Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Инвесторы Volkswagen разошлись во мнениях

інвестори Volkswagen розійшлися в думках про необхідність проведення IPO Porsche

Думки інвесторів компанії Volkswagen розділилися: за лістинг Porsche AG і проти нього висловилося приблизно однакове число респондентів, вони так і не прийшли до єдиної думки

Інвестори Volkswagen , опитані Bernstein Research, не прийшли до єдиного рішення про доцільність проведення IPO бренду спортивних автомобілів Porsche . Тема назріла після того, як у п'ятницю стало відомо про зміну керівництва провідного європейського автоконцерну Volkswagen, повідомило агентство Reuters 26 липня 2022 року.

Опитування інвесторів проходило в неділю і в понеділок, в ньому брали участь 58 осіб. 42% респондентів підтримали лістинг Porsche AG, 41% висловилися проти. Решта опитаних поки не визначилися з остаточною відповіддю, проте 43 інвестори зійшлися на думці, що подвійна Посада нового виконавчого директора Олівера Блюма негативно позначиться на перспективах IPO.

Лістинг Porsche AG задумувався як спосіб надання більшої свободи і незалежності автомобільному бренду, який належить Volkswagen Group. За фактом же новий виконавчий директор, призначений наглядовою радою, з 1 вересня очолить концерн Volkswagen і Porsche.

Наглядова рада Volkswagen проголосувала за звільнення від займаної посади Герберта Діса і підтримала на цю посаду кандидатуру Олівера Блюма. Період керівництва Дісса ознаменувався переходом автовиробника на електрифікацію і численними конфліктами виконавчого директора з робітниками і правлінням.

Майже 63% інвесторів, які брали участь в опитуванні, побоюються, що несподіваний відхід Дісса негативно позначиться на вартості акцій. Водночас 22% респондентів вважають, що їхня ціна зросте.