Інформаційна цифрова платформа актуальних новин та експертних матеріалів

История успеха Уильяма Хигинботама

Історія успіху Вільяма Хігінботама: людина, яка створила першу відеоігру

Хто такий Вільям Хігінботам? Як фізик і учасник команди з розробки атомної бомби виявився причетний до створення першої в світі комп'ютерної відеоігри "Теніс на двох"?

Згідно розхожому висловом, відеоігри можна або любити, або ненавидіти. Третього не дано! Сьогодні перед нами такий широкий вибір комп'ютерних ігор, що навіть якщо присвячувати кожній по одному дню, не вистачить життя, щоб зіграти в усі. Кожну добу розробляються все нові і нові цікаві гейм-продукти для комп'ютерів, ігрових консолей і смартфонів. Але ось тільки з чого все це почалося? Хто і коли зміг зробити першу відеогру в історії? І чому ім'я цієї людини пов'язують зі створенням першої американської ядерної бомби? Сказане і пропонує з'ясувати сьогодні редакція worldbank.org.ua .

Уильям Хигинботам: кто это?

Вільям Хігінботам: хто це?

William Higinbotham — вчений-фізик, який входив до групи з розробки першої американської атомної бомби. Один з лідерів руху за нерозповсюдження ядерної зброї. 

  • Дата народження: 22 жовтня 1910
  • Місце народження: США , Коннектикут, Бриджпорт
  • Дата смерті: 10 листопада 1994 (84 роки)
  • Місце смерті: США, Джорджія, Гейнсвілль

Але в основну історію вчений Вільям Альфред Хігінботам все ж увійшов як творець першої комп'ютерної відеоігри «теніс для двох». Вона також відома як перша інтерактивна аналогова комп'ютерна Гра і одна з перших електронних ігор в індустрії з використанням графічного дисплея.

Биография и <a href='/tag/history' target='_blank' title='Новости и статьи про История'>История</a> жизни Уильяма Хигинботама

Біографія та історія життя Вільяма Хігінботама

Відомо, що Вільям з'явився на світ у родині священика пресвітеріанської церкви. Народився творець першої в світі відеоігри в місті Бріджпорті штату Коннектикут, а провів дитинство в Каледонії (Нью-Йорк). Отримавши в 1932 ступінь бакалавра в коледжі Вільямса, молодий чоловік вирішив продовжити навчання в Корнельському університеті. Історикам відомо, що Хігінботам в 1941-1943 безпосередньо працював над розробкою радіолокаційної системи в команді Массачусетського технологічного університету.

Протягом Другої світової William Higinbotham був співробітником Лос-Аламоської національної лабораторії США. Під керівництвом вченого працювала група-вони розробляли електроніку для першої американської ядерної бомби. Зокрема, Вільям Хігінботам керував розробкою механізму займання і створенням вимірювальних приладів для смертоносного пристрою. У числі розробок фізика буде і дисплей РЛС для експериментального бомбардувальника B-28.

Особистий досвід роботи над ядерною бомбою безпосередньо вплинув на погляди William Higinbotham. Він став одним із засновників групи з нерозповсюдження атомної зброї при Федерації американських вчених. Надалі Хігінботам працював в якості її виконавчого секретаря і першого голови.

На цьому діяльність Вільяма не закінчувалася. З 1974 по 1994 він працював технічним редактором спеціалізованого журналу «управління ядерними матеріалами». З 1947 до самого виходу на пенсію в 1984 році Хігінботам був співробітником Брукхейвенської національної лабораторії. 

Саме на посаді керівника приладового підрозділу в Брукхейвені, в 1958 році Вільям Альфред Хігінботам і вирішив створити незвичайний екземпляр для щорічної експозиції власної лабораторії. Ним стала та сама комп'ютерна гра»теніс для двох".

«в інструкції, що додається до комп'ютера, описувалося, як будувати траєкторії і стрибають форми для досліджень. Я подумав:"Чорт, це буде хороша гра". [Працюючи з колегою Дейвом Поттером], мені знадобилося чотири години, щоб розробити проект, і пару тижнів, щоб технік зібрав його. 

... всі стояли в черзі, щоб зіграти в це. Решта експонатів, очевидно, були досить статичними. Тоді гра здалася мені чимось очевидним. Але навіть якби я [хотів запатентувати її] , вона належала б уряду»  (Вільям Альфред Хігінботам).

Сначала была OXO: первая игра на компьютере

Спочатку була OXO: перша гра на комп'ютері

Справедливості заради, варто відзначити, що першою комп'ютерною грою ряд гейм-істориків вважає не «теніс для двох», а ОХО, винайдений раніше — в 1952 році. Це всім відомі "хрестики-нулики", тільки в електронному варіанті. Противником живого гравця був комп'ютер. Людині пропонувалося поставити або Х, або О в обрану клітку поля за допомогою дискового номеронабирача. Дія відбувалася на растровому дисплеї 35х16 точок, що була за своєю суттю електронно-растровою трубкою. Однак про цю розробку і технології відомо зовсім мало, так як в ОХО можна було зіграти тільки на одному-єдиному комп'ютері EDSAC, що працює в бібліотеці Кембриджського університету.

Теніс для двох: перша відеоігра у світі

За наявною інформацією, Tennis for Two виступав симулятором гри в теніс. Все дійство при цьому відображалося на осцилографі: тенісний корт, сітка і рухомий м'ячик. Двом гравцям за допомогою ігрового пульта з paddle пропонувалося перекидати зелений м'яч через таку ж зелену сітку. З боку все це виглядало дивно: пара людей з маніпуляторами в руках стоять перед круглим монітором і грають на пристрої, схожому на радар, в теніс.

Як згадував сам Вільям Хігінботам двадцять років потому, йому вдалося зібрати імпровізовану ігрову консоль з маленького комп'ютера і п'ятидюймового круглого CRT-дисплея. Також винахідник використовував германієві транзистори, які поки що не були добре знайомі широкій публіці. Саме ці елементи забезпечували роботу швидкої ланцюга, послідовно виводить на екран три самостійних об'єкта — «м'яч», «сітку» і «корт». Швидкість дійства складалася 36 Герц, але і цього було достатньо, щоб сприймати все, що відбувається на крихітному 5-дюймовому дисплеї як єдине ціле.

" інтерактивний експонат, гра-ось що оживило б нашу лабораторію, дало б людям і нам зрозуміти, що ми не сидимо тут просто так, що наші творіння можуть бути цікаві не тільки з точки зору науки, а й для простих людей» (Вільям Альфред Хігінботам).

На розробку першої відеоігри в 1958 році Вільям Хігінботем витратив кілька тижнів. І не дарма-його розробка користувалася небувалим успіхом на виставці в Брукхейвені. Побачивши жвавий інтерес публіки до свого винаходу, Розробник підготував до наступної експозиції-1959 вже розширену версію «тенісу на двох». 

Вільям вміло скористався інтересом громадськості до космосу і додав до гри нові рівні: користувачам пропонувалося поміняти рівень гравітації, щоб «зіграти» в теніс на Місяці або на Юпітері. Крім цього, з'явилися технічні оновлення: екран збільшився до 10-17 дюймів, а до системи підключили нові контролери з поворотними перемикачами. З їх допомогою гравці могли вибрати кут удару своєї мальованої ракеткою.

Что было после: развитие компьютерных игр

Що було після: розвиток комп'ютерних ігор

Також варто відзначити, що «першою справжньою відеогрою» гейм-історики все-таки називають інший проект. Це Magnavox Odyssey, розроблена інженером Ральфом Байєром дещо пізніше, в 1967 році. Фактично Розробник надав тоді і першу в світі ігрову консоль. В оригінальній версії гучної Magnavox Odyssey було кілька ігор на вибір: шашки, догонялки, стрілялки. Сьогодні вони нам здаються простими і примітивними, але на початку сімдесятих тільки за перші три роки було продано 700 000 подібних приставок.

Так як напрямок обіцяв досить відчутну комерційну вигоду, до нього стало проявляти увагу все більше і більше розробників. Вже в 1972 Тед Дабні і Нолан Бушнелл представили свою Atari Computers. Через три роки ця компанія випустить Pong, з якої і почалася справжня епідемія домашніх відеоігор.

Але вже у вісімдесятих роках і громадськість, і історики, і критики усвідомили важливість «тенісу для двох» для загальносвітових тенденцій розробки відеоігор. У 1983 році Девід Ал, колись грав дитиною в Tennis for Two на пам'ятній виставці в Брукхвейн, створив для Creative Computing авторську обкладинку з «дідусем відеоігор» Уільмом Хігінботамом. У тому ж році Френк Ловес взяв у винахідника ексклюзивне інтерв'ю спеціально для Video Review.

Про «Теніс на двох» не забувають в новому тисячолітті. Так, при Університеті Стоні Брук з 2011 року працює сучасна колекція досліджень Ігор Вільяма а.Хігінботама, керована главою спеціальних колекцій та університетських архівів Крістен Нітрей і доцентом кафедри цифрових культурних досліджень Редфордом Гуінсом (Вікіпедія).

Проект присвячений "документуванню матеріальної культури екранних ігрових медіа«, а також" збору та збереженню текстів, ефемерних матеріалів та артефактів, які документують історію та роботу новатора ранніх ігор Brookhaven National Вільяма Альфреда Хігінботама. Зокрема, силами колекції досліджень був змонтований документальний фільм, присвячений створенню та історії Tennis for Two.

Як вдалося з'ясувати редакції  worldbank.org.ua , сам Вільям Альфред Хігінботам залишався байдужим до світу відеоігор. На момент винаходу Tennis for Two у нього вже було близько 20 патентів за інші розробки, тому оформлення авторських прав на «дріб'язкову іграшку» не так сильно мотивувало вченого-фізика. Що ж стосується особистої спадщини, то William Higinbotham насамперед хотів запам'ятатися людству своєю роботою з нерозповсюдження ядерного озброєння. До прохання винахідника Федерація американських вчених поставилася з повагою, давши власній штаб-квартирі в 1994 році назву хігінботам-холл.

Сподобалася стаття? Поділіться посиланням у соціальних мережах-можливо, матеріал " історія успіху Вільяма Хігінботама: людини, яка створила першу відеогру» виявиться корисним для ваших друзів і колег. Якщо ви знайшли помилку в тексті або хочете, щоб ми детально розкрили якесь конкретне питання по темі « геймінг », якщо у вас є цікаві пропозиції для нашої редакції, ви завжди можете з нами зв'язатися через сторінку «Контакти» будь-яким зручним вам способом.