Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Компания Zeekr выпускает электромобиль с 23 октября 2021

Китайський конкурент Tesla - компанія Zeekr буде продавати свій електромобіль з 23 жовтня 2021

Новина: з 23 жовтня 2021 року китайська компанія Zeekr, головний конкурент Tesla, почне реалізацію своїх електромобілів. Покупці зможуть отримати авто вже в суботу.

Поставки люксового електрокара марки Zeekr (суббренду Geely ) стартують 23 жовтня. Перші покупці, які оформили передзамовлення, зможуть отримати свої авто вже в цю суботу.

Як повідомляє Інформаційний портал для автомобілістів Motor.ru, на фабриці Зікр, що базується в місті Нінбо (провінція Чжецзян, КНР) з конвеєра зійшли перші люксові електрокари молодого бренду - Zeekr 001. Преміальний автомобіль отримав двомоторну силову установку, акумуляторну батарею ємністю 100 кВт/ год. Електромобіль випускається відразу в трьох варіантах виконання, вартість яких варіюється в діапазоні від 281 до 360 тисяч юанів (3,1 – 4,0 мільйона рублів).

Нагадаємо, що суббренд Zeekr належить відомому китайському автовиробнику Geely. Компанія була заснована в 2020 році. Її основною спеціалізацією є випуск "батарейних" транспортних засобів преміальної категорії, в якій сьогодні впевнено лідирує американський концерн Tesla , Ілона Маска. Спеціально для Zeekr в місті Нінбо був побудований високотехнологічний завод. Так, наприклад, більша частина виробничих процесів була автоматизована за рахунок використання 300 роботів. Всю виробничу територію покриває мережа 5G . Потенційні клієнти фірми можуть в режимі реального часу спостерігати за складанням електрокарів, для цього на всіх конвеєрах встановлені цифрові камери.

Якщо говорити про сам автомобіль, то варто відзначити, що Zeekr 001 випускається на інноваційній платформі Sustainable Experience Architecture (SEA), яка дозволяє оснащувати люксові електрокари двигунами. Силова установка новинка володіє потужністю в 544 кінські сили. Для розгону з місця до 100 км/год машині потрібно всього 3,8 секунди. Ємнісні батареї електрокара заряджаються до 70-80% всього за півгодини. При повному заряді Zeekr 001 зможе проїхати до 712 кілометрів. Представники торгової марки обіцяють своїм покупцям, що вже до кінця поточного року в 10 великих китайських містах запрацює мережа надшвидких зарядних станцій компанії, потужністю 360 кіловат.