Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Мобильная связь в России подорожала на 10%

у Росії мобільний зв'язок подорожчав на 10%

На початку року вартість послуг операторів мобільного зв'язку в РФ подорожчала мінімум на 10%. Що про це думають постачальники послуг і користувачі дізнайтеся з нашої статті

«Мегафон», МТС, Tele2 і «Вимпелком» практично одночасно повідомили про підвищення тарифів і тимчасової заморозки деяких послуг. В якості причини такого рішення мобільні оператори називають Західні санкції і збільшений дефіцит високотехнологічного обладнання. Анонсоване підвищення стало першим за останні роки. За підрахунками аналітиків, подорожчання склало в середньому по ринку 10%.

Так за наявною інформацією "Мегафон" приблизно на 12 грн. збільшив вартість тарифів "дзвінки", "мінімум" « "Мегатаріф «і" Інтернет ». Представники оператора пояснюють, що»в останні місяці компанія була змушена збільшити витрати на надання послуг і збереження найвищої якості зв'язку".

Не відстає від свого головного конкурента і МТС, який днями розмістив на своєму офіційному сайті інформацію про подорожчання на 35-40 рублів «Нетариф» і пов'язаний з ним «Нетариф Джуніор». Правда, як пояснюють в компанії, зміни стосуються тільки нових абонентів у ряді російських регіонів. Для діючих клієнтів оператора ціни зберігаються на колишньому рівні, що саме по собі не може не радувати.

У свою чергу Tele2 оголосив про тимчасове заморожування цілого ряду тарифів, які входили до складу лінійки «мій Теле2», їм на зміну прийшли оновлені і більш дорогі версії. Щоб» підсолодити пігулку " оператор додав в Нові тарифи безлімітний доступ до месенджера Discord, безкоштовні підписки на more.tv і Wink.

Оператор «Вимпелком» (Білайн») анонсував закриття популярного серед росіян «Анліма». Крім того, в компанії розповіли, що для «вивільнення ресурсів» будуть виведені з обігу «морально застарілі тарифи з невеликою кількістю абонентів».

За словами аналітика Mobile Research Group Ельдара Муртазіна, в квітні послуги мобільного зв'язку на території Росії подорожчали на 10%. Це підвищення стало першим за шість років.

«сьогодні ключовою причиною, що змушує операторів підвищувати вартість своїх послуг, є збільшення їх витрат на модернізацію та обслуговування мереж, пов'язане з дефіцитом необхідного обладнання через західні санкції»-вказав Костянтин Анкілов, який займає пост генерального директора «ТМТ Консалтингу».

Відповідно до домовленостей, які були досягнуті ще кілька років тому, між провідними російськими операторами, ФАС і Мінцифри РФ, компанії мають повне право одномоментно збільшувати ціни на свої послуги. Правда, подорожчання тарифів не повинно бути вище поточних показників інфляції. Нагадаємо, що в березні темпи інфляційного зростання склали 16,7%.

Представники регулюючих рівнів вже відреагували на інформацію про зміну тарифних лінійок операторів, пообіцявши, що «якщо підвищення цін почне викликати невдоволення населення або правові питання, ФАС обов'язково проведе перевірки і прийме адекватні заходи в рамках, наявних у нього повноважень».

Мазурін також вважає, що «влада занадто довго штучно занижувала ціни на послуги зв'язку. Держава на офіційному рівні забороняла піднімати тарифи, вважаючи це важливою соціальною функцією". Аналітик також вважає, що за період з 2014 по 2022 рр. ціни на мобільний зв'язок для російських абонентів практично не змінювалися, тоді як загальноросійський інфляція з кожним роком все сильніше «з'їдала» доходи мобільних операторів. "До того ж не варто забувати, що інфляція минулого місяця перевищила позначку в 16%, тоді як вартість зв'язку збільшилася лише на 10%. Чи означає Це, що найближчим часом нам варто очікувати подальшого зростання цін у цій сфері, сьогодні ніхто прогнозувати не може».