде 1 Bitcoin.
 • У вас є 1 маркер NFT з унікальною картиною. Ви не зможете обміняти його на аналогічний або навіть на групу токенів. Адже інформація, зашифрована у вашому активі, унікальна-у всьому світі немає її копії, чому рівноцінний обмін ніяким чином Неможливий.

Унікальний токен неможливо придбати в стандартному торговому терміналі. Тому для продажу даних активів стали створювати спеціалізовані NFT-маркетплейси.

А ви знали, що…

Джек Дорсі (генеральний директор Twitter) продав у форматі NFT свій перший твіт за 2,9 мільйона доларів.

Що таке маркетплейс NFT-токенів?

Что такое маркетплейс NFT-токенов?

NFT-маркетплейс — це спеціалізована торгова площадка, створена для купівлі-продажу, обміну та зберігання невзаємозамінних токенів. Традиційною валютою на цьому ринку виступає Ethereum (Ефіріум, ЕТН), дещо рідше Bitcoin (біткоіни, ВТС). На окремих майданчиках котируються інші кріптомонети або стейблкоіни.

Купувати і продавати на NFT-маркетплейсі просто-приблизно за тією ж схемою, що на Amazon , AliExpress , Ozon або Wildberries . Ви вибираєте вподобаний токен, натискаєте «купити» і оплачуєте своє придбання. Ряд майданчиків працює за принципом eBay - як онлайн- Аукціон . Єдина відмінність від звичних маркетплейсів — покупку не доставлять в ПВЗ або вам додому. Придбаний NFT-токен слід зберігати або на самому маркетплейсі, або в спеціальному кріптовалютном гаманці — офіційному Ethereum або стандарту ERC, ERC-721.

3 вигідні способи використання NFT у бізнесі та інвестуванні

3 выгодных способа использовать NFT в бизнесе и инвестировании

Ми розібралися, що таке Non Fungible Token і де його можна сьогодні продати і придбати. Тепер саме час відповісти на питання, Для чого це все потрібно?

 1. Ви гарантовано привернете увагу до свого бренду.  використання NFT-токенів в якості інструменту маркетингу і піару приносить великі успіхи. Наприклад, служба доставки продуктів "Самокат" створила власну кислотну NFT-колекцію з фотографіями продуктів, розіграла токени серед своїх клієнтів — і потрапила на сторінки авторитетних ЗМІ.
 2. Можливість вийти на нову аудиторію. Бренд Balmain створив NFT-колекцію з лялечками Барбі в одязі свого виробництва. Купивши токен, набувачі отримували в подарунок і фізичну копію лялькового вбрання. Так, ЦА компанії поповнилася геймерами та іншими молодими людьми.
 3. Спосіб підвищити цінність продукту. Закусочна з Бельгії створила NFT з «таємним» рецептом соусу для бургера, який надає страві неземний смак. Бажання публіки розгадати секрет було настільки велике, що ціна на токен на аукціоні піднялася від стартових 0,1 ЕТН до фінальних 7 ЕТН.

Додамо до цього, що NFT — ще й новий актив для інвестування: і для довгострокового, і для трейдингу. Як окремі інвестори, так і цілі компанії купують перспективні невзаємозамінні токени дешевше, щоб продати їх дорожче.

Всі види маркетплейсів NFT-токенів

Все виды маркетплейсов NFT-токенов

Всі існуючі NFT-маркетплейси можна розділити відразу на кілька паралельних типів — дивлячись на те, яку ви виберете класифікацію.

За різновидами розміщуваного контенту:

 • Вільна публікація: приймаються NFT з різноманітним вмістом. Як і на універсальних товарних маркетплейсах, активи тут поділяються за основними категоріями.
 • Тематичні: допускаються токени лише конкретної тематики.
 • Куровані: на таких майданчиках рішення про те, публікувати певний актив чи ні, приймає виключно керівництво проекту.

За рівнем обмежень на розміщення невзаємозамінних токенів :

 • Відкриті: будь-який користувач торгового майданчика може розмістити на її просторах свій NFT-актив.
 • Закриті: публікувати NFT-токени на продаж можуть або схвалені розробники, або творці даної платформи.

За типом власності:

 • Загальні: немає одноосібного власника, майданчик створена групою розробників. Такі маркетплейси найчастіше виступають 100% відкритими.
 • Приватні: засновані під спеціалізовані організації або вузьке об'єднання розробників. Так, Top Shot-це платформа виключно для баскетбольної ліги NBA. 

А ви знали, що…

NFT-токени можливо використовувати для підтвердження права власності на будь-який об'єкт, включаючи квартиру або будинок? У невзаємозамінний токен можна включити дані про свою нерухомість.

Топ-10 кращих NFT-маркетплейсів світу

На момент, коли ми пишемо цю статтю, в світі функціонує більше тисячі всіляких NFT-маркетплейсів. Спираючись на світові рейтинги, ми вибрали з їх числа десяток найбільш гідних вашої уваги.

Думка експерта!

Богдан Хоменко, CEO маркетплейсу NFT STARS спеціально для Тінькофф:

«NFT-майданчиків кілька сотень, і щотижня з'являються нові. Багато з них швидко піднімаються в топ. Перед тим як зробити вибір, складіть для себе порівняльну таблицю — вона допоможе виділити основні переваги».

Alibaba NFT

Топ-10 лучших NFT-маркетплейсов мира: Alibaba NFT

Alibaba Group-найбільша китайська корпорація, що володіє всім знайомими товарними маркетплейсами "Аліекпресс», «Тмолл», «Таобао»і "Алібаба". Не дивно, що високотехнологічна компанія у серпні 2022 року запустила власний NFT-маркетплейс. Від конкурентних майданчиків він відрізняється своєю специфікою: тут торгуються авторські права на музику і графіку, ПО і відеоігри, а також патенти на різні винаходи. Друга важлива відмінність-це унікальний токен для створення NFT-активів. Сервіс базується на власному блокчейне New Copyright Blockchain.

 • Офіційний сайт: www.alibaba.com
 • Дата заснування: 1999 
 • Підтримка NFT-токенів: на авторські права, патенти
 • Блокчейн : New Copyright Blockchain
 • Аудиторія: широка

Важливо знати! «Алібаба» поки не виділив під новий напрямок окремий майданчик: торгівля ведеться на офіційному сайті в розділі Alibaba auction.

Axie Infinity

Топ-10 лучших NFT-маркетплейсов мира: Axie Infinity

Наступний в нашому топі — вельми незвичайний маркетплейс, який краще охарактеризувати як.. блокчейн-гру. Вам пропонується придбати дивовижних звіряток, купувати для них різні артефакти і доглядати за своїми NFT-вихованцями. Якесь смішне дитяче захоплення? Зовсім ні! На Axie Infinity щодоби проводиться список транзакцій на суму понад 25 млн доларів, а за обсягом торгів ця платформа поступається лише лідеру-2022 OpenSea. Не дивно, що майданчиком серйозно зацікавився бізнес: комерсанти купують «персів», щоб перепродати цифрових звірків за вищою ціною.

 • Офіційний сайт: axieinfinity.com
 • Дата заснування: 2018
 • Підтримка NFT-токенів: ігрові персонажі та артефакти
 • Блокчейн: Ethereum
 • Аудиторія: гравці, геймери, колекціонери

А ви знали, що…

За даними DappRadar та Delphi Digital, Axie Infinity планує завершити 2022 рік із доходом щонайменше 1 млрд доларів.

Binance NFT

Топ-10 лучших NFT-маркетплейсов мира: Binance NFT

«Бінанс» не потребує представлення — це найбільша на планеті кріптовалютная біржа, в лістингу якої більше 300 різного роду токенов і цифрових валют (і цей список практично щодня поповнюється). Не дивно, що Binance запустив власний NFT-маркетплейс — відкритий, універсальний. Ви можете вільно розмістити на майданчику унікальний токен без потреби отримання схвалення адміністрації. До слова, торгувати NFT і кріптомонетами тут можливо з одного аккаунта.

 • Офіційний сайт: www.binance.com
 • Дата заснування: 2017
 • Підтримка NFT-токенів: будь-якого типу
 • Блокчейн: Ethereum
 • Аудиторія: широка 

А ви знали що…

Саме на Binance NFT офіційно розмістив частину своєї історичної колекції Ермітаж.

Foundation

Топ-10 лучших NFT-маркетплейсов мира: Foundation

Вже широко відомий громадськості маркетплейс, на якому торгуються NFT-твори мистецтва. За своїм форматом багато в чому нагадує " ебей — - тут проводиться такий же онлайн-аукціон, тільки для покупки використовується Криптовалюта ефір. Це кураторський майданчик, керований цілим креативним співтовариством: вхід для нових авторів — строго на запрошення від одного з учасників. Запросити знайомого художника в Foundation ви зможете тільки після того, як на платформі буде продана хоча б одна ваша робота. Проте, на майданчику вже більше 90 000 творів — відео, 3D, VR, статична графіка.

 • Офіційний сайт: foundation.app
 • Дата заснування: 2020
 • Підтримка NFT-токенів: діджитал-арт
 • Блокчейн: Ethereum
 • Аудиторія: колекціонери та поціновувачі мистецтва
 • Комісія: з продавця-15 %

Magic Eden

Топ-10 лучших NFT-маркетплейсов мира: Magic Eden

Цікавий маркетплейс, який об'єднав на своїх просторах геймерів і цифрових художників. Як це стало можливо? Тут створюються і продаються NFT-токени, створені за мотивами відеоігор. Продаж діджитал-арту ведеться у форматі онлайн-аукціону. Цікаво, що майданчик, на відміну від багатьох, працює не на популярному Эфириуме, а на блокчейне Solana . Таке рішення дозволило полегшити і спростити створення токена, чому Майнер витрачають на нього менше електроенергії, а креатори, відповідно, вносять символічну " плату за Газ » — не більше 0,00025 доларів за одну транзакцію.

 • Офіційний сайт: magiceden.io
 • Дата заснування: 2021
 • Підтримка NFT-токенів: Цифрове мистецтво, ігрові персонажі та артефакти
 • Блокчейн: Solana
 • Аудиторія: геймери, цифрові художники
 • Комісія: з продавця-2 %

А ви знали, що…

У розділі Launchpad на маркетплейсі Magic Eden ви можете знайти інвестора для свого токен-проекту.

Nifty Gateway

Топ-10 лучших NFT-маркетплейсов мира: Nifty Gateway

Арт-маркетплейс NFT-токенів не виходить з новин відразу з кількох причин. По-перше, це одна з найстаріших торгових NFT-майданчиків, яка була заснована практично відразу після анонсування технології Non Fungible Token. По-друге, її запустили брати Кемерон і Тайлер Вінклвосс, також відомі як творці кріптобіржі Gemini. По-третє, експерти вважають, що саме Nifty Gateway — самий ласий варіант для інвесторів, адже публікувати тут свої невзаємозамінні токени можуть виключно зірки. Серед відзначилися селебріті-Beyonce і Grimes. До речі, є і четвертий важливий момент: купувати NFT на цій платформі можна не тільки за крипту, але і за американські долари.

 • Офіційний сайт: www.niftygateway.com
 • Дата заснування: 2018
 • Підтримка NFT-токенів: діджитал-арт від знаменитостей
 • Блокчейн: Ethereum
 • Аудиторія: колекціонери, шанувальники селебріті, цінителі діджитал-арту 

OpenSea

Топ-10 лучших NFT-маркетплейсов мира: OpenSea

Ми плавно перейшли до найбільшого NFT-маркетплейсу планети на 2022 рік. Тільки за добу тут відбуваються угоди загальною сумою понад 40 млн доларів! Платформа повністю відкрита: Кожен користувач може купити вподобаний унікальний токен або продати свій NFT — верифікація або перевірка адміністрацією не потрібна. Саме на OpenSea найширший вибір-від музики, творів мистецтва, колекційних предметів до картинок, ігрових артефактів і GIF-анімації. До речі, з недавнього часу при використанні блокчейна Solana продавці-новачки не «платять за газ» (при роботі на Ethereum плата більше 100 доларів).

 • Офіційний сайт: opensea.io
 • Дата заснування: 2017
 • Підтримка NFT-токенів: будь-якого типу, стандартів ERC-721 і ERC-1155
 • Блокчейн: Ethereum, Solana, Polygon, Klayton
 • Аудиторія: широка 
 • Комісія: з продавця-2,5 %

А ви знали що…

У 2022 році 84% всіх угод з невзаємозамінними токенами відбувається на OpenSea. Сьогодні тут виставлено понад 80 000 активів сумарною вартістю понад $20 млн.

Rarible

Топ-10 лучших NFT-маркетплейсов мира: Rarible

Ще одна широко відома торгова NFT-платформа, чия добова відвідуваність вже перевищила 2 млн осіб. На маркетплейсі нерідко розміщують власні токени селебріті-тут величезний вибір фотографій, музики, доменних імен і творів мистецтва на будь-який смак. Творці майданчика-російські розробники Олексій Фалін і Олександр Сальников. Rarible приваблює креаторів опцією Free Minting, завдяки якій можна виставити унікальний токен на продаж без «плати за газ» (за роботу Майнер).

 • Офіційний сайт: rarible.com
 • Дата заснування: 2019
 • Підтримка NFT-токенів: будь-якого типу 
 • Блокчейн: Ethereum, Flow, Solana, Tezos, Polygon
 • Аудиторія: широка 
 • Комісія: з покупця - 1%, з продавця-1 %

А ви знаєте, що…

У червні 2022 маркетплейс Rarible залучив інвестиції на загальну суму 14,2 млн доларів.

Sorare

Топ-10 лучших NFT-маркетплейсов мира: Sorare

Ще один гейм-маркетплейс в нашому почесному списку. Тільки, на відміну від Axie Infinity, тут фігурують не чарівні звірятка, а цілком собі реальні гравці і футбольні клуби, які уклали офіційну співпрацю з Sorare. Ідея полягає в тому, що популярний футболіст представляє власну колекційну картку, зашифровану в NFT. Маркетплейс називають також платформою для відеоігри Fantasy Football, що функціонує за прикладом відомих колекційних наклейок Panini. Як і у випадку з конкурентом, угоди тут укладаються неабиякі: щорічно випускається 10 супер-рідкісних і 100 рідкісних карток, за які цінителі готові викладати величезні суми.

 • Офіційний сайт: sorare.com
 • Дата заснування: 2018
 • Підтримка NFT-токенів: картки гравців і клубів, які співпрацюють з даними маркетплейсом
 • Блокчейн: Ethereum
 • Аудиторія: геймери, шанувальники спорту та футболу зокрема 

SuperRare

Топ-10 лучших NFT-маркетплейсов мира: SuperRare

Перед нами тематичний NFT, цілком і повністю присвячений цифровому мистецтву — фотографій, комп'ютерної графіки, анімації, відеороликів. Ви можете як відразу купити окремі позиції, так і поборотися за діджитал-шедеври на аукціоні. Для цінителів працюють зручні фільтри за типом токена, імені художника, діапазону цін. Також у користувачів є можливість продати в форматі NFT і власний Digital Art. Але пам'ятайте, що на цій курируемой майданчику креатор спершу подає заявку адміністрації, яка здійснює досить суворий відбір авторів. Якщо дізнаються, що творіння існує не в одному єдиному екземплярі, то ваш аккаунт продавця безповоротно заблокують. Як інакше, якщо навіть назва платформи перекладається як "дуже рідкісний"!

 • Офіційний сайт: superrare.com
 • Дата заснування: 2021
 • Підтримка NFT-токенів: діджитал-арт
 • Блокчейн: Ethereum
 • Аудиторія: колекціонери, цінителі цифрового мистецтва
 • Комісія: з продавця — 15 %, з покупця — 3 %.

Думка експерта

Костянтин Савкін, творець і візіонер проекту NFT crypto Capital спеціально для Тінькофф:

«продажі в криптосфері, як і в багатьох інших, безпосередньо залежать від вашої аудиторії — чим вона більша, тим вище ймовірність вдалої угоди. Але шанси на успіх є навіть у початківців — іноді активні колекціонери просто серфлять по маркетплейсам в пошуках чогось цікавого і купують те, що їм сподобалося, не дивлячись на ім'я продавця».

... і ще кілька NFT-маркетплейсів, гідних Вашої уваги

Еще несколько NFT-маркетплейсов, достойных вашего внимания

Вважаємо своїм обов'язком розповісти читачам ще про шість цікавих і перспективних торгових майданчиків, які лише трохи не дотягли до топ-10:

 • GrandBazar.io. вважається першим маркетплейсом на блокчейні Everscale, який приваблює як економічною вартістю транзакцій, так і рекордною пропускною здатністю. Серед інших плюсів — спрощена реєстрація, оплата ETH і BSC, преміум-колекції від селебріті, можливість створення та обміну токенами без прямої взаємодії з сайтом.
 • Enjin. Платформа прославилася як» екологічний маркетплейс для геймерів", який до 2030 планує повністю перейти на вуглецево-нейтральний NFT.
 • KnownOrigin. Маркетплейс цифрового мистецтва, продавцями на якому виступають художники, дизайнери, фотографи та інші креатори. Важливо пам'ятати, що для шифрування в NFT-токен приймаються тільки файли форматів .jpeg і .gif. Блокчейн даної платформи-Ethereum і KnownOriginDigitalAsset (KODA).
 • Mintable. відмінна майданчик, де можна створювати і продавати NFT без комісії. Зареєструватися тут може будь-хто, асортимент унікальні токенов необмежений-діджитал- Мистецтво , Аматорське відео, доменні імена, музика.
 • NBA Top Shot.  це офіційний маркетплейс американської баскетбольної ліги, в токенах якого зашифровані найяскравіші моменти з матчів. У користувачів є можливість купити Містері-бокс з засекреченими колекційними наклейками, серед яких можуть бути як звичайні, так і рідкісні.
 • Waves Ducks.  Російський токен-маркетплейс, створений спеціально для геймерів. Представляє з себе NFT-версію всім знайомого тамагочі: користувачам пропонується виростити власного каченяти. Віртуальні пташки допомагають добувати токени, які можна як вкласти в прокачування свого ігрового рівня, так і вивести в якості цілком відчутних фіатних грошей. Така нехитра "іграшка" дозволяє кращим гравцям вийти на пасивний дохід близько 100 000 доларів на місяць. Але і витрати тут не маленькі-за каченяти з обличчям Ілона Маска, наприклад, доведеться заплатити близько 1 млн рублів.

Також користувачі виділяють і наступні поки маловідомі платформи: Bybit, CryptoPunks, Hashmasks, Decentraland, Avastars, Art Blocks, MakersPlace, Somnium Space.

Поради від редакції: як вибрати NFT-маркетплейс і не розчаруватися

Советы от редакции: как выбрать NFT-маркетплейс и не разочароваться

Щоб знайомство зі світом унікальних токенів не обернулося розчаруванням, наша команда хоче забезпечити вас кількома простими порадами:

 1. Вибираючи для розміщення NFT маркетплейс, не помиліться з його тематикою. Foundation, Sotheby's і Christie's — для колекціонерів, художників, цінителів мистецтва, креаторів, Axie Infinity і CryptoKitties — для геймерів, NBA Top Shot і Sorare — для спортивних уболівальників. Також є і унікальні платформи по типу OpenSea, LooksRare або Rarible, де, як на «Аліекспресс» або «Озон», можна знайти активи на будь-який смак.
 2. Якщо ви плануєте створювати та продавати NFT, дізнайтеся, яка «плата за газ» на вибраному вами майданчику. Простими словами, скільки потрібно відшкодувати Майнер за витрату енергії на створення токена. Ціна може вийти немаленькою, адже це дуже енергоємний процес. Наприклад, на найпопулярнішому блокчейні Ethereum вам доведеться «заплатити за газ» не менше 60-100 доларів.
 3. Дізнайтеся, чи є на обраному маркетплейсі комісія. Залежно від сайту, цей фіксований платіж може стягуватися з продавця, покупця або обох відразу.
 4. Чи є додаткові опції? Наприклад, знижка на сплату комісії, просування токена в подарунок або приємні бонуси за активність.

На закінчення команда https://worldbank.org.ua хоче порекомендувати новачкам починати шлях в NFT-Всесвіту з популярних універсальних майданчиків за типом надійних OpenSea і Rarible. Для геймерів будуть гарні Magic Eden, Axie Infinity, Sorare, для колекціонерів і цінителів цифрового мистецтва — SuperRare і Foundation. Що стосується динаміки цін або можливостей просування, все NFT-маркетплейси приблизно однакові. Цінність невзаємозамінного токена на даний момент виникає тільки з його унікальності і неповторності.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " Топ-10 маркетплейсів для купівлі та продажу NFT-токенів» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якесь конкретне питання по темі "маркетплейси", якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку « контакти » будь-яким зручним для вас способом.