Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

История успеха Джона Дира

Історія успіху Джона діра: біографія винахідника сталевого плуга та засновника компанії John Deere

Повна біографія Джона діра — людини, який винайшов сталевий плуг і заснував легендарного виробника сільгосптехніки John Deere. Історія успіху, невідомі факти, досягнення

Навіть якщо ви абсолютно не маєте відношення до аграрного сектору, ви напевно чули про компанію John Deere, яка вже встигла стати справжньою легендою у виробництві надійної і потужної сільськогосподарської техніки. Редакція worldbank.org.ua пропонує вам відправитися в захоплюючу подорож до самих витоків бренду. Ми познайомимося з його засновником, бізнесменом Джоном Діром, і його революційним відкриттям — тим самим сталевим плугом, який здійснив переворот у світовому землеробстві.

Джон Дир: краткая справка об изобретателе

Джон Дір: коротка довідка про винахідника

Джон Дір (John Deere)  - Коваль, винахідник, підприємець, виробник і промисловець. Відомий винаходом сталевого плуга. Засновник Deere & amp; Company-найбільшого в світі виробника сільськогосподарської техніки.

 • Дата народження:  7 лютого 1804
 • Місце народження:  США , Вермонт, Рутленд
 • Дата смерті: 17 травня 1886 (82 роки)
 • Місце смерті: США, Іллінойс, Рок-Айленд

Джон Дір був введений в Національний зал слави винахідників Сполучених Штатів.

Начало жизненного пути: старт в бизнесе

Початок життєвого шляху: старт у бізнесі

Джон народився в містечку Рутланд, що знаходиться в американському штаті Вермонт. Його батько, Кравець Вільям Арнольд Дір, пропав безвісти, коли синові ледь виповнилося чотири роки. Чоловік відправився отримувати законну спадщину до Великобританії, але додому так і не повернувся.

Дитинство майбутнього винахідника пройшло в районі Міддлбері (США, Вермонт). Як і багатьох інших хлопців, хлопчика відправили вчитися в місцеву школу. Але йому було там настільки нудно, що в один прекрасний день Джон взяв і кинув навчання. У хлопчини без батька, освіти і навіть натяку на спадок в ті часи було погане майбутнє. Щоб хоч якось допомогти недолугому синові, мати в 1821 році прилаштувала його підмайстром до коваля Бенджаміна Лоуренса.

Через чотири роки хлопець вже почав самостійно заробляти на ковальській справі. Налагодив який-ніякий бізнес , одружився. Але вийшло так, що в 1835 році у Джона діра була дружина, четверо дітей і борги по всіх фронтах. Розуміючи, що йому загрожує капітальне банкрутство, Коваль був змушений продати свою справу власному тестю, залишити сім'ю і відправитися спробувати удачу в Іллінойс.

Главное изобретение: человек и его плуг

Головний винахід: людина та її плуг

Дір вирішив зупинитися в містечку Гранд Деторе. Він вибрав це місце не просто так-в місті не було ковальських справ майстрів, а значить, роботи хоч відбавляй. Попривикнув до нового місця, заповзятливий Коваль почав позначати деталі. В Іллінойсі були зовсім інші грунти — тверді, важкі. Фермери постійно скаржилися на популярні в ті часи чавунні плуги-мовляв, зовсім не орють землю! 

Тоді-то Джон згадав своє давнє-давнє дитинство. Ще малюком він допомагав батькові-Кравцю в ательє. ТАТО довіряв синові полірувати швейні спиці та голки, пропускаючи ті через пісок. Така проста полірування допомагала набагато легше справлятися з прошивкою товстої і грубої шкіри. Так, може бути, цей метод добре стане в нагоді і в сільському господарстві? 

За іншою версією історії, винахідника осяяла зовсім інша річ. Так як він провів дитинство на фермі, не раз бачив, наскільки легко і невимушено сталеві зубчасті борони проходять через сіно і грунт. Так, може бути, такого ефекту можна домогтися і з плугом зі сталі?

Сказано-зроблено! Коваль довго експериментував з поліруванням сталі, відливанням відвалу. Його метою був саме сталевий самоочисний плуг, якому байдуже важкі глинисті грунти іллінойських прерій. Перший комерційно успішний зразок вдалося отримати до 1837 року. Сам інструмент був виготовлений з литої сталі, а його рама — з кованого заліза. Таке поєднання стало просто ідеальним для земель Середнього Заходу. Традиційні для часів діра плуги просто не йшли ні в яке порівняння з новинкою.

Як свідчить Вікіпедія, першим покупцем винаходу став місцевий фермер Льюїс Крендалл. А далі вже запрацювало на всю міць сарафанне радіо: один сусід розповідав іншому про ефективний сталевий плуг — і приводив до Джона діра ще одного нового клієнта. Справи майстра пішли настільки добре, що він нарешті перевіз до себе в Гранд Детор всю свою велику родину. 

Компания John Deere: от кустарного производства к большой фабрике

Компанія John Deere: від кустарного виробництва до великої фабрики

Як Джон Дір перейшов від виготовлення плугів для сусідів до створення власної компанії? Саме час дізнатися, як створювалася Deere & amp; Company:

 • 1841 — обсяги виробництва Джона діра доходять до 75-100 плугів щорічно.
 • 1843 — через постійне зростання попиту Коваль був змушений взяти собі в партнери Леонарда Андруса. Однак через постійні взаємні конфлікти та недовіру їхня співпраця не призвела до вражаючих результатів.
 • 1848 — Дір вирішує розірвати контракт із впертим діловим партнером і переїжджає в інше місто Іллінойс. Ним став Молін на річці Міссісіпі.
 • 1855 — зміна місця діяльності пішла на користь. Обсяги продажів досягли 10 000 плугів.
 • 1868 — Джон Дір реєструє власну фірму під назвою Deere & Company.

Перший елемент успіху заклав сам засновник. Він з самого початку зробив ставку на якість. Джон Дір любив говорити:»я ніколи не поставлю своє ім'я на виробі, в якому немає того кращого, що є в мені".

Старость и конец жизненного пути

Старість і кінець життєвого шляху

Поставивши компанію на ноги, вже літній Джон Дір передав управління великим підприємством синові Чарльзу. Відійшов від справ, підприємець зміг повністю себе присвятити політиці і громадській діяльності:

 • Робота президентом Національного банку Моліна;
 • Член Ради першої Конгрегаційної Церкви;
 • Директор безкоштовної громадської бібліотеки Моліна.

Але найбільшим внеском у розвиток суспільства стала Дворічна робота на посаді мера Моліна. За Джона діра в місті з'явилося вуличне освітлення, водопровід, каналізація і навіть пожежні гідранти і прогулянкові Тротуари. Градоначальник витратив 15 000 доларів, щоб купити 83-акровий земельну ділянку, на території якого розбили великий міський парк. Джона діра хотіли переобрати і на другий термін, проте через погіршення самопочуття він був змушений відмовитися. Винахідник сталевого плуга і засновник видатної компанії John Deere пішов з життя 17 травня 1886 року у власному будинку.

John Deere после Джона Дира

John Deere після Джона діра

Винахідник і засновник помер, проте справа його продовжувало жити, розвиватися і гігантськими темпами рости:

 • 1914 — створення першого прототипу трактора.
 • 1918 — придбання заводу з виробництва тракторів і дизельних моторів «Ватерлоо газолін Енджін Компані» (власність «Ватерлоо бій Трактор»).
 • 1928 — головою компанії стає онук засновника Чарльз Дір Вайман.
 • 1937 — оборот доходить до позначки в 100 млн доларів.
 • 1945 — Deere and Company впевнено увійшла в топ-100 найбільших виробників Північної Америки.
 • 1947 — випуск першого трактора моделі «М».
 • 1949 — перший бульдозер на гусеничному ходу, початок виробництва будівельної техніки.
 • 1955 — Вільям Хьюітт приходить до управління.
 • 1956-1958 — відкривши відділення в Мексиці, Німеччині, Іспанії, Аргентині, Франції та Південній Африці, компанія стає міжнародною.
 • 1958 — ОРГАНІЗАЦІЯ ВІДДІЛЕННЯ John Deere Credit, що надає фінансові послуги та можливості лізингу клієнтам.
 • 1963 — розширення асортименту газонокосарками і машинами для обробки грунту.
 • 1966 — обсяг продажів досягає 1 млрд доларів.
 • 1973 — показники за обсягами продажів підкорюють нову позначку в 2 млрд доларів.
 • 1979 — компанія виходить на обсяг продажів в 5 млрд доларів, при цьому чистий прибуток становить 310 млн.
 • 1998 — чистий дохід компанії вперше перевищив 1 млрд доларів.
 • 2000 — «Джон Дір» набуває провідного виробника техніки для лісозаготівлі «Тімберджек».

У 2023 році компанія знаходиться в топ-100 промислових підприємств світу за рейтингами видання Fortune. Її продукція реалізується в 130 державах світу, а заводи «Джона діра» працюють на трьох континентах — в Євразії, Північній і Південній Америці. У XXI столітті John Deere вибирає науку і інновації . Відомо, що корпорація вкладає не менше $1,5 млн в дослідження і розробки.

John Deere третього тисячоліття — глобальний виробник сучасної потужної техніки найвищої якості. І компанія не відступає від принципів кристально чесного бізнесу. Сьогодні вона виробляє сільськогосподарську техніку, будівельні та лісогосподарські машини, комерційне обладнання для газонів і парків, мотори і запчастини до своєї продукції. Крім легендарних тракторів, це кар'єрні і гусеничні бульдозери, форвардери, скрепери, навантажувачі, грейдери, екскаватори, харвестери, трубоукладальники і газонокосарки.

Документальні фільми про винахідника сталевого плуга:

 1. " Джон Дір (John Deere) - Мегазаводи».
 2. « історія успіху і прогресу компанії Джон Дір/John Deere».
 3. " з чого все починалося? Історія John Deere"»
 4. "Завод Джона діра в США "" як збираються нові трактори John Deere 8R в Росії! Завод John Deere в Оренбурзі!».
 5. «сама топова техніка від JOHN DEERE».
 6. «НОВИХ БІЛЬШЕ НЕ БУДЕ. JOHN DEERE ВСЕ!».

Подивитися добірку документальних фільмів і відеороликів про історію успіху винахідника сталевого плуга можна по посиланням .

Ми в worldbank.org.ua впевнені: необов'язково пов'язувати свій бізнес з видобутком нафти, високими технологіями або сферою рітейлу, щоб створити бренд, яким буде захоплюватися весь світ. John Deere-один з яскравих тому прикладів. Сільське господарство з початку ХХ століття перестало бути» хайповою " темою в бізнесі. Однак компанія Джона діра впевнено тримається в списку лідерів. Її головний секрет успіху-база з революційних відкриттів, постійних експериментів, високої якості і перевіреної роками надійності. Не варто забувати і про вдалий маркетинг: рекламні ролики від сільськогосподарського бренду збирають мільйони переглядів на YouTube .

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням в соціальних мережах-можливо, матеріал " історія успіху Джона діра: біографія винахідника сталевого плуга і засновника компанії John Deere» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якийсь конкретний питання по темі «історія успіху», якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь–яким зручним вам способом.