Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

Три легендарных ландшафтных дизайнера

Три Легендарні ландшафтні дизайнери: історії успіху Коїчі Курісу, Чарльза Дженкса, Мері Рейнольдс

Історії успіху і біографії трьох видатних дизайнерів, які зробили сильний вплив на світове ландшафтне мистецтво, — Коічі Курісу, Мері Рейнольдс, Чарльза Дженкса

Бажання прикрашати свій будинок, світ навколо природно для людини будь-якої епохи. З найдавніших часів люди облагороджують простір поблизу себе, але разом з тим Професія ландшафтний дизайнер досить молода. Етимологія терміна приводить нас до німецького land scaft — це поняття «план земель», що застосовується в армійському лексиконі з 830 року. Однак самостійний творчий напрям "ландшафтний дизайн" сформувався лише в ХХ столітті. Перетворенням ландшафту займаються з тих пір не тільки дизайнери, а й інженери, художники, ботаніки, архітектори. Однак сьогодні worldbank.org.ua все ж хоче розповісти вам про трьох чудових вузьких фахівців, які встигли стати еталонами для своїх колег.

Коичи Курису: с любовью к западу, с уважением к востоку

Коїчі Курісу: з любов'ю до заходу, з повагою до сходу

Hoichi Kurisu - американський дизайнер японського походження, який отримав класичне дизайнерське Освіта у Країні висхідного сонця. Його чудові ландшафтні твори прикрашають різні куточки світу:

 • Вся територія Сполучених Штатів;
 • Японія ;
 • Мексика;
 • Кайманові та Британські Віргінські острови.

Коїчі Курісу не просто створює прекрасне з опорою на класичні форми. У кожній з його робіт відчувається власна Філософія і повага до паркобудівників минулого. Зокрема, Hoichi Kurisu поєднує в своїх проектах дві філософські концепції: Кі-сей (потік) і ма (порожнеча).

" кожен елемент, від форми водоспаду до акуратного розміщення сходів, спеціально розроблений для розвитку уважності, смирення та спокійного споглядання»  (Hoichi Kurisu). 

Будь то маленький сад або величезний парк, творчість Коічі Курісу завжди можна дізнатися за авторськими особливостями:

 • Абсолютна гармонія всіх елементів;
 • Ідеально вивірена композиція;
 • Східний колорит;
 • Включеність в реалії і ландшафти великого міста.

Візитною карткою Hoichi Kurisu потрібно сміливо назвати Японські сади при музеї Морікамі ( США , штат Флорида). Дизайнер розширив територію музейного саду до вражаючих 80 гектарів, що охоплюють береги тихого озера. Він розділив цей простір на шість малих садів, продумавши для кожного свою філософську концепцію та історичне відсилання до того чи іншого періоду розвитку японського паркобудування. Проект Коїчі Курісу став не просто популярною зоною відпочинку, а й майданчиком для численних наукових досліджень. Зокрема, вивчався вплив прогулянок на Здоров'я пенсіонерів, людей з серйозними хронічними захворюваннями і ветеранів воєн.

Чарльз Дженкс: фантастические парки, лэнд-арт и постмодернизм

Чарльз Дженкс: фантастичні парки, ленд-арт та постмодернізм

Чарльз Александер Дженкс (1939-2019) - архітектор і ландшафтний дизайнер, «батько постмодернізму» в архітектурі. Саме він написав бестселер «мова архітектури постмодернізму», що вміщає в себе 13 головних цінностей і законів даного напрямку. 

Що стосується ландшафтного дизайну, то Charles Alexander Jencks запам'ятався тут п'ятьма еталонними проектами:

 1. Сад космічних роздумів, Garden of Cosmic Speculation  ( Дамфріс, Шотландія ). Місцем творчості стала садиба Portrack House, що дісталася дружині Дженкса у спадок. Подружжя вирішило влаштувати на ділянці в 16 гектарів ландшафтний парк, Рівному якому немає в світі. Чарльз надихався математикою і астрологією, науковими феноменами, чорними дірами і фракталами. Його Garden of Cosmic Speculation став справжнім Всесвітом в мініатюрі.
 2. Нортумберландія, Northumberlandia (графство Нортумберленд, Великобританія ). це не просто сад, а найбільше рукотворне зображення людського образу в світі! Дженкс за допомогою потужних землерийних машин протягом 2 років «малював» вигляд англійської богині півночі.
 3. Клітини життя, Cells of Life  ( Скульптурний парк Jupiter Artland, Единбур г). Естетичний проект, наочно демонструє процес поділу клітин. Ставки і химерні кургани демонструють, як одне ціле може народжувати собою нескінченну безліч нових форм.
 4. Crawick Multiverse  ( Південна Шотландія) . Хіба нічим не примітна покинута вугільна шахта може стати коли-небудь місцем, куди будуть стікатися туристи з усієї планети? Чарльз Дженкс зумів довести, що це більш ніж можливо. Його новий парк, створений у 2015 році, знову перегукувався з вічною темою Всесвіту. У котлованах з'явилися штучні ставки, а терикони постали пишно квітучими зеленими курганами, що прокладають собою Чумацький шлях.
 5. Концепція будівель центрів по боротьбі з онкологічними захворюваннями Maggie's Centre.  розробляючи проект благодійних організацій, Charles Alexander Jencks не забував про єдність архітектури і ландшафту. Його ідея була одночасно простою і складною: люди, які борються з раком, не повинні втрачати радість життя за страхом смерті. А що ж крім вічно відроджується і непереможною природи зможе так яскраво нагадати про це?

Мэри Рейнольдс: самый молодой титулованный ландшафтный дизайнер

Мері Рейнольдс: наймолодший титулований ландшафтний дизайнер

Саме їй судилося стати наймолодшим ландшафтним дизайнером з усіх, кому коли-небудь пощастило отримати золоту медаль на престижній виставці Chelsea Flower Show. Більш того, Мері Рейнольдс — одна з рідкісних представників своєї професії, про кого зняли власний автобіографічний фільм. Як же так вийшло?

Історія Мері почалася на сімейній фермі в Вексфорді. Наймолодша з п'яти дітей, вона день-день проводила на вулиці. У п'ять років навчилася "розмовляти" з рослинами і полюбила їх на все життя. Від дитячих мрій Мері Рейнольдс швидко перейшла до активних дій. Її метою стало створювати ні на що не схожі сади, засновані на повному єднанні з природою. За концепцією Рейнольдс посадки повинні імітувати математично вивірені спіралі, ряди Фібоначчі так, щоб кожен листочок зміг отримати свою порцію світла.

Мрійливій, але цілеспрямованій дівчині було всього 27 років, коли вона вирішила заявити про себе на Chelsea Flower Show-2002, потрапити на яку вважають честю навіть визнані дизайнери зі світовим ім'ям. А якщо згадати, що тоді, в 2002 році, одним з учасників виставки був принц Уельський Чарльз? 

Здавалося, що завдання просто нереальне-новачкові не під силу витримати таку серйозну конкуренцію! Але Мері не збиралася відступати. Вона буквально зачарувала приймальну комісію Королівського товариства садівників Великобританії своєю ідеєю організувати в межах виставкового простору справжній куточок дикої природи.

Що зробила Мері? Дівчина явила поважним суддям і захопленим глядачам свій Інноваційний ландшафтний проект «кельтське святилище». Навіть шановні колеги були вражені виконаною роботою: 500 видів різноманітних диких рослин, справжнє поле для овець, якимось дивом привезені двохсотлітні чагарники глоду і стародавня кам'яна стіна з ірландського Кірка, вагою у багато тонн.

Работы самого молодого титулованного ландшафтного дизайнера

Рішення суддів було одностайним. Молодий ландшафтний дизайнер обійшла і паркобудівників зі світовим ім'ям, і спадкоємця британського престолу. Є історія, що принц Чарльз помилково заблукав у» кельтське святилище«, шукаючи дорогу до свого»цілющого саду". Він настільки захопився дикою красою проекту Мері, що повернувся в її сад вже після перемоги конкурсантки. Смілива прямолінійна ірландська дівчина запропонувала спадкоємцю престолу: "давайте посидимо на моїх кам'яних тронах, адже не схоже, що у вашому саду є щось подібне!»

Замість того, щоб образитися, принц Чарльз лише засміявся і погодився. Він теж був зачарований талантом своєї суперниці. Такі різні ландшафтні дизайнери, вони довго розмовляли про садах і природі в цілому. Але не тільки професіонали були в захваті від»кельтського святилища". Мері згадала, що деякі відвідувачі виставки були настільки вражені її проектом, що навіть плакали: «вони говорили, що відчувають в моїй роботі маленький шматочок власного будинку. Місце, яке вони колись так любили і якого вже не існує».

Сьогодні Мері Рейнольдс продовжує розвиватися в напрямку ландшафтного дизайну. Вона не тільки створює нові чудові сади, а й проводить консультації для однодумців і колег. Також Мері представила власну книгу» пробудження саду", де ділиться думками про те, як важливо жити в гармонії з природою, як природно оформляти зелені простори. У Концепції Рейнольдс сад-це дитина, яка потребує виховання та навчання. Дизайнер може» одягати " його в гарний одяг, але найголовніше — дарувати своєму дітищу щиру любов і увагу.

Команда worldbank.org.ua вважає, що ландшафтний дизайн ніколи не був і не може бути абстрактним поняттям. У будь-які часи це праця конкретних фахівців. Зусилля певних особистостей, які роблять щось значуще, нестандартне, масштабне, дивовижне і ніколи не бачене раніше. У нашому огляді ми постаралися представити саме тих професіоналів, які побудували шлях розвитку дизайну ландшафту, позначили його культуру. І подарували світу не просто проекти з перетворення навколишнього середовища, а справжні витвори мистецтва.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням у соціальних мережах-можливо, матеріал " Три легендарних ландшафтних дизайнера: історії успіху Коїчі Курісу, Чарльза Дженкса, Мері Рейнольдс» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якесь конкретне питання по темі « будинок і сад », якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь-яким зручним вам способом.