Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Истории успеха трех знаменитых программ о психологии и отношениях

історії успіху трьох знаменитих програм про психологію і відносинах: "Врятуйте нашу сім'ю" « "любов сліпа" «" про любов»

Відомі телепрограми про відносини – «Врятуйте нашу сім'ю», «сліпа любов» і «про любов». Погляд з точки зору психології, допомога закоханим в складній ситуації і пошук другої половинки

Людські стосунки – непроста тема. Щоб чоловік і жінка збудували їх, створили міцну сім'ю, однієї любові і тяжіння буває недостатньо. У багатьох на початку взаємин панують щирі почуття, романтика, але зберігаються вони ненадовго, особливо після весілля. Причини різні, в тому числі побут. На тлі поширеності цих проблем виник ряд телепередач відповідної тематики. Їх герої-реальні люди, які шукають щастя. Хтось вже, здавалося, знайшов половинку, але потім зустрівся з труднощами. Інші, навпаки, не можуть ніяк цього досягти і зневірилися. Ведучі і психологи створюють умови, щоб в собі і знайти гармонію з партнером. Для глядачів це можливість побачити їх досвід і дізнатися щось нове для зміцнення шлюбних і любовних уз. Редакція worldbank.org.ua виділила три відомих всьому світу програми на цю тему.

Истории успеха трех знаменитых программ о психологии и отношениях: «Спасите нашу семью»

Врятуйте нашу сім'ю

Творці проекту зосередилися на подружжю. Це люди, які переживають глибоку кризу, багато практично опинилися на межі розлучення. Тут немає спроби щось прикрашати-проблеми показують такими, якими вони є. Деякі з ситуацій наочно демонструють, чому не можна запускати шлюб. Мета ведучого і його помічників – знайти можливість зберегти відносини. Перед цим вони шукають корінь проблеми. За час існування телепередача допомогла врятувати чимало сімей. А хтось розібрався в собі і усвідомив, що легше відпустити зжили відносини і шукати нове щастя.

Світова прем'єра відбулася в 2012 році, на українському каналі СТБ. Вона виходила до 2016, і майже одночасно із закінченням її запустили на російському телебаченні, на каналі «Ю». Посада ведучого дісталася Дмитру Карпачову, який мав багатий досвід у телевізійних проектах на гострі для суспільства теми. Він психолог, коуч, фахівець з сімейних відносин і гештальт-терапії. Успіх і високі рейтинги багато в чому обумовлені вмінням створити потрібну атмосферу – доброзичливу і розташовує.

Обмірковуючи концепцію, організатори поставили собі за мету зробити простір, де подружжя отримає шанс на відновлення втраченого щастя. Розлучень зараз багато, але їх можна запобігати. Без глибокої роботи і допомоги фахівців це часом зробити складно. Деякі партнери просто не вміють чути і розуміти стан опонента. Разом з тим Карпачов і його колеги впевнені – якщо є бажання повернути згаслу пристрасть і виправити помилки, способи знайдуться.

Заради цього збирається ціла команда експертів. До них приєднуються навіть юрист і Поліграфіст. Крім безпосередньо запобігання розлучень вони прагнуть до того, щоб підопічні досягли успіху в соціальній адаптації. Про дітей теж не забувають, адже їм потрібна підтримка психолога. Окремо проводяться заходи для того, щоб вони знайшли спільну мову з батьками, і сімейство стало по-справжньому міцним і дружним.

Щоб брати участь в проекті, бажаючі спочатку заповнювали анкету, де детально розповідали про себе і про ситуацію, що у них обстановку. Від них вимагалося повно і достовірно написати про сім'ю, про умови життя, відповісти на безліч інших питань. Це дозволяло експертам вникнути в обставини і об'єктивно розглянути їх, обміркувати ідеї для майбутнього рішення.

На порятунок відносин відводиться 3 тижні (21 день). Здається, що небагато, але для люблячих сердець це шанс по-новому поглянути на свої нещастя. Майже всім необхідна колосальна психологічна опрацювання, в тому числі визнання власних помилок, недоліків. Воно потрібно не для того, щоб відчути себе негідними любові або винними. Таким чином образи, злість більше не будуть заважати пошуку рішення. На екрані багато переживань, емоцій, сліз, які передують моменту взаєморозуміння.

Автори усвідомлювали, що сам по собі конфлікт – сигнал про те, що щось не так. Але він приховує в собі ще багато речей. Тому розбір причин грає в сюжеті особливу роль. Іноді пошуки призводять до абсолютно несподіваної відповіді. Наприклад, щось криється в дитинстві подружжя. Несподівані повороти і відкриття – ще один елемент майже кожного з випусків.

Але тим, хто вирішить рятувати шлюб, треба було пройти не тільки випробування. Команда підготувала і приємне проведення часу-спільний відпочинок, поїздки, розваги, щоб освіжити почуття і відзначити, наскільки добре закоханим в такі моменти. У будь-якому випадку весь план по поверненню остиглих почуттів складали індивідуально, з урахуванням особливостей обох особистостей. Туди входили і різні цікаві тренінги.

Глядачі високо оцінили концепцію, оскільки вона показала багато важливого з сімейної психології. Корисні поради та інформацію почерпнули чоловіки і дружини, які просто вирішили ознайомитися з шоу. Чужий приклад часом буває дуже повчальним. Він буквально підштовхує до думки, що так жити не можна, необхідні зміни. Але герої потрапляють часом в дуже складні і навіть неприємні ситуації. Тому те, що відбувається на екрані кимось сприймається важко.

Истории успеха трех знаменитых программ о психологии и отношениях: «Любовь слепа»

Любов сліпа

Цей американський серіал, що відноситься до жанру реаліті-шоу, вийшов в 2020 році на Netflix . Він став своєрідним експериментом, в якому людям пропонувалося знайти підходящого, «свого» людини. Унікальність полягала в способі, який запропонували для досягнення результату. Учасники не повинні були бачити або фізично взаємодіяти, перш ніж хтось зробить пропозицію. Головна ідея-закохатися не в зовнішність, а в особистість. Організатори вирішили дізнатися, чи можливо це з психологічної точки зору.

Щоб подібний формат став можливий, створили спеціальні приміщення-капсули, куди заходили претенденти. Вони не бачили один одного, але спілкувалися через гучномовець. Розмова-основа взаємодії в серіалі. Він давав шанс зустріти людину, яка підходить за поглядами, смакам і здасться цікавим, приємним співрозмовником. Завдяки відсутності упереджень в плані зовнішності виходило побачити душу того, хто міг би стати справжньою любов'ю.

Перша зустріч відбулася у вигляді швидких побачень між 15 жінками та 15 чоловіками з одного міста. 10 хвилин давалося на те, щоб швидко задати питання, в тому числі прості. Потім вони визначалися, з ким би хотілося поспілкуватися довше. За 10 днів потрібно вибрати партнера – і, якщо складеться, запропонувати руку і серце. Тільки після цього організатори давали можливість побачити, хто ж цей таємничий співрозмовник.

Але до весілля проходило ще чимало часу. Після зустрічі Наживо майбутні молодята відправлялися на відокремлений Курорт , щоб пізнати один одного ще краще вже в романтичній обстановці. Наступний етап-проживання 30 учасників у житловому комплексі в рідному місті. Настає період доленосних знайомств з батьками, з друзями. До романтики додаються інші сторони відносин, вже звичайні, але не менш важливі. Ставляться питання про фінанси, про спільний побут, місце проживання.

Якщо все проходило благополучно, то через чотири тижні пари закінчували підготовку до весіль. Куплені сукні, костюми, обрані елементи дизайну, частування, торт. Але і це не гарантія довгого і щасливого кохання. Остаточне рішення приймають біля вівтаря. В історії серіалу є моменти, коли хтось вагався сказати «так». Але і міцні союзи теж з'явилися. Ті ж, хто не знайшов щастя за підсумками випусків, зізнавалися, що отримали цінний досвід. Він допоміг краще зрозуміти себе і вже пізніше зустріти людину, з якою хочеться прожити життя. Також учасники підтверджували, що почуття дійсно бувають сліпі, як і було заявлено в посиланні реаліті-шоу.

Перший сезон передачі отримав багато позитивних відгуків. Критики відзначали новизну, вдалу ідею, захопливість. Глядачі зізнавалися, що, подивившись одну серію, потім не могли вже відірватися. У них є елемент дослідження, але воно не нудне або наукове. Це живий сюжет з реальними людьми, місцями хаотичний, емоційний.

У Програми вийшло 4 Сезони, останній стартував у березні 2023 року. Перший з них тривалий час тримався в топ-10 по США . У 2022 році проект потрапив в десятку кращих за версією Netflix і залишався там протягом 86 днів. Крім нього лише кілька серіалів показували подібні результати.

Истории успеха трех знаменитых программ о психологии и отношениях: «Про любовь»

Про любов

Це російське ток-шоу охоплює проблеми вже сформованих пар. Незважаючи на назву, ведучі не зупиняються тільки на взаєминах партнерів. Вони допомагають вибудувати діалог і знайти порозуміння з дітьми, батьками, іншими родичами, навіть друзями. Все це направлено на всебічне вирішення кризи в сім'ї.

Програму випустили в 2016 році. Існує 1 сезон, що складається з 78 випусків. Ведучі-Сергій Шнуров, відомий музикант, і Софіко Шеварднадзе, тележурналістка, до цього спеціалізувалася на політичній тематиці. Незважаючи на таку кардинальну зміну роду діяльності, вони склали вдалий тандем. Кожен по-своєму допомагає учасникам заново знайти сімейне благополуччя. Софіко-емоційна, для неї любов стоїть на першому місці. Сергій ставиться до подібних питань критично і з гумором.

Робота починається ще до запису. З претендентами зустрічаються психологи, вибудовують індивідуальний план. Під час самого шоу люди занурюються у вирішення проблем, їм допомагають глядачі, присутні в залі. До обговорень додаються сцени з життя пари, відтворені на камеру. Результатом стає захоплюючий і сюжет, в якому немає прописаних діалогів. Він наочно і через живі приклади показує, що врятувати відносини можливо. Такий позитивний настрій відзначають і шанувальники серіалу.

У цій програмі теж багато уваги відводиться причини, по якій трапився розлад. Але і коли все благополучно вирішилося, експерти не залишають сімейство. Воно може розраховувати на підтримку і далі.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " історії успіху трьох знаменитих програм про психологію і відносинах: Врятуйте нашу сім'ю, любов сліпа, про любов» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якесь конкретне питання по темі « історія успіху», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь-яким зручним вам способом.