Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Названы самые богатые и знаменитые семьи в мире, кто и на чём сделал свой бизнес

Топ-15 найбагатших і знаменитих сімей у світі, хто і на чому зробив свій бізнес

У статті від Lindeal представлений список найбагатших і знаменитих сімей світу, дізнайтеся докладніше хто увійшов в топ-15 і на чому вони зробили свій стан

Не секрет, що Історія вершиться конкретними людьми або навіть цілими сім'ями, всі члени яких підтримують вікові традиції. Окремі династії і клани протягом всієї історії людства впливають на політичну, фінансову і правову системи світу, визначають розвиток окремих народів, формують свідомість суспільства. І якщо ще кілька століть тому неподільну владу мали представники монарших і аристократичних сімей, чия влада підкріплювалася армією, то сьогодні «сірими кардиналами» є великі фінансисти і підприємці, в розпорядженні яких є мільярдні активи.

ТОП-15 найбагатших і найвідоміших сімей світу у 2022 році:

 • Уолтон – США , 244 млрд.$
 • Арно – Франція , 182,5 млрд.$
 • Марс-США, 126,5 млрд.$
 • Koch-США, 124,5 млрд.$
 • Аль Сауд – Саудівська Аравія , 100 млрд.$
 • Амбані – Індія , 85,4 млрд.$
 • Беттанкур-Франція, 72,8 млрд.$
 • Ортега – Іспанія , 72 млрд.$
 • Вертхаймер-Франція, 57.6 млрд.$
 • Дюма-Франція, 53,1 млрд.$
 • Van Damme, De Spoelberch, De Mevius-Бельгія, 52,9 млрд.$
 • Porsche /Piëch – Австрія , 52,8 млрд.$
 • Берінгер / Von Baumbach – Німеччина , 51,9 млрд.$
 • Кампрад – Швеція , 50,7 млрд.$
 • Cargill-MacMillan-США, 42,9 млрд.$

Найбагатші та найвідоміші сім'ї світу

Найбагатші та наймогутніші сім'ї – це не просто люди, які володіють величезними статками. Вони зуміли заснувати найбільші міжнародні компанії, досягти успіху в бізнесі і назавжди вписати свої прізвище в сучасну історію. Команда worldbank.org.ua пропонує познайомитися з їх історіями, які є прекрасними прикладами для мотивації. До слова сказати, в нашому топі немає ні Ротшильдів, ні Рокфеллерів, незважаючи на те, що ці сім'ї дуже багаті і впливові. Точний підрахунок капіталів цих династій практично неможливий, так як їх активи і дивіденди накопичувалися навіть не десятиліттями, а століттями.

1. Уолтон, США

Уолтон одна из богатейших семей мира

Глава найбагатшої родини у світі-американський бізнесмен Сем Уолтон . У 1962 році він відкрив свій перший магазин «Волмарт" ( Walmart ) в штаті Арканзас. Сьогодні ж під цим брендом працює найбільший в світі рітейлер, чий обсяг щорічних продажів перевищує 514 млрд.доларів. Загальна кількість магазинів - 11 тисяч.

По суті, Уолтону вдалося здійснити справжню революцію в роздрібній торгівлі. Щоб уникнути зіткнення з серйозними конкурентами він вважав за краще відкривати свої точки в невеликих містах, при цьому намагаючись представити покупцям максимально різноманітний і доступний за ціною асортимент товарів.

Сем помер у віці 74 років, у 1992 році. Близько 54% частки в компанії Walmart належить його спадкоємцям: Джим, Еліс, с.Робсон Уолтон, Лукас, Крісті, Енн Уолтон Кронке, Ненсі Уолтон Лорі.

2. Арно

Сім'я Арно з повним правом вважається найбагатшою не тільки у Франції, але і у всій Європі. їй належить міжнародна група компаній LVMH ( Louis Vuitton & Moеt Hennessy). засновник конгломерату розкоші є Бернар Арно . Свою діяльність в індустрії моди він починав в середині двадцятого століття, з покупки текстильної фабрики. Сьогодні ж в його власності знаходяться будинки моди Louis Vuitton, Dior , Givenchy , Selin, Lacroix, Kenzo, магазини Frank et Fils і le Bon Marche, найвідоміший виноградник Chateau d'yquem з чотирьох столітньою історією. Арно також належать: фірма Guerlain, Парфумерні бутіки Sefora; алкогольні марки Moеt & Hennessy, Dom Perignon, Pommery, Veuve Clicquot, Krug.

В цілому, біографія і особисте життя Бернара Арно і його чотирьох дітей, викликають позіхання навіть у найзапекліших папараці, настільки тут все гладко і благопристойно. Незважаючи на статус найбільшої фігури в світі високої моди вони не помічені в організації вечірок з ТОП-моделями та інших скандалів. Старший діти керують окремими напрямками LVMH, молодший-поки ще отримує Освіта .

3. Марс

Богатейшая семья мира Марс

Mars Inc. - це не тільки одна з найбільших продовольчих компаній у світі, а й сама закрита для ЗМІ та громадськості. Протягом ось уже більше ста років вона залишається виключно сімейним бізнесом, на чолі якого знаходяться члени сім'ї Марс. Доходи династії обчислюються десятками мільярдів доларів на рік, а в портфель активів входить кілька десятків найвідоміших брендів: кондитерські вироби, шоколад, продукти харчування, жувальна гумка і корми для тварин.

Засновником сімейного бізнесу став Франк Марс, справу якого продовжив його не менш легендарний син Форрест-ст. Акціонерами Mars Inc. сьогодні є три онуки засновника, особистий статок кожного з них перевищує 10 мільярдів доларів. Всі члени династії, незважаючи на свій статус і величезні статки є людьми непублічними. Таємницею за сімома печатками залишається не тільки їх особисте життя, а й ступінь залученості в справи сімейного бізнесу.

4. Кох

Сімейні мільярди династія Кох заробила на переробці і продажу нафти, пластмас і хімічних волокон (компанія Koch Industries). У США сім'я Кох широко відома завдяки своїй активній політичній і громадській діяльності. Вони не тільки словом, а й доларом підтримують передвиборчі кампанії кандидатів від Республіканської партії, а й виступають спонсорами найбільших державних реформ і перетворень.

Компанія Koch Industries була заснована Фредом Кохом, в 1940 році. Досягти успіху йому вдалося за рахунок створення унікального методу переробки нафти. У середині 60 - х років двадцятого століття до управління сімейним бізнесом приєдналися сини і спадкоємці Коха-Фредерік, Чарльз і Близнюки Девід і Вільям. Сьогодні двоє з них-Девід і Фредерік, вже померли. Вільям в справах компанії не бере участі, вважаючи за краще збирати колекційний алкоголь і предмети мистецтва. У Koch Industries всім заправляють амбітний Чарльз і його син Чейз. Його дочка, Елізабет, займається видавничою справою і намагається не втручатися в політику.

5. Аль Сауд

Аль Сауд богатейшая семья мира

Оцінювати в точних цифрах особистий стан правлячої Сім'ї Саудівської Аравії дуже складно. Перш за все, це пов'язано з тим, що різноманітні активи належать 15 000 родичам різного ступеня близькості. За офіційними даними, на кінець 2021 року, ця цифра знаходиться в межах 100 мільярдів доларів, однак, багато журналістів впевнені, що вона сильно занижена.

У Саудівській Аравії члени сім'ї Аль Сауд мають практично безмежну владу. Вони займають всі ключові посади в країні і призначаються особисто правителем. Їм належать найбільш високоприбуткові компанії і підприємства арабського світу.

Зараз главою династії, а за сумісництвом і королем Саудівської Аравії є Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд (84 роки). Але в силу віку Здоров'я Салмана є досить слабким, тому керує бізнесом один з його 13 дітей і племінник, який до слова, займає перше місце в черзі на престол.

6. Амбані

Індійська Династія з 1957 року займається діяльністю в сфері нафтопереробки. їй належить компанія Reliance Industries (найбільший холдинг Індії, володіє підприємствами, що займаються енергетикою, нафтохімією, текстилем, природними ресурсами, роздрібною торгівлею і телекомунікаціями по всій країні). її засновник Дірубхай Амбані, помер у 2002 році, не залишивши заповіт. Після численних суперечок сімейний бізнес був розділений між Його синами, тоді як вдова повністю відійшла від справ. Однак, молодший спадкоємець-Аніла Амбані виявився вкрай недалекоглядним бізнесменом. Через численні борги і нерозумних угод він мало не потрапив до в'язниці. У підсумку його старшому братові-Мукешу Амбані довелося залагоджувати численні проблеми з діловими партнерами Аніла, після чого брати остаточно припинили спілкування.

7. Беттенкур

Богатейшая семья мира Беттенкур

Мало кому відомо ім'я найбагатшої жінки світу - Франсуази Беттанкур-Майерс. Її статки обчислюються кількома десятками мільярдів доларів. Свої капітали вона успадкувала після смерті своєї матері - Ліліан Беттанкур, якій в свою чергу багатство дісталося від батька – засновника L'oreal Paris. Франсуаза володіє 33% найбільшого виробника косметики у світі. також, як і її блискуча мати, вона має лише одну дитину – сина Ніколаса Майєра. Він ніяк не бере участі в управлінні L'oreal Paris, вважаючи за краще займатися не сімейним бізнесом, а акторською діяльністю.

8. Ортега

Сім'я Ортега є найбагатшою в Іспанії. Засновником фінансової династії є Амансіо Ортега Гаона – бізнесмен, інвестор, модельєр, засновник холдингу Inditex . Свого часу він кинув школу в 13 років, влаштувавшись підмайстром, а через всього лише 30 років, разом з першою дружиною заснував корпорацію Industria de Diseno Textil Sociedad Anonima (Inditex) , якій сьогодні належать такі відомі у всьому світі бренди, як: Zara , Massimo Dutti, Вегѕһка, Stradivarius, Oysho і т.д. за оцінками експертів стан сім'ї Ортега становить 72 мільярди доларів. Сам Амансіо і його спадкоємці активно інвестують в банківську діяльність, Нерухомість , промисловість, соціально-культурну сферу. Їм також належить частка в іспанської футбольної ліги.

9. Вертхаймер

Богатейшая семья мира Вертхаймер

На початку 20-х років двадцятого століття Габріель Шанель вирішила зайнятися випуском свого легендарного парфумера Chanel №5. На втілення мрії в життя її підштовхнуло знайомство з братами П'єром і Полем Вертхаймерами. Вони запропонували використовувати для створення і масового випуску ароматів виробничі потужності заводу Bourjois, керівниками якої вони були на той момент.

Через кілька років заповзятливими братами була створена компанія Les Parfums Chanel, 70% якої належало сімейству Вертхаймерів. За кілька десятиліть співпраці відносини між легендарною Коко і бізнесменами проходили різні стадії, але в підсумку вони домовилися про те, що Мадмуазель творить, а брати вирішують всі фінансові та організаційні питання.

У 1971 році Шанель померла, не залишивши спадкоємців. У підсумку, всі права на компанію перейшли до її діловим партнерам - Вертхаймерам. На той момент бізнесом керував онук засновників Ален. Саме при ньому Chanel отримала всесвітню популярність, ставши найдорожчим fashion-брендом планети. У портфель активів фірми також входять такі марки, як: Holland & Holland, Tanner Krolle, Eres. У раді директорів крім Аллена також засідає його брат Жерар. Відомо, що братися ведуть непублічний і вкрай закритий спосіб життя. Навіть на модних показах Chanel вони вважають за краще займати місця в задньому ряду, уникаючи підвищеної уваги преси. За наявною інформацією, у Аллена-троє дітей, у Жерара – двоє, так що без спадкоємців модна імперія точно не залишиться.

10. Дюма

Без зайвого шуму і помпи, працюючи не покладаючи рук, сім'я, що стоїть за люксовим брендом Hermes, стала однією з найбагатших світі. Згідно з офіційними даними, історія династії починається в дев'ятнадцятому столітті, коли Тьєррі Ермес вирішив зайнятися виготовленням спорядження для верхової їзди, призначеного для аристократів. Відомо, що в числі його постійних клієнтів значаться близькі родичі царської сім'ї Романових. Після смерті Ернеса бізнес очолили його Швагри Роберт Дюма, Еміль Дюма та Жан-Рене Герран. сьогодні їх далекий нащадок Аксель Дюма займає посаду голови правління модного будинку Hermes.

11. Сім'ї Ван Дамм, Де Спельберх, Де Мевіус

Бельгійські сім'ї де Спельберх і Де Мевіус об'єдналися ще в XIV столітті, згодом до них приєдналися прізвище Ван Дамм. Спільними зусиллями вони зуміли створити найбільшу пивоварну компанію світу Anheuser-Busch InBev. Підприємства бельгійського холдингу виробляють якісні пінні напої, під такими брендами, як: Artois, Hoegaarden, Staropramen. На території колишнього пострадянського простору йому належать марки» Сибірська корона «і»Клинское". Найбільші пакети акцій Anheuser-Busch InBev сьогодні належить спадкоємцям сімей-засновників. Представники трьох впливових кланів також керують сімейними інвестиційними фондами Cogepa та Verlinvest.

12. Порше

Богатейшая семья мира Порше

Порше – це видатна у всіх сенсах австро-німецька сім'я промисловців, засновником якої став піонер європейської автомобілебудівної галузі Фердинанд Порше. У власності членів династії знаходиться найбільший виробник ТЗ у світі-концерн Volkswagen Aktiengesellschaft. Під його контролем знаходяться численні підприємства Volkswagen, Audi, Bentley , Bugatti, Lamborghini , Porsche, Seat, Skoda, мотоциклів Ducati, вантажівок MAN, Scania.

Цікаво, що на відміну від багатьох інших впливових сімей світу, представники Порше регулярно потрапляють в різноманітні скандали, в тому числі, пов'язаних з участю вищих посадових осіб Австрії та ФРН.

13. Берінгер

Сімейство Берінгер зробило собі ім'я і заробило багато мільярдні статки завдяки фармацевтичній компанії Boehringer Ingelheim. нещодавно сімейний бізнес впливової династії відсвяткував свій 135-річний ювілей. Відомо, що свою історію бренд веде з 1885 року, після того, як Альберт Борінгер купив в Інгельхаймі невелику фабрику, що виробляє тартар, який використовується в розпушувачі тексту. З липня 2016 року компанією керує правнук Альберта – Крістін Берінгер. У своїх численних інтерв'ю він неодноразово зазначав, що його родині не цікаві короткострокові фінансові досягнення. Для Христина головне-це передати сімейне підприємство в тому ж стані, в якому воно знаходиться сьогодні. 

14. Кампрад

Інгвар Кампрад - мільярдер-відлюдник, який заснував Ікеа, виріс, продаючи олівці в Шведських селах, а до моменту своєї смерті був 8-м найбагатшою людиною в світі. Три його сина-Пітер, Йонас і Матіас, входять до складу ради директорів ГК Ikano Group. сьогодні холдинг, що належить Кампрадам, являє собою багатомільярдну глобальну компанію, в якій працює понад 208 тисяч чоловік по всьому світу. крім супермаркетів і гіпермаркетів Ікеа, сім'ї належать численні фірми, що спеціалізуються на операціях з нерухомістю, страхуванні. У ГК також входить Ikano Bank, що реалізує широкий перелік фінансових послуг (кредитні позики, ощадні рахунки і т. д.) не тільки для роздрібних, але і корпоративних клієнтів - IKEA , Volkswagen, Audi, Lindex, Hemtex, Skoda, Shell . Брати Кампради відомі своїм демократичним ставленням до підлеглих і просто феноменальною працьовитістю.

15. Каргілл-Макміллан

Богатейшая семья мира Каргилл-Макмиллан

Династія Каргілл — Макміллан є рекордсменом за кількістю мільярдерів на одну сім'ю. Під її управлінням знаходиться Сільськогосподарська імперія Cargill. Сімейна компанія крім виробництва готових продуктів харчування, займається оптовими продажами сировини, надає фінансові послуги. Історія Каргілл-Макміллан почалася в 1865 році, після того, як Вільям Уоллас Каргілл заснував невелику компанію. Але розбагатіти йому вдалося лише в кінці дев'ятнадцятого століття, за рахунок залізничного буму.

Протягом двадцятого століття Cargill залишався виключно сімейним бізнесом. Сьогодні компанією керує шість членів династії, інші представники Каргілл-Макміллан воліють непублічний спосіб життя, проводячи час на власному ранчо в штаті Монтана.

Висновок

Поза всякими сумнівами, найвірніший спосіб стати багатим і успішним – народитися у відомій і впливовій родині. Погодьтеся, починати з нуля набагато складніше, ніж займатися примноженням капіталів, шляхом їх інвестицій і розвитку сімейного бізнесу. У всіх найбагатших сім'ях планети капітал не просто передається від покоління до покоління, а й примножується спадкоємцями, які охоче приймають кермо влади компаніями, що приносять мільярдний прибуток.