Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

История успеха и биография NFT художника Pak

Історія успіху та біографія NFT художника Pak: Найдорожчі картини інкогніто

Хто такий художник Pak і чому він приховує свою особистість? Через що його NFT-картини так дорого коштують? Біографія, цікаві факти, останні новини

NFT (невзаємозамінні токени) - унікальне Цифрове Мистецтво і криптоактив. Вперше представлені в 2012 році, вони вже встигли обійти за популярністю і дорожнечею традиційну Живопис і графіку. Сьогодні ж можливості NFT-арту воістину безмежні для творчості самовираження. Він може бути представлений і звичайними колекційними картками, і дійсно складними витонченими творами. Не дивно, що пробують себе в цій сфері все більше і більше креаторів. Але справжнього успіху досягають лише одиниці. Один з них-загадковий художник Pak, чиї картини йдуть з аукціонів за нечувані суми. Саме йому і буде присвячений новий матеріал від worldbank.org.ua.

NFT-художник Pak: кто это?

NFT-художник Pak: хто це?

Murat Pak  - анонімний художник NFT, який приховує своє справжнє ім'я та особистість. Близько двадцяти-двадцяти п'яти років працює в суміжних напрямках цифрового мистецтва, програмування, дизайну і високих технологій. Серед найпомітніших проектів і робіт автора можна назвати:

  • Archillect (archive — архів, intellect — інтелект) — бот для пошуку, обробки і публікації в соціальних мережах різних зображень.
  • Cloud Monument Dark  (2020) — NFT, проданий 3,5 ETH (788 доларів на момент угоди).
  • SuperRare та Project X - серія невзаємозамінних токенів.
  • Sotheby's Metaverse - власний майданчик для продажу творів цифрового мистецтва.
  • Колекція Merge на платформі Nifty Gateway - доступна до продажу тільки в грудні 2021 року, вона принесла автору практично 92 млн доларів.

За порівняно недовгу кар'єру загадковий художник встановив новий рекорд з продажу взаємозамінних токенов, заробив $1,36 млн тільки на зображенні сірого пікселя і встиг плідно попрацювати з визнаним майстром Тревором Джонсом.

До того, как он стал популярным: художник-инкогнито

До того, як він став популярним: художник інкогніто

Незважаючи на те, що Мурат Пак робить все можливе, щоб ніхто не розгадав його справжню особистість, все ж ряд фактів про інкогніто став відомий публіці. Встановлено, що він працював в дизайн-студії Undream, курирує проект штучного інтелекту Archillect. У нейромережі є власний аккаунт в "Твіттер", який встиг набрати мільйони фоловерів по всій планеті. Archillect досліджує Інтернет на візуальний контент, який потенційно можна використовувати для публікації в соціальних мережах. Слава нейромережі настільки велика, що серед її передплатників і користувачів є навіть сам Ілон Маск .

Також відомо, що в дизайнерському середовищі Пак далеко не новачок. Його досвід обчислюється 25 роками роботи і сотнями замовлень для різного роду бренду. У Murat Pak відкриті власні дизайн-студії по всьому світу, які працюють в різноманітних напрямках з різного роду проектами.

Биография Pak: что известно о скрывающемся художнике?

Біографія Pak: що відомо про художника, що ховається?

29 вересня 2014 нікому не відомий художник Пак опублікував короткий твіт «Design is hack» («Дизайн зламаний»). Тоді ніхто не знав, що саме цей інкогніто стане одним з найпопулярніших кріптохудожніков і зможе побити рекорд з продажу NFT. Сьогодні ставлення публіки до його робіт зовсім не однозначне. Мурат Пак поєднує в творчості протилежні напрямки-традиційне мистецтво і кріптоарт. Кому-то це здається неприпустимим, а хтось бачить в такому підході якісно нові можливості і потенціал.

Пак став відомий світові як майбутній цифровий художник у 2020 році. Тоді він вперше успішно продав одну зі своїх NFT — робіт-нею стала Cloud Monument Dark. До слова, твір досі доступний на SuperRare. Воно являє собою квадратний полотно, в центрі якого можна побачити білий трикутник, що виглядає з-за темних хмар. Фактично ця картина є зразком художнього стилю автора-Мурат Пак воліє працювати в мінімалізмі з монохромом і геометричними фігурами. При цьому критично ставиться як до цінності кріптоарта, так і до поняття власності в світі цифрового мистецтва.

Як стало відомо журналістам, тільки перші сім місяців роботи Pak з технологіями невзаємозамінних токенів принесли художнику 350 000 доларів. Але МуратБек, природно, на цьому не збирався зупинятися. У 2021 році йому вдалося продати на платформі Nifty Gateway цифрових творів на загальну суму 91,8 млн доларів. Це стало безумовним рекордом продажів артів живого художника на даному майданчику. 

Відомо, що Пак використовує для реалізації своїх робіт відразу кілька популярних майданчиків-це Sotheby’s , Super Rare, Nifty Gateway, MakersPace, Async Art. У цьому списку безумовно буде виділятися «Ніфті Гетвей», де були розпродані токени з відомого проекту «the Merge». За продаж цифрових артів з колекції "Сяйво" Pak виручив суму, рекордну для нині живе художника. Також відомо, що креатор-інкогніто не проти співпраці з галереями. Так Музей криптомистецтва купив у нього картину «Альфа» у 2021 році за 15,4 тис.доларів.

Найдорожчі та найвідоміші роботи Pak

Познайомившись з Murat Pak, варто перейти до його найгучнішим проектам, які коштують дійсного нечуваних грошей.

Самые дорогие и знаменитые работы Pak: The Merge

The Merge

«злиття» — з усіх боків унікальний художньо-цифровий проект. Він став унікальним постійно мінливим в ціні твором:

  • Перші одиниці колекції продавалися на Nifty Gateway на моменті відкриття за ціною від $299;
  • Потім кожні шість годин мінімальна ціна арту збільшувалася на 25 доларів;
  • Торги проходили протягом 48 годин, в них взяли участь 28 000 кріптовалютних інвесторів з усього світу.

Унікальність розпродажу токенів була ще й у тому, що під час торгів вівся рейтинг лідерів за кількістю куплених арт-одиниць. "Кращим з кращих" видавалися спеціальні мітки і додаткові бонуси. Так, якщо ви придбали 10 одиниць, то ще 1 отримували в подарунок. А якщо вирішили вкластися відразу в 1000 одиниць, то вам дарували додаткові 300.

Інтригуючий Аукціон тривав дві доби, після чого торги моментально зупинили. Тоді-то почалася нова акція, спланована художником— - « Гра на вимирання"» Арт-одиниці в гаманцях покупців перетворилися на токени. Притому у кожного з інвесторів токени були різних розмірів. Володар найбільшого став господарем "Альфа маси". Але гра з цього тільки почалася!

Якщо власник вирішував продати такі токени, то в гаманці покупця вони буквально зливалися з тими, що у нього (покупця) вже були. Іншими словами, маса токена набувача нарощувалася. Все це означало, що звання власника «Альфа маси» ставало перехідним. У теорії всі токени з проекту the Merge можуть злитися в єдиний — і стати цілісним витвором мистецтва в гаманці одного-єдиного інвестора. Схема виглядає не найбільш зрозумілою, але вона дозволила автору заробити сумарно 91,8 млн доларів.

Самые дорогие и знаменитые работы Pak: The Title

The Title

«Заголовок» — це серія з шести цифрових мистецтв. Роботи "Flipper», «Paste», «Copy», «the Gift», «the Blind», "The Lucky" були представлені художником 5 січня 2021 року. У чому їх унікальна особливість? Перед нами одне і те ж зображення, але тільки з різними іменами. Таким рішенням Мурат Пак хотів підкреслити, що невзаємозамінні токени — це не мистецтво в широкому сенсі, а лише продаж права власності на певні файли.

Не обійшлося і без інтриги. Одну з картин колекції the Title під назвою «непроданий» художник оцінив в $1 млн.і розповів всьому «Твіттеру», що арт збирається купити Ілон Маск. Коли ж інтернет повірив у заяву, художник пояснив, що NFT так і залишився непроданим. Що, швидше за все, і було початковим наміром Пака. Таким способом йому вдалося провести один з перших перформансів в світі невзаємозамінних токенов.

Самые дорогие и знаменитые работы Pak: The Pixel

The Pixel

Цифровий арт «Піксель» проданий на вже згаданому майданчику «Ніфті Гейтвей» за $1,36 млн доларів. Торги були проведені 12-14 квітня 2021 року, а їх предметом став звичайний сірий Піксель 1 х 1. Робота The Pixel була колаборацією художника Мурата Пака і знаменитого аукціонного дому Sotheby's.

Тоді в загальній сумі було продано відразу кілька токенів із зображеннями пікселів на загальну суму 16,6 млн американських доларів. Як і у випадку з заголовками, кожна картинка мала свою унікальну назву - » а Cube«, потім» Five«,» Ten «і»Twenty Cubes".

Самые дорогие и знаменитые работы Pak: Moment

Moment

Ще одна відома серія робота створена в колаборації з іншим відомим кріптохудожніком — Тревором Джонсом. Не потрібно говорити, як сильно колекціонери чекали спільні арти від двох "легенд NFT"! Тоді, в грудні 2020 року, знамениті креатори представили велику колекцію «Момент». Це серія з 18 цифрових робіт, серед яких буде «Відкрий очі», «Мартирос», «дилема художника».

Як з'ясувала редакція worldbank.org.ua, сьогодні у світової спільноти на слуху цілий список імен славних NFT-художників. Це Beeple (Майк Вінкельманн), Джастін Блау, Mad Dog Jones, All Seeing Seneca, Larva Labs, Гарі Вайнерчук, clon, Блейк Кетрін, Хосе Дельбо і багато інших. На їх тлі виділяється Murat Pak, який представляє не тільки унікальні, але дійсно дорогі «хайпові» колекції цифрового мистецтва, високо оцінювані колекціонерами. Хоч автор і ретельно приховує свою особистість, можна здогадатися, що він не тільки талановитий художник і дизайнер, а й геніальний маркетолог, який тонко відчуває настрій публіки.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням у соціальних мережах-можливо, матеріал « історія успіху і біографія NFT художника Pak: Найдорожчі картини інкогніто» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «історія успіху», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.