Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Кризис ценою в жизнь: что делают европейские страны, чтобы избежать резкого роста цен на электроэнергию?

криза ціною в життя: що роблять європейські країни, щоб уникнути різкого зростання цін на електроенергію?

Lindeal зібрав для вас лайфхаки різних країн, щоб минути несподіваного зростання на електроенергію

Https://worldbank.org.ua/ Про поточну та майбутню європейську кризу.

Вартість життя в європейських країнах зростає, оскільки в середу інфляція в єврозоні досягла нового рекордного рівня.

Споживчі ціни підскочили на 5,1% з січня минулого року, в порівнянні з 5% в грудні і перевершили оцінки аналітиків.

На першому місці по зростанню цін знаходяться енергоносії, які поширюються по всьому континенту, і багато домогосподарств насилу справляються з додатковими витратами. У січні в 19 країнах єврозони ціни зросли на 28,6%.

Сплеск викликаний стрімким зростанням цін на викопне паливо і підкреслює залежність європейських країн від нього.

Європейська комісія у своїй заяві на цьому тижні зазначила, що ситуація, що склалася «показує, що енергетичний перехід повинен відбутися швидше раніше, ніж пізніше, підвищуючи автономність ЄС і знижуючи його залежність від імпорту викопного палива від міжнародних постачальників».

Європейські уряди закликають втрутитися, і багато з них вже почали вживати нових заходів, щоб спробувати вирішити проблему зростаючої вартості життя для своїх громадян.

Німеччина

Германия

Уряд Німеччини заявив, що планує відмовитися від надбавки до рахунків за електроенергію, яка використовується для підтримки відновлюваних джерел енергії.

Це призведе до скорочення «зеленої» надбавки, яка включається в рахунки за електроенергію для дому, з 6,5 центів за кіловат-годину до 3,7 центів.

Уряд також виділяє €130 млн.на субсидії для домогосподарств з низьким рівнем доходу. Сім'ї, що складаються з однієї людини, отримають €135, сім'ї з двох осіб - €175, а після цього на кожну додаткову людину припадатиме €35.

Однак, враховуючи одні з найвищих цін на електроенергію в Європі до недавнього зростання, прихильники споживачів критикують цей крок як недостатній. Федеральна Асоціація споживачів (fzvb) закликає надати субсидію в розмірі не менше €500 на сім'ю.

Іспанія

Испания

Іспанія знизила кілька податків, щоб спробувати зменшити рахунки споживачів, спочатку плануючи зберегти низькі ставки до кінця року, а в грудні прийняла рішення залишити їх на колишньому рівні до травня 2022 року.

Уряд також має намір зібрати €2,6 млрд.за рахунок податку на підвищений прибуток енергетичних компаній від зростання цін.

Франція

Франция

В умовах президентських виборів у Франції, що наближаються в квітні, криза вартості життя – останнє, чого хоче Еммануель Макрон, що намічає свій шлях на другий термін, і його уряд швидко вжив заходів для виправлення ситуації.

Державний енергетичний гігант EDF був змушений взяти на себе удар в розмірі €8,4 млрд.і обмежити зростання тарифів на електроенергію до 4% в цьому році в спробі захистити домогосподарства від зростаючих цін.

Компанії також було наказано продавати більше ядерної енергії конкурентам за ціною нижче поточної ринкової. Компанія управляє 56 ядерними реакторами, які виробляють понад 70% електроенергії в країні.

Крім того, минулого місяця 5,8 млн.домогосподарств з низьким рівнем доходу отримали чек на €100 (chèque énergie), або енергетичний чек, щоб оплатити рахунки.

Італія

Италия

Італія стикалася з високими цінами на енергоносії навіть до недавнього підвищення.

Намагаючись зупинити зростання цін для споживачів, уряд Італії з липня витратив більше €8 млрд.на стримування зростання роздрібних рахунків за електроенергію.

Сюди входить зниження податків на Газ і зменшення зборів, що використовуються для фінансування відновлюваних джерел енергії. Також були виділені додаткові гранти для малозабезпечених сімей.

Болгарія

Болгария

Більше чверті болгар відчувають труднощі з опаленням своїх будинків через погану теплоізоляцію, холодну зиму та високий рівень бідності. Ця проблема посилюється недавнім зростанням цін на енергоносії.

У відповідь на це уряд Болгарії заморозив регульовані ціни на електроенергію та опалення до кінця березня.

Однак лише 10% населення позитивно оцінює заходи, вжиті урядом для підтримки бізнесу та домогосподарств, згідно з опитуванням Громадського мовника Болгарського національного телебачення.

Великобританія

Великобритания

Уряд Великобританії оголосив у четвер, що мільйони домогосподарств отримають знижки на оплату рахунків за електроенергію на загальну суму £350 (€416) для боротьби з наслідками зростання цін на енергоносії.

Також було оголошено про розширення програми «знижка на теплі будинки» - одноразової знижки на оплату рахунків за електроенергію для домогосподарств, так що 3 млн.чоловік зможуть скористатися цією програмою в порівнянні з 1 млн. в даний час.

Це відбувається на тлі того, що рахунки за електроенергію в країні будуть рости на 54% в рік для мільйонів людей.

Уряд Великобританії зазнав критики за повільну реакцію, оскільки заходи були оголошені лише Цього тижня, незважаючи на місяці підвищення рахунків за електроенергію.

Греція

Греция

Греція оголосила про підвищення мінімальної заробітної плати на 2% і знизить ставки податку на Нерухомість ще на 13%, щоб допомогти домогосподарствам, які борються зі зростаючою інфляцією і підвищенням вартості енергії, заявив прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс.

Ірландія

Ирландия

Ірландський уряд запланував виплатити кожному домогосподарству по €113 за електроенергію.

На цьому тижні танаїст (заступник прем'єр-міністра Ірландії) Лео Варадкар заявив, що керівники уряду працюють над пакетом заходів щодо вирішення проблеми зростання вартості життя, проте він не повідомив ніяких конкретних деталей.

Опозиційна партія Sinn Féin розкритикувала бездіяльність уряду в останні кілька місяців і закликала до вжиття адресних заходів для допомоги сім'ям з низьким доходом, які найбільше постраждали від зростання цін.