Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

История создания и успеха компании Huawei

Історія створення та успіху компанії Huawei: чудове Китайське досягнення одного офіцера

З чого починалася компанія Huawei і як їй вдалося стати великим китайським дивом. Секрети успіху, темна сторона "Хуавей" і досягнення 2023 року

Хто б міг повірити, що маленька Китайська комутаційна фірма стане світовим лідером у галузі телекомунікацій? Заснована колишнім офіцером з метою подолати кризу середнього віку, вона домоглася неймовірних результатів, заслужено ставши в один ряд з Apple і Samsung. То що це за конгломерат? Сьогодні WorldBank хоче розповісти вам про світовий бренд Huawei , історії його становлення і розвитку. Також ми детально торкнемося, що саме допомогло корпорації досягти всесвітнього визнання і до яких результатів вона прийшла до 2023 року. 

Что такое Huawei: краткая справка

Що таке Huawei: коротка довідка

Huawei — світовий китайський бренд в сфері комунікацій, виробник смартфонів і побутової електроніки. Цікавий переклад назви з китайської:

 • Перша версія:»досягнення Китаю".
 • Друга версія:»чудове досягнення".

«Секрет успіху Huawei полягає в тому, що ми віддані клієнту і зосереджені на його потребах, чого б нам це не коштувало. Наша компанія працює в 170 країнах світу і ніколи не припиняла надавати свої послуги незважаючи на найскладніші, небезпечні умови для життя співробітників, включаючи землетрус в Чилі в 2010 році і вибух на АЕС в Японії в 2011 році» (Рен Чженфей, засновник Huawei).

Начало: кризис среднего возраста и офицер в отставке

Початок: криза середнього віку та офіцер у відставці

Історія компанії Huawei почалася в 1987 році. Її батько-засновник-Жень Чженфей (Рен Зенгфей, Женфей), військовий у відставці. Коли офіцеру виповнилося 43 роки, він згадав про захоплення молодості — інженерії та розробки. І вирішив, що настав відповідний час для втілення мрії в життя.

Жень Чженфей почав бізнес у Шеньчжені. Перший час "Хуавей" займався перепродажем автоматичних телефонних станцій (АТС — - у засновника поки що не було коштів, щоб запустити власне Виробництво . Тоді його статутний капітал не перевищував 21 000 юанів (14 000 доларів). 

Однак Жень Чженфей з самого початку дотримувався чіткої стратегії — всі виручені кошти направляв назад в бізнес. Це призвело до того, що вже в 1990 році фірма накопичила достатньо власних коштів, щоб випускати власні продукти. Ними стали телефонні Комутатори, програмне забезпечення для трансляції сигналу і супутнє обладнання.

Жень Чженфей вже тоді вважав свій бізнес справою державної важливості. Адже в пору становлення Huawei КНР ще закуповувала необхідне обладнання за кордоном. "Телекомунікаційні технології безпосередньо впливають на міжнародну безпеку: країна без власного обладнання — це як країна без власної армії».

Первые достижения молодой компании Huawei

Перші досягнення молодої компанії Huawei

Вперше «Хуавей» голосно заявив про себе в 1993 році. Тоді дітищу Жень Чженфея вдалося випустити найпотужнішу (на момент створення) китайську програмовану комутаційну систему C&C08. Її головним призначенням стало поліпшення якості зв'язку в провінційних містах. Новинкою активно зацікавилися-і Huawei уклала найбільший контракт в китайській телекомунікаційній сфері.

Дев'яності тільки закріпили прогрес — компанія вийшла на оборот в 1,5 млрд юанів. "Хуавей" продовжував розвиватися і запускати нові дослідницькі лабораторії. Це дозволило представити пристрої з бездротовою передачею даних на базі GSM — стандарту глобального мобільного зв'язку другого покоління (2G).

Наступною точкою успіху став 1996 рік. Китайський уряд обмежив доступ на ринок КНР зарубіжних телекомунікаційних холдингів, надавши більше можливостей місцевому бізнесу. Державне рішення збільшило оберти Huawei, проте компанія не бажала цим обмежуватися.

«у той час я був тим, хто провів усе своє життя в армії і звик робити те, що наказано. Раптом я почав працювати в ринковій економіці і був у повній розгубленості. Ми несли збитки, мене обманювали і обманювали. Мені довелося досліджувати ринкову економіку. Я читав літературу про законодавство — на той час було дуже мало книг про китайські закони, і мені доводилося читати книги про європейські та американські системи» (Рен Чженфей для BBC).

Международная экспансия и выход на мировые рынки

Міжнародна експансія та вихід на світові ринки

Huawei вже дивився в бік глобального ринку — і отримав перший закордонний контракт в 1997 році. Договір був укладений з Hutchison Whampoa з Гонконгу. Тоді ж китайською компанією зацікавилася Росія . "Хуавей" вдалося побудувати вигідне партнерство з російськими гігантами РЖД і Ростелеком. Співпраця вилилася в найдовшу до моменту запуску (30 000 км) мережу передачі даних від Хабаровська до Москви.

Потім комерційну привабливість Huawei розглянули й інші світові держави. У дев'яностих компанія відкрила свої представництва в Швеції та Індії, а на початку двохтисячних побудувала власні науково-дослідні центри в Європі, Сполучених Штатах та Австралії. 

Були укладені контракти з:

 • Мобільним оператором Telfort ( Данія ) на 25 млн доларів;
 • Операторами Vodafone і British Telecom ( Великобританія );
 • Телекомунікаційним підприємством Optus на будівництво центру мобільних інновацій;
 • Російським стільниковим оператором "Мегафон" на запуск найшвидшої комерційної мережі LTE-а зі швидкістю 300 Мбіт / сек на $40 млн;
 • Стільниковим оператором Bell Canada ( Канада );
 • Північноамериканським оператором TELUS на розгортання технології UMTS / HSPA;
 • Національною мережею телекомунікацій GSM/UMTS / LTE в Данії на $700 млн. 

Смена стратегии: будем делать смартфоны!

Зміна стратегії: будемо робити Смартфони!

У 2003 році «Хуавей» вирішив сконцентрувати сили на розвитку більш вузької стратегії — випуску смартфонів, телефонів, планшетів та іншої побутової електроніки. За розвиток нового напрямку відповідав підрозділ Huawei Device:

 • 2004 : перші смартфони стандарту WCDMA, що підтримують стільниковий зв'язок третього покоління (3G).
 • 2006 : презентація нового логотипу та візуального стилю.
 • 2009: старт продажів легендарного флагмана на ОС Android 1.5 — Huawei U8220.
 • 2011: випуск першого планшетного комп'ютера MediaPad на операційній системі Android.

Молодежный бренд Honor и всемирное признание

Молодіжний бренд Honor та всесвітнє визнання

Зміна стратегії пішла лише на користь китайському конгломерату. У 2010 році він вперше потрапив в топ-500 світових брендів за обсягами продажів. Тоді ж Huawei увійшов до топ-5 найбільших світових інноваційних стартапів.

Але за закладеною традицією компанія не залишилася спочивати на лаврах, а продовжила активно розвиватися. У 2013 році вона запропонувала публіці нову Молодіжну лінійку Honor (від англійського «честь»). Це були смартфони з достатніми технічними характеристиками за дуже доступною ціною. Першою моделлю став "Хонор 6", який побачив світ в 2014 році. Тільки річні продажі новинки принесли материнській компанії близько 2,5 млрд доларів.

Але конгломерат не став повністю перемикатися на розробку бюджетних моделей. Huawei продовжував інвестувати в дослідження. Раніше багатьох конкурентів тут задумалися про розвиток 5G - і виділили на роботу з новою технологією зв'язку $600 млн.сильною стороною для своїх пристроїв вибрали величезний запас оперативної пам'яті, якісні фотокамери, потужні процесори і дисплеї рівня Full HD.

Все це укупі допомогло «Хуавей» в 2015 увійти в топ-3 світових лідерів за випущеними гаджетам. В одному з кварталів пам'ятного року китайській компанії вдалося навіть обійти гіганта Apple!

Что происходит сегодня: успехи Huawei на 2023 год

Що відбувається сьогодні: успіхи Huawei на 2023 рік

Зараз Huawei як і раніше зростає і розвивається під керівництвом 78-річного Жень Чженфей-він вже входить в рейтинг найбагатших громадян КНР. Це одна з найбільших компаній планети, на благо якої працює майже 200 000 співробітників по всьому світу. Важливо відзначити, що 50% фахівців зайняті в науковій і дослідницькій діяльності. Вони працюють з питаннями енергетичної ефективності, зниження виробничих викидів.

Серед відомих партнерів Huawei-всім відомий Google і німецький виробник фотооптики Leica. Саме співпраця з німецькою компанією дозволила представити потужний смартфон-фотоапарат Huawei P9. За допомогою його двох камер можна отримувати майже що професійні фотознімки.

«продукція Huawei сьогодні представлена більш ніж в 170 країнах і регіонах, а розробками і гаджетами компанії користуються 3 млрд людей. За даними дослідницької компанії Omdia, у 2022 році Huawei посіла в загальносвітовому рейтингу продажів смартфонів десяте місце»  (РБК-тренди). 

Скандалы и расследования Huawei

» Темна сторона " Huawei: скандали та розслідування

Часто трапляється, що всесвітнє визнання йде рука об руку з гучними скандалами. Не обійшла ця доля стороною і китайського виробника " Хуавей»:

 • 2003: відома корпорація Cisco подав позов проти китайського конкурента. Позивач звинувачував "Хуавей" у незаконному копіюванні та подальшому застосуванні свого авторського ПЗ, вихідного коду та супутніх документів. Однак компаніям вдалося залагодити проблему переговорами.
 • 2003: на виставці SuperComm (Чикаго, США ) був затриманий один із співробітників Huawei. Він фіксував на фотоплівку стенди телекомунікаційних компаній-конкурентів без їхньої на те згоди. Те, що трапилося стало причиною звинувачення в промисловому шпигунстві. "Хуавей" тоді приніс публічні вибачення.
 • 2019: так званий «місячний скандал», пов'язаний з новим смартфоном Huawei P30 Pro. Виробник обіцяв новий "місячний" режим фотокамери, який дозволяв робити чудові якісні знімки нічного неба і наближати зображення супутника до неймовірно деталізованого кадру за допомогою ШІ. Однак сторонні дослідження довели, що штучний інтелект використовувався в інших цілях: він підміняв фотографії, зроблені Користувачем, на готові картинки Місяця і нічного неба, таємно довантажені в пам'ять гаджета. В результаті у покупця виходив зовсім не оригінальний, а комбінований знімок.
 • 2019:  початок великого скандалу з США. Американський уряд включив не тільки» Хуавей", але і всі 70 відділень холдингу в свої чорні списки. Це означало, що китайська компанія повністю втрачала права закуповувати американські комплектуючі без отримання на те персонального дозволу уряду штатів. Причиною стала підозра Huawei в»підриві інтересів національної безпеки США".

Однак «Хуавей» все ж вдалося обійти заборони, накладені американською владою. Компанія почала співпрацювати з державним китайським конгломератом China Postal and Telecommunications Appliances — стала розробляти для неї Смартфони xnova. Плюс співпраці був і в тому, що у партнера не було обмежень на закупівлю комплектуючих з США.

Другим кроком став продаж суббренду «Хонор» іншій китайській компанії — Shenzhen Zhixin New Information Technology. Причиною стало знову-таки виведення підрозділу з-під санкцій. Угода перетворила Honor в незалежну фірму, вільну від санкцій, накладених на «Хуавей». Але на адресу Huawei періодично приходять звинувачення, що компанія постачає свої пристрої шпигунським обладнанням, що збирає і передає дані Користувача.

«я люблю свою країну. Я підтримую Комуністичну партію. Але я ніколи не робив і не буду робити нічого, що може завдати шкоди будь-якій країні світу. Huawei ніколи не отримувала запитів від уряду про надання конфіденційної інформації»  (Жень Чженфей для Bloomberg ). 

Секреты успеха Huawei: «Сотрудник должен быть голодным»

Секрети успіху Huawei: "працівник повинен бути голодним»

Дослідивши корпоративну культуру «Хуавей», авторитетне видання CNN знайшло відразу кілька факторів успіху китайської компанії.

«Вовчий дух»

Тут заохочують «жадібних до грошей» співробітників, готових за хорошу винагороду працювати в найсуворіших умовах. Колишній військовий Ren Zhengfei вважає, що» колектив повинен бути голодним « — це робить працівників» нахабними " в хорошому сенсі слова. 

Прагнення до успіху, безстрашність, здатність працювати в команді та швидка адаптація до екстремальних умов зроблять вас ідеальним кандидатом для цього роботодавця! До речі, на одному з етапів розвитку «Хуавей» звела промисловий корпус з ліжками, матрацами і кухнею, щоб співробітники буквально жили на роботі.

Максимальна клієнтоорієнтованість

Перша Електроніка Huawei була бюджетною, чому часто ламалася. Але ситуацію рятував швидкий і турботливий центр техпідтримки. Незмінно ввічливе ставлення до кожного користувача і швидка лагодження будь-якої неполадки стали їх фірмовими фішками. Досягалося це за рахунок співробітників. Так, якщо клієнт звернувся з проблемою навіть пізно вночі, працівник зобов'язаний був негайно приступити до її вирішення. Переробки, до речі, щедро компенсувалися у фінансовому плані.

Державна підтримка

Хоч сам Huawei заперечує цей факт, експерт Філіп Ле Корр з Гарвардської школи управління імені Джона Кеннеді впевнений, що сходженню китайського конгломерату дуже сприяли щедрі безвідсоткові державні позики. "Хуавей «має підтримку Комуністичної партії КНР, що робить необ'єктивним порівняння його з типовим»стартапом з гаража".

Цікаво!  повна біографія великого китайського виробника смартфонів представлена в Книзі Тянь Тао «історія Huawei».

Huawei-одна з найбільших компаній Китаю і всесвітньо відомий виробник побутової електроніки. Його Смартфони відрізняються гарною якістю за бюджетною ціною. Сама компанія не шкодує ні часу, ні фінансів на наукові дослідження і турботу про екологію, що і обернулося для неї великим числом вигідних міжнародних контрактів. Однак WorldBank з'ясував, що історія конгломерату все-таки має «темну сторону» з промисловим шпигунством, використанням чужих розробок і обманними рекламними кампаніями. Не варто забувати, що корпорація практикує експлуатацію співробітників, системні переробки і часом неналежні умови праці.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " Історія створення і успіху компанії Huawei: чудове Китайське досягнення одного офіцера» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «історія успіху», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.