Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

ЕС наращивает усилия по сокращению спроса на энергию

ЄС нарощує зусилля по скороченню попиту на енергію в поточному десятилітті

Через світові події та загострення енергетичної кризи представники парламенту ЄС мають намір максимально активізувати зусилля для підвищення даних енергоефективності

Законодавці ЄС працюють над тим, щоб максимально активізувати зусилля, спрямовані на підвищення цільових показників енергоефективності. Цьому кроку сприяє загострення енергетичної кризи, яка, в свою чергу, загрожує кліматичним цілям блоку, повідомив Bloomberg 13 липня 2022 року.

Представники галузевого комітету парламенту провели в поточну середу голосування, результатом якого стало схвалення скорочення споживання енергії на території Євросоюзу на 14,5% до 2030 року. Як приклад наведена статистика на 2020 року, прогнозоване споживання перевищувало 13%.

Вжиті заходи багато в чому викликані бажанням і необхідністю вийти з-під залежності від російського постачальника палива у вигляді нафти і газу. Тому була також схвалена підтримка збільшення частки відновлюваних джерел енергії до 45% кінцевого споживання енергії, що було запропоновано комісією трохи раніше.

Результати голосування демонструють тенденцію, в рамках якої кліматичні цілі блоку в цілому залишаються в силі. І це незважаючи на підвищення вартості енергоносіїв, що значно позначається на споживачах, а також необхідність вдатися до спалювання більшої кількості викопного палива. Всього за попередній місяць були зроблені прогресивні заходи в розробці ряду екологічних законів, що підготувало грунт для фінальних переговорів, планованих на кінець поточного року. Результати переговорів просунуть ЄС до кліматичної нейтральності до середини століття.

Відтепер контроль відновлюваних джерел енергії та регулювання енергоефективності будуть піддані голосуванням парламенту у вересні. Наступного тижня комісія висуває план по зниженню попиту на енергію по всьому блоку ЄС.